Nokia Lumia Cyan update

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
n3pi
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř led 22, 2014 0:11
Zařízení: L 820

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od n3pi »

TomSoft píše:Já jsem to sice nepsal, ale mám L930 a tady je Camera 4.8.1.1 a ty "živé snímky" fungují
[/url]
A jak se na ně díváš? Fungují skrze Storyteller jak avizovali, čí nativní galerii, nebo jenom přes galerii z prostředí nokia camera aplikace?
n3pi
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř led 22, 2014 0:11
Zařízení: L 820

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od n3pi »

Radeczek: Fungovalo? To fungování nebylo stoprocentní, u mě se parkrát stalo, že místo živého snímku při prohlížení byla jen tma, nebo smyčka "přehrávání" byla nekonečna. Při dvou rychle po sobě pořízených fotografiích byla ta druhá "neživá".
Já nevím jak ty, ale do zdrojáku aplikace nevidím. Oni ano a asi proto je tato možnost nyní zatím pouze pro ty nejlepší/nejvykonější fotoželeza (1020 už je starší kus).
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Radeczek »

Fungovalo to normálně. Funkce buď jde, nebo nejde. Taky musíš brát, že to byla BETA, takže to chtělo doladit ohledně softwaru, aby to bylo stoprocentní. Ale to by z toho nové modely neměly výhodu při prodeji... Později se určitě dočkáme. 8-)
n3pi
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř led 22, 2014 0:11
Zařízení: L 820

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od n3pi »

Fungovalo to normálně? Tak já, ač nerad, ti dám do ruky můj telefon a ty mi tu funkci normálně vypneš a pak ji zase zapneš, v menu aplikace. Kdyby to fungovalo normálně, tak to vypneš a zapneš jako to vidíš na snímku obrazovky z 930 :-D Tato funkce byla v betě po triku přístupná omylem/chybou/bugem a nefungovala stoprocentně třeba z důvodu specifikace.
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od TomSoft »

n3pi píše:A jak se na ně díváš? Fungují skrze Storyteller jak avizovali, čí nativní galerii, nebo jenom přes galerii z prostředí nokia camera aplikace?
Živé jsou v Nokia Camera a ve Storytelleru. V nativní galerii jsou mrtvé :)
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Re: Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Radeczek »

N3pi, fungovalo to normálně, dokud tu možnost zase neodstranili. Je jedno, jestli to byl omyl nebo ne. Jedno je jisté, díky té chybě vím, že můj telefon živé fotografie zvládá bez problémů, jediné co chybí, je softwarová podpora.
n3pi
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř led 22, 2014 0:11
Zařízení: L 820

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od n3pi »

Tohle je podle tebe normální fungování?
http://1drv.ms/1oJ1jMR
Že to semtam udělá "živý obrázek" mrtvým, že to fotku vyfotí a zobrazuje jako černou?
Mám přes tu betu vyfocených cca 700 fotek a z toho je cca 50 černých a cca 100 živých "mrtvých" fotek. Když to vezmu procentuálně, tak 7% fotek je černých a 14% nemá to tvé "normální fungování". Takhle si opravdu nepředstavuji fungující aplikaci.
Je to beta, tato funkce byla přístupná omylem/chybou/bugem, s největší pravděpodobností má problémy na jiných než "oficiálně" podporovaných telefonech (nyní 930 a 1520) a proto je v nynější verzi bety tato možnost nepovolena. Mimochodem Nokia Camera je, jak napsal Tomsoft v4.8.1.1 a beta je v4.8.0.1 (poslední update bety byl velmi rychle, po rozšíření triku s obnovou nastavení, uveden během několika málo dnů).
Doufám že už teď pochopíš a dál už to nebudeš rozebírat :)
Místo toho by asi více lidí uvítalo, kdyby jsi jako držitel cyan v 925 potvrdil zobrazení živých fotek v Storytelleru.
TomSoft píše:
n3pi píše:A jak se na ně díváš? Fungují skrze Storyteller jak avizovali, čí nativní galerii, nebo jenom přes galerii z prostředí nokia camera aplikace?
Živé jsou v Nokia Camera a ve Storytelleru. V nativní galerii jsou mrtvé :)
Díky za odpověď. Ten Storyteller je 2.2.0.0?
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od TomSoft »

n3pi píše:... Ten Storyteller je 2.2.0.0?
Jo, Storyteller je 2.2.0.0
n3pi
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř led 22, 2014 0:11
Zařízení: L 820

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od n3pi »

Díky. Tak a teď už stačí aby to třeba Radeczek vyzkoušel na 925 jestli mu to jde a je to jen vymoženost cyan aktualizace, protože mě to na WP8 ukazuje jen statické fotky.
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Re: Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Radeczek »

Jak můžu potvrdit zobrazení živých fotek v Storytelleru, když nemůžu živé fotky vyfotit? Fotky archivované v Onedrive, jsou po stažení v Storytelleru statické.
n3pi
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř led 22, 2014 0:11
Zařízení: L 820

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od n3pi »

Na Onedrive se ti nenahrajou .thm (videosoubor) a .tnl (miniatura) soubory, jen finální fotka. Koukni se na kartu
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Re: Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Radeczek »

No právě. Takže nemohu vyzkoušet funkčnost živých fotografií, nové si totiž nemám jak nafotit... A kartu v L925 urcite nenajdu :)
n3pi
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř led 22, 2014 0:11
Zařízení: L 820

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od n3pi »

Ha, má chyba :) a to se ti ani v telefonu pres pocitac neukazou tyto soubory?
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Re: Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Radeczek »

Nevím, jestli ti dobře rozumím, ale dělal jsem HardReset po všech těch aktualizacích, takže mám jen to, co je na Onedrive a z toho to nevyzkouším...
Na-ex
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 16, 2014 22:53
Zařízení: Lumia 925

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Na-ex »

A jaké jsou vaše zkušenosti? Mne rozladilo odpojení online zpráv od standardních SMS, tohle propojení jsem na WP považoval za jednu za základních věcí. Abych měl SMS v jedněch vláknech a ostatní zprávy někde v messengeru, na to jim s... Některé kroky MS jsou jako vždy značně kontraproduktivní
Daniel Stiegler
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: čtv čer 20, 2013 11:18
Zařízení: Lumia 1520, 920, 928, 650
Bydliště: Brno, South Moravia

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Daniel Stiegler »

Na-ex: Přepracovanost integrovaných funkcí v systému, jako jsou zprávy, hub lidé - jsou důsledkem neschopnosti držet krok s rychlosti Facebooku aj. Další apps jako například Hudba či Kalendář, byly od systému separovány za účelem rychlejšího samostatného vývoje a možností aktualizovani přes Windows Phone Store. Což na Windows Phone 8 možné nebylo.
Kroky Microsoftu, osobně vidím jako logické a po stránce user experience i rychle se přizpůsobující.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Wertigo »

htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od htcjirka »

Program developer preview byl proste pozastaven kvuli tem co cekaji a budou updatovat na cyan a meli by se vratit na komercni "nepreview" verzi.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od JirkaTom »

Tak v tuto chvíli je to solidní zmatek... :) :)
V Lumii 1320 mám v tuto chvíli verzi: 8.10.12400.899 , firmware Black. BitLocker nepoužívám. Takže mám provést co ?
:-) Samozřejmě nic neudělám, všechno jede jak má. Ale co bude dál.. :?:
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od JirkaTom »

Pavel: Guláš je slabé slovo...
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 hostů