Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Už ji mám doma. Ptejte se co vás zajímá.
Předtím jsem měl Lumii 620 ➡ 820 a jsem spokojený. Displej je parádní, nepodsvícená tlačítka mi nijak nevadí. Jediné co bych uvítal je nižší klávesnice. Telefon převážně potřebuji na čtení dokumentů a prohlížení internetu.
Hlavně doufám v celodenní vydrz baterie.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

tak mně odradila velikost
Jj a když uz to napise Pavel, který není zadne ořezávátko (rozumej maly/velky chlapik) tak na tom něco bude.Podobne jsem jak sel dvakrát do L1520, ale ta velikost uz byla presprilis.
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Velikost je jasná věc. Mě vyhovuje, ale je někdy na obtíž. Alespoň je telefon tenký a příjemně zaoblený. Naštěstí nepotřebuji být stále mobilní a když jdu běhat, velmi rád nechám lumii doma. :-)
Poprosil bych vás o radu na PDF prohlížeč, který umí záložky/poznámky.
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Kdybych počkal, mohl jsem ušetřit. :-)

Zrovna mi dorazilo dvanáct aktualizací od Nokie, snad příští týden budou WP8.1.

Po pár týdnech jsem s 1320 velmi spokojen, jen jsem schopen od 5 ráno do 22 hodin se dostat pod 10% energie.
Synchronizace emailů nastavená na nejkratší interval, wifi nevypínám i když jsem připojen jen doma, stejně tak Bluetooth, glance stále zobrazuje hodiny. Málo kdy hraji hry, ale internet a čtení PDF vyplňují většinu mé pracovní doby.

Tento týden už jsem si říkal, ze bych snesl i větší telefon. Nokia velmi dobře vymyslela tvar a tloušťku. Oproti Galaxy Mega je zpracování telefonu na špičkové úrovni, ale při mačkání kryt povrzává.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Přemýšlel jsem o 1320 dlouho také hlavne kvůli ceně, ale má podle mě svá negativa... Fotak, slabší rozlišení a horší HW parametry, proto jsem se do budoucna rozhodl investovat do 1520, která je dle mě nejvíce všestranným phabletem (výkon, Fotoaparát, úžasný Displej a kvalitní dílenské zpracování) dle mě se vyplatí si připlatit.

Kdo chce phablet za málo peněz, ale určitě může využít i 1320 hodi se především jako vstupní smartphone do phablet kategorie, hlavně diky své ceně, která klesá pomalu pod hranici 7 tisíc.
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kamil Pulicar »

U mě to bylo jasné, chtěl jsem velký displej a celodenní výdrž baterie, zbytek mi stačí základ co je u WP.
Měnil jsem za lumii 820 a připlácet více jak 5000 Kč jsem nechtěl, pořád je to telefon a ten si na sebe u mě nevydělá. :)

Překvapil mě kvalitní displej, foťák na momentky a ofocení dokumentů postačuje, ale moc od něj neočekávejte. 1320 má parádně řešenou ergonomii, i jednou rukou jsem schopen telefon ovládat. Samozřejmě si ho musím v ruce posouvat, je to spíše nouze, ale jde to.

Snad ve WP8.1 půjdou přesunout aplikace na paměťovou kartu, GTA si ukousne hodně místa z interních 8 Gb, kde čtvrtinu zabírá systém.

Do menšího telefonu bych už nešel, na luxus 6" se zvyká velmi snadno.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

S poslední částí souhlasím na 100% jakmile člověk okusí takových 6" už nemůže zpět, alespoň u mě to tak je. Cokoliv menšího už není pro mě. :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

S poslední částí souhlasím na 100% jakmile člověk okusí takových 6" už nemůže zpět
U me naopak,dvakrat jsem do toho sel a ted jsem si jisty, ze na 100% uz 6" ne.Max tech 5".
Tomina
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř srp 28, 2013 15:37
Zařízení: Lumia 1320

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tomina »

Tak se přidávám. Po L520, L820 a asi půlročním používání Nexusu 4 (chtěl jsem dát Androidu poslední šanci), se vracím zpět k WP8, který je updatu Black konečně použitelným. Jinak, u modelů je to těžké. 925 je prakticky starý model, 1020 pro mne nevyužitelné, a low-endy jako 625 nechci. Takže jsem koukal co zkusit. Zaujaly mě tyto pádla, oba dva telefony jsem měl vedle sebe. Jak 1520 tak i 1320. Abych pravdu řekl, tak 1320 na mě udělala lepší dojem. Příjde mi, že lépe padne do ruky (mám menší ruce :D), také se mi líbí více displej, sice nemá fullHD rozlišení, které nepotřebuji, ale barvy mi přišly živější. Každopádně za cenu 7,5 tis. jsem to neřešil. Těch min. deset táců navíc nevyváží to, co L1520 poskytuje navíc. Nehledě na fakt, že do půl roku bude cena 1520 poloviční, jak je u TOP modelů Nokie zvyklostí. L1320 mám 2 dny, prvopočáteční výroky typu - je to pádlo, jdu to vrátit, vystřídaly úžasy nad tím, jak lze za tak směšnou cenu sehnat plynulé zařízení, které má nejen krásný displej a poměrně dobrý HW, ale i perfektní zpracování. Za sebe jsem zatím spokojen. Mobil tahám všude s sebou, vejde se mi do kapsy u riflí, sice čtvrtina leze, ale nosit se takto dá. Jediná nevýhoda je váha, ale člověk si zvykne. Ovládání oběma rukama mi nevadí, i 4,7" Nexus 4 jsem musel ovládat obouma. Zatím jsem prostě spokojen, navigace na tak velkým displeji je lahoda. Foťák fotí pěkně, venku při dobrých podmínkách i lépe, jak na Nexu 4 - aneb Mpx. nejsou vše.
Pokud má někdo dotazy, tak sem s nimi :-)
Krizekvita75
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: sob dub 12, 2014 21:45

Re: Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Krizekvita75 »

Pro mně perfektní telefon jeden z mála z WP poměr cena a výkon a hlavně výdrž baterie. Velikost displeje nemá cenu řešit pro to jsem si ji kupoval . Co se týká sytému je to zatím jeden z mála stabilních a rychlých systému na trhu a myslím že z velikou budoucností.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Obsah smazán uživatelem.
ladin1001
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř kvě 08, 2013 19:36
Zařízení: lumia 2520 a1520

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ladin1001 »

lumia 1320 je určitě nejlepší všestranně použitelný mobil za dobrou cenu ,na netu jsem viděl už cenu za 6690 kč. Jde na tom dobře navigace ,lze se už na ni koukat jako na televizi ,protože už má relativně velký displey. O čtení na netu a eknih ani nemluvím. Vzhledem k tomu jak je velký ,tak na focení se příliš nehodi ,kvůli velikosti displeye- je to dan za velký displey.1520 je už pro fajnšmekry a příznivce mobilních her.Ted jsem našel výbornou aplikaci na sledování kvalitních celoplošných tv jako je Eurosport 1 a 2 ,Filmbox a Sport 1 a podobných tv.Ted na Sportu 1 jsem sledoval finále KHL ve výborné kvalitě .Ta aplikace se jmenuje Global TV a je ve store :) Kvalitní obal ještě zvýraznuje kvalitu tohoto mobilu.Mám bílý Krusell ,který umožnuje udělat z něho i stojánek
GrimCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 18, 2014 19:42
Zařízení: Nokia Lumia 1320

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GrimCZ »

Tak jsem si mobil pořídil, no luxus teda, jen se trochu zahřívá, ale ne už při online videu teda... Při hrách teda dost docela O.o To je normální?

Teda jako zdá se mi že se hřeje trochu víc, ne nějak extra zas, ale už při xoutube? ...
stricekfido
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: sob pro 27, 2008 14:40
Zařízení: Nokia Lumia 1320

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od stricekfido »

Tak dneska jsem hrál asi tak 30min R: Fiesta run a lehce se zahřívala ale nic extrémního. Jinak telefon super, ten displej a celková odtud zva je super. Fotoaparát fakt jen na momently ale stačí. Pokud mate dotazy rád odpovím
GrimCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 18, 2014 19:42
Zařízení: Nokia Lumia 1320

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GrimCZ »

Tak snad to je ok, ja na to nejsem zvyklej no :D Vita ta na plno je chladná a co sem měl mobil do ted... Taky se nezahříval, ikdyž ten má odvod tepla přes kovovej pásek na zádech. Jinak telefon luxusní, předtím jsem chtěl kupovat L 625, ale dobře jsem udělal s L 1320 :3
stricekfido
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: sob pro 27, 2008 14:40
Zařízení: Nokia Lumia 1320

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od stricekfido »

Já měl lunii 900 potom sem přešel na android Huaeei p6 ale nakonec jsem se vrátil k wm. Prostě mě to nějak učarovalo. Jinak nevi někdo o nějakým peknym pouzdre? Bud jako knížka nebo tak něco? Dik
GrimCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 18, 2014 19:42
Zařízení: Nokia Lumia 1320

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GrimCZ »

No já jsem koukal na ty flip pouzdra nebo jak se tomu říká.. To se mi líbí že si to člověk může.. postavit :D na landscape... Na ebay je toho plno.
stricekfido
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: sob pro 27, 2008 14:40
Zařízení: Nokia Lumia 1320

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od stricekfido »

Jojo, přesně to myslím ale bojím se aby to zbytečně moc nezvetsilo telefon :\
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Používám asi 2 měsíce toto: http://www.x-store.cz/jekod-tpu-silikon ... 1320black/" onclick="window.open(this.href);return false; a jsem spokojen. Dobře drží, mobil neklouže z ruky...
GrimCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 18, 2014 19:42
Zařízení: Nokia Lumia 1320

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GrimCZ »

Pochybuju že by to telefon zvětšilo... xD To je o málo si myslim.. Ja osobne teda si chci to flip pouzdro pořídit teda.

Ale drahý ty pouzdra...
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 hostů