Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MKLumia1020 »

Aha jako, že dojde k přerušení spojení a telefon zaznamená polohu, takže když si toho všimnu třeba druhý den, vyjedu si v telefonu poslední polohu a můžu jít hledat? Tak takhle je to dobrý to už jo a pak si to na místě prozvonit. To asi budu taky o jednom uvažovat. Jen na toho psa to asi fungovat nebude - předpokládám, že pes na místě stráty spojení čekat nebude :-D Ta GPS by pořád byla lepší.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

A k čemu by tam ta GPS byla, když klíčenka nemá žádný kanál, jak tu nasnímanou polohu odeslat?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Můžu se ještě trošku vrátit ke staršímu tématu? Sháním a vymýšlím uchycení na stativ L920, nějaké tipy a zkušenosti? :)
Scaladek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 146
Registrován: úte led 22, 2013 10:56
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Scaladek »

Čistě teoreticky, jen takovej nápad, možná k ničemu... Ale nešla by L920 zasunout do Camera Gripu, který je primárně na 1020? V délce je rozdíl 0,1 mm, v tloušťce 0,3 mm a v šířce 0,6 mm... Ta šířka je sice docela hodně, ale myslím, že by to pořád šlo... Ten Camera Grip je docela pružnej... Potom ještě, nabíjecí microUSB na záložní baterku v Camera Gripu by měl sedět i do L920, pokud vím, obě Lumie mají nabíjecí konektor stejně orientovaný a uprostřed(snad). Pokud by ti nevadilo, že v tom obřím výřezu bude koukat jen malá čočka, zašel bych si to někam vyzkoušet... Camera Grip má závit na stativový šroub... :wink:
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

To uz me taky napadlo, ale jeste sem nemel kde vyzkoušet a to si rikam, ze uz bych si to snad koupil i s tou 1020 :D ale horší věc je, zr bych to potřeboval uz zítra :D
Frantik
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 20, 2011 10:21
Zařízení: L920,L830

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Frantik »

Chtěl bych se zeptat. Mám L920 s kódem 059R079 pro který je firmware 3051.40000.1349.0004 to je RM-821 VAR EU PL POLKOMTEL BLACK, ale v telefonu mě to píše, že mám firmware 3051.40000.1349.0003 RM-821_eu_czech_432 (Build Creation Date 11.12.2013) Co kdybych tam nahrál ten polský firmware 3051.40000.1349.0004 může to mít nějaké pozitiva. P.S. Při nabíjení se mě restartovává mohlo by se to tím zlepšit
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

To je úplně jedno, zda tam máš ten PL nebo CZ FW. Liší se jen customizací pro operátora, tj. bude tam navíc pár aplikací a obrázků, jinak jsou ty firmwary totožné.
Pokud Ti telefon blbne, zkus Hardreset případně přehrát firmware, pokud ani to nepomůže, reklamace
Frantik
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 20, 2011 10:21
Zařízení: L920,L830

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Frantik »

Skusím tam teda nahrát ten PL FW, co patří k tomu telefonu. Jinak je lumka v poho, baterie dva dny. Jen ty restarty při nabíjení. Minule jsem ho měl při nabíjení na ventilační mřížce v autě a zaplou klimu a ani jednou se nerestartoval, tak nevím jestli se tam něco nepřehřívá.
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MgX »

Ahoj,

přátelé, kamarádi. Dnes jsem ráno prožil nemilé překvapení. Nenaskočil telefon - Lumia 920 (OS WP 8.0). Absolutní nula. Než budu pokračovat s vysvětlením, potřebuji jednu věc. Včera se mi aktualizovala nějaká aplikace (myslím, že dvě). Nemůžete mi napsat, které aplikace jste včera, tedy v sobotu obdrželi pro aktualizaci na Nokia Lumia 920? Já si nemohu vzpomenout, jen mě paradoxně napadlo, že ta jedna může způsobit problém. Ani nevím proč, zřejmě jsem o tom v minulosti (při aktualizaci této) někde četl a tak se mi to vybavilo.

A teď popořádku. Včera jsem dost dělal s telefonem. Byl skoro úplně nabitý. Jednou, možná dvakrát jsem ho vypnul a zapnul. Řešil jsem přenos multimédií na/z TV a chytal stream přes MoliPlayer. Došlo k nezobrazení streamu z TV, ale jak jsem později zjistil a překontroloval na PC, chyba byla na mé straně, neboť TV stream posílá jen za určitých okolností.

Pak jsem měl po dlouhé době telefon přímo kabelem napojený na PC. Do složky HUDBA jsem dal jedno vyzvánění. Chtěl jsem ho přes BT poslat kolegyni, které se líbí. Jenže, jenže se vůbec v přehrávaných médiích nezobrazí, přičemž mně normálně hraje na SMS (samozřejmě, pokud je ve složce RINGTONES). Překvapuje mě neochota zobrazit soubor typu MP3. Proto mám na vás druhý dotaz. Lze nějak zajistit zobrazení tohoto souboru, resp. ho donutit k přenosu přes BT na jiný telefon?

Takže po experimentech jsem ještě v noci nechal proběhnout aktualizaci. Protože jsem hlava stará, tak si nepamatuji, zda jsem i po ní telefon restartoval, ale myslím, že ne. Nakonec jsem telefon normálně a korektně vypnul - tlačítkem a posunutím pruhu na displeji. HOTOVO.

Ráno vstanu a nic. Mačkám tlačítko - nula. Napadlo mě, že se kvůli něčemu vybil, což by ale bylo zvláštní, když byl vypnutý. Dal jsem ho na nabíječku a nic. Zkoušel jsem soft reset a nic. Tak jsem mu dal chvíli dýl času. Sáhl na záda a zjistil, že je lehce zahřátý (předpokládám, že od nabíjení), no a zkusil jsem znovu soft reset (stiskl jsem zároveň snížení hlasitosti a startovací/vypínací tlačítko, resp. držel je celkem dlouho.) Naskočil. Hurá.

Stejně se mně to ale nelíbí. Můj pocit je, že za tím stojí včerejší aktualizace NĚČEHO na co si nemůžu vzpomenout. Pomůžete mně? Abyste nemuseli číst celý příspěvek, dotazy jsou zvýrazněny.


Předem díky
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

k dotazu s mp3 - ve wp8.1 (už se to nauč, ne WM, ale WP :-) ) se dají soubory (třeba pomocí čerstvého "files" od MS, nebo jiného souborového manageru) normálně sdílet. Z jakékoliv složky. Mailem, modrozubem, jak chceš..
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MgX »

mimonaut díky - upraveno. Už jsem to uměl, jen jak jsem byl po ránu v šoku, bo telefon nefungoval a já ho urgentně potřeboval, tak jsem zmaten ještě více než normálně :-D

Stejně mě zaskočilo, že když si to MP3 vyzvánění dám do složky s hudbou, tak ho nevidím. Schválně jsem tam nakopíroval další hudbu a ta byla OK. Ještě jsem zkusil toto vyzvánění dát do jiné složky s další hudbou kterou vidím. A nic.
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MgX »

To opravdu nikdo neví, co se mu včera aktualizovalo za aplikace? Lze to někde vůbec zjistit v rámci systému, anebo třeba na WP Store?
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

V WP8.1 je historie stahování. Mně se včera aktualizovaly:
Rage on Wheels, Space Weather, Skyscanner, WhatsApp, systémové Zobrazení, předtím 29.5. Multishare, Weather Flow, Tapatalk
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Mě se aktualizoval: Start Background HD, WhatsApp, Novinky.cz, Tapatalk, Nokia Play to, Melodia.

K tématu výše (stativ) dodávám foto narychlo postaveného stojánku. http://1drv.ms/T4KEez" onclick="window.open(this.href);return false;
sasmen
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 13, 2014 22:22
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od sasmen »

Ahoj asi před 10 dny mi začal blbnout mobil (mám tam WP 8.1). Projevuje se to tak že, když mám nastavený jas podle okolí tak displej úplně ztmavne na nejnižší hodnotu jasu, když vypnu displej a následně ho zapnu tak to trvá a pár vteřin než se zapne a některé aplikace se nechtějí spustit. Tento stav zmizí po restartování telefonu, ale pak to znova začne blbnout. Zkoušel jsem 2x hard reset jednou s obnovou dat a podruhé bez obnovy dat ale pokaždé to začalo blbnout. Poslední možnost je vrátit tam WP8, ale zde mám další problém když spustím NSU a připojím telefon tak NSU ho nenajde, ale v počítači je telefon zobrazen normálně. Za případné rady a tipy předem děkuji.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Dnes vyšla aktualizace WP8.1, má mimo jiné vylepšovat displej, tak zkus updatovat, třeba to pomůže...
lm920
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon lis 04, 2013 15:45
Zařízení: 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lm920 »

Nevite někdo náhodou kdy vyjde oficiálně aktualizace wp 8.1 ? Operátora mam O2
lamorak
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon dub 01, 2013 19:01
Zařízení: Lumia 920

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lamorak »

xxxdvorixxx píše:Mimo to, jak je na tom spolupráce s externím mikrofonem? Umí to Lumie?
Pokud připojíš mikrofon přes 4pin jack, tak ano.

EDIT: Potřebuješ něco takového Obrázek
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od finchcz »

xxxdvorixxx píše:Mimo to, jak je na tom spolupráce s externím mikrofonem? Umí to Lumie?
taky by neskodilo trosku vlastni iniciativy... podle toho, co jsem dogooglil, tak umi, zbytek snad zvladnes sam ;)
xxxdvorixxx
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: čtv říj 16, 2008 10:28
Zařízení: iPhone 5S / Macbook Pro / Lumia 930

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od xxxdvorixxx »

Díky. Na WPcentralu jsem to nějak nezjistil. (upřímně je jednodušší se zeptat zkušenějších, něž věnovat půl hodiny googlení a utrácení času dětem v Číně, co roztáčí kolo na elektřinu)

//Propojení Premiere Pro a AF.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů