Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dr.Y
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 05, 2013 21:44
Zařízení: Huawei P9 Lite White

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dr.Y »

Vsak tak to ma byt, na forech se resi prevazne problemy, ti spokojeni nemaji potrebu nic resot a pak vznika dojem, ze je vse spatne... Tak to samozrejme neni, ja jsem vicemene taky spokojen bez vetsich problemu, ale vzdy to muze byt lepsi ze....
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Já teď musím potvrdit, že po prvním HR a obnovení ze zálohy to byla bída. Dtto po upgradu z WP8. Baterka mizela jak kdyby jí někdo ujídal, obraz se občas rozpadal, lagoval. Teď po druhém HR a čisté instalaci bez obnovení to lítá jako MIG, je to krásně plynulé, baterie vypadá také dobře :-)
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Cheetah007 »

Tak se zda ze mam vydrz uz dobrou, mel jsem aktivni pouze wifi vypnutou tu inteligentni vse co slo bylo v podrobnem nastaveni odfajfkovano, telefon byl pripojen k domacimu routeru, data vypnuta, ulohy na pozadi pouze baterie artura semenova a messenger ktery stahnul asi pet zprav, baterie ukazuje posledni nabiti pred 6.40 a neubylo jedine procento.
Polohove sluzby byly take vypnuty sporic bateri jsem nezapinal pouze deaktivoval tu ulohu na pozadi, mam silne podezreni ze se na te zravosti podilela prave ona ale s jistotou to tvrdit nemohu.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tade »

Po instalaci WP 8.1 jsem udělal první HR. Nastavení všeho od začátku (bez zálohy) a měl jsem nějaké problémy a chyby. Druhý den jsem udělal znovu HR a vyzkoušel rovnou poprvé i zálohu. Teď už je všechno v pořádku a vypadá to, že baterie je na tom dokonce lépe, než na WP 8.

Tak od února se mně stalo, že se odhadovaná výdrž dostala pod 1 den - v tu chvíli jsem si toho začal všímat. A potom to postupně klesalo v průběhu týdnů, až jsem se dostal na nějakých 18 odhadovaných hodin po odpojení z nabíječky ještě před Developer Preview. I prakticky se výdrž dle mého zhoršila a přemýšlel jsem nad novou baterií. Teď jsem zase s odhadovanou výdrží přes 1 den. Nedokážu si to ničím vysvětlit, že to postupně tak klesalo ... nic moc jsem neinstaloval a telefon využíval pořád podobně i nabíjení bylo +- stejné. A úbytek nebyl skokový. Bylo to třeba 23 hodin a za týden 22 ... pak dva týdny stejná hodnota a najednou 21, 20, 19, 18 ...

Uvidím, jak to bude vypadat dál, ale do L820 není zase takový problém sehnat baterii novou :-D Jediné, čeho se obávám je, v jakém stavu jsou ty baterie, když jim to leží třeba půl roku na skladech. To bohužel člověk moc neovlivní.
Uživatelský avatar
Dr.Y
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 05, 2013 21:44
Zařízení: Huawei P9 Lite White

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dr.Y »

No jo, mam zkusenost ze 100% dokaze v temer necinosti vydrzet x mnoho hodin, zkus si to treba na 60% jak dlouho ti tech 60 vydrzi.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Cheetah007 »

U WP8 jsem zminoval ze se fotografie kontaktu zobrazovala jen pri prichozim hovoru u odchoziho nikoliv, ted uz se u nej zobrazuje take, tuhle zmenu ja osobne vitam.
GentlemanCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: čtv úno 16, 2012 23:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020 / 800

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GentlemanCZ »

Tak jsem to zkoušel znovu s tím importem fotek. Je to prostě chyba té nové galerie. Po importu mi prostě všechny fotky označí jako pořízené v dubnu (tj. dnes) nikoliv podle skutečného data pořízení. Přitom když se na galerii podíváte přes Nokia Storyteller, tak fotky správně vidí a dělí dle data pořízení. Takže ve fotkách ty údaje normálně jsou, ale nová galerie s těmi daty neumí pracovat po importu fotek. Zvláštní - tohle u WP8 také fungovalo bezchybně :(
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Zaklinac »

GentlemanCZ, mám pre teba radu, aj keď vyzerá smiešne - stačí počkať! Ja som po HR dával fotky naspäť cez kábel z PC, hodilo mi to do zložky "staršie fotografie". Nevadilo mi to (fotím málo) a naraz po dvoch dňoch zisťujem, že sú opäť pekne podľa dátumov! Zázrak.
BTW batéria sa mi tuším upravuje. Aktuálne 63%, naposledy nabíjané pred 9hod., predpokladaná výdrž 11hod. Zázrak č.2?
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Cheetah007 »

Me pomohl hr a povypinani viz. minuly prispevek ted by mela vydrz byt jiz v poradku a jako hlavniho zrouta bych videl ulohu sporic baterie co bezela na pozadi nekdo uz to zminoval.
Ohledne naseptavace/autokorektury, nekdo drive zminil ze se slovicka uci a casem tak zdokonaluje muzete to potvrdit? ja tak casto sms a chat zase nepisu.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tade »

Přesně jak píše Zaklinac ... Za den, dva se to upraví a u fotek se datum zobrazí. Stalo se mně to samé. Třeba by pomohl i restart telefonu. Ale určitě se to brzo spraví.
Uživatelský avatar
Fireboss15
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon bře 17, 2014 19:47
Zařízení: Sony Xperia Z1

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Fireboss15 »

Potomže všimli ste si aj vy, že je trochu ten WP zalagovaný, keď dávam normálne návrat na plochu, niekedy sa mi stane že to seká ... A ešte 2. vec dosť mi blbne messenger niekedy musím reštartovať celú app, aby som ho spustil, nefungujú notifikácie ... Akože to prepínanie, neviete ako na to ?
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Cheetah007 »

Lagy jsem zatim nezaregistroval a je to plynulejsi nez u WP8 messenger a notifikace u nej mi chodi v poradku.
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Zaklinac »

Cheetah007 ja som urobil aj HR, aj povypínané synchro a aplikáciu Šetrič už od začiatku, a úspora začína až teraz.
Áno, to o autokorekte som písal ja a funguje to. Už píšem prakticky ako vo WP8, ani sa nepozerám a našepkávač všetko opravuje. Stačilo raz - dvakrát napísať slovo s diakritikou a už si ho systém zapamätal.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Můj příspěvek k procentům baterie:

Jak s oblibou říkám, procenta u baterie jsou vždy velká alchymie spojená z faktorů jako "analogový" elektrochemický článek z růžných sérií, revizí a mnohdy i značky, revize HW telefonu, nutnosti neustále softwarově reagovat na sebemenší změny hw i sw promptní změnou křivek procentuálního vyjádření napětí ovlivněných rychlostí vybíjení, teplotou, počtem nabíjecích cyklů apod.

Prostě exaktní číslo tvořené spoustou nepřesných vstupů..

Já prostě procenta neřeším a jsem mnohem klidnější, i když mi baterka vydrží stejně :-)
Scaladek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 146
Registrován: úte led 22, 2013 10:56
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Scaladek »

Přidám taky svoji trochu do mlýna (Lumia 1520): Update na WP8.1, potom Hard Reset, obnova nepoužita, vše nainstalováno a nastaveno ručně. Doposavaď jsem neměl jediný problém, když jsem přes Dev instaloval updaty na Lumie 920/1020. Telefony vždy šlapaly krásně, žádný problém. Aplikace nestahuju jak magor, vím, jak dokážou dělat problémy, a pár přístrojů už jsem taky zrecenzoval, takže nestahuju každou kravinu a celkově jsem s WP neměl nikdy žádný problém. Realita teď? S Lumií 1520 dám maximálně 20 hodin.

Je pravda, že telefon vůbec nešetřím (= Fb, Tw, Messenger, Skype, ICQ, WhatsApp, Instagram, Foursquare, Chronos, zpravodajské app, 2x počasí, hry, hudba včetně BT sluchátek, mapy, hodně surfování na Wi-Fi i datech, hodně focení, jeden Outlook a jeden Gmail - oba push, nic nikde nevypínám atd.), ale před updatem jsem se stejným vytížením vydržel minimálně den a půl. Teď si telefon vezme klidně i 7-10 % za hodinu, i když jen leží (synchronizuje, ale žádná interakce s ním). To je na Lumii 1520 celkově hodně špatný výsledek.

A tak se chci zeptat: nějaké tipy, co teď žere baterii? Nemyslím nekompatibilní apps nebo neodladěný Fw, s tím nyní nic nenaděláme. Navíc mi přijde, podle spořiče baterie, že žádná app si nebere nějak moc, ani na pozadí. Čerstvě jsem teď vypnul inteligentní Wi-Fi, zrušil synchronizace motívu, hesel a spol., zatím je ale brzo na výsledky. Není to třeba autoupdate u Storu? Nebo cokoliv jiného? Snažím se zaměřit na to, co bylo nově přidáno, než udělám znovu Hard Reset a postupně budu instalovat, abych věděl, jaká aplikace či co tam dělá neplechu, pokud na to vůbec teda přijdu. Proto uvítám jakékoliv rady :wink:

P.S. Vím, že jiní by dali cokoliv za 20h, ale u Lumie 1520 jsme byly zvyklí na krapet jiné hodnoty :tlem:
Daniel Stiegler
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: čtv čer 20, 2013 11:18
Zařízení: Lumia 1520, 920, 928, 650
Bydliště: Brno, South Moravia

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Stiegler »

Scaladek: To je opravdu ujeté, jak se mi vyhýbají problémy a nebo prostě umím používat Windows Phone. Všechny tři Lumie běží jak mají, neregistruji žádné vady na chodu systému. Aplikace z Windows Phone 8 a Lumia Black mám vždy na paměti když se něco stane (viz app Facebook Messenger apod.), nebo třeba nefunkční bezdrátová projekce.
Plus jsem vypnul kraviny v Battery sense a je klid.
Bez resetu do továrního nastavení.
Upřímně bych chtěl vidět každý telefon uživatele, který si stěžuje na nějaký problém. Ono jak už to vždy bývá... Největší problém je samotný uživatel. Je to už přes 50 stránek v tomto tématu navíc...
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od icepoint »

Tak mi prave přestala fungovat apl.Clock Hub.Nepomohlo preinstalovat,nic.Nejde ani spustit a live tile mrtvo.
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od martintrojanek »

Jo me taky, po updatu, zřejmě je tam neco spatne společně s českým regionem
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od martintrojanek »

Jinak k wp 8.1 a moji lumii 920: (protoze je tu spousta hodne negativních věcí na update)
Za me jsem spokojený, HR jsem nedělal, nekolikrat jsem zkousel cortanu, takze zmenu regionu, telefon slape jak hodinky. Nemyslím si ze je rychlejší, spise jsou rychlejší animace, ale zadne sekani a lagovani se u me nedeje. Spotreba baterie sice trosku narostla, ale ted telefon Používám vice nez předtím, navic jsem zakázal nakonec wifi sense a pripojovani k hospotum, a baterie se zacala chovat normálně. Notifikacni centrum je fajn ale nejak nevim k cemu ve windows phone je, nemuseli jsme ho tam mit za kazdou cenu jen proto ze ho maji na ios a androidu, dlazdice notifikuji podle meho az dost. Treti rada dlazdic je paradni, rychle se na zvyka, uz bych se nevrátil jen ke dvema. Tapeta na dlazdicich mi porad nesedni, podle me mela byt za dlazdicemi a seznamem aplikaci, jako je to na win 8. Hodne to kazi neprůhledné dlaždice ale nejsem ochotný kvuly tapete z nich udelat pruhledne ale statické. Oddelena hlasitost je super, rychle ztlumeni je podle me zbytecne komplikované. Prepinace v notifikacnim centru dobry, ale kluci z microsoftu zijou nekde kde jsou vsude wifi, protoze vypnuti wifi otevre menu kde teprve muzi vypnout wifi, to je skoda. Xbox hub a hudba jsou zatim kapitoly samy pro sebe, ale to update urcite napravi. Odstranění integrace facebooku mrzi ale chapu ze to takhle dal neslo, hlavne kvuly rychlé reakci na zmeny fb. Ovšem otevreni facebooku jako aplikace je moc pomalé, to stejne je se skypem, tam by meli mnohem vic zapracovat. Messenger je kupodivu docela rychlik pri otvirani. Co me ale stale vadi, je ze zustava na hlasitosti otevreny přehrávač, nebo jsem nenasel kde se d ukončit, to me stvalo i na wp8. Jeste se tesim na temata zamykaci obŗazovky a mohli by povolit aplikacim tretich stran menit tapetu na dlazdicich aby se dala aplikaci menit treba podle bingu (takhle to ted delam kazdy den rucne, ale stejna tapeta na lockscreenu i dlazdicich je docela pekna kombinace). Tak uz snad jen tu cortanu naucit cesky a pustit ji k nám, jinak asi jsem jeden z mala, ale jsem vcelku spokojený s wp8.1
koby
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: pát dub 18, 2014 12:00
Zařízení: nokia lumia 720

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od koby »

Daniel stiegler: Asi ses fakt talent :lol Klidně ti muj tlf ukazu po hr uplne čistej, jak se seka, laguje a baterka jde do kopru, když se s nim něco děla.... Mas stesti, nic víc...
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 31 hostů