*DOTAZ* - Najít můj telefon

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
chali
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: sob říj 19, 2013 8:38
Zařízení: Nokia

*DOTAZ* - Najít můj telefon

Příspěvek od chali »

Zdravím odbroníky, chtěl bych se prosím zeptat, planuji si pořídit telefon s Windows Phone 8, dokáže mi někdo říct jak je spolehlivá funkce najít můj telefon kdo jí už využívá? Při vypnutých datech a GPS je aplikace nefunkční nebo jí lze aktivovat pomocí SMS příkazů?Nikde na internetu jsem jí nenašel. Případně čím jí nahrazujete??Děkuji
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Re: Najít můj telefon

Příspěvek od matoman »

Pri vypnutych datach a gps je nefunkcna. Sms sa sice pouziva, ale iba ako vyzva aby sa telefon ozval (po internete). Vymazat a prezvonit by malo fungovat i bez dat. Posle mu to sms, aby sa vymazal/prezvonil. Urcite sa to neda pouzit na vystopovanie ukradnuteho telefonu....
chali
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: sob říj 19, 2013 8:38
Zařízení: Nokia

Najít můj telefon

Příspěvek od chali »

Děkuji za info,takže teoreticky pro vypátráni telefonu je ta aplikace teoreticky k ničemu,protože nálezce zloděj, jednoduše vytahne simkartu,vypne data a gps a je po telefonu, jediná možnost toho vymazání kdy se pošle sms??chápu dobře??
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Re: Najít můj telefon

Příspěvek od matoman »

Ano. I keby zlodej nevypol data a gps, tak ak je niekde v budove a nie vonku, je presnost v radoch 10-100m, co vacsionu nestaci na identifikovanie presnej polohy. Ale moze sa stat, ze ti to nahodou i pomoze. Urcite by som to nevypinal
chali
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: sob říj 19, 2013 8:38
Zařízení: Nokia

Najít můj telefon

Příspěvek od chali »

A existuje nějaká dobrá bezpečnostní alternativa??Počítal jsem že ten obsah telefonu smaže až na základě připojení k internetu
mceza

Najít můj telefon

Příspěvek od mceza »

Ke všem těmto funkcím je potřeba datové připojení. Ať už k nalezení polohy, tak k prozvonění! "Prozvání" se totož přes internet.
Bezpečnostní alternativa neexistuje, protože z bezpečnostních důvodů nesmí mít nic jiného takové pravomoci.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Re: Najít můj telefon

Příspěvek od matoman »

Vsak si to mozes vyskusat. Vypni si data a daj si prezvonit (malo by to byt na rovnakom principe ako vymazanie), pripadne vymazat :) ak si trufas....
Alternativa neexistuje, zatial sa nieco lepsie neda naprogramovat, ale uvidime co prinesie WP8.1
chali
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: sob říj 19, 2013 8:38
Zařízení: Nokia

Najít můj telefon

Příspěvek od chali »

díky, takže ted dva tábory, bud to vše funguje přes data nebo prozvonění a vymazání funguje na základě nějaké tajné sms která nepotřebuje mobilní data? tak snad to někdo roztřelí:-)
mceza

Najít můj telefon

Příspěvek od mceza »

Žádné dva tábory. Já nehádám, já vím o čem mluvím. Žádný rozstřel není třeba. http://www.windowsphone.com/cs-CZ/How-t ... lost-phone" onclick="window.open(this.href);return false;
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Re: Najít můj telefon

Příspěvek od matoman »

Data potrebuje iba zistenie polohy (zasielanie polohy je cez net a bohuzial nie cez sms), prezvonit a zamknut sa da i bez dat (prave vyskusane), vymazanie som neskusal :)
mceza

Najít můj telefon

Příspěvek od mceza »

Gratuluji, nejenom, že tvůj telefon nedodržuje Microsoftem sepsanou nápovědu, dokonce je lepší jak můj. Můj totiž bez dat ani neprozvoní ani nezamkne (právě vyzkoušeno). Předpokládám, že vypnutými daty oba myslíme veškerá data - jak mobilní, tak wifi.

Po zapnutí dat k zamčení/prozvonění opravdu dojde. Do té doby ale ne. Můj telefon se chová přesně tak, jak popisuje oficiální nápověda. Proč tvůj ne?
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Re: Najít můj telefon

Příspěvek od matoman »

Jasne, ze vypnute data i wifi :) Ta dokumentacia je napisana aby nemiatla ludi, tak radsej napisu, ze to musi byt pripojene, miesto toho, ze to musi byt iba niekedy (nie poloha, limit sms/mesiac atd).

Inac default to posiela cez push (cez data) ale ak sa mu to nepodari posle sms a prikaz vykona. Musis mat ale zadane svoje tel. cislo pri telefone.

Z dokumentacie: "Služba Najít můj telefon a webové stránky Windows Phone Store odesílají příkazy a aplikace do telefonu pomocí textových zpráv. "

Znovu skusam a znovu to funguje :) i lumia800 i 920tka :)
chali
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: sob říj 19, 2013 8:38
Zařízení: Nokia

Najít můj telefon

Příspěvek od chali »

sakra, asi si budu muset sehnat WP telefon.. případně co jsem googlil tak bezpečnostní aplikace pro WP udajně recovery cop, znáte?? podle teorie mceza mi takto funguje android, prostě dokud telefon nedostane připojení k internetu tak ani ránu, že by wp byly o něco lepší??:-)
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Re: Najít můj telefon

Příspěvek od icepoint »

Sranda je,ze když jste např.v zemi,kde nepoužívají latinku,tak vám na webu windowsphone.com nejde tak jednoduše zadat číslo.Alespoň mně se to zobrazí v těch klikyhácích a měl jsem honičku tam to cizí zahr.číslo dostat. :-)
chali
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: sob říj 19, 2013 8:38
Zařízení: Nokia

Najít můj telefon

Příspěvek od chali »

A muže mi prosím proč na takovou platformu žádná alternativa neexistuje?Na android i iOS je toho docela dost, všechny tři platformy běží na sandbox jestli se nepletu, android žádá vždy oprávnění, iOS ten je má přidělená schvalením od Apple jestli se nepletu a Windows phone jak??Děkuji
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Najít můj telefon

Příspěvek od steelspace »

Takové aplikace by mohly být vyvinuty. V API problém není. Odeslání informace o poloze apod. je možné udělat na pozadí (samozřejmě platí omezení 30 minut).
Odesílání SMS možné na pozadí není.

Co se týká porovnání iOS, WP vs Android, iOS je dost podobný WP ohledně omezení, Android je - dle mého názoru - naprosto šílená nebezpečná platforma. Pokud např. máte e-bankovnictví používající SMS k potvrzování, tak je to přímo sebevražedná kombinace. Android prostě přečte SMS, odešle kamkoliv kód a je hotovo. Argumentace oprávněními je mimo - každá pitomost na Android totiž vyžaduje mraky oprávnění, které vlastně nepotřebuje, takže uživatelé jsou už otupělí. Přičtěte aplikace z "jiných zdrojů" nebo dokonce celé custom ROM a opravdu globální průšvih je na spadnutí.
chali
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: sob říj 19, 2013 8:38
Zařízení: Nokia

Najít můj telefon

Příspěvek od chali »

Takže teoreticky se ještě nikdo neměl vymyslet aplikace která by například měla rozšířené funkce jak je tomu u android nebo ios že to vyfotí případného zloděje přední kamerou, ochranu před odinstalací apod...omlouvám se za primitivní otazky,ale bohužel se ani nevyznám v operačních systémech a v jejich bezpečností ohledně ochrany dat, ted mám nokii N8, která mne už neuspokojuje se Symbianem
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Najít můj telefon

Příspěvek od steelspace »

Na iOS jsou restrikce podobné, jako na WP. A navíc má ochranu proti krádeži nejlepší (iOS 7 neumožní reset telefonu a aktivaci na jiného uživatele). Ukrást takový telefon je stejné jako ukrást cihlu.

Android - otevřené API, aplikace si mohou dělat v podstatě cokoliv. Podle mě je mnohem větší pravděpodobnost ztráty dat a peněz instalací aplikací s takto vysokými oprávněními, než riziko ztráty telefonu.

WP - na pozadí lze z HW používat pouze GPS. Bohužel nemá ochranu před přemazání ROM jako iOS. Nutnost je nastavit PIN, po krádeži provést reset a hlásit policii.

Obecně jsou tyhle aplikace stejně nanic - každý normální zloděj provede jako první hard-reset.
chali
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: sob říj 19, 2013 8:38
Zařízení: Nokia

Najít můj telefon

Příspěvek od chali »

Ted jsem mimo jiné našel informaci, že iOS a WP mají sandbox ale u Android systému je sandbox v podobě virtual machine dalvik..chápu to správně??
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Najít můj telefon

Příspěvek od steelspace »

Sandbox je koncept, kde každá aplikace běží ve svém prostředí a nemůže nijak zasahovat do běhu a prostoru jiných aplikací.
To se týká úložiště, paměti atd.

Dalvik je něco jiného - je to interpret Javy pro mobilní zařízení. WP má .NET.

Bezpečnostní problémy Androida vychází hlavně z širokého API. Aplikace mohou např. číst nebo odesílat SMS bez vědomí uživatele. To se samozřejmě hodí pro aplikace typu SMS jízdenka, ale zároveň to otevírá možnosti pro malware.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů