Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kormoran »

Nj...snad to nebude tak zlé no..zase je to telefon za 5k takže to moc řešit nebudu a folii stejně nechci, okraje jsou zaoblené a jen bych o ní vždy zavadil prstem a hlavně bez bublinek a rovně se mi snad nikdy nalepit folii nepovedlo, páč jsem levej no.

S těmi kontakty použil jsem google učet importoval vCard exportoval jako CVS Outlook a chtěl do Windows live učtu nahrát...samozřejmě problém, nechce to vzít diakritiku:

Při importu kontaktů došlo k potížím.

Telefonní čísla a weby mohou obsahovat pouze znaky anglické abecedy (a–z nebo A–Z), číslice (0–9) a zvláštní symboly (např. @). Opakujte akci.

Nevíte o nějakém způsobu jak dostat v pořádku kontakty z iCloudu na Win live account prosím?

EDIT:
Tak je to v pořádku, MS se asi začal trochu víc přátelit s googlem nevím proč mě to nenapadlo hned, v možnostech importu je z FB,TW a Google, to jsem použil MS učet se propojil s tím google a kontakty na jedničku natáhl.....při importu ze souboru v pc to hází chybu takhle to naštěstí jde.

Trochu zamrzí že tlačítka pod displejem nejsou podsvícena podobně jako u menšího low modelu lumia 520, Nokia se snaží jednotlivé třídy patrně jasně oddělit, jinak nevím proč se k tomuto uchýlila...o kolik by to prodražilo výslednou cenu...o dvě stovky?
Mě osobně to naštěstí nevadí, začínám si zvykat uprostřed domů, vlevo o uroven zpět, takže pohoda.

EDIT2:
Tak po pár hodinách jsou pocity smíšené, kvůli větší tlouštce se ne tak pohodlně drží jako třeba iPhone, díky hladkému kdytu bez soft touch upravy, má tendenci vyklouzávat a po půl hodinové práci s ním ruku trochu cítím...ne že by přímo bolela ale prostě je to znát, je to jak váhou tak šířkou...nevím zda bych těch 20g dolů a brání 3mm v pase mělo v případě 925ky velký vliv....vrátit jej mohu vždycky a připlatit si na 925 ještě to dva tři dny nechám a pak se uvidí no.
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kormoran »

Takže jsem dnes v datartu lumii 625 vrátil, zatím zůstavám na iPhone 4S možná bych pořídil 5sko zatím nevím.
Telefon je to super, pokud jde o WP8 ale příliš velký, ovladatelnost jednou rukou jak jsem zvyklý mizerná a váha pohodlnosti taky nepřispívá...něčemu s velikostí displeje 4" at IPS či AMOLED bych se od nokie nebránil ale co vím, je pouze naprostý lowend navíc s vrzajícím krytem a to je L520 o jiném nevím.
Další věc co mi vadila je displej, rozlišení v pohodě, člověku co není zmlsaný hd to vůbec nepřijde ani při zobrazení textu, ale to sklo se umatlává a to tak že děsným způsobem, nějakou oleofobní vrstvu určitě nemá, v recenzích to zmiňovali ale nečekal jsem že to bude tak zlé.
Také mě štvalo a už jsem to zmiňoval, že vinou zadního krytu který nemá soft touch upravu, má telefon tendenci vyklouzávat z ruky, spolu s váhou a šířkou by netrvalo tak dloúho, kdyby mi spadnul.
Chtělo by to aby se do WP8 pustili i další výrobci, samsng či htc představili s osmama všehovšudy jeden dva modely a od té doby ticho po pěšině,aby bylo na výběr.
Mít ta 625ka 4-4.3" ak super, dokonalý mobil za ty prachy ale tohle je vážně pro běžné používání moc a ani ten displej nevyužiji, na filmy nekoukám, pro zpravodajské app stačí bohatě díky optimalizaci 4" a na internet v křesle či posteli mám iPada Mini Retina 32GB.
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pk »

A neviem ci to je chyba konkretneho kusu alebo vseobecne WP ale za par tyzdnov pouzivania sa mi uz 3x samovolne restartol a to som prave koli "stabilite" isiel do nokie.. Ale ako vidim sekol som sa... Moj sukromny nexus sa mi za rok restartol sam od seba iba jeden krat aj to na neoficialnej romke. Co sa tyka tohoto som dost sklamany. Pouzivam lumiu ako firemny telefon a prave stabilita je pre mna zaklad. A vzdy sa tak stalo ked bol vypnuty displej a ani som o tom nevedel. Ani neviem ako dlho som bol nedostupny. Je to normal pri WP ci mam zly kus??
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Simon »

Mne sa to stávalo na L900 jeden čas neustále a nikto mi nevedel povedať prečo. Dialo sa to raz v záťaži pri plnej baterke, inokedy pri plnej baterka keď bol nečinne vo vrecku. Tuším behom 2 mesiacoch sa mi to stalo tak 6x.
Teraz sa mi to našťastie už nedeje.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od tslany »

Vlákno promazáno od OT. Od nynějška začnu všem bez milosti dávat varování a posléze ban. Je to diskuze o Lumii 625, ne o operačních systémech a hláškách prodejců.
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Re: Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kormoran »

Dnes vyšla na idnesu recenze a nedopadla úplně špatně: http://mobil.idnes.cz/nokia-lumia-625-r ... _nokia_ham" onclick="window.open(this.href);return false;
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pk »

Tak po nejakej dobe musim povedat ze to neni taky zly telefon. Ale myslim si ze jeho cena je trosku vyssia ako by mala byt. Aspon na zaciatku predaja. Vo velkej konkurencii droidov za podobnu cenu to bude mat moc tazke. Ja keby som nechcel skusit nieco ine ako android nesiel by som do neho.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od nofu »

Jenže droid je v podobné cenové relaci téměř nepoužitelnej, narozdíl od WP. Tady nemůže android konkurovat. Naopak WP se zase nechytá v segmentu "vlajkových lodí" (až na foťák teda).
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pk »

Mylis sa. Za podobnu cenu mas napriklad LG L9II alebo Huawei ascend G700 a ine. Keby sme pisali o lumii 520 suhlasil by som. V pripade 625 je to bohuzial naopak.
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Re: Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kormoran »

Okolo 5tisic jsou už androidu v případe dvou či čtyř jádra a 1gb ram v pohodě, android je zkratka trosku náročnější na výkon, když ale dostane kvalitní HW šlape jak hodinky.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Marty04 »

Pořád si říkám, že nejlepší mobil s Androidem by stejně dokázala vyrobit jedině Nokia. Její hardware je pořád nejlepší.
Kačmel
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob úno 08, 2014 21:42
Zařízení: Nokia Lumia 625

Re: Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kačmel »

Po týdnu používání jsem se 625kou spokojen. Samotného mě to jako několikaletého uživatele Androidu překvapilo. Svižnost systému úžasná, nižší rozlišení jsem registroval jen u internetového prohlížeče, ale to mě rozhodně netrápí. Podsvícení je rovnoměrné. Mám přístroj v černé barvě a zadní kryt se mi zdá jakoby pogumovaný, takže nějaké tendence vyklouznout jsem nepozoroval. Stejně jsem pořídil pouzdro kvůli prostředí kde pracuji, takže i kdyby, zas by nebyl problém. Je pravda, že ovládání jednou rukou je trošku nepohodlné a s mým pouzdrem už téměř nemožné. Pro mě byla hodně důležitá možnost importu kontaktů z Google účtu, ale to už je věcí systému, ne modelu. Hlavně ať mu vydrží ta rychlost a nezačne časem "brzdit" jako Android.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Hlavně ať mu vydrží ta rychlost a nezačne časem "brzdit" jako Android.
Toho se vazne bat nemusis,to WP neumi.
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pk »

Kačmel píše:Po týdnu používání jsem se 625kou spokojen. Samotného mě to jako několikaletého uživatele Androidu překvapilo. Svižnost systému úžasná, nižší rozlišení jsem registroval jen u internetového prohlížeče, ale to mě rozhodně netrápí. Podsvícení je rovnoměrné. Mám přístroj v černé barvě a zadní kryt se mi zdá jakoby pogumovaný, takže nějaké tendence vyklouznout jsem nepozoroval. Stejně jsem pořídil pouzdro kvůli prostředí kde pracuji, takže i kdyby, zas by nebyl problém. Je pravda, že ovládání jednou rukou je trošku nepohodlné a s mým pouzdrem už téměř nemožné. Pro mě byla hodně důležitá možnost importu kontaktů z Google účtu, ale to už je věcí systému, ne modelu. Hlavně ať mu vydrží ta rychlost a nezačne časem "brzdit" jako Android.
To mne sa telefon smyka v ruke. Tiez mam ciernu variantu a aj napriek jemne zdrsnenemu povrchu to pocitujem. Neviem ako ostatny uzivatelia ale po poslednom update sa mi obcas jemne seknu animacie. Neni to nic tragickeho a vsetko funguje svizne ale citim rozdiel. Tak snad sa dockame aj WP 8.1. Vylepsenia vyzeraju zaujimavo.
jpalfa
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 21, 2014 15:42
Zařízení: nakousnutejablko

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jpalfa »

čaute,
do 625-ky jsem dal soft Lumia Black a fičí slušně a svižně, bez jakého koliv sekání, pohodový foun, ale....
1- má hafo černých oken, jdou nějak dobarvit?
2- po odemknutí je černá obrazovka, nejde nastavit žádná fotka...
3- nainstalovaný Viber taky nefunguje jak by jsme chtěli,.. nedá se na něj dovolat u zamknuté obrazovky, pak naskočí zmeškaný hovor, při odesílání zpráv, to fakturuje jako odeslané sms-ky přes operátora, ty podrobné výpisy na faktuře stojí za to, při tom krom fungování na wifi máme i datový balíček, verze Vibru je v4.0.1
4- něco jako Nastavení, Rychlý přehled...
Prosím o rady co a jak mám udělat, aby to nebylo tak jak píšu vejš... díky všechny rady..
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

jaká černá okna máš na mysli?
nemáš zapnuté na lockscreen dodávání obrázku nějakou aplikací, např. facebookem?
jpalfa
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 21, 2014 15:42
Zařízení: nakousnutejablko

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jpalfa »

kdysi byly asi všechny barevné...
Přílohy
IMG_2141.JPG
IMG_2141.JPG (92.82 KiB) Zobrazeno 23513 x
hyky
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: sob lis 02, 2013 14:21
Zařízení: Lumia 635

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hyky »

To je aktivní vysoký kontrast proto nejde ani obrázek na plochu
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Přesně tak. Jdi do nastavení / usnadnění přístupu a vypni vysoký kontrast. Pak už vše bude jak má být.
jpalfa
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 21, 2014 15:42
Zařízení: nakousnutejablko

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jpalfa »

hezkýýýýýý, dlaždice jsou barevný.....
i ten obrázek tam už je....

ještě vyřešit ten Viber, prosííím
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů