Nokia Lumia Cyan update

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od htcjirka »

-Pavel- píše:Rehor J Zacek: Stačí najít na netu sobor: usergroupsconfiguration.cfg a nakopírovat ho do nainstalované složky programu. Přepsat ten stávající.
U poslednich novejsich verzi je potreba zasah uvnitr souboru, prepis jako drive uz nestaci.
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Rehor J Zacek »

No a o ten zásah se nám jedná, nemůžeš být konkrétnější?
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od CageJ »

http://www.wpcentral.com/cyan-update-ro ... 020-canada" onclick="window.open(this.href);return false;
skusal niekto v nasich koncinach ?

http://www.wpcentral.com/vlc-making-its ... -very-soon" onclick="window.open(this.href);return false;

zeby konecne?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od htcjirka »

1020 a Canada, update neni, nokia stahla danou zpravu nejen z twitteru a z dalsich mist.
Chce to klid, porad takhle vyvadet kvuli nejakemu updatu 8-)
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

Re: Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od HonzaBRR »

V září vyjde VLC pro WP8.1. Skvěle :-)
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Radek Hulán »

No já bych update bral hned. Doufám, že ta pomalost 8.1 Dev Preview bude pryč s finální verzí. Zatím je lepší používat 8.0 final.

Bohužel, ve finálce asi zůstalo nezmizitelné zařazení her do aplikací, že? Mám jich cca 100 a je to bordel :(
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Re: Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od mimonaut »

HonzaBRR píše:V září vyjde VLC pro WP8.1. Skvěle :-)
No, jesli to bude stejná hrůza jako na velkejch W8.1, tak se není na co těšit...
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Rehor J Zacek »

Tak jsem zpátky na developer preview, už na to nemám nervy, za dva týdny to zkusím znovu, ale bez Lumie jen s iPhonem je to opruz, už jsem si zvykl na gigantickou výdrž...
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Sandra »

Doufám, že teď nevyvolám nějaký flame, to bych opravdu nerada, ale Microsoft by se měl poučit u Apple co se týče distribuce aktualizací. Apple je totiž vydává vždy v jednu dobu pro celý svět (což tedy způsobuje přetížení serverů, ale je to zkrátka pro všechny a pár hodin po prvním náporu, což v ČR bývá okolo páté ráno, jde aktualizace bez problémů) a pro všechna zařízení. Opravy chyb má Apple také mnohem rychlejší. Mám nainstalovanou dev verzi OS X Yosemite (10.10), teď se mi stahuje veřejná beta, kterou chci dát místo Mavericks jako hlavní systém a už jako DP2 byl Yosemite bez problémů použitelný, podle ohlasů je tato veřejná beta bezproblémová, takže pravděpodobně se moc nezmění do vydání golden master. Co se týče aktualizací iOS, je pravda, že Apple aktualizuje jen své produkty, jenže jen iPhonů je aktuálně poměrně dost (podporované jsou od iP4, všechny mají dvě verze - GSM a CDMA a jestli dobře počítám, je to pět různých telefonů krát dva - 4, 4S, 5, 5S, 5C), u iPadů to samé, od iPadu 2 výše je všechno podporované a dostává aktuální iOS. A nestane se, že by se aktualizace uvolňovala ve vlnách podle regionů a modelůnebo že by se odložila o X týdnů či měsíců. Windows Phone se mi hodně líbí a ač jsem zarytá Apple fan, tak s Lumií jsem spokojená (až na těch pár věcí, které jsem zmínila, jako je chybějící LED pro blesk a systémové věci jako funkce "Nerušit"), ale spolupráce s Macem a OS X je bezproblémová. Ale distribuce aktualizací je vážně tristní. Když už se tolik kopíruje, tak by Microsoft mohl okopírovat způsob aktualizací od Applu a prospělo by to všem :-)
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od spellshaper »

Microsoft by mohl aktualizovat rychleji. Windows pro desktop jsou v podstatě nejlépe aktualizovaným systémem (viz. nedávné články o bezpečnosti a reakce Apple vs MS na jednotlivé bezpečnostní hrozby). A to samozřejmě nepočítám pravidelné systémové aktualizace každé druhé úterý v měsíci (a to se týká i tabletové verze RT).

Bohužel u telefonů musel přistoupit na podmínky operátorů a výrobců. Pokud se ale podíváme na dev preview, v podstatě nebyl s aktualizací pro všechny najednou žádný problém. Je to bohužel "pouze" politické rozhodnutí, protože MS pořád se svým podílem musí lézt výrobcům a operátorům do zadku.
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Re: Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Rehor J Zacek »

Souhlasím, taky užívám obojí, i když raději WP, ale aktualizace na WindowsPhone jsou frustrující...
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od relouth »

ta aplle to ma jednoduchsie z nasledujucich dovodov..ma ovela mensi pocet typov telefonov a za dalsie mobilny operator ma zakazena upravovat fw a os
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Sandra »

S operátory se míže domluvit kdokoliv, to jako omluvu neberu. A pokud vím, Microsoft určil minimální konfiguraci WP telefonů, takže s aktualizacemi by neměl být takový problém jako u Androidu, kde si to dělá každý výrobce sám. Hlavně mi ale jde o postupné uvolňování podle regionů, to považuji za špatné a nefér vůči zákazníkům a jak ukazuje Apple, nemusí to tak být.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od spellshaper »

Apple za Jobse si s každým vytíral pr... proto to nemusí mít. Souhlasím, že je to stupidní, ale MS měl na výběr buď prodat méně telefonů nebo čekat s aktualizací na schválení a takto to dopadlo.
Osobně bych se na operátory taky vykašlal, protože operátoři pro WP nic dobrého nepřinesli. Ale asi nikdo z nás nemá tušení jaké podmínky tam panují.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Sandra »

Osobně mám ráda maximální spolehlivost, což zaručí jen to, že do systému nezasahuje nikdo jiný než jeho výrobce, ostatně proto je také WP tak rychlý na ne tak dobrém HW (představa, že by Android v aktuální verzi běžel rychle a bez záseků na 1 GHz dvoujádře s 512 MB RAM je spíše úsměvná), takže z toho důvodu se podle mě MS vydal správnou cestou. Jenže to zkazil tím, že nechá ostatní mu do toho kecat. Ale tak snad se jim podaří dotáhnout WP k dokonalosti, protože ten systém si to zaslouží. Android ten potenciál má taky, ale tím, že si každý dělá co chce je to nespolehlivý balast, WP stejně jako IOS díky své uzavřenosti jsou rychlé a spolehlivé a takové i zůstanou dokud nedojde k jejich otevření (což se snad nikdy nestane). Jen ty aktualizace pořešit a bude to bezva :-)
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od relouth »

to mas pravdu..mne uz 8.1 zacina pripadat ako sen :)
Denny09
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte črc 22, 2014 13:41
Zařízení: Nokia Lumia 1520
Bydliště: Opava

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Denny09 »

Včera jsem to tady řešil s moji 1520 jak mne štve, že někdo už má přes OTA aktualizaci na 8.1 a někdo (já) ne protože mám distribuci IT VODAFONE, když už mají ty aktualizace rozsekané pro jednotlivé modely, tak proč rozlišují distribuce. Vyřešil jsem to flashem na CZ-SK-HU a Cayen mi byl hned nabídnut. Snad nebudu muset řešit reklamaci:-). Jinak za mne velký skok oproti Developers previre 8.1, rychlost a stabilita šla nahoru, jsem spokojen.
myscho
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát pro 13, 2013 9:31
Zařízení: Nokia 8
Bydliště: Kolta

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od myscho »

A my s Developer upenlivo cakame kym MS vyriesi problem s BitLocker a znovu to spusti :-D
Daniel Stiegler
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: čtv čer 20, 2013 11:18
Zařízení: Lumia 1520, 920, 928, 650
Bydliště: Brno, South Moravia

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Daniel Stiegler »

myscho: A jen doufáme, že se tak stane již brzo :D. Mě by asi hráblo to předělávat na třech zařízení :D.
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

Re: Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od eugenzo »

Souhlasím se Sandrou. Podle mě by se neměl nechat MS tolik ovlivňovat jak od výrobců HW, operátorů, tak i uživatelů. Poslední kroky, jako jsou nižší HW nároky, SW tlačítka u levných modelů nebo notifikační centrum jsou dle mě velké chyby a nesmysly.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 9 hostů