nabíjení, vybíjení lumia 925

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Rixi
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 10, 2014 14:23
Zařízení: Nokia lumia 925

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od Rixi »

Dobrý den,
je normální průměrná rychlost nabíjení 27,16% a průměrná rychlost vybíjení 9,49%. V reálu se telefon dobiji od 0 - 100% i přes 4h a vybijí se o 10% za hodinu i když na něj vůbec nesahám. Zapnuté mám pouze wi-fi a 3G síť, bluetooth a polohovací služby vypnuté, rovněž zálohováni na skydrive a x-box live. Pusch pouze na jeden e-mail jednou za 15 min. Přikládám pro představu screenshot.

Nokia lumia 925 32GB vodafone edice
Přílohy
baterie2.png
(268.99 KiB) Staženo 84 x
mceza

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od mceza »

Vybíjení určitě pomáhá dost i ta aplikace na měření baterie ;) U WP častý jev, že tyto appky žerou nejvíc ze všech...
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od mimonaut »

Přesně jak píše Mceza.. Vyhoď aplikaci pro měření stavu baterie a bude to lepší. Potom doporučím restartovat telefon.
A další věc, jak dlouho máš telefon? ze začátku používání do naformátování baterky to může takto vypadat.
A nabíjíš originální nabíječkou?

Normální doba nabití je do dvou hodin.

A ještě rada - na procenta kašli, jsou jen VELMI orientační.
Rixi
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 10, 2014 14:23
Zařízení: Nokia lumia 925

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od Rixi »

Telefon mám teprv pár dní cca 10 a nabíjím orig. nabíječkou nebo nabíječkou od iPadu. Výsledek je v obou případech stejný. Prvních 5-6 nabíjení jsem dělal od úplného vybití do úplného nabití, aby se jak píšete baterie naformátovala. I když těžko říct jestli to má nějaký význam. Zaráží mě spíš, jak dlouho se telefon nabíjí, to i ten iPad se nabije daleko rychleji. A pak taky to samočinní vybíjení, jak jsem již psal i v noci, když na telefon prakticky nehrábnu, se mi ztrácí cca 10% baterie za hodinu a to je již opravdu hodně... Kdybych to porovnal znova s iPadem aniž bych chtěl vyvolávat nějaké flame tak na něj když nehrabu, tak se baterie prakticky nevybíjí a to tam mám daleko víc aplikací, které se synchronizuji. Vyzkouším ještě odinstalovat tu aplikaci na měření baterie, ale docela pochybuji, že jediná apka by měla takový vliv na vybíjení.
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od mato289 »

základná chyba..batéria v tomto telefóne ( a všetkých nových telefónoch) sa NEMÁ VYBÍJAŤ NA 0%..pri vybití do mrtva STRÁCA KAPACITU..a mimochodom..batéria NEMÁ ŽIADEN PAMAŤOVÝ EFEKT

ak odinštalovanie app nepomôže tak skús spraviť Soft Reset(súčastne podržať power button s volume down, pokým telefón nezavibruje)..ak nepomôže, tak Hard Reset(obnovenie továrenských nastavení telefónu), a ak nepomôže ani ten, skúsil by som ešte prehrať FW a ak by nepomohlo ani to tak reklamácia

na obnovenie FW je vlákno ( http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=136&t=35164" onclick="window.open(this.href);return false; )
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od mimonaut »

a ještě dotaz, jaké všechny aplikace máš nainstalované? (či spíše jaké agenty povolené na pozadí)
Rixi
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 10, 2014 14:23
Zařízení: Nokia lumia 925

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od Rixi »

facebook, v hub lidé mám přes 400 kontaktů a také jsem on-line na chatu. Pak jak jsem již zmiňoval 1 e-mail přes pusch každých 15 min a pak oulook account nastavený při doručení položek, ale tam mi žádná pošta nechodí, je to jenom kvůli microsoft účtu. Počasí, skype. Nevím, jestli třeba skype je on-line nepřetržitě, nebose po nějaký době ukončí. Čitelnost na slunci vypnuto, citlivost dotyku normálni, rychlý přehled - náhled. X-box live vypnutý. To by mělo byt asi vše.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od mimonaut »

No, a jsme u toho. Máš EAS nastavený na stahování emailů okamžitě. To prostě žere, i když ti tam nic nechodí. Skype taky běží na pozadí.. zkus restartovat, zkus vypnout / odinstalovat skype (dočasně), přenastav doručení mailu od MS na interval nebo ruční a zkus nabíjet POUZE nabíječkou od Nokie a za dva tři dny uvidíš. Hlavně odinstaluj tu app na měření baterie a zkus se tolik neupínat na procenta, jak už jsem psal, jde pouze o orientační hodnoty..
Kubas
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon úno 03, 2014 12:21
Zařízení: Nokia Lumia 925

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od Kubas »

Jsem na tom podobně. Telefon mám sotva dva týdny a podle appky to bere v klidu 7% za hodinu, což není takový problém, ale pokud telefon používám (FB/internet) tak jsem schopen ho ze 100% vybít během pár hodin skoro na nulu.. Například v pondělí jsem ho sundal v 10 hodin z nabíječky (100%) a v 13:00 jsem byl na 30%, kdy jsem byl každou chvilku na netu.

Na pozadí mám povolený jen počasí AccuWeather (nevim jak často se synchronizuje, v nastavení to není nebo jsem slepej) a appku na baterii, jinak mám vše zablokované. Maily jednou za dvě hodiny. Co se týče nabíjení, tak to je v průměru kolem 30% za hodinu (občas nabíjím v autě a nebo přes PC kabel). V klasický nabíječce se to nabije za ty dvě hodiny z 0-100%. Hlavně mi přijde, že při tom internetování/hrách/chatu se telefon vcelku zahřívá :(

Když to porovnám se svojí předchozí Nokií E7, tak ta podobné "zátěže" zvládala s přehledem a vydržela celý den na jedno nabití.

Je to tedy u L925 běžný jev? Na reklamaci to asi není, že?
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Re: nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od Manek49 »

Push mail nemůže ždímat baterku 10% za hodinu v klidu, ani 7% neni normální.
Rixi
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 10, 2014 14:23
Zařízení: Nokia lumia 925

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od Rixi »

OK udělal jsem všechno dle doporučení a jsem zvědavý. Ještě se zeptám zjišťování polohy, kdybych ho zapnul jenom na tagovani fotek, žere hodně? V počasí, prohlížeči a všech ostatních appkach bych zjišťování polohy zakázal.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od Sinpa »

To samé ta aplikace na sledování baterie.
Vyzkoušel jsem jich 5 a ani s jednou mi telefon v nečinnosti nežral víc jak 2,5% hod (Lumia 720).
A to mám na pozadí: Baterii, Meteoservis, Forecast, bouřky, Here Drive, Here & Bike, Lockmix, WhatsApp, synchro 4x email, Glanc - náhled, aktivaci poklepáním). Telefon vydrží v průměru 2dny.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od mimonaut »

ne, ale je to jeden z důvodů.. ono se to nasčítá.
A jen čirou náhodou, nemáte nastavené světlé grafické téma v systému?

Rixi: ne, nežere. Mám permanentně zapnutou wifi, geotagging, synchro 1 mailu po hodině, zálohování fotek, SMS, kontaktů a kalendáře, glance / náhled, doubletap, zvýšenou čitelnost a telefon při poměrně aktivním používání (volání, web, hudba, hry) bez problémů vydrží do večera s rezervou. A to ho mám už přes rok. Lumia 920 má takřka identická střeva, jediné co je rozdíl je displej.
Rixi
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 10, 2014 14:23
Zařízení: Nokia lumia 925

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od Rixi »

Grafické téma černé. Co to zjišťování polohy?
Kubas
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon úno 03, 2014 12:21
Zařízení: Nokia Lumia 925

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od Kubas »

Rixi: Omlouvám se, že ti sem do tématu lezu, ale koukám, že máme podobný problém, tak to snad nevadí..

Tady je screen z té appky.. Je vidět, že telefon byl na 100% nabitý a šel rapidně dolů (hlavně net a chat)..
http://sdrv.ms/1lJzmFA" onclick="window.open(this.href);return false;

Edit: Dodám ještě teda to, že při takovém používání se telefon relativně dost zahřívá.. Proto uvažuji nad reklamací, i když velice nerad.. E7 jsem naštěstí ještě neprodal, tak bych se rád tady poradil zda reklamace má smysl, nebo jsou ještě jiné možnosti řešení..
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od mimonaut »

Rixi: ne, GPS příliš energie nespotřebuje (neběží stále, systém ho zapne, když je potřeba)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od htcjirka »

Vetsi zahrivani u dnesnich smartphonu je vec bezna.
Kubas
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon úno 03, 2014 12:21
Zařízení: Nokia Lumia 925

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od Kubas »

Mám tedy to brutální vybíjení (viz screen) brát jako normální? To je pro mě tedy velké zklamání u L925 :( Doufal jsem, že na tom bude telefon podstatně líp.. Když pak vidím jak kamarád s HTC One S (Android) s podobným využitím vydrží s přehledem celý den a já musim po obědě na nabíječku.....
mioko
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř led 08, 2014 10:41
Zařízení: Lumia 920

Re: nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od mioko »

Zahřívání je věc běžná při hraní, nebo větším vytížení mobilu.

Vybíjení poznáš nejlépe přes noc. Často ti žere baterii jen jedna aplikace. Při mých pokusech a testování nových programů jsem se dostával na obrovské vybíjení jako ty 60-80% jen za noc v klidu.
Nejlepší je po vypínat aplikace na pozadí v Nastavení / Aplikace / Úlohy na pozadí
Zrušit různé live titles, časté synchronizace a podobně a každou noc postupně povolit a sledovat co to udělá .
Na sledování stavu baterie mám vyzkoušený Stav baterie http://www.windowsphone.com/cs-cz/store ... e95281b444" onclick="window.open(this.href);return false;
Používám neplacenou verzi. Teď jsem u spotřeby cca 5% baterie za 8hodin přes noc. Mám mj. synchronizaci emailů po hodině ,trvale zaplou wifi atd.

Jinak při využívání displeje, třeba brouzdání po netu, youtube a na pozadí rádio rockmax se mi telefon nehřeje, ale spotřeba je veliká.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od Krayzie »

Zahrievanie je bezne pri apkach co potrebuju vykon (hry), inak by sa telefon zahrievat nemal. 10% alebo 7% za hodinu ked sa s telefonom nic nerobi je vela, nie je to normalne. Push na to vplyv nema, resp. nemal by mat. Ja mam nastavene 3 ucty na push, Wi-Fi a 3G stale zapnute, nainstalovany Skype a IM+ (na oboch stale online), na pozadi povolene Bing Weather, Endomodo, Here drive+, SME.sk, WhatsApp a telefon si do vecera priemerne zoberie 40%-50%. Pokial som mimo office a vela s nim surfujem na nete, tak aj tak vzdy do vecera vydrzi.
Len taky poznatok, ked som L925 prvy krat spustil a nastavil, tak som to mal podobne. Telefon sa nabijl 5-6 hodin a po odpojeni z nabijacky bol za 2-3 hodky na 50% (a to len lezal na stole) a mierne zahriaty. Potom som zistil, ze sync s Gmailom s zahryzol a stale (aj po restarte) mi v nastaveniach Gmailu vypisovalo "Syncing...". Urobil som HR a odvtedy so samovybijanim nemam problem. Preto odporucam si vsetko dokladne skontrolovat (ci sa nieco niekde nehryzlo) a v pripade, ze problemy budu pretrvavat, tak odporucam HR.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů