Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od TomSoft »

Je tam sice dvojitá hrana toho boku, ale je to dost tvrdé na to, aby to šlo ohnout úplně. Ne že by to nešlo, ale když jsem to udělal, tak se na mě vrhnul prodavač, že prý takhle ne :)

Edit:
Jinak zde je i článek
katraris
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 136
Registrován: čtv led 12, 2012 19:59
Zařízení: Lumia 930, Lumia 1020, Lumia 920

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od katraris »

Možná mi něco uniká, ale nechápu, k čemu takové pouzdro je. Nedovedu si představit, jak s ním prakticky telefonovat, kromě varianty, že ho před hovorem prostě vyjmu. Na videu a fotkách je celkem pěkné, ale použitelnost je podobná jako v případě nějaké kapsičky.
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od TomSoft »

No, to si taky myslím. S takovým typem pouzdra si nedovedu představit, jak bych telefonoval.
S pouzdrem, co se odklopí dolů, to už nějak chápu, ale tohle :?:
Reptal
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pon led 13, 2014 21:14
Zařízení: Lumia 930

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od Reptal »

Měl jsem jen silikonový pouzdro ale kazí to celý dojem telefonu.
Daniel Stiegler
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: čtv čer 20, 2013 11:18
Zařízení: Lumia 1520, 920, 928, 650
Bydliště: Brno, South Moravia

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Stiegler »

Proto pouzdra nepoužívám, ten dojem z Lumií to fakt kazí. Když chci telefon uklidit dám ho do něčeho o čem vím, že telefon ochrání ,třeba v brašně NB, nebo do kapsy.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Jiří Hrma »

Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Jiří Hrma »

díky za pochvalu, Pavle :)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od JirkaTom »

Seriózní, kvalitní recenze. Gratulace... :-) :-)
rpet
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: stř dub 03, 2013 21:17
Zařízení: Nokia Lumia 930 Orange
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od rpet »

tedy... protlouk jsem se tímhle vláknem až nakonec, a zjistil jsem, že jsem asi jedinečnej exot. proč? protože...

... se mi zdá, že většina z vás řeší detaily, ale uniká vám podstata. a ta je u současných telefonů s WP OS malinko někde jinde, určitě ne v Glance screen, nebo v paměťových kartách, případně rozdílu úložiště 32\64 GB.

dovolím si vás trošku "naštvat" pohledem jednak technika, kterej dělá pro výrobce mobilních telefonů, a zároveň uživatele, kterej jede na korporátu a k tomu ještě vlatním byznysu. takže můj pohled bude pro spoustu z vás asi dost provokativní.

Máma má Emu, Ema má mísu. Apple má IOS a Google má Gmail. Co má Microsoft? Office. Řekl bych, že toto jsou tři základní ekosystémy, které zapomínáte ve svých nářcích zmínit. A paradoxně: Office jsou u WP telefonů asi mnohem důležitější součástí, než Glance od Nokie.

Nikdy jsem neměl iPhone, nebo Mac - takže Apple nemůžu soudit. Ale co vím od známých, nemohou si jablkoní ekosystém vynachválit - okamžitá synchronizace všeho a všude, co jakkoliv souvisí s iOS, navíc jsou to vesměs dizajnéři a grafici, takže... V podstatě to samé má Google, a to prostřednictvím Gmail účtu - pokud posadíte Gmail účet do Androidího telefonu, máte okamžité push notifikace na emaily, události, aktualizace z Play store. A až do loňského roku jste měli i push notifikace od exchange účtů Microsoftu na Androidu. Od ledna 2013 přestal Google podporovat exchange účty, a ti, co jsou svázáni s exchange a office produkty od Microsoftu, zjistili, že je vše špatně - free verze Google apps prostě přestala fungovat. A do placené formy Google apps se ne každému chce migrovat...

Pro každého, kdo musí (nebo chce) používat Office a Exchange služby, má v podstatě jedinou možnost - usadit se v ekosystému Microsoftu. Což před nějakými dvěma lety byl docela problém, protože WP 7, OS Win 7 a Office spolu sice komunikovali bez zásadních chyb, ale k té funkcionalitě "bez chyb" bylo občas zapotřebí povolat "ajťáka".

Ovšem ve chvíli, kdy na scénu software vstoupily Office365 a Windows 8 spolu s WP8, dostal Microsoftí ekosystém úplně jiný náboj - bezchybná funkčnost na jakémkoliv zařízení, kde jede platforma Windows 8, se stala skutečností. S jednoduchým ovládáním pro každého. A to říkám s čistým svědomím člověka, který má doma 4 roky rootnutý Android na HTC Desire, dva roky dělá s Androidem denně v práci a doma mi jede linuxový server na Ubuntu.

A teď se vrátím znovu k těm platformám: myslím si, že jakkoliv chápu vaše zaujetí pro detaily OS WP a WP telefonů (Lumií...), tak si troufnu říct, že většina z vás vůbec nepochopila (bez urážky!), k čemu má WP8 OS sloužit.

Konec konců, i sami představitelé Microsoftu davájí v rámci key notes jasně najevo, že je jim vcelku ukradený, jestli bude mít nějaká Lumia Glance Screen, nebo slot na SD kartu. Ale všimněte si, s jakou zarputilostí prosazují právě onen "ekosystém" spolupráce většiny aplikací MS pod platformou Office. A ať je to jak chce, ten jim funguje perfektně.

Jo, existuje Apache se svými OpenOffice. Ano, i Libre Office mi prošly kompem... A stejně jsem se vrátil k řešení od Microsoftu, protože ten má svoje Office vyladěný k dokonalosti. A většina firem, se kterými musím být v kontaktu, používá Office jako firmení systém a já musím být kompatibilní - což ani OpenOffice, ani Libre nedávají - ne úplně.

Takže já to vidím tak, že Lumie jsou i bez vámi zmíněných fičur neuvěřitelně užitečný telefony. Pokud používáte Sharepoint, pokud jste závislí na produktech Office, pokud potřebujete cloud (Onedrive), pokud potřebujete konektivitu na Outlook (push), plnohodnotný kancelářský software vžy a všude (jojo, maj ho všechny WP telefony...), tak vám je určen windows telefon.

Pokud pracujete s multimédii, pak bude lepší volbou Apple, nejspíš. A pokud hledáte fičury na každou hloupost, na to tu máme Android telefony: sice toho moc nedají, co se týče produktivity, ale zase se v nich můžete hrabat donekonečna...

Takže stručný závěr (omlouvám se, ale já to jinak neumím...): nechci nikomu z vás brát nadšení pro detail, funkcionalitu. samozřejmě, že zmiňované doplňky, funkce a jiné věci by mohly na Lumiích být. Jen si myslím, že by nebylo od věci si sem - tam občas položit otázku, k čemu má telefon sloužit.

Neberte můj post prosím jako deklaraci toho, že jste hloupí - tak to nemyslím, a pokud to tak vyznělo, omlouvám se. Ne vždy dokážu přesně a stručně popsat, jak co myslím...

Na profi focení pro magazín a fotogalerii mám zrcadlovku, na hry herní komp, na testování Linux, a na práci mám noutbůk Lenovo s Win 8.1 a Lumii 925. Osobně jsem spokojenej i s Amoled displejem. No a pokud můj příští telefon nebude mít Glance, určitě to přežiju ;)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Ja pouzivam telefon jako celek, ty jsi vystihnul jen cast - Office, kterou jsi obsahnul v celem svem dlouhem pripsevku a to je trosku malo..Odpoved k cemu ma telefon slouzit, urcite ne jen k "propojeni" office.
rpet
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: stř dub 03, 2013 21:17
Zařízení: Nokia Lumia 930 Orange
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od rpet »

o tom nechci vést debatu, protože telefon nepovažuju za náhradu počítače, foťáku a HiFi. Pro mě je funkcionalita zásadní - a k ní nepotřebuji doplňky typu "Glance". prostě mi přišlo malinko zvláštní, že dokážeš na čtyřiceti stranách řešit něco, co rozhodně nění pro funkcionalitu telefonu zásadní, ale nikdy jsi nezmínil jeho skutečnou, reálně měřitelnou užitečnost...

Což ale není nic proti ničemu - neberu ti tvoje nadšení pro detail a doplňkové vybavení telefonu. chtěl jsem nabídnout jiný pohled na věc, jiný názor. zda se s tím někdo z diskutujících ztotožní, či nikoliv, to už není můj problém ;)
martasbas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 14, 2010 17:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950 Black

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od martasbas »

Tak já si taky přisadím. Mě taky vadí že 930ka nemá glance ,a to co píšeš je asi pravda ,ale právě proto mi to vadí. Telefon je určen ke komunikaci, ať už mluvenou nebo psanou, ať už přes net nebo síť ,a právě proto musí telefon v každý okamžik dávat vědět že někdo volal nebo píše. A to tenhle nedělá i přes to že má to vše co píšeš, protože nemá jak to dát vědět. Glance k tomu bylo perfektní.
rpet
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: stř dub 03, 2013 21:17
Zařízení: Nokia Lumia 930 Orange
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od rpet »

já tedy nevím, ale moje lumia mi normálně dává zvuky, když mi něco dojde... a pokud mám ztlumený telefon, mám vibrace. a pokud nemám ani vibrace, je to proto, že si nepřeju být rušen - a v takovém případě mi nechybí ani Glance ;)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od imperator »

htcjirka píše:Ja pouzivam telefon jako celek, ty jsi vystihnul jen cast - Office, kterou jsi obsahnul v celem svem dlouhem pripsevku a to je trosku malo..Odpoved k cemu ma telefon slouzit, urcite ne jen k "propojeni" office.
citam citam a stale len okolo officu :x vsak na telefone sa da kde co robit...
ja som si tiez celkom na glance zvykol...ale keby 930tka mala lepsiu baterku, vodeodolnost, 120fps video, usb 3.0, alebo pametovky...tak urcite by som si nieco z toho vybral radsej ako glance...ale ked uz to nie je totalne top vybaveny telefon tak ten glance tam byt mohol... a hlavne... 1520 -> glance, obrovska baterka, pametovky, 6" ips a cena nizsia o 30 eur...tak bodaj by tu kde kto nereptal...
rpet
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: stř dub 03, 2013 21:17
Zařízení: Nokia Lumia 930 Orange
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od rpet »

ale vážně.

nechci se s nikým hádat o tom, jestli je glance, či jiný doplněk zbytný, či nezbytný. chtěl jsem jen nadhodit jiný pohled na věc.

nikomu neupírám právo hrát na mobilu hry, sledovat film v HD, snahu fotit jak s canon zrcadlovkou... je to každého volba. mě moje lumie maximálně vyhovuje a jsem s tím telefonem neskutečně spokjený. po zkušenostech s androidem je to jak blazám - telefon dělá přesně to, co od něj čekám. a to je podstatné...
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od mberdych »

Rpet: nechci te nastvat, ale placas nesmysly a motas veci dohromady. Ano, gmail prestal podporovat pristup pres Activesync (tedy jak ty rikas Exchange), ale to se tyka jen jinych platforem. Na androidu prirozene push mail ve sve aplikaci podporoval vzdy. Pokud chci na androidu pouzivat jak ty rikas exchange, tedy mail s podporou protokolu Activesync (at uz firemni exchange a nebo treba placeny Office 365 a nebo free Outlook.com) tak samozrejme muzu a push bude v pohode. Stejne tak jako Office od MS a nebo OneDrive a Skype. Ano, nebude to 100pro hladke, ale zasadni problem to neni. Takze uplne nechapu tvoji uvahu o tom, jak jsou WP napred. Ano, jsou lehce napred s officem a integraci kolem nej, ale treba Skype maji horsi nez iOS a pokud se podivam pryč z MS sveta, tak vse ostatni (tim myslim hlavne kvalitu aplikaci) je mnohem horsi nez iOS. Skutecne jsem nepochopil co jsi chtel rici. Navic MS na nas trh totalne kasle. Ze se asi nikdy nedockame Cortany ok (Siri asi taky nebude), ale swipe klavesnici dodat mohli (nejen anglickou) a to nemluvim o Xbox Music sluzbe, nebo obdobe Play Movies (ci jeste lepe Filmy v iTunes). MS si od nas cechu penize nezaslouzi.
WurstJokes
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob črc 19, 2014 8:23
Zařízení: L930

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od WurstJokes »

Prosim vas, vedel by mi niekto poradit kvalitne puzdro na L930? Take co kryje aj rohy a ma magneticke zatvaranie, kludne aj zahranicny shop ak shippuje do SR. Cena do 25 aj s postou by bola najlepsia, diky :)

Btw, ako hovorite o reviziach, ktora je najnovsia? Mam 2.0.0.1 a zahrieva sa ako prasa, aj pri pisani sms a jednoduchych veciach, tak neviem ci reklamovat alebo nie.
rpet
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: stř dub 03, 2013 21:17
Zařízení: Nokia Lumia 930 Orange
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od rpet »

mberdych píše:Rpet: nechci te nastvat, ale placas nesmysly a motas veci dohromady. Ano, gmail prestal podporovat pristup pres Activesync (tedy jak ty rikas Exchange), ale to se tyka jen jinych platforem. Na androidu prirozene push mail ve sve aplikaci podporoval vzdy. ...
ale vzdyt jsem rekl totez - staci si to precist ;)
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od mberdych »

Ale jo, jenze nechapu jakou souvislost ma nepouziti activesyncu u gmailu. Pokud mas android, tak te to netrapi. Tak proto jsem reagoval. Proste google ma svoje apky, ktere jedou nejlepe na droidu a ms ma svoje. Byt je Activesync defacto standard, tak to neni otevrena vec, ale plati se za ni licence, takze chapu, ze se na to google vykaslal. To ovsem nema nic spolecneho s officem, ktery muzes beztak pouzivat vsude.
martasbas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 14, 2010 17:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950 Black

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od martasbas »

rpet píše:já tedy nevím, ale moje lumia mi normálně dává zvuky, když mi něco dojde... a pokud mám ztlumený telefon, mám vibrace. a pokud nemám ani vibrace, je to proto, že si nepřeju být rušen - a v takovém případě mi nechybí ani Glance ;)
Ale to já samozřejmě taky ,myslel jsem když toto vše přeslechnu, třeba v práci, tak pak už mi telefon nijak nenaznačuje že mám zmeškanou událost, a to je chyba. Když tam neni glance ,měla tam být aspoň informační dioda, nebo možnost upozornění na zmeškané události třeba blikajícími tlačítky. To říkám právě proto že telefon je hlavně k telefonování a tam je toto omezení, pro mě nepochopitelné omezení. V tom mi Office prostě nepomůže.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů