GPS na 8.1 (L920)

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

GPS na 8.1 (L920)

Příspěvek od pogo8303 »

Zdravím, můžete mi někdo potvrdit, že nemáte na L920 sebemenší problém s GPS po přechodu na WP 8.1 (pravidelně aktualizuju...). Zkoušel jsem tovární nastavení, odinstalaci map a vždy se mi stane, že tak cca. v rozmezí 20-30minut se gps signál zasekne - někdy můžu vypnout navigační SW (HERE+ i placený CoPilot) - někdy je to na reset zařízení.
Protože jsem ještě nenašel nabíječku do auta, která by v pohodě dobíjela při zapnutých datech, mám vyplá data, wifi, prostě vše... Problém vyvrcholil cestou do Polska, kdy mi zničehonic při indikování nabíjení telefon oznámil, že je baterie vybitá a tel. se vypnul (samozřejmě data+wifi vypnuto). Připadá mi, že po update má GPS ještě větší spotřebu a více se hřeje a zkoušel jsem i nějaké nabíječky údajně 2A a i ty se zapnutými daty prostě telefon na navigaci neuživí...
Je to jenom můj problém, nebo je GPS na 8.1 žravější?
Uživatelský avatar
chytil123
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 247
Registrován: pon srp 19, 2013 13:51
Zařízení: Lumia 920

GPS na 8.1 (L920)

Příspěvek od chytil123 »

Navigaci nepoužívám, ale GPS používám velmi často při sportovních aktivitách s Endomondem úplně v pořádku. Nevypadává, a jelikož nemám zaplej displey tak to moc nežere, to se moc s navigací porovnávat nejde.
Proky_cze
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: stř čer 11, 2014 21:27
Zařízení: L950, L930, L920

GPS na 8.1 (L920)

Příspěvek od Proky_cze »

Ahoj,
co se týká spotřeby, je navigace velikým žroutem. Ale ne přímo GPS, spíše je to display. Mám podobnou zkušenost, něž jsem dojel 2 hodiny cesty, tak plně nabitý telefon zapojený na autonabíječce se vybil. Cestou zpět jsem měl také navigaci, ale vypl jsem display a navigoval jen podle hlasu nebo krátké zapnutí displaye. A než jsem dojel domů, byl telefon prakticky nabitý. Na sluníčku se výrazně zvyšuje svítívost a tím také spotřeba displaye...
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

GPS na 8.1 (L920)

Příspěvek od flemo »

Dostavame sa uz mimo povodnej temy, ale pridam svoju skusenost so spotrebou pri navigacii - podla mna dost vyrazne zvysuje spotrebu - az nad uroven schopnosti mojej autonabijacky - ak mam HERE+ v rezime online.
Matt54
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pát pro 21, 2012 19:11
Zařízení: Nokia Lumia 920

GPS na 8.1 (L920)

Příspěvek od Matt54 »

Mě se na navigaci taky telefon hrozně vyvíjí a ani autonabíječka ho nestíhá dobíjet, ale to jsem měl ještě před updatem na 8.1. Po updatu se mi stalo při posledním použití (10.6), že se mi navigace asi 3x sekla a asi po 2 minutách zase normálně fungovala.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

GPS na 8.1 (L920)

Příspěvek od pogo8303 »

flemo:: tak mimo téma nejsi, pokud navigace umožňuje online informace, tak by to měl taky telefon zvládnout nabíjet - nevím, jak by na tom byla originální nabíječka... zatím jsem nenašel nabíječku, která by zvládla zapnutá data + navigaci.

Proky_cze:: no, to je hezký, ale já se potřebuju občas i na tu navigaci kouknout :)

Ale mě by spíš zajímalo, jak jste na tom s tím sekáním a WP 8.1, protože to nebude u mě zřejmě SW problém, když to dělá u dvou různých programů.

OT: No každopádně mám víc maličkostí, které jsem čekal, že zpraví W8.1 a zatím mi k tomu přibylo akorát sekání navigace. Počkám až vyjde oficiální update a pokud ani potom nepůjde OK, asi bude muset do servisu - už se toho nakupí víc - bohužel mám i takové závady/nezávady - cca. 1 týdně se stane, že se mi nemůže někdo dovolat, přijde mi jenom sms, že mám ztracený hovor (i když signál mám), naopak někdy se mi hlásí ikona "žádný signál" i v momentech, kdy signál mám - nastartuju ikonu se signálem, když se prozvoním z jiného tel. nebo někomu zavolám, pak tak 1 do měsíce (což už je opravdu těžko určitelné v servise), když odemknu telefon, mám jakoby 4bitové barvy (prostě jenom pár odstínů červené, bílé...), pomůže znovu zamknout/odemknout :-) Sorry za dlouhý OT, ale někde jsem si postěžovat musel :)
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

GPS na 8.1 (L920)

Příspěvek od pogo8303 »

Matt54 píše:Mě se na navigaci taky telefon hrozně vyvíjí a ani autonabíječka ho nestíhá dobíjet, ale to jsem měl ještě před updatem na 8.1. Po updatu se mi stalo při posledním použití (10.6), že se mi navigace asi 3x sekla a asi po 2 minutách zase normálně fungovala.
Hurá, nejsem sám - akorát mě se seká poměrně častěji, občas se chytne za chvíli znova, občas už se nechytne a občas zamrzne program.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

GPS na 8.1 (L920)

Příspěvek od chmeldas »

Matt54: Jakou používáš nabíječku? V autě používám bezdrátovou CR-200 od Nokie a nemám s nabíjením při zaplé navigaci problém ani po instalaci WP 8.1 DP.
_miv_
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: pát srp 30, 2013 21:23
Zařízení: Microsoft Lumia 950 & Nokia Lumia 1020

GPS na 8.1 (L920)

Příspěvek od _miv_ »

Tiez pravidelne pouzivam navigaciu Here Drive+ spolu s drziakom Nokia CR-201. Az na to, ze sa telefon fakticky zahrieva az do horuca, ze to je neprijemne drzat v ruke, nemam ziadny problemn so zasekavanim sa ci uz telefonu alebo behu samotnej navigacie. To zahriatie sposobuje, ze sa telefon z casu na cas prestane nabijat bezdrotovo a po chvile niekolko minut sa znova spusti nabijanie. Apropo skusenost je taka, ze nabijanie touto nabijackou z 20% na 100% trva priblizne 3 hodiny v pripade, ze sa nepouziva navigacia.
mouser
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 17, 2014 21:34
Zařízení: Lumia 820

Re: GPS na 8.1 (L920)

Příspěvek od mouser »

Taky jsem zaregistroval, že při zapnuté navigaci v autě (HERE DRIVE+) se telefon neúměrně zahřívá a žere více než před updatem na WP8.1. Při používání GPS pro pěší navigaci nebo pro sporttracker (Run The Map) jsem žádné zahřívaní nebo vyšší spotřebu baterie nezaznamenal. Snad to spraví Cyan update. Lumia 820.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

GPS na 8.1 (L920)

Příspěvek od pogo8303 »

chmeldas, _miv_ :
mě se telefon extrémně zahřívá při drátovém nabíjení, zahřívání způsobuje GPS modul...
Chcete mi tvrdit, že na L920 s indukčním dobíjením v autě spolu se zaplými daty a Here+ stíháte dobíjet? to si neumím představit...
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

GPS na 8.1 (L920)

Příspěvek od chmeldas »

pogo8303: Zahřívání bych neřešil. Pokud nedojde kvůli nadměrné teplotě k odpojení nabíjení, tak je to ještě OK. K navigaci nepoužívám Here +, ale Navigon a bežně mám s CR-200 zaplá data, navigaci a stíhám dobíjet. Zkus si změřit výstup na nabíječce. Možná je chyba tam. Svého času jsem měl HTC Mozart a ani originální nabíječka HTC ho při navigování nedokázala nabít.
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

GPS na 8.1 (L920)

Příspěvek od dark_hood »

Trochu OT, ale: Tak, ako užívateľovi pogo, aj mne blbne displej, farby sú ako keby v 4bit. Toto sa mi stáva každý týždeň, ale len na WP8.1. Na WP8 to nerobilo
Uživatelský avatar
chytil123
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 247
Registrován: pon srp 19, 2013 13:51
Zařízení: Lumia 920

GPS na 8.1 (L920)

Příspěvek od chytil123 »

Sporttracker vůbec nezahřívá a 3hodiny běhu mi sebere tak 35% baterky, u navigace pravej opak...baterka se úplně vysává a telefon horkej, že na něj šáhnout nejde.

Jinak ty "4 bit" barvy, děje se mi to samé. :-) ale jen občas a vydrží to pár vteřin, nebo dokud nezamknu a znova neodemknu telefon...
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

GPS na 8.1 (L920)

Příspěvek od pogo8303 »

je pravda, že obojí nabíječky co jsem zkoušel - 1A a 2,1A jsou klasický čínský ******, takže je otázka kolik opravdu dávají, ale předešlý mobil zvládly bez problémů - ještě zkusím ohledně nabíjení jednu blbost, a to sehnat si jenom čistě datový kabel (nevím, jak je na tom ta 2.1A usb nabíječka - jestli má zapojený datový piny, mohl by být problém tam). Jinak mi to každopádně neřeší to sekání navigace, až celého přístroje, ale tam mě napadlo, jestli náhodou nebude problém ve výpadku GPS signálu - rozbil se mi držák a provizorně jsem měl mobil položenej u řadičky pod palubkou a přecijenom je to dál od volného prostranství... testnu ještě s novým držákem u skla a provizorně si vyrobím pouze datový kabel (klasicky zkratováním bílého+zeleného drátu :-) ).

chytil123:runtastic mi taky tak extrémně nesežere baterku jako navigace v autě a ani se nezahřívá, ale zahřívání bych opravdu jak psal Chmeldas neřešil, protože to je naprosto normální...

Každopádně díky všem za reakce, aspoň vidím, že v tom nejsem sám.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 12 hostů