Blackberry Q5 nebo starší Blackberry Bold 9700 ?

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Blackberry Q5 nebo starší Blackberry Bold 9700 ?

Příspěvek od Bruca »

Ahoj zase po delší době

už nějaký pátek jsem spokojeným uživatelem Blackberry. Prvně 8800 a momentálně 8520.

8520 je na konci své životnosti a tak koukám po náhradě. Opět bych rád Blackberry, protože klávesnice je bezva věc a žehlící prkno už doma mám :)
momentálně mám vyhlídlé buď starší BB 9700 za 1.500,- nebo nové BB Q5.

9700
+ systém, který znám
+ nebudu muset měnit BBDM v počítači (nevím, jestli by eee901 dala ten nový BB Link)
+ slušný foťák (dle recenzí)
+ slušná výdrž baterie, nad 3 dny by asi nemělo být problém, moc nevolám; baterie se dá vyměnit
+ cena

- potřeba BIS, sice jej mám, ale tahle zpráva http://blackberryczech.cz/diskuze/viewt ... =19&t=3526 mě docela překvapila. sice mi BIS bez problémů zapli znovu, ale... nemáte s tím někdo zkušenosti? používáte ještě někdo ten "levný" internet za 177 + k tomu BIS?
Platit zbytečně ten dražší tarif by se mi nechtělo. zvlášť, když takhle platím cca 170,- měsíčně za komplet volání i s internetem

Q5
+ nepotřeba BIS
+ nový OS
+ moc se mi zamlouvá "nový" kalendář a Remember - používám BB hlavně jako diář a přístup na mail
+ synchronizace kalendáře a kontaktů s outlook.com (je to tak,že?)
+ mohl by mi fungovat Meteoservis z androidu

- menší výdrž baterie - nemáte někdo reálnou zkušenost?
- cena (momentálně pro mě)
- jsou to omalovánky :grin:
- podle recenzí špatný foťák

Recenze jsem četl na oba dva. Co se týká ceny a znalosti systému, tak se mi moc zamlouvá ta 9700, ale mám obavu, jestli ta poplašná zpráva o BIS není třeba pravdivá. bez něj by to bylo na houby, už jsem si zvykl

Q5 se mi líbí i vzhledově i novým systémem. Ale je to víc peněz najednou. A vzhledem k tomu, jak občas s telefonem zacházím... :grin:

Poradíte něco?
Díky moc!
Brůča

PS: to je ale blbé omezení se smajlíky :-D
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Blackberry Q5 nebo starší Blackberry Bold 9700 ?

Příspěvek od milennium »

Měl jsem oba stroje a jednoznačně Q5...
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Blackberry Q5 nebo starší Blackberry Bold 9700 ?

Příspěvek od Bruca »

takže říkáš, že lepší bude si přišetřit? Nevím, omalovánky mě právě nikdy moc netáhly, proto jsem taky přešel na BB.
WM 6.5 a podobné se mi už nějak nelíbily. ikonky sice pěkné, ale na displeji zatraceně málo informací :(

jak dlouho ti vydržela baterka v Q5?
o synchronizaci remember s Onenote 2007 si asi můžu nechat zdát, že? :grin:
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Blackberry Q5 nebo starší Blackberry Bold 9700 ?

Příspěvek od milennium »

Rozhodně si "přišetři"... Ta změna stojí za to. Ještě možná bych zvažoval třeba BB 9900 a nebo můj oblíbený Torch 9810 (který mám furt v šuplíku), ale i tak už je to historie, která se nebude dál posunovat.
U Q5 máš alespoň nějakou záruku progresu vpřed. FW furt vycházejí a za ten rok to šlo hodně dopředu... Jinak, co se týče výdrže, tak Q5 je tak ten jeden pracovní den. Alespoň já to tak cítil. Není to žádný zázrak. Jinak ten displej je sice poměrně malý, ale informací se tam vejde dost a vzhledem k tomu, že je tam HW klávesnice, tak to ujde. Přístroj je to svižný, signál měla taky dobrý a zpracování, no hold plast, jako u Boldu 9900 to sice není, ale za ty prachy, co čekat víc.
za mně prostě doporučuji jednoznačně Q5, nemá smysl se vracet hóóódně zpět ke BB 9700...

P.S. Když tak, můj PIN je podpisu...
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Blackberry Q5 nebo starší Blackberry Bold 9700 ?

Příspěvek od Bruca »

ok ok, díky moc za odpověď. počkám tedy, než mi pojšťovna zaplatí trvalé následky úrazu :-D

jj, docela sleduju, že je věčně nějaká nová verze a už dělají i os 10.3. to je blázinec :-D

to, že je 9700 stejný ročník jak 8520 jsem věděl, ale ono kupodivu na mé účely stačila i ta 8520. jen kdybych jí nerozkřápal kryt :-D

a díky za přidání na bbm, jsi první, koho tam mám, ještě jsem ho nepoužíval, protože nikdo ze známých naokolo bb nemá.
někdy se ozvu o moudra, ale teď v práci to nějak nejde.

ještě jednou díky!
Laďa
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Blackberry Q5 nebo starší Blackberry Bold 9700 ?

Příspěvek od milennium »

OK, nemáš zač...
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Blackberry Q5 nebo starší Blackberry Bold 9700 ?

Příspěvek od GreenArrow »

Já teda budu opačného názoru, mě přišli starší BB lepší, hlavně kvůli trackpadu. Já bych vzal BB 9900 - hry se na tom stejně hrát nebudou a nový systém s menší užitnou hodnotou(větší prvky atd) je u tohoto typu telefonu spíše na škodu.
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Blackberry Q5 nebo starší Blackberry Bold 9700 ?

Příspěvek od Bruca »

tak, aby to nebylo tak jednoduché, tak do výběru přibyl ještě Bold 9780 za 1700,-
vyplatí se připlatit si 200,- za dvojnásobek ram a o fous lepší foťák? jinak je to myslím absolutně to stejné, co 9700..

ještě dotaz ke Q5 - je na OS10 něco jako Správce hesel na OS 5?

zatím asi všechno hraje ve prospěch té 9700/9780. Na OS10 si asi ještě chvíli počkám, třeba ze spolupráce Foxconnu a RIMu vyjde něco zajímavého, třeba i celodotykového. a ideálně na 2 simky :-D
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Blackberry Q5 nebo starší Blackberry Bold 9700 ?

Příspěvek od mberdych »

Ta RAM je u OS7 dost zasadni, takze vyplati.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Blackberry Q5 nebo starší Blackberry Bold 9700 ?

Příspěvek od milennium »

No, když už nechceš "vyhazovat" prachy za OS10, tak si raději pořiď něco, na čem běží OS7.1. Třeba jetý Bold 9900 a nebo Torch 9810. To se dá sehnat kolem 2tis.
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Blackberry Q5 nebo starší Blackberry Bold 9700 ?

Příspěvek od Bruca »

tak už jsem zaplatil tu 9780 :)

na OS7.1 jsem docela koukal po 9320, protože má ještě relativně slušnou výdrž na baterku.
od té 9900 mě právě odrazuje výdrž. proti Q5 bych si vůbec nepomohl, protože výdrž 1 den, no...
8520 mi vydrží 2-3 dny, když moc neblbnu.

9810 vypadala taky dobře, říkal jsem si, že ti napíšu, jestli bys neprodal tu svou šuplíkovou, ale když zrovna po dotykových telefonech moc netoužím :)
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Blackberry Q5 nebo starší Blackberry Bold 9700 ?

Příspěvek od milennium »

No, hlavně už jsi se rozhodnul a tak pak napiš jak jsi spokojený s 9780
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Blackberry Q5 nebo starší Blackberry Bold 9700 ?

Příspěvek od Bruca »

tak to byla znouze ctnost, ne rozhodnutí :grin:
protože jinak bych nedělal nic jiného, než pročítal recenze a sledoval videa na youtube. výdrž baterky to prostě rozhodla. opravdu se mi nechce vozit nabíječku nebo akupack.
na volání mám sice jako hlavní telefon nokii x1-01, kde nabíjím tak jednou za týden nebo spíš 14 dní :-D
ale kalendář, maily, úkoly prostě vyřizuju na tomto, a přijít o diář v půlce dne by mě docela vytočilo.
je sice krásné, že do nových BB dali konečně baterku přes 2000 mAh, ale když to pořád vydrží jen den, tak je to naprd. radši bych větší "cihlu" s tloušťkou 2 cm a pořádnou baterií než tyhle anorektické chudinky.

napsat určitě napíšu.
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Blackberry Q5 nebo starší Blackberry Bold 9700 ?

Příspěvek od Bruca »

tak BB 9780 už dorazilo, po týdnu, pošta se tentokrát předvedla - minulé pondělí podáno, toto doručeno...

první dojmy - líbí se mi :-)
klávesnice není tak tvrdá jako na 8520, spíš se blíží 8800, které jsem měl dřív
rozměry stejné jako 8520
hezčí displej
podstatně rychleji startuje po vložení baterie - zásadní plus! 8520 startovala přes 5 minut, tady je to cca minuta a půl. to už má smysl pořídit náhradní baterku na cesty a v případě potřeby přehodit.

momentálně stahuju nejnovější fw .756 španělského vodafonu (rychlostí 18 kB/s, ať žije nejrychlejší 3G síť od T-mobilu ve Zlíně! blucí smajlík), přeflešuju a přehodím simku a bis, a pak uvidíme. jsem zvlášť zvědavý na výdrž baterie...
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Blackberry Q5 nebo starší Blackberry Bold 9700 ?

Příspěvek od Bruca »

tak, týden je pryč, dojmy dobré.

pomalu si zvykám na prohozené z/y, to je fakt nezvyk.
nastavení je o něco přehlednější než u OS5
báječné je vyhledávání, které probírá naprosto vše, takže nemusím vzpomínat, kde jsem co viděl

baterka mi vydrží tak 2 - 2,5 dne. holt už má nejlepší dobu za sebou. o víkendu ukazovala 20 % a pak se mi telefon vypl. zapnul jsem ho, a najednou ukazovala 50 %... chvíli jsem byl na netu a zase se to vyplo. a tak pořád dokola. asi časem zainvestuju do nové :)

jediné, co mě nazlobilo je, že v češtině mi v kalendáři nefungují klávesové zkratky tak jak jsem byl zvyklý z os5 (Měsíc, Týden, Den, aGenda,...), takže jsem holt přepnul do angličtiny a zvykám si na nové M W D A ...
asi jediné mínus krom "omalovánkovějšího" systému
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů