Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
Uživatelský avatar
Peete
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: sob led 08, 2011 0:24
Zařízení: Huawei P9 black
Bydliště: Karlovy Vary - Třinec/Brno

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Peete »

Spíš bych napsal "byla dobrá", dokud to nezprznili Amber a nijak nevylepšili v Black. Podařilo se mi telefon flashnout zpět před Amber a to je jako nebe a dudy ta kvalita. Sice mi chybí pár věcí z GDR2 a GDR3, ale dá se s tím žít. :lol:
To jsem sice moc nepobral, ale tak budiž :-)
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Marty04 »

No tak už jsem zase zpátky na Blacku... Takže na porovnání fotky nemám. Ono to bylo hlavně o tom, že ty původní algoritmy foťáku hodně potlačovaly šum a měly lepší kontrast, ale to se týkalo jen focení v místnosti se špatným osvětlením. Navíc čím víc potlačení šumu, tím víc ty fotky ztrácely detaily. A kontrast se vylepší jedním kliknutím v Picase. A jeden velkej plus, co mi unikl v Blacku je to, že si telefon mnohem lépe umí poradit s protisvětlem a večer fotí také mnohem lépe. Ale jedna důležitá věc. Nefotit na automatiku a pokud, tak je lépe si nastavovat přes den ISO vždy na 100 a večer nikdy ne na tu plnou hodnotu 3200.
Jinak tuhle fotku jsem fotil včera. Měl jsem i podobnou, co jsem fotil dřív s původními algortimy foťáku, ale nevím, kam zmizela. :D :D Hlavní rozdíl je v tom, že na té před aktualizacemi Amber a Black by ta budova nebyla díky světlu za ní vůbec vidět a byla hodně tmavá a bez detailů.
Přílohy
WP_20140227_009.jpg
WP_20140227_009.jpg (91.21 KiB) Zobrazeno 19057 x
MAKU19
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: úte lis 26, 2013 8:20
Zařízení: Lumia 720
Bydliště: Piešťany

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od MAKU19 »

:-( Až teraz som si všimol že po aktualizácii na Black mi po obnovení všetkých programov Here drive neukazuje že mám zakúpenú celosvetovú licenciu. Ponúka mi je nový nákup hoci som si ju kúpil v novembri minulého roku. Má niekto radu ako znova obnoviť licenciu? :-(
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Das koupit a napise ti to,ze jsi licenci/navigaci jiz zakoupil.
MAKU19
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: úte lis 26, 2013 8:20
Zařízení: Lumia 720
Bydliště: Piešťany

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od MAKU19 »

:-( Dám kúpiť a pýta si to PIN peňaženky ;oI
EDIT:
Po zadaní PIN my napísalo že ju už vlastním a nainštalovalo ju znova :lol:
Dík
el_lama
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: pon bře 10, 2008 13:43
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od el_lama »

Dotaz na majitele L720 (s Black). Jak mate plynuly Here Drive (pripadne Navigon)? Ja to pri navigovani nemam vubec plynule a mapa vicemene poskakuje. Na puvodni L620 se mi to vubec nedelo.
Kazdopadne vubec nejsem schopny zjistit, proc se to zobrazuje tak trhane. V aute je Lumia v nabijecce, setrici mod je vypnuty.
talbott
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon bře 31, 2014 10:24
Zařízení: nokia

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od talbott »

mal by som par otazok k lumii 720

1. da sa na lumii 720 prehravat youtube apod. (ked nema flashplayer)?
2. ak sa zakupi heredrive+, funguje aj hlasova navigacia mimo CZ, SK?
3. kde sa ukladaju data za cely svet, do internej pamate ci je to mozne na datovu kartu?
4. kolko miesta zaberaju tieto data za cely svet? (a kde su tieto data ulozene v lumii 620 kde ich uz netreba stahovat?)
5. ak je ich mozne ulozit aj na datovu kartu, ide navigacia (mimo CZ, SK) hladko, bez sekania?

edit: zo spravy nokia z 9.7.2013 nie som mudry
K otazke 2:
aky je vlastne rozdiel medzi heredrive a heredrive+?
ak za 15,49 EUR sa kupia mapy celeho sveta, je v tom aj hlasova navigacia do celeho sveta? alebo sa daju mapy + hlasova navigacia kupit za 34.99 EUR?
el_lama
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: pon bře 10, 2008 13:43
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od el_lama »

1. Ano, Metrotube a dalsi aplikace
2. Ano
3. Standardne v interni pameti. Pokud si nainstalujes Lumia Storage Check BETA, tak to lze prepnout na SD kartu
4. Nemam poneti. XGB? I na L620 je nutne kazdy stat stahnout ... nicmene proc tahat cely svet?
5. Predpokladej ze ano a ignoruj muj dotaz vyse (deje se mi to i s Navigonem, ktery ma mapy v interni pameti)

Pokud se nemylim, tak rozdil je jen v tom, ze te to bude navigovat i v jinych zemich krome tve domovske.
talbott
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon bře 31, 2014 10:24
Zařízení: nokia

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od talbott »

dik ze si sa ozval ako majitel 720.

4. ak napr. mapy pre CZ zaberaju 160 MB, tak mapy pre cely svet by zaberali... 16 GB? 32 GB? nevedel som si predstavit kde by to ta 620 (ale aj vyssie rady, 920 apod.) uz mala ulozene.
5. nerozumiem tejto odpovedi, ty mas here drive, alebo here drive+? a kde mas ulozene mapy? navigacia v tej nokii 720 ti ide hladko?

smerujem k tomu, ze ak by som kupoval nokiu 720, tak len s tym, ze
- mozem tam mat plnohodnotnu navigaciu akejkolvek krajiny (ovsemze nemusi byt cely svet naraz) offline, za co jednorazovo priplatim 15.49 EUR
- vsade je aj hlasova navigacia
- navigacia ide hladko, plynule (neviem aky vplyv by na to malo ulozenie map na pamatovu kartu)
el_lama
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: pon bře 10, 2008 13:43
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od el_lama »

4. nevim a je nesmysl to resit, kazda zeme je jina a zalezi na mapovych podkladech a jejich detailech. Samozrejme standardne se ti kompletne vsechny mapy do interni pameti nevejdou.
5. mam normalni here, jako plnohodnotnou navigaci pouzivam Navigon.

Pro tebe je za 15EUR plnohodnotna navigace pro vsechny zeme sveta. Zde si priplacis pouze za navigaci, vsechny mapy jsou pro vsechny zadarmo.
talbott
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon bře 31, 2014 10:24
Zařízení: nokia

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od talbott »

navigon je lepsi, ze ho pouzivas v tej 720?

za spoplatnene aplikacie zaplatis vo fakture operatorovi, alebo ako?

ako si inak spokojny s tou 720 celkovo?
ako dlho trva start telefonu?
MAKU19
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: úte lis 26, 2013 8:20
Zařízení: Lumia 720
Bydliště: Piešťany

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od MAKU19 »

-Navigon umožňuje zadanie prejazdných bodov, Here Drive ponúka tri rôzne trasy bez možnosti zadania prejazdného bodu.
-Doplatenie za hlasovú navigáciu 15€ ide cez účet windows zaplatíš ho ako nákup na internete
- Lumia 720 mi vyhoivuje pre rýchly štart navigácie je dobre mať zapnutý stále GPS modul, v kľude nemíňa baterku iba v prípade že ho využíva nejaká aplikáci (navigácia, Runtastic)
-Štart telefónu je rýchly, ale ja ho vôbec nevypínam, nemá to význam. Pri normálnom používaní mi vydrží v prevádzke 3 dni. :???:
el_lama
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: pon bře 10, 2008 13:43
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od el_lama »

Nemam vubec zadne vyhrady k L720, krome mozna male pameti (512MB). Dnes je to par her (neresim), ale otazka je, jak to bude s WP 8.1.
talbott
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon bře 31, 2014 10:24
Zařízení: nokia

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od talbott »

dik obom za odpovede.
este sa chcem spytat na vase nazory - okrem navigacie mi ide aj o surfovanie na nete, povazujete tu 4.3" obrazovku velkostou za ako-tak dostacuju/prijatelnu aj na dlhsie surfovanie (par hod)? a aka je viditelnost displeja na slnku?

kedze zrejme pouzivate obaja navigon, je tu nejaky uzivatel heredrive+ na 720, co by mi povedal ako plynule mu ta navigacia ide (najma ak by ulozil mapy na datovu kartu)?
el_lama
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: pon bře 10, 2008 13:43
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od el_lama »

Tak to je spis otazka preferenci. Nekomu je 4.3" mala, nekomu akorat ... mne to prijde ok, ale na hodiny surfovani bych si koupil tablet.

Here a Here+ je stejne a jak uz jsem rekl, ja to plynule nemam, ale to bude muj problem. Na L620 jsem problem nemel. To stejne mam s Navigonem. S SD to nema co delat resp. neprepodkladam, ze bys tam daval nejakou starou, silene pomalou SD kartu.
talbott
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon bře 31, 2014 10:24
Zařízení: nokia

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od talbott »

pozeral som v obchode tablety, 8" a 7", sice nie nokie ale to je teraz jedno, zdali sa byt dostatocne velke na surfovanie - no nie su to uz kompaktne vreckove zariadenia.

nemas problem s displejom-citatelnost na ostrom slnku?
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Sinpa »

Na slunci s ní nemám sebemenší problém.
Koukni sem na porovnání
http://geekaphone.com/compare/Nokia-Lum ... -Lumia-820" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_720 ... -919p2.php" onclick="window.open(this.href);return false;
talbott
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon bře 31, 2014 10:24
Zařízení: nokia

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od talbott »

dik za tie linky.

da sa objednat cez net, lenze nemaju uz narodnu (slovensku) distribuciu, len tu europsku...
je to podstatne? (jedine co som nasiel je, ze v pripade reklamacie by nesiel do servisu v SK, ale v inej krajine)
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Petulinek »

To máš úplně jedno, Nokia má celoevropskou záruku, samozřejmě Ti jí případně značkový servis opraví.
Případně si tam můžeš přehrát SK firmware, ale je to zbytečné, liší se jen v tom, co tam jednotliví operátoři doplní za aplikace případně startlogo.
hiden
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 16, 2014 11:05
Zařízení: Lumia 950 DS

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od hiden »

pls poraďte - nabíjet jen originálníma věcma, nebo třeba USB/mUSB kablíkem strčeným do 220V / USB adaptéru - pohlídat ampéry ať má min. 1.5 , nebo 2A - vadí více? Díky
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů