Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Carlosso
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 469
Registrován: pon bře 11, 2013 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Re: Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od Carlosso »

Dělalo mi to samé už i na AMBER.Když jsem připojil sluchátka přes BT a po chvilce používání opět odpojil tak přestal fungovat zvuk.Chce to odpojit tak že v mobilu vypnu BT úplně, takže nesmíte dát BT a odpojit příslušenství ale rovnou BT v mobilu vypnout ikdyž je to připojený.Jedině takhle mi potom zvuk funguje dobře.Samozřejmě se to nestane pokaždý ale stává se to.
Ujko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 185
Registrován: pát led 17, 2014 13:02
Zařízení: Lumia 1520, Lumia 640 XL, Motorola Moto X Play
Bydliště: Klatovy

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od Ujko »

Po aktualizaci Black přes OTA a následném HR, mám už jenom jediný problém a to je vypínání Wifi.
Když vypnu wifinu, tak na routeru se odpojí během jedné až dvou vteřin, ale telefonu trvá tak dvacet vteřin než se vypne (zašedlé tlačítko). Asi to drží nějaká aplikace, ale zatím jsem nepřišel jaká.
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od mato289 »

To isté pozorujem aj ja..no robí mi to už od Amberu..
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od dark_hood »

Ujko píše:Po aktualizaci Black přes OTA a následném HR, mám už jenom jediný problém a to je vypínání Wifi.
Když vypnu wifinu, tak na routeru se odpojí během jedné až dvou vteřin, ale telefonu trvá tak dvacet vteřin než se vypne (zašedlé tlačítko). Asi to drží nějaká aplikace, ale zatím jsem nepřišel jaká.
tiež mám s tým skúsenosť. začalo to až po OTA black. robil som potom čistú inštaláciu black cez NSU a toto správanie pretrvávalo a po pár dňoch samé zmizlo :-D a po ďalších pár dňoch to začalo zas. robil som včera HR kvôli inému problému (telefón mi tvrdí, že xbox live nie je na sovensku dostupný) a je to tam zas :-D :-D
MAKU19
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: úte lis 26, 2013 8:20
Zařízení: Lumia 720
Bydliště: Piešťany

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od MAKU19 »

SixMan píše:NOKIA Lumia 720 před 20-ti minutami proběhl update Nokia Black.
;oI Prosím Ťa aký máš Product code pre Lumia 720 ?
Ja som si svoj našiel na nosiči SIM karty 059S0S8 čomu odpovedá RM-885 VAR EURO2 DE CV WHITE a pre tento Product code mi stále zatiač neponúka aktualizáciu. Slovensko ani Czech Republic na oficalnej stránke Nokie majú napísané Coming soon. ;oI

P.S.
Keď som pozeral Lumia 720 pre iné krajiny na webe tak tam bola oficiálne uvoľnená iba pre:
Francúzsko, Švajčiarsko ostatné krajiny mali Waiting for approval alebo Coming soon.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od Marty04 »

Ujko píše:Po aktualizaci Black přes OTA a následném HR, mám už jenom jediný problém a to je vypínání Wifi.
Když vypnu wifinu, tak na routeru se odpojí během jedné až dvou vteřin, ale telefonu trvá tak dvacet vteřin než se vypne (zašedlé tlačítko). Asi to drží nějaká aplikace, ale zatím jsem nepřišel jaká.
To mi dělá taky, ale pravdou je, že to trvá tak 10 vteřin a už od Amber.
Uživatelský avatar
_Matrix_
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 21, 2014 19:42
Zařízení: Nokia Lumia 820 black, Samsung Galaxy Note 10.1

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od _Matrix_ »

Tak s tou Wifi mi to dělá taky..připojí se rychleji jak odpojí..ale dá se to přežít...jelikož podobnou zkušenost jsem měl i na C6-01...tak jsem to bral jako normální jev hihi :lol:
sousto
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 09, 2013 16:36
Zařízení: Nokia Lumia 820

Re: Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od sousto »

"SysApp pusher hlásí vše aktuální. Nechápu to. Teď jsem zjistil, že nefungují push notifikace. Manželka má L520 a Amber, push notifikace šlapou, filtr hovorů+sms jakbysmet. Napadá mě jediná věc, hodit Lumii z okna..."


"Znám lidi kteří mají takové myšlenky, že právě ten dokonalý a nejlepší os jim nefunguje jak má, přesto že všichni tvrdí opak....problémy jsou ale u všech a po aktualizacích také...hr to jistí, pokud ne tak servis."




Aktualizace:

Tak po cca 3 týdnech s aktualizací Black musím říct, že konečně došlo k pokroku a po aktualizaci programu Viber a Facebook začaly zase fungovat push notifikace :)

Dokonce mi teď přijde, že při používání wi-fi se telefon méně zahřívá a baterie vydrží o něco déle.

Nedochází dokonce k duplikování mp3 souborů - konečně (doufám) vyřešeno a jdou přehrávat i mp4 (aac) soubory-dříve nešlo!


Už mě přešlo házet telefon z okna a jsem opět spokojen :)

Aby mi zase nepřestal fungovat filtr hovorů+sms, raději neaktualizuji systémové aplikace (bonus info atd.)
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od Tomet »

Tomet píše:Jak dlouho od uvolnění může trvat než dorazí black na telefon? Na L520 od TM byla aktualizace uvolněna ve čtvrtek a když dám zjistit aktualizace přes wifi i data, tak je furt telefon aktuální.
Neví někdo odpověď na mou otázku? Už 8 dní je black venku pro všechny distribuce a telefon stále žádnou aktualizaci nenabízí.
MAKU19
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: úte lis 26, 2013 8:20
Zařízení: Lumia 720
Bydliště: Piešťany

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od MAKU19 »

:???: Niekde som čítal že aktualizácia sa uvoľnuje pre jednotlivé Product code telefónu. Treba sa pozrieť na Product code (je na nosiči SIM karty) či je pre tento kód priradený ku konkrétnej krajine http://www.nokioteca.net/home/forum/ind ... 20-rm-885/" onclick="window.open(this.href);return false; už aktualizácia uvoľnená. :???:
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od Tomet »

Aha, já to kontroloval podle tohodle odkazu - http://www.nokia.com/global/support/sof ... in-europe/" onclick="window.open(this.href);return false;
Myslel jsem, že je to podle země, FW a distribuce. Přítelkyně má 3056.40000.1349.2004. No nic, snad to stihnou do vydání WP 8.1 . Na ten se pak bude čekat zase do vánoc :-)
bigjohn
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 350
Registrován: stř pro 19, 2012 21:45
Zařízení: Ulefone Power 3 (Nova Launcher)
Bydliště: Trenčín

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od bigjohn »

nainštaloval som do compu novú Nokiu Restore, pripojil manželkynu polskú 920 tku, našla Black, nainštaloval a šlape v pohode...
myscho
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát pro 13, 2013 9:31
Zařízení: Nokia 8
Bydliště: Kolta

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od myscho »

Ze len vcera som vsimol, ze update Black odstranil SMart CAM aplikaciu :lol:
mceza

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od mceza »

No jo, vidíš :D Potvrzuji :D

Však ono to bylo logické. Neuměla nic, než to, co umí Nokia Camera.
romčo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 443
Registrován: ned bře 23, 2008 12:49
Zařízení: Lenovo A7010, Lumia 920, iPad Air 2, Lenovo Tab3 B
Bydliště: Trnava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od romčo »

Všimol som si, že keď spravím softreset tak sa mi vypnú dátové prenosy. V nastavení siete sú síce zapnuté, ale internet nejde. Musim vojsť do režimu Lietadlo a tam vypnúť a zapnúť. Potom to funguje. Máte niekto podobnú skúsenosť?
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Podobnou zkusenost mam s bluetooth. Vim, ze ho mam zaple, ale nekdy se proste samovolne vypne, snad po restartu nebo pri zapnutem sporici baterie....
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od MgX »

Já mám opětovnou zkušenost s blokací funkcí. Odroluji zamykací obrazovku, vidím co je pod ní ... tedy buď ikony v rámci seznamu aplikací anebo dlaždice na hlavní obrazovce. To je OK - bohužel nemůžu dělat nic. Posunovat v seznamu, v dlaždicích, nedá se spustit aplikace atp.
Léčbou jest stisk bočního zamykacího tlačítka a znovu foun zamknout. Pak se již dá odemknout normálně.

Pro úplnost - nedávno jsem znovu přeinstaloval telefon za pomoci NSR a stejně vytváří výše uvedené. Přemýšlím nad nějakou problémovou aplikací. Z druhé strany - u tak uzavřeného systému by nemělo docházet k výše uvedenému. Doufám, že případná další aktualizace anebo nová verze mobilních oken bude vyladěná více.
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od mato289 »

tak ja som zaznamenal znova problém s hlasitosťou..pustím si hudbu..všetko vyzerá byť v poriadku, no keď chcem pridať hlasitosť..vysunie sa lišta a vidno, že ju pridávam alebo uberám , no či to dám na 30 alebo na 0, vždy to ostane hrať na tej hodnote na ktorej to bolo po zapnutí..vtedy pomáha len reštart telefónu..neviem čím to je, ale začalo sa to prejavovať až po tomto update..

ďalej som si všimol, že niekedy sa mi stáva, že keď telefón odblokujem svieti mi iba 2cm od spoku displeja..pritom na úvodnej obrazovke je všetko v poriadku..pomáha zablokovať a odblokovať prostredníctvom tlačítka on/off..
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od MgX »

Docela by mě zajímalo, zda někdo z vývojářů Nokia týmu pracuje na zjištění chyb, které se zvláště po aktualizaci BLACK/GDR3 objevily, resp. na novém updatu, který přijde opět s nižší chybovostí. Anebo už se na to kašle a řeší jen další verze mobilních Woken.
mceza

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od mceza »

Otázkou je je, zda jsou chyby v tom updatu nebo v updatovacím procesu. Pokud je chybný update, tak je to možná důsledek toho, že Nokia+MS dohnali konkurenci v počtu a rychlosti updatů - všichni chtějí nové funkce co nejdřív, ideálně včera. Proto je veškerý vývoj uspěchaný, testování nedůsledné a pak to tak dopadá...
Nebo je to prostě jen tím, že je někde chyba v OTA a telefon se špatně zaktualizuje. Pokud ano, doufám, že to bude s WP 8.1 opraveno.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů