Zvláštní problémy Lumia 925

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
jumperp
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát bře 28, 2014 10:39
Zařízení: lumia 925

Zvláštní problémy Lumia 925

Příspěvek od jumperp »

Dobrý den,
Vypadá to , že mám potíže s tím novým telefonem - Nokia Lumia 925
Jde o to, že ukazatel stavu baterie je např. plný stále a po třeba 3 hodinách klesne na minimum. Potom telefon zrestartuji a zase naskočí na skoro plnou baterii. Prostě nemám vůbec přehled o stavu baterie. Zkoušel jsem si stahnout i některé aplikace s procenty a je to stejné. Ukazuje např. 80% 4 hodiny a po restartu ukazuje 30%.

Další podivná věc je ta, že telefon chce po mě každé ráno PIN SIM karty. Noční režim mám vypnutý.

Telefon mám 3 dny, poradíte prosím ?

Díky
Daniel Stiegler
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: čtv čer 20, 2013 11:18
Zařízení: Lumia 1520, 920, 928, 650
Bydliště: Brno, South Moravia

Zvláštní problémy Lumia 925

Příspěvek od Daniel Stiegler »

jumperp: Něco podobného jsem měl na AT&T Samsung Focus za "vlády" Windows Phone 7. Ale nikdy jsem jej nevyřešil. Osobně bych se pokusil uvést telefon do továrního nastavení a nebo jej pře-flashnout. Pomocí nástrojů Nokia Recovery či NSU. Ale jinak bych telefon poslal do servisu na výměnu baterie.
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Zvláštní problémy Lumia 925

Příspěvek od František Šafr »

jumperp: Souhlasím s Danielem. Vyzkoušel bych obnovit tovární nastavení telefonu (případně přehrát firmware). Podobný problém měla má přítelkyně s Lumií 920 a pomohla bohužel až návštěva servisu.
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Zvláštní problémy Lumia 925

Příspěvek od niki66 »

tak tak, skus uviest tel do tovarneho nastavenia, alebo hard reset, popripade si pozri ake si nainstaloval najnovsie aplikacie. Skus vypnut ulohy na pozadi ak nejake mas, nastavenia, aplikacie a tam to najdes. To ze rano zadavas pin je vysledok toho ze sa ti fon restartuje pocas noci. Bud to je nejakou aplikaciou co je najpravdepodobnejsie, alebo firmwarom. Mne to robilo tak isto, prv som vypol zadavanie pin kodu :D ale aj tak som vedel ze sa mi fon restartoval, pretoze sa hlasitost upravila na hodnotu 13 myslim, to vzdy po restarte, a potom som napriklad zakazal nejake aplikacie na pozadi, vacsinou to bolo pocasim, a prestalo to. No o tychto restartoch a bateriach je tu na fore napisane plno plno, takze skor si precitaj pomaly forum, ako tu to riesit, pretoze sa to tu uz rozoberalo az az :)
jumperp
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát bře 28, 2014 10:39
Zařízení: lumia 925

Zvláštní problémy Lumia 925

Příspěvek od jumperp »

Díky za postřehy a za rady,
každopádně telefon jsem odnesl do servisu, protože zlobil i při telefonování. Zničehonic se hovor přerušil, telefon napsal ukončuji hovor a ukončoval třeba 2 minuty a nešlo s nim nic dělat.
Tak uvidím co a jak, povedlo se mi ty vady i natočit na video.
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Zvláštní problémy Lumia 925

Příspěvek od František Šafr »

TO jumperp: To mě mrzí. Já měl problémy s Lumií 920 (vadný display, chraplající repráček) a také mě to naštvalo. První nemilá zkušenost s Nokií.
jumperp
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát bře 28, 2014 10:39
Zařízení: lumia 925

Zvláštní problémy Lumia 925

Příspěvek od jumperp »

Tak mám nokii zpět. Přehrání firmwaru + nastavení. NEPOMOHLO !!! Po nabití opět to samé.
Před nabitím slabá baterie - nabiji třeba přes noc odpojím a stále slabá baterie - třeba 2 hodiny. Potom vypnu zapnu telefon a najednou je plná kapacita. A ta zase drží třeba celý den než telefon opět vypnu a zapnu.
Já se na to vykašlu. Jsem z toho docela naštvanej. Teelfon jsem měl tři dny a jinak byl v cellnetu a asi ho tam budu muset dát zase.
A ještě jsem jim říkal, že mám vadu natočenou na videu, aby přesně věděli o co jde. Prý nebylo potřeba. :-(
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Zvláštní problémy Lumia 925

Příspěvek od htcjirka »

Jenze z CellNetu stejne putuje do Arvata, kde jsou amateri..nechteji proste menit baterie, v kterých muze byt problém.
jumperp
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát bře 28, 2014 10:39
Zařízení: lumia 925

Zvláštní problémy Lumia 925

Příspěvek od jumperp »

Ach jo, mrzí mě to, protože ten telefon je jinak super.
No nic jiného mě nezbývá, než zajet do Cellnetu. Jsem tam dohodnutý s nějakým technikem, že na to dohlédne. No nevím. Vemu s sebou i ta videa, kde jsou zaznamenány vady.
Po opravě mi na telefonu navíc ve 4:00 každý den zvoní budík, i přesto že budík nastaven není :-( .
Volalo mě pár lidí a hlásí jim , že nejsem dostupný a mě hned přijde sms zmeškaný hovor.
Navíc se telefon stále samovolně asi dvakrát za den restartuje. :-( :-( :-( .
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Zvláštní problémy Lumia 925

Příspěvek od mimonaut »

Ten budík způsobuje nějaká aplikace. Pravděpodobně to bude počasí :-)
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Re: Zvláštní problémy Lumia 925

Příspěvek od Manek49 »

Přesně, Počasí od R. Vargy.
jumperp
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát bře 28, 2014 10:39
Zařízení: lumia 925

Zvláštní problémy Lumia 925

Příspěvek od jumperp »

Aha, tak Vargu tam mám, ty jo to jsem netušil.Díky alespoň za to. Zkusím telefon ve Vodafonu vyměnit. Už jsem s nimi v kontaktu.
Uvidíme.
jumperp
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát bře 28, 2014 10:39
Zařízení: lumia 925

Zvláštní problémy Lumia 925

Příspěvek od jumperp »

Tak mě psali z vodafonu, že si můžu přijít pro telefon. Telefon byl v jejich smluvním servisu Arvato. Když jsem ho do vodafonu dával, tak jsme napsali tzv. rozpor s kupní smlouvou do 6ti měsíců a na základě vad mě měli vyměnit telefon za nový.
Přidal jsem pro jistotu Arvatu i fleshku kde jsou vady natočené. A ejhle dnes mi ve vodafonu řekli, že se v servisu žádná vada neprojevila, což mě trochu naštvalo, protože vady jsou jasně poukázané va videích. No a další věc, teleon jsem měl tři dny , tudíž v přijímacím protokole vodafonu je - bez zjevných škrábanců a oděrek-telefon jako nový. A na protokolu z Arvata je napsáno telefon poškrábaný od používání.
Takže jsem jim tam telefon nechal, pán z Vodafonu mě bude kontaktovat poté, co bude mluvit s Arvatem. Ale už jsem z toho docela zpruzelej. Nemám ani telefon ani peníze, co jsem za něj dal.
Tak jsem zvědav co bude dál.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Zvláštní problémy Lumia 925

Příspěvek od Daniel Fibikar »

A byl poškrábaný, nebo tam byla jen informace na protokolu ? Oni to v servisech používají běžně, prostě je to používané, tak to má běžné oděrky, i když tam nejsou.

Co se týká rozporu, tam jde o to, že pokud se to v servise neprojeví, tak máte nárok pouze přes znalecký posudek. Pokud tedy servis telefon neopravil ale nezapsal do protokolu, že je bez vad. Těžký boj.
jumperp
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát bře 28, 2014 10:39
Zařízení: lumia 925

Zvláštní problémy Lumia 925

Příspěvek od jumperp »

Tak je to pouze v protokolu,ale firmy Arvato, nicméně ve Vodafonu je zapsán bez škrábanců jako nový. Boj to těžký opravdu je.
Nicméně ve Vodafonu byli vstřícní - sami se divili, proč telefon neopravili, když na videích je jasné a průkazné co telefon dělá. Spojili se s někým z Arvata , přímo jemu se telefon zaslal zpět a nyní čekám jak celá situace dopadne.
jumperp
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát bře 28, 2014 10:39
Zařízení: lumia 925

Zvláštní problémy Lumia 925

Příspěvek od jumperp »

Tak od včerejška mám novou 925 a ta vypadá že funguje jak má. Huraaaaaaaaaa :-D
jumperp
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát bře 28, 2014 10:39
Zařízení: lumia 925

Zvláštní problémy Lumia 925

Příspěvek od jumperp »

Tak jsem se těšil z funkčního telefonu 2 měsíce a včera se sám od sebe vypnul, asi dvě hodiny byl docela horkej a stále nešel zapnout. Potom vychladl, zkoušel jsem ho přes noc nabít, ale bez výsledku. Prostě nejde zapnout. Zavrní na chvíli se objeví spodní symboly co jsou osvětleny a po vteřině zhasnou. A to je vše. Takže dnes jedu opět do Vodafonu reklamovat druhý foun. Ach jo, přitom je to tak dobrej foun.
flyc
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: stř kvě 07, 2014 12:18
Zařízení: Nokia Lumia 925

Zvláštní problémy Lumia 925

Příspěvek od flyc »

Teda ty mas pech :roll: Ja mam zrovna pred koupi L925 (jen cekam na nejakou slevovou akci), ale podobne problemy necekam, holt nekdo si to vyzere za ostatni. Ale mrtvej telefon se porad reklamuje lepe nez podivne chovani, ktere se casto servisakum neprojevi (nebo se na to vymlouvaji) 8-)
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

Zvláštní problémy Lumia 925

Příspěvek od eugenzo »

Takových problémů se docela dost bojím, snad budu mít štěstí na kus. Ty peripetie s posíláním telefonu do servisu a případné dohadování se servisem, z toho mám fakt hrůzu.
Jinak dnes mi dorazila krásná, nová L925 a zatím fakt paráda. Taky jsem čekal, až bude někde za nějakou výhodnou cenu, ale nakonec jsem to vydržel necelý měsíc a šel jsem do EU distribuce za, podle mě, super cenu. Na to kolik ten telefon stál před rokem... :-).
Snad už cenově dolů moc nepůjde, to by mě trochu mrzelo. Ale myslím si, že se už asi brzo přestane vyrábět stejně jako L1020 a bude se pomalu doprodávat a nejsem si jist, jestli půjdou s cenou ještě dolů, už za tyhle peníze, co je teď, je to asi pro Nokii docela prodělek.
flyc
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: stř kvě 07, 2014 12:18
Zařízení: Nokia Lumia 925

Zvláštní problémy Lumia 925

Příspěvek od flyc »

2eugenzo: Ceny EU distribuce uz jsou fakt hodne nizko, ale do te bych sel jedine pro 32GB verzi. Ta nikde neni, takze si pockam na cenu 7500,- za CZ a kupuju. Take bych rekl, ze na podzim ji prestanou vyrabet a prijdou 730/830. Muzes mi sem napsat, jakou HW revizi jsi dostal? Dik ;-)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 38 hostů