Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
vincenzo820
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř říj 16, 2013 7:37
Zařízení: Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vincenzo820 »

Tak dnes přišla sms a reklamace byla prý vyřízena opravou, tak uvidíme večír :tlem:
EDIT: takže nový dotykový modul v rámci záruky a ještě mi dali chlapci fólii hezky na displej. :tlem:
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

Soudruzi z Redmontu nás s Cyanem pěkně napínají.....na NSU pořád nic?
djkure
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: sob kvě 26, 2012 11:31
Zařízení: iPhone 5s Space Grey (64GB)
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od djkure »

vincenzo820 píše:Tak dnes přišla sms a reklamace byla prý vyřízena opravou, tak uvidíme večír :tlem:
EDIT: takže nový dotykový modul v rámci záruky a ještě mi dali chlapci fólii hezky na displej. :tlem:
Mít Samsunga, tak byste se dočkal maximálně protokolu o silné oxidaci a nevhodném zacházení s telefonem :))
V době, kdy jsem měl SGS3, celou dobu jsem ho nosil v pouzdře (gumové/průhledné), staral jsem se o něj, bylo s ním zacházeno jako v bavlnce a stejně - popraskal postranní rámeček, začal se odlepovat displej. Fajn, poslal jsem ho na reklamaci a dočkal se jen poslání do určitých míst...

Britex je katastrofa. Nokiácký servis je zatím nejlepší, který jsem poznal.
Řešil jsem odlepování displeje a modulu foťáku (ten ovál celý), za 4 dny bylo opraveno/vyměněno.
To jsem koukal, moc překvapeně. Samozřejmě mile :-)
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tade »

Kdo jste nahodili Cyan z jiných regionů (popřípadě Vodafone, T-mobile), jak to vypadá s výdrží oproti WP 8.1 GDR1 + Black?
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radim Stehlík »

Super dotaz.... Pomůže ti, když ti někdo odpoví, že vydrží o 6:32 min. déle? :) Kolik může udělat nějaká optimalizace? 2%??
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Blbost, osobně pozoruji výdrž alespoň o třetinu lepší, tedy v porovnání Black + 8.1 DP bez GDR1, ta ještě tenkrát nebyla.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

U mně taky znatelný rozdíl. Flash cz Vodafone FW.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tade »

Díky hoši. Radime tvůj komentář je očividně velice přínosný, jen tak dál ;)
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radim Stehlík »

Na přínosnou otázku přínosná odpověď.
pánové o třetinu? Sorry, ale tomu nevěřím. To je jen placebo efekt, přejete si aby dýl vydržela, tak vydrží.
pokud má baterka danou kapacitu, tak z ní nevykouzlím o čtvrt dne navíc při stejným použití ani náhodou.

Vezmu příklad.
Jsem v Pardubicích doma a nejsem zrovna na wifi. Jedu na data. Signál je bez problému.
A teď odjedu na dovolenou na Lipno, kde jsem taky n darech, ale protože tu tu stojí za pěkně velký kulový a i když jsem na signálu, tak jedu asi rychlostí WAP, tak tím že telefon dýl hrabe, se dřív vybije. A nepomůže mi ani nová optimalizace.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

Nemluvím o tretinovem zlepšení. Mluvím o znatelnem zlepšení. Alespoň v mém případě.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Radim Stehlík píše:Na přínosnou otázku přínosná odpověď.
pánové o třetinu? Sorry, ale tomu nevěřím. To je jen placebo efekt, přejete si aby dýl vydržela, tak vydrží.
pokud má baterka danou kapacitu, tak z ní nevykouzlím o čtvrt dne navíc při stejným použití ani náhodou.

Vezmu příklad.
Jsem v Pardubicích doma a nejsem zrovna na wifi. Jedu na data. Signál je bez problému.
A teď odjedu na dovolenou na Lipno, kde jsem taky n darech, ale protože tu tu stojí za pěkně velký kulový a i když jsem na signálu, tak jedu asi rychlostí WAP, tak tím že telefon dýl hrabe, se dřív vybije. A nepomůže mi ani nová optimalizace.
Hele mně je jedno jestli věříš nebo ne, já říkám, že mám cca o třetinu lepší výdrž baterie, což je vysledováno za delší časový úsek při stejném využití na stejných místech. Nechci si hrát na přesného statistika, možná je to jen čtvrtina, zase tak přesně jsem to nezkoumal, každopádně zlepšení opravdu výrazné. A teď po posledním updatu DP je to ještě o trošku lepší :-) HOWGH
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bigt »

Tam určitě nemáš všechny aplikace jak před flashem...
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

/irony on
A taky ho teď narozdil od předchozí verze vlastně nepoužíváš
/irony off
Proč prostě lidi nedokážete jednoduše přijmout to co někdo říká. Má takovou zkušenost s jeho konkrétním telefonem, tak to tak berte. Já mám podobnou zkušenost. Lžeme tedy oba :smile:?
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

bigt píše:Tam určitě nemáš všechny aplikace jak před flashem...
Mám to samé, obnovoval jsem ze zálohy, jedou mi 3 maily na push, 2 po 15 minutách, na pozadí běží Skype, FB messenger, Lync, WhatsApp, Weather View, Bouřky, Cellular Live Tile, Čistota ovzduší, Chronos Calendar, Lockmix, Svátky Pro, WPCentral a NextGen Reader, denně tak hodinu provolám, brouzdám po netu, pár SMS a zpráv na WhatsApp a FB mesíku, trvale zapnutá data (FUP nemusím řešit) a WiFi... Vím, že L1520 má baterii s vyšší kapacitou, ale na Black + DP8.1 jsem byl na cca 1-1,5 dni výdrže, dnes Cyan + DP8.1.1 v pohodě dva a ještě trochu šťávy zbývá. Moje osobní zkušenost, třeba mám zázračný telefon. A tím končím, kdo nevěří, ať tam běží....
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tade »

Radime nechápu co máš za osobní problém, ale já se zeptal na často kladenou otázku. Výdrž telefonu se řeší u každého modelu po každé aktualizaci FW i OS. Řeší se často i u drobných aktualizací DP. Jak vidíš, změny výdrže jsou a i kdyby to bylo o 2 nebo 3 hodiny, je to super. Můžeš se bez starostí hodit do klidu a na tyto dotazy nereagovat. Na tvoje napadání tu nikdo není zvědav.
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radim Stehlík »

Snad jsem nenapadal, jen ironicky komentoval podle mého nemožnou věc, jako takové navýšení výdrže. Dokud to neuvidím na vlastní oči, prostě nevěřím.
Není to nic proti nikomu. Asi jsem na všeobecnou diskusi (kde se řeší kdeco) starej, tak se chlapi omlouvám. Zařekl jsem se Androida, protože to byla hrůza, každý měsíc hard reset, nebo flash ROM. A tam to bylo ve fóru ještě horší.

už slibuju jen rozumný dotazy/odpovědi
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Proboha co je na tom nemožného? Lepší optimalizace HALu, lepší spolupráce OS s HW díky novějším ovladačům, power managementu a dalším věcem ve firmware. Naopak je naprosto logické, že FW optimalizovaný pro určitou konkrétní verzi OS zlepší plno věcí, např. právě i rychlost a výdrž telefonu.
vald
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte lis 19, 2013 18:08
Zařízení: LG X Screen, Lenovo TAB 4.8

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vald »

Ja na tom mojom pozorujem jednu zvláštnosť (pokiaľ sa to tak dá nazvať). Ide o to, že pri dlhšom hovore mi začne mrznúť dotykové ovládanie. Mám taký dojem že to súvisí z prehrievaním. Reštart klasickým vypnutím a zapnutím nepomáha. Naopak pri zadávaní PIN dotyky buď nereagujú vôbec alebo reagujú nesprávne. Už sa mi takto podarilo zablokovať aj SIM kartu. Keď ale skúsim na chvíľu vybrať baterku, telefón nabehne už bez problémov a šlape ako má.
Mal niekto podobný problém? Vie niekto v čom by to mohlo byť? (nechce sa mi každú chvíľu baterku vyberať) Díki.
(je tam zatiaľ WP8.0 Black)
stewo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 138
Registrován: sob srp 23, 2014 18:03
Zařízení: L820/L950 MINULOST/ SG S9 + SG Watch
Bydliště: Trnava Slovakia

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od stewo »

mne sa niečo podobné dialo na DfP 8.1, myslel som že to je tým... keď som prešiel po display celou plochou po tele tak akokeby zmrzol, podobne aj pri hovore ak som ho zle držal (ďalej od ucha sa odblokoval) a potom oprel o líco... stačilo zamknúť a odomknúť disp....
stomas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: pon srp 19, 2013 14:48
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od stomas »

Zdravím, chtěl bych se zeptat majitelů L820 s DP verzí systému jestli se jim podařilo nainstalovat poslední aktualizaci. Byl jsem týden mimo a tak jsem ji chtěl instalovat včera večer, bohužel se mi telefon zasekl na točících kolech a nic. Následovala obnova a nyní se mi nemůže nainstalovat DP update. Díky (L820 Cyan)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 hostů