Extrémní vybíjení baterie Nokia Lumia 920

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
dredtatum
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: ned bře 23, 2014 12:22
Zařízení: Nokia Lumia 920

Extrémní vybíjení baterie Nokia Lumia 920

Příspěvek od dredtatum »

Zdravím,

mám Lumii od začátku března, a poslední dva týdny se mi extrémně vybíjí baterie. Odinstaloval jsem skoro vše, vypl Glance screen, zablokoval skoro všechny aplikace na pozadí a stále extrémní vybíjení. Např. mám 60%, odemknu displej, zapnu prohlizec, seznam.cz, prectu, vyjedu z prohlizece - baterka 54%.

Dnes ráno jsem v 7:00 vytáhl telefon z nabíječky. Ani jsem na něj nesáhl - v 12:32 baterie 31%.

Nechápu. Je dobré udělat factory reset? Nebo dát telefon do servisu?

Díky
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Extrémní vybíjení baterie Nokia Lumia 920

Příspěvek od mato289 »

ako prvú možnosť by som skúsil Soft Reset (všetky údaje v telefóne ostanú) (video ), t.j. súčastné podržanie dolného tlačitla hlasitosti a tlačidla power až pokým telefón nezavibruje...ak nepomôže ani to tak Hard Reset( továrenské nastavenia)..

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nuttQh1Maiw[/youtube]

najskôr to spôsobuje zaseknutý proces/aplikácia na pozadí, no nikto to presne nevie povedať...postihlo to už veľa používateľov no je to bug WP8..dúfam,že vo WP8.1 sa to už stávať nebude..osobne ma to postihlo asi 4 krát..raz pomohol Soft Reset a zvyčok Hard Reset..


ešte spomeniem, že téma o batérii Lumie 920 tu už je :)

http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=198&t=34678" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Extrémní vybíjení baterie Nokia Lumia 920

Příspěvek od Petulinek »

Zkusil bych spíš přeinstalovat FW přes Nokia Software Recovery Tool... Je to stejné jako udělat hardreset (v tom smyslu že se komplet smaže co je v telefonu) a budeš to mít jistější :-) Potom projet Sysappusherem kvůli aktualizaci systémových aplikací.
dredtatum
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: ned bře 23, 2014 12:22
Zařízení: Nokia Lumia 920

Extrémní vybíjení baterie Nokia Lumia 920

Příspěvek od dredtatum »

Jasný, zkusím to, díky.

Přítelkyně má Ativ S a výdrž i dva dny při běžném používání. Proto jsem z toho tak špatný, přece se nebudu přizpůsobovat telefonu, abych ho používal minimálně.

Ještě pozoruji, že při větším používání (pul hodina na netu) se přístroj hodně zahřívá, kolem čočky foťáku, někdy přímo troch pálí a v levém rohu telefon vrže. Tak nevím, špatný kus? :D
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Extrémní vybíjení baterie Nokia Lumia 920

Příspěvek od mato289 »

záleží, čo je bežné používanie, no najlepšie je zmieriť sa s tým, že skoro všetky dnešné telefóny musia byť denne na nabíjačke..

k tomu vŕzganiu..môj vrže ako dvere na starej stodole..ale neriešim to :D

k zahrievaniu..pri prezeraní netu sa mi dosť zahrieval ešte pred aktualizáciou Black..po aktualizácii sa to celkom ustálilo, hreje sa stále, ale nie ako vtedy..na tomto mieste, za predným nádpisom Nokia je procesor, takže nič nezvyčajné
dredtatum
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: ned bře 23, 2014 12:22
Zařízení: Nokia Lumia 920

Extrémní vybíjení baterie Nokia Lumia 920

Příspěvek od dredtatum »

Udelal sem soft reset, hodil sem ho do nabijecky, nabiju na 100% a uvidime, kdyztak udelam hard reset a pak popr. servis. Ale mrzí mě to. Používám WhatsApp, občas Facebook, sem tam mrknu na net, mam Počasí Bing někdy zavolám. Předtím jsem mel Galaxy S3, baterka se hodně vybíjela, ale ne tak, jak tady. Telefon mi vyhovuje, systém stabilní, rychlý, jsem fakt spokojený.

Uvidíme po soft resetu...
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Extrémní vybíjení baterie Nokia Lumia 920

Příspěvek od mato289 »

k počasiu Bing..keď som ho používal celkom dosť žralo baterku..po odinštalovani sa výdrž o dosť zväčšila..
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Extrémní vybíjení baterie Nokia Lumia 920

Příspěvek od Petulinek »

Počasí Bing je vyhlášený žrout baterie. Včera se mi něco podobné stalo s krásným Weather-ToGo. V noci ve flightu mi spadla baterka z 82 na 32 procent, vrátil jsem se zpět k Weather Flow a pohoda. Takže to chce občas vysledovat, která appka tohle dělá, ve WP8.1 už na to bude aplikace pro monitoring spotřeby baterie jednotlivými aplikacemi jako je v Androidu.
BTW na WP 7.8 byl dobrej trik, po instalaci aplikace vypnout servisy na pozadí, udělat soft reset telefonu a pak je zase zapnout, nevím proč, ale dost to pomohlo :-) Dělám to dodnes i na WP8 i když nevím, jestli už ne zbytečně :-)
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: Extrémní vybíjení baterie Nokia Lumia 920

Příspěvek od zlieva »

Neviem čo máte stále s tým Bing počasím..,mám ho nainštalovaný už asi pol roka a nemal som s tým problém... Súčasne mi beží Meteoservis aj Amazing Wearher HD. samozrejme všetky bežia na pozadí 24 hodín a nikdy som nemal problém s takýmto brutálnym vybíjaním telefónu...
dredtatum
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: ned bře 23, 2014 12:22
Zařízení: Nokia Lumia 920

Extrémní vybíjení baterie Nokia Lumia 920

Příspěvek od dredtatum »

Tak i po soft resetu je to blbý. Vytahl sem nabijecku v 15:58, ted, o pul sedme je baterka na 52%, na telefon jsem ani nesahl. Wifi vypnuta, 3G zapnuto, BT, synchronizace atd atd vyple.

Jo a nejde mi udelat hard reset. Delal sem to podle navodu co sem nasel na netu, ale vzdy mi to najede normalne do systemu. Zkousel jsem pri vypnutem telefonu Volume down+Camera+Power, po zavibrovani pusti power a cekat cca 5 sekund - Nejde. Zkousel sem i pri vypnutem telefonu drzet volume down. Taky bez vysledku :grin:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Extrémní vybíjení baterie Nokia Lumia 920

Příspěvek od htcjirka »

To vůbec není standardni vydrz.HR udelej normalne z menu,je stejne "cistici"jako pomoci tlačítek.
Nastaveni - o systemu - obnovit tovarni nastaveni.Neobnovuj aplikace.
V nekterych pripadech pomuze az prehrani FW pomoci Nokia Care Suite ci Nokia Software Updater for retail ci Nokia Recovery Tool.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Extrémní vybíjení baterie Nokia Lumia 920

Příspěvek od Manek49 »

A co takhle udělat hard reset normálně z Nastavení? :-)

Edit: Zas mě ten Jirka předběh :-)
dredtatum
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: ned bře 23, 2014 12:22
Zařízení: Nokia Lumia 920

Extrémní vybíjení baterie Nokia Lumia 920

Příspěvek od dredtatum »

Už to delam pres recovery tool. Mam vzdycky takovy pocit ze pres ty tlacitka je to tak lepsi nez z menu :grin:
Jsem zvedav.. Jinak servis nebo prodej a koupě jinýho z WP nebo BB Z10..
dredtatum
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: ned bře 23, 2014 12:22
Zařízení: Nokia Lumia 920

Extrémní vybíjení baterie Nokia Lumia 920

Příspěvek od dredtatum »

Tak po hard resetu baterka drzi. Pres noc se mi vybilo jen 13% ( od cca 23:00 - cca 09:00), dneska jsem jeste nenabijel a mam 24 %.

Nevim, ktera appka to mohla delat nebo jsem asi neco zapinkal. Kazdopadne mam zatim vyple glance a poklepani na displej, tak to pak otestuju. Díky za rady ;)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 hostů