Lumia 720 - problémy s hovory, kontakty

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
herbert24
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: úte kvě 14, 2013 19:27
Zařízení: Nokia Lumia 830

Lumia 720 - problémy s hovory, kontakty

Příspěvek od herbert24 »

zdravím pánové a dámy,

mám velmi speciální problémy s mou vcelku novou lumií 720.

1. Nepřiřazuje jména k tel. číslům při příchozích hovorech, odchozích i v paměti hovorů.
Někdy ano, někdy ne. Zpočátku bylo vše OK. Teď mám seznam odchozích/přích/zmešk hovorů plný čisel, jména to přiřadí jen někdy.
Celkem problém, se každému při příjmu hovoru představovat, i když ho máte v seznamu 15 let.
Samozřejmě názor servisu je, že je chyba na mé straně, argument, že problém začal po půl roce užívání tel. jaksi nevyzněl.

2. Telefon občas nezvoní. Už 4x se mi stalo, že se mi objevily v seznamu zmeškaných hovorů hovory den a více starší, o kterých jsem vůbec nevěděl.
Udělal jsem vyšetřování a zjistil, že dle volajících na mé straně normální vyzvánění a já to nebral. U mně tel vůbec nezvonil (měl jsem ho vždy u sebe), zmeškaný hovor se v průběhu dne neobjevil a objevil se až za 1-2 dny!
Toto počítám není chyba sítě, ale tel.

Má někdo podobnou zkušenost?
Problémy mám od výměny "základní" desky tel., kdy mi přestalo fungovat natáčení displaye.
Nějak se mi nechce tel. opět zálohovat a pak vše nahrávat znovu, ale zřejmě mne servis či hard reset nemine.

Díky, H.
el_lama
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: pon bře 10, 2008 13:43
Zařízení: Lumia 830

Lumia 720 - problémy s hovory, kontakty

Příspěvek od el_lama »

Kdyz pises, ze ti menili desku tak zrejme problem je v tom, ne? Jeste muzes zkusit Developer Preview a nainstalovat WP 8.1 ...
herbert24
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: úte kvě 14, 2013 19:27
Zařízení: Nokia Lumia 830

Lumia 720 - problémy s hovory, kontakty

Příspěvek od herbert24 »

Asi jo. Uvidime, co reknou v servisu. Vzhledem k tomu, ze jsem tam s tou 720 jako doma, tak zatim o wp8.1 neuvazuji. Prece jen zatim vse zarucni opravy.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Lumia 720 - problémy s hovory, kontakty

Příspěvek od Sinpa »

Obojí mi to na 720 taky občas udělá, ale vážně jen párkrát za měsíc.
Celkově mi 720 přidjde dost zabugovaná.
1. kus co jsem měl měl nefungující vybrace + občas blbla boční tlačítka - 4x servis (arvato :-X)
2. kus blbne dotek - nereaguje, telefon musím zamknout a opět odemknout.

Uvažuji o výměně za 920, ale nepřinese mi nic co bych ocenil (foťák na 720 mi bohatě stačí a mám dokoupený dobíjecí kryt) - zato: menší výdrž, velikost, váha, menší svítivost LCD...
herbert24
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: úte kvě 14, 2013 19:27
Zařízení: Nokia Lumia 830

Lumia 720 - problémy s hovory, kontakty

Příspěvek od herbert24 »

Jj. Tlačítko hlasitosti také nefunguje. Hardware tedy velmi slabý.
Už jsem si na WP zvykl a nechci to měnit, ale ty telefony...
Před tím jsem měl Lumii 800. Odešel display 3x, po třetí již samozřejmě má chyba...šel na součástky...teď ta 720...každý měsíc něco...ach jo.
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Lumia 720 - problémy s hovory, kontakty

Příspěvek od pk »

herbert24 píše:zdravím pánové a dámy,

mám velmi speciální problémy s mou vcelku novou lumií 720.

1. Nepřiřazuje jména k tel. číslům při příchozích hovorech, odchozích i v paměti hovorů.
Někdy ano, někdy ne. Zpočátku bylo vše OK. Teď mám seznam odchozích/přích/zmešk hovorů plný čisel, jména to přiřadí jen někdy.
Celkem problém, se každému při příjmu hovoru představovat, i když ho máte v seznamu 15 let.
Samozřejmě názor servisu je, že je chyba na mé straně, argument, že problém začal po půl roce užívání tel. jaksi nevyzněl.

2. Telefon občas nezvoní. Už 4x se mi stalo, že se mi objevily v seznamu zmeškaných hovorů hovory den a více starší, o kterých jsem vůbec nevěděl.
Udělal jsem vyšetřování a zjistil, že dle volajících na mé straně normální vyzvánění a já to nebral. U mně tel vůbec nezvonil (měl jsem ho vždy u sebe), zmeškaný hovor se v průběhu dne neobjevil a objevil se až za 1-2 dny!
Toto počítám není chyba sítě, ale tel.

Má někdo podobnou zkušenost?
Problémy mám od výměny "základní" desky tel., kdy mi přestalo fungovat natáčení displaye.
Nějak se mi nechce tel. opět zálohovat a pak vše nahrávat znovu, ale zřejmě mne servis či hard reset nemine.

Díky, H.
Zdravim nemam sice lumiu 720 ale mam 620 a problemy co popisujes mam aj ja obcas. Nepriradene cisla ku kontaktom riesim restartom telefonu az pokym to nezacne znovu. A uz sa mi stali aj tie neprijate hovory, ktore sa mi zjavili z nicoho nic. Vzhladom na to ze sa mi to dialo aj na lumiach 710 (tam iba tie cisla), aj 625 bude to chyba systemu a nie telefonu. Snad na tom v 8.1 popracuju trosku.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Lumia 720 - problémy s hovory, kontakty

Příspěvek od mimonaut »

úplně nemyslím, že by to byla chyba systému. Za tři roky u WP se mi to s číslama nestalo nikdy - na omnii7, ani na l920
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Lumia 720 - problémy s hovory, kontakty

Příspěvek od pk »

To ja mam opacne skusenosti. Netusim cim to je ale stavalo sa to obcas. Netvrdim ze nejako extra casto.. restart to vzdy na dlhsiu dobu poriesil. A to vlastnim uz 3. telefon s wp.
herbert24
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: úte kvě 14, 2013 19:27
Zařízení: Nokia Lumia 830

Lumia 720 - problémy s hovory, kontakty

Příspěvek od herbert24 »

Ja sem momentálně ve fázi, kdy už mi to nepřiřazuje čísla vůbec při hovorech :) já to hardresetnu, protože stejně musím do servisu... A uvidime
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Lumia 720 - problémy s hovory, kontakty

Příspěvek od Sinpa »

Sinpa píše:Obojí mi to na 720 taky občas udělá, ale vážně jen párkrát za měsíc.
Celkově mi 720 přidjde dost zabugovaná.
1. kus co jsem měl měl nefungující vybrace + občas blbla boční tlačítka - 4x servis (arvato :-X)
2. kus blbne dotek - nereaguje, telefon musím zamknout a opět odemknout.

Uvažuji o výměně za 920, ale nepřinese mi nic co bych ocenil (foťák na 720 mi bohatě stačí a mám dokoupený dobíjecí kryt) - zato: menší výdrž, velikost, váha, menší svítivost LCD...
Tak telefon je zpět z reklamace na blbnoucí dotek - Arvato.
Vyjádření: Příčinou problému byla vada: sestava krytu, flex kabel, sluchatko, flex kabel - oprava, výměna vadných dílů.
Zadní kryt je můj (poznám si ho...), LCD je nejspíš nový, neb má jeden mrtvý pixel :-S
Telefon ale funguje OK.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů