[app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Stále ještě hledám několik zodpovědných a zkušenějších lidí, nejlépe stávajících uživatelů Meteoservisu,
pro testování nové verze aplikace pod WP8 (nikoliv WP7.x). Zejména potřebuji otestovat nové LiveTile(s) a LockScreen také na přístrojích se staršími verzemi OS tj. GDR2 a nižší.

Obrázek

Zájemců z řad těch, kteří mají na svých strojích poslední aktualizaci GDR3 je již dostatek, nebo skoro nadbytek.
Potřebuji ale také otestovat nové LiveTile(s) a LockScreen na přístrojích se starší verzí operačního systému.

V nabídce Nastavení -> Informace o telefonu, zjistěte svou verzi OS.
Potřeboval bych verzi oper.systému 8.0.10492.x a nižší.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Obrázek

Díky všem, kteří se mi zatím ozvali a jsou ochotni se betatestu zůčastnit.
Všem, i těm kteří nebudou vybráni, postupně odpovím resp. pošlu další informace.

Nicméně ještě pořád hledám několik lidí, kteří mají starší verzi OS, tedy nižší než GDR3, pro otestování nové LiveTile(s) a LockScreenu na těchto přístrojích.
V nabídce Nastavení -> Informace o telefonu, zjistěte svou verzi OS.
Potřeboval bych verzi oper.systému 8.0.10492.x a nižší.

Kontaktujte mne přímo e-mailem na support(zavinutéA)softimage(bodka)cz.
FraDiavolo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 100
Registrován: pon led 07, 2013 20:23
Zařízení: Nokia Lumia 920

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od FraDiavolo »

Chtěl bych se zeptat. V předpovědi mám napsáno např srážky 2 mm, znamená to že ty 2 mm by měly napršet za hodinu nebo za 3 hodiny? Díky
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Re: [app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,P

Příspěvek od hujer »

Suma srážek se vztahuje k danému intervalu tj. říká kolik srážek se očekává za 3 hodiny. Nicméně to berte s rezervou, jelikož predikce srážek a jejich přesného množství je o dost komplikovanější než třeba teploty.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

K dispozici je nová verze 2.80 pro Windows Phone 8.
Až doposud jste poptávali jak zobrazení na široké dlaždici, tak hlavně podporu zobrazení na zamykací obrazovce tzv. lockscreenu. Nová verze přináší obojí a navíc vám umožní vybrat si ze široké palety možností zobrazovaných údajů.
V další verzi se také počítá s možností automatické změny obrázku pomocí služby Bing Daily Wallpapers.

Prakticky všechny nové funkce a možnosti jsou dostupné i u Lite edice. K dispozici nejsou pouze ty typy zobrazení na dlaždici či lockscreenu, které zobrazují informace na více než 3 dny.

Detaily najdete v oficiálním článku: http://magazin.softimage.cz/meteoservis ... ockscreen/" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Důležité odkazy:
Oficiální stránky aplikace Meteoservis
Diskuzní fórum k aplikaci
Fanklub aplikace na Facebooku
BigHlava
varování
varování
Příspěvky: 65
Registrován: pát bře 08, 2013 9:45
Zařízení: Nokia Lumia 920

Re: [app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,P

Příspěvek od BigHlava »

Dnešní aktualizace mi udělala velkou radost [SMILING FACE WITH SMILING EYES] je plánováno načítání pozadí zamykací obrazovky Bing obrázky?
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Ano, jak jsem psal v odkazovaném článku: v další verzi se také počítá s možností automatické změny obrázku pomocí služby Bing Daily Wallpapers. I když občas je Bing obrázek příliš světlý a mnohdy skoro nevhodný pro zamykací obrazovku (třeba příliš členitý a chaotický a informace v něm pak zanikají), počítám s přidáním podpory do další verze. Do té stávající se to již bohužel nevešlo. Nicméně už teď můžete jako pozadí použít libovolný obrázek dostupný na vašem zařízení.

Opakování:
K dispozici je nová verze 2.80 pro Windows Phone 8.
Pro ty co přehlédli je to zde: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 00#p322863" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od PetrCBR »

Jsem rad zes me s tema nahodnyma obrazkama vyslysel ;-).
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: [app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,P

Příspěvek od Sinpa »

Funguje vám dlaždice kdys si ji nastavíte na aktuální počasí?

Edit:
Byla by možné udělat jako jednu variantu dlaždice graf s vývojem teplot a srážek?
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Re: [app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,P

Příspěvek od hujer »

Upřesněte co myslíte tím nastavením na aktuální počasí? O který typ dlaždice přesně jde?

Graf zatím není možno zobrazovat na dlaždici ani LS. Výpočet je příliš náročný pro zpracování na pozadí.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: [app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,P

Příspěvek od Sinpa »

https://onedrive.live.com/redir?resid=E ... older,.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Co máš vybrané jako Oblíbenou informaci pod nastavením široké dlaždice? Vypadá to, že to, co tam máš vybrané, není aktualizované, nebo je s tím problém.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Re: [app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,P

Příspěvek od hujer »

Sinpa píše:Funguje vám dlaždice kdys si ji nastavíte na aktuální počasí?
Ahoj, potřeboval bych vědět zda:
- měl jsi už předtím aplikaci nainstalovanou a byl to u tebe jen Update na verzi 2.80 ?
- nebo to byla zcela nová (plná) instalace?
- o jakou jde edici? Lite, Standard a nebo PRO? (viz menu O aplikaci pokud nevíš)
- je to zakoupená (plná verze) a nebo Trial (zkušební) verze?

Pomoci by každopádně mělo:
1. otevři aplikaci a nechej zaktualizovat vše na stránce "Aktuální stav počasí"
2. Pokud to byl Update, aplikaci smaž a nainstaluj znovu (neboj o lincenci nepřijdeš)

Dej prosím vědět, dík.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Sinpa »

1. proběhl update
2. ne, mám nainstalováno už několik měsíců
3. standard
4. zakoupená
----------------
Vyzkouším a napíšu
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Myslím, že jsem ten problém našel. Pokud mám pravdu, tak jsi předtím (myslím těsně před updatem) neměl nastaveno zobrazování "aktuálního počasí" na dlaždici (pro zobrazení na zadní straně dlaždice jsi měl zřejmě vybráno "NIC").
Zkoušel jsem to u sebe nasimulovat a chová se to stejně. Tu chybičku jsem opravil do další verze, projeví se jen u někoho a jen během Updatu - nikoliv u čisté instalace.
Náprava by měla být jednoduchá, stačí např. zvolit dole, pod nastavení zadní strany široké dlaždice, něco jiného ze seznamu, třeba satelitní snímky a pak opět nastavit znovu vybranou informaci, třeba ty radarové snímky. Druhou možností je prostě aplikaci nainstalovat znovu - načisto.
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od mmme »

Pokud si na střední dlazdici připnu aktuální srážky, je mapa naší země deformovaná. Roztažená do výšky. Omlouvám se za vytýkaní maličkosti, ale šlo by naší pěknou republiku uvést do původního stavu? A pak ještě dotaz jestli chystáte Aladina, předpověď srážek jako je třeba na iDnes. Díky..
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Radek Hulán »

Verze 2.80 je skvělá!!! Super práce :)
Opuštím kombo Amazing Weather HD + Bouřky a přecházím zpět k (dávno zakoupenému) Meteoservisu.

Aktuální počasí + radar na lockscreenu je vytoužená a nyní funkční kombinace :)
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

mmme píše:Pokud si na střední dlazdici připnu aktuální srážky, je mapa naší země deformovaná. Roztažená do výšky. Omlouvám se za vytýkaní maličkosti, ale šlo by naší pěknou republiku uvést do původního stavu? A pak ještě dotaz jestli chystáte Aladina, předpověď srážek jako je třeba na iDnes. Díky..
Ahoj, nezdá se mi že by bylo nějak moc zdeformované. Trošičku jistě, ale jinak to asi nepůjde. Když mi poradíš, jak dostat obdélník (viz plné zobrazení v aplikaci) do čtverce bez ořezu zleva/zprava, tak to napravím :-)

Aladina určitě nechystám, jak jsem tu už několikrát psal. Zaprvé nejsem s jeho výstupy moc spokojen, ale to je individuální. Za druhé, pokrývá jen ČR a my předpokládáme brzo rozšíření na celou Evropu. A za třetí, a to hlavně, nejsou to toto k dispozici data - tedy data z numerického modelu pro naše potřeby (a tupě replikovat obrázky a grafy z CHMU opravdu nehodláme).
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Radek Hulán píše:Verze 2.80 je skvělá!!! Super práce :)
Opuštím kombo Amazing Weather HD + Bouřky a přecházím zpět k (dávno zakoupenému) Meteoservisu.
Aktuální počasí + radar na lockscreenu je vytoužená a nyní funkční kombinace :)
Zdravím a díky, Radku. Tvého kladného hodnocení, jako odborníka, si cením dvojnásob.
Věřím, že budeš spokojen...
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Sinpa »

hujer píše:Myslím, že jsem ten problém našel. Pokud mám pravdu, tak jsi předtím (myslím těsně před updatem) neměl nastaveno zobrazování "aktuálního počasí" na dlaždici (pro zobrazení na zadní straně dlaždice jsi měl zřejmě vybráno "NIC").
Zkoušel jsem to u sebe nasimulovat a chová se to stejně. Tu chybičku jsem opravil do další verze, projeví se jen u někoho a jen během Updatu - nikoliv u čisté instalace.
Náprava by měla být jednoduchá, stačí např. zvolit dole, pod nastavení zadní strany široké dlaždice, něco jiného ze seznamu, třeba satelitní snímky a pak opět nastavit znovu vybranou informaci, třeba ty radarové snímky. Druhou možností je prostě aplikaci nainstalovat znovu - načisto.
Ano, zadní dlaždici jsem neměl.
Po čisté instalaci
https://onedrive.live.com/redir?resid=E ... oto%2c.png" onclick="window.open(this.href);return false;

Edit:
tak už to jde, ale jde to nastavit pouze na zadní stranu dlaždice, na první to nejde - ale to už je nevadí.
Díky!
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů