Dual sim telefon

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Parmik
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte kvě 06, 2014 13:19
Zařízení: HTC Desire X; ASUS Transformer Pad Infinity TF701T

Dual sim telefon

Příspěvek od Parmik »

Zdravím,
hledám dual sim telefon, ale pořád si nějak nemůžu vybrat. Chtěl bych se Vás zeptat zdali někdo máte skušenosti s nějakým dual sim telefonem a co byste mi doporučili. Zároveň bych Vás poprosil jeslti byste mohli i klady a zápory dual sim telefonů (jestli to má cenu kupovat nebo ne :)). Vždy jsem měl telefon ze střední třídy (nechce se mi dávat za mobil 15k). Koukal jsem na ALCATEL ONETOUCH IDOL X 6040D, ale bojím se abych nezůstal na Androidu 4.2 a na XDA jsem ten mobil ani nenašel. Každopádně bych se s ním HW určitě spokojil.

Předem díky za všechny informace! :)
mceza

Dual sim telefon

Příspěvek od mceza »

Chceš klady a zápory dual-sim telefonů? Klady: můžeš v něm mít dvě simky - tj. dva tarify popř. dva operátory. Zápory: Obecně nelze říci (možná baterka?)

A jestli má cenu dual-sim kupovat? Na to ti musím odpovědět otázkou: Využiješ to? Pokud ano, tak si ho kup.
Parmik
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte kvě 06, 2014 13:19
Zařízení: HTC Desire X; ASUS Transformer Pad Infinity TF701T

Dual sim telefon

Příspěvek od Parmik »

Pobývám dlouhodobě v zahřaničí, takže mám české a holandské číslo, takže předpokládám, že to využiju :) Každopádně díky! :)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Dual sim telefon

Příspěvek od uni »

Člověče mám asi tak dvě, jakýsi švédský? výrobce, stříbrný, modré podsvícení-100% reklamovatelnost, druhý pokus s GigaByte s WM-100% reklamovatelnost. Pak jsem to vzdal:)
Ad MTK, musíš si ohlídat, co je to za verzi. Ty starší nemají ovladače, takže se to nad 4.2 systém nedostane. Musíš najít něco novějšího, co výrobce SoC posvětil i pro 4.4. Ale jestli je vůbec na trhu něco, co má MTK a 4.4? Aby jsi z toho příp. odvodil, že je šance i u jiného přístroje, to netuším.
Tak ale aspoň nějaké naťuknutí k tématu snad.
Cyanogen Mod se teď nově naučil multisim, takže možná najít něco, na co se dá nahrát CM.
EDIT: koukám na příspěvek MCEZY a napadla mě teď přicházející Nokia 630 Dual, řekl bych, že potenciálně nejspolehlivější DualSIM na trhu. Jistě dostane (nebo má?) WP 8.1, tedy plně aktuální OS.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Dual sim telefon

Příspěvek od Flynn »

Androida 4.2 (nebo i 4.1) se bát nemusíš, i když na něm "zůstaneš" bez možnosti dalšího update. Jelly Bean je již velmi dobrý a dobře postavený systém. A jako telefon ti osobně radím myPhone Next (pokud jej ještě seženeš), eventuelně jeho nástupce myPhone Nex-S (o něco horší HW). Spolehlivý a svižný dvouSIMkáč s velmi dobrým hodnocením a kladnými ohlasy. To mohu, jako majitel, potvrdit. Je opravdu výborný a za necelých 5 tisíc. Mrkni na Heureka.cz.
A pokud chceš WP, tak si dva týdny počkej na novou Lumii 630 za cca 4200 korun ve variantě 2SIM.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Dual sim telefon

Příspěvek od uni »

Pokud se nepletu, až 4.3 se naučil základní věc, trim na data, což je základní předpoklad "nezasírání" systému, napsat, že 4.1 nebo 4.2 dobře postavený je nesmysl. Až 4.3 je hoden dnešní doby (včetně příp. podpory BT 4.0 LE).
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Dual sim telefon

Příspěvek od biscuit84 »

Mam Xiaomi Hongmi (Red Rice) a k tomu, k comu ho vyuzivam zatial velka spokojnost. Android sice len 4.2, ale nadstavba MIUI je velmi dobre odladena. Sem-tam sa nejaky bug vyskytne, ale je to zalezitostou skor jednotlivych aplikacii. Za 5 litrov mas fakt solidny telefon s kvalitnym fotakom vo svojej kategorii a k tomu este odladenu nadstavbu :)
Parmik
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte kvě 06, 2014 13:19
Zařízení: HTC Desire X; ASUS Transformer Pad Infinity TF701T

Dual sim telefon

Příspěvek od Parmik »

Na Hongmi jsem taky koukal, už dřív jsem MIUI používal :) Nevíš jestli plánují druhou generaci? :)
frydas
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon črc 08, 2013 9:21
Zařízení: xiaomi mi2s 32GB

Dual sim telefon

Příspěvek od frydas »

už existuje redmi note, jenže je o něj takovej zájem, že to nestíhají vyrábět :)
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Dual sim telefon

Příspěvek od biscuit84 »

Ako pise frydas, za akehosi neoficialneho nastupcu sa da povazovat Redmi Note, pokual ti teda nevadi vacsi display. Otazna je jeho dostupnost na ceskom trhu. Ja som teda neriskoval a kupil si na xiaomi-mobile.cz 2 roky zaruka a zatial celkom slusna zakaznicka podpora. c
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

Dual sim telefon

Příspěvek od JanHavlicek »

Též doporučuji Xiaomi Redmi. V následujících týdnech se dostane do ČR verze Xiaomi Redmi 1S, což je vlastně to samé, akorát to má místo MediaTeku normální Qualcomm Snapdragon 400, jako Moto G a 8GB vnitřní paměti. To by měla být jasná volba. Distribuovat se bude s Androidem 4.3

Redmi Note je prozatím v nedohlednu, vyrábí se jen čínská verze a WCDMA neexistuje, čili nikdo neví, jestli to budou týdny či měsíce, než se to vůbec vyskytne.
Parmik
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte kvě 06, 2014 13:19
Zařízení: HTC Desire X; ASUS Transformer Pad Infinity TF701T

Dual sim telefon

Příspěvek od Parmik »

Super, díky všem za rady :) Jen bych se chtěl zeptat, kde je nejbezpečnější si Xiaomi objednávat. Abych si neobjednal prázdnou krabičku nebo fake.
frydas
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon črc 08, 2013 9:21
Zařízení: xiaomi mi2s 32GB

Dual sim telefon

Příspěvek od frydas »

aliexpres přes paypal
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

Dual sim telefon

Příspěvek od JanHavlicek »

Však i v ČR už je plno spolehlivých prodejců, kteří poskytují i 24 měsíční záruku atd.
frydas
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon črc 08, 2013 9:21
Zařízení: xiaomi mi2s 32GB

Dual sim telefon

Příspěvek od frydas »

je jich dost to ano, ale nechávaj si za to pořádně zaplatit
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

Dual sim telefon

Příspěvek od JanHavlicek »

To spíš náš stát :-)
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Dual sim telefon

Příspěvek od Jumbo78 »

Osobně bych doporučil ibuygou.com...
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 10 hostů