Česká klávesnice

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Post Reply
Kemot
nováček
nováček
Posts: 14
Joined: Wed Jul 16, 2014 19:19
Zařízení: Jiayu G2F

Česká klávesnice

Post by Kemot »

Ahoj,
dnes mi došel telefon z Číny Jiayu G2F. Telefon je v českém jazyce, jenže problém je ten, že když chci psát např sms tak tam není diakritika, žádné háčky,čárky. Nevíte co s tím? Jestli se to tam nedá nějak dodat? Telefon je rootnutý. Díky
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1591
Joined: Mon Oct 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Česká klávesnice

Post by Flynn »

Tak zkus nainstalovat jinou, např. čím dál oblíbenější SwiftKey Keyboard. Třeba to bude lepší s tou diakritikou.
Kemot
nováček
nováček
Posts: 14
Joined: Wed Jul 16, 2014 19:19
Zařízení: Jiayu G2F

Česká klávesnice

Post by Kemot »

Vůbec se v tom nevyznám, to je jako aplikace? nebo kde se to dá sehnat? Taky mi nejde sms psát hlasem. V aplikaci free sms sender je tato funkce, že namluvím sms. U služebního telefonu Samsung galaxy Fame mi to jde a zarazilo mě, že u tohohle ne. Díky
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1591
Joined: Mon Oct 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Česká klávesnice

Post by Flynn »

Ano, to je aplikace z Google Play. Předpokládal bych, že máš alespoň minimální přehled o tom, jak se pracuje s androidem. Učit tě to je ale nad rámec tématu.
Kemot
nováček
nováček
Posts: 14
Joined: Wed Jul 16, 2014 19:19
Zařízení: Jiayu G2F

Česká klávesnice

Post by Kemot »

Klávesnici jsem stáhl, problém s diakritikou vyřešen..
Teď řeším to hlasové zadávání. Našel jsem v nastavení položku Výstup převodu textu na řeč (i když bych spíš potřeboval řeč na text) , pak je tam preferovaný modul: Modul převodu textu na řeč a jsou tam dostupné jazyky. Čeština tam není. Nejde to tam nějak doinstalovat? Na tohle už jsem asi opravdu krátkej
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 242
Joined: Sun Mar 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Česká klávesnice

Post by Standa99 »

........
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1591
Joined: Mon Oct 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Česká klávesnice

Post by Flynn »

Přímo v klávesnici je možnost stisknout klávesu, kde je mikrofon (vpravo vedle mezerníku na klávese s čárkou) a mluvit. Nejprve to musíš ale v klávesnici povolit (Nastavení / Způsob zadávání dat / Hlas). Řeč se převede na psaný text. Nevím, ale možná to nějak pracuje s aplikací Vyhledávání Google https://play.google.com/store/apps/deta ... ksearchbox" onclick="window.open(this.href);return false;. Ta sama o sobě již česky umí a perfektně vyhledává podle vyslovených slov. Takže si ji nainstaluj, případně aktualizuj, pokud ji máš v telefonu. Je to takový světlý rámeček s logem Google vpravo a ikonou mikrofonu vlevo.
Klávesnice je chytrá a rychle se učí nová slova. K tomu je dobré se s ní přihlásit na svůj účet (v nastavení položka SwiftKey Cloud / Účet) a pak ještě povolit učení i z jiných účtů (Přizpůsobení) a synchronizaci (Zálohování a Synchronizace). Je potřeba se s klávesnicí naučit pracovat. Na netu najdeš dost návodů na použití, stačí googlit).
Post Reply

Return to “Operační systém Android”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests