Navigace: TomTom 6 nebo iGO 2006?

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Navigace: TomTom 6 nebo iGO 2006?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Na serveru MyEgo.cz (Radek Hulán) si můžete přečíst velice zajímavé srovnání dvou v současné době nejlepších navigačních programů pro komunikátory s Windows Mobile.

Obrázek

Je lepší TomTom 6 nebo iGO 2006?
Celý článek naleznete zde.
neo
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon lis 13, 2006 10:20
Bydliště: okolí brna

Příspěvek od neo »

TomTom 6...jednoznačná volba.iGO neni použitelné pro běžné ježdění...nepřesné navigováni,vysoký pohled na trasu,což je při jízdě na nic.V mlze se orientuji i podle TT.
pospa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: úte kvě 30, 2006 9:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pospa »

Jestli jezdíš v mlze podle navigace, tak prosím Tě podepiš souhlas s tím, že tě po autonehodě nemají oživovat a že tvoje orgány se dají použít na transplantaci. Nech to notářsky ověřit a dej na viditelné místo v autě.
Uživatelský avatar
HeadHunter
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: úte čer 21, 2005 10:15
Bydliště: Vyškov/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HeadHunter »

Tak nějak typicky Hulánovský článek :grin:. Už před vyzkoušením se dávno rozhodl co bude lepší (mimochodem třeba klávesnice na zadávání adres se dá přepnout z qwertz na abcd a potom jsou písmena při zadávání stejně velká jako u TomToma). Skoro jako kdysi dávno jeho články o ATi vs. nVidia :grin:.
zlinman
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob lis 10, 2007 14:46

Příspěvek od zlinman »

HeadHunter píše:Tak nějak typicky Hulánovský článek :grin:. Už před vyzkoušením se dávno rozhodl co bude lepší (mimochodem třeba klávesnice na zadávání adres se dá přepnout z qwertz na abcd a potom jsou písmena při zadávání stejně velká jako u TomToma). Skoro jako kdysi dávno jeho články o ATi vs. nVidia :grin:.
Taky mě jeho styl recenzování ne/překvapil. V jednu chvíli píše, že obě navigace jsou složité, že se cesta nastavuje nejlépe v klidu domova a pak vyčte iGO, že je složité, že se nedá přenastavit za jízdy (několikrát jsem zkusil za jízdy nastavit něco na TT i GO a efekt je takový, že raději na 30 s přizastavím a nastavím to v klidu).

Nebo srovnává obrazovky příjmu satelitů, které hodnotí jako totožné - vůbec mu nevadí, že TT obsahuje 2x údaj o aktuálním čase (proč jen 2x? ;) a iGO tam má nějaké info oproti TT navíc.

"Papírová mapa je dávno mrtvá."
...se definitivně zbláznil?
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

IMHO iGO rulezzzzzzzzz! má výborný kinování, trochu tuningu, výborný při jízdě,, supr hlas. ovládání (hantec :wink: ten na TT není :smile: ). Taky dobrý sou map. podklady, SK je víc obsazený a v CZ sou novější, v TT neni kru´hak, v iGu je :wink: a taky schopnost spustit iGO na otočenej displej stisknutím 1 klávesy bez nutnosti používat jinačí utilitku (jako např. u TT6, kdy sem musel použít tuning ppři kterým se ještě pomalejic načítal. Teď na iGu používám skyn AndySK8 a rulezzzzzzzzz :wink:
TT6 mi spíš připadá navigace prvně určená pro SP konvertovaná pro PPC.
A NECHCI NIKOHO, ABY MĚ TADY ZASE NĚCO VNUCOVAL, JE TO MOJE VYJÁDŘENÍ SE NA VĚC, dík :wink:
Uživatelský avatar
olda
VIP
VIP
Příspěvky: 417
Registrován: stř led 11, 2006 14:52
Zařízení: LENOVO A 7010
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od olda »

Také dávám hlas pro Igo 2006.Tomtoma jsem měl ale po nainstalování Igo šel rychle pryč.Prostě mi více vyhovuje.Ahoj Olda :wink:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Příspěvek od htcjirka »

Igo je graficky pekne,ale davam prednost jednoduchemu,prehlednemu a Tom Tom Navigator 6.
dragunov87
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: pát bře 09, 2007 17:56
Zařízení: Asus P525, nokia E71, HTC HD2
Bydliště: Skalica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dragunov87 »

dlho som pouzival Tom Toma ale zmapovanie SR s porovnanim s iGO je neporovnatelne. takze jasna volba: iGO!!! nadmieru spokojny. vzdy az pred barak
Uživatelský avatar
HeadHunter
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: úte čer 21, 2005 10:15
Bydliště: Vyškov/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HeadHunter »

Tak nezapomeňte, že tím, že nesouhlasíte jste se pro pana Hulána stali neznalými puberťáky :grin: :-D :tlem:
SPIKEBOY
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: čtv srp 30, 2007 14:05
Zařízení: Galaxy S10+
Bydliště: Nové Zámky, SK

Příspěvek od SPIKEBOY »

Môj hlas patrí TT6 :)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

njn, ale pan Hulán asi...jaksi...ehm...mno... co třeba jeho články o Vistách? :lol: Ale zase ho musim pochválit za jeho supr článek Nokia N95 není „osobní počítač“, ale póza, ten nemá chybu :wink:
SPIKEBOY
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: čtv srp 30, 2007 14:05
Zařízení: Galaxy S10+
Bydliště: Nové Zámky, SK

Příspěvek od SPIKEBOY »

Je možné používať (mať v PPC) oba navigátory? Ktorý z nich má percentuálne väčšie pokrytie SR, väčšiu presnosť ?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Příspěvek od htcjirka »

Ano,muzes mit v telefonu obe navigace.Samozrejme pro Slovensko je lepsi iGO,protoze pouziva jine mapove podklady nez TomTom,ktery pouziva podklady od TeleAtlasu a ty jsou zrovna pro Slovensko mizerne.
ARow
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř říj 17, 2007 12:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od ARow »

souhlasim s vami iGO je mnohem lepsi ve vsech ohledech + ma jeste peknejsi zobrazeni map ale jedna vec me na igo neuveritelne stve a to je ze pokud nekam kliknu treba abych se kouknul dopredu nebo omylem se presahnu tak me to na ten bod zafixuje a pote musim otevrit listu ve ktere bych logicky predpokladal ze mam kliknout na pokracovat a ne na start nebo co to tam je ale ono me to stejne zacne navigovat na ten chybny bod... naprosto nepochopim parkrat jsem uz myslel ze to vyhodim z jedouciho auta :)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

Oba navigátory de používat TT sem měl jako zálohu, ale po menším tuningu iGa (hantec, AndySK8, ...) sem dal TomTomovi mávačku :wink:
Co se týče pokrytí, vede iGO (i v ČR) páč TT i při nejnovějších mapách není schopnej zobrazit kruháč kterej mám u baráku už rok a půl
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů