Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato289 »

Takto je naozaj čudné..mám ju už vyše pol roka, no po Blacku jeden problém za druhým(S Dev. GDR3 som hudbu veselo kopíroval a všetko bolo v poriadku), dovtedy to bol bezproblémový telefón..

skúsil som všetku hudbu vymazať cez PC, no súbory , resp. názvy mp3 zostali v mobile a stále len hlášky (nepodarilo sa to prehrať vo vašom telefóne)..tak povymazoval som to ešte raz aj z telefónu..myslel som si, že keď mám pripojený telefón k PC a vymažem zo systémovej zložky (Music) hudbu, tak sa automaticky vymaže aj zo zariadenia, no mýlil som sa...(pred Blackom to takto fungovalo a v telefóne nič neostalo)

momentálne nahrávam všetkú hudbu nanovo do telefónu..som zvedavy ako to dopadne..dúfam, že nebude potrebné spraviť znovu HR, lebo už ich mám dosť za tento rok...
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Co s tím telefonem všichni pořád děláte, že provádíte jeden HR za druhým?
Já úmyslně a nevynuceně jsem ho dělal za rok a čtvrt na l920 jednou :)
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Já HR nedělal nikdy :D
Ano, při zveřejnění GDR2 jsem v rámci rychlosti udělal flash přes NSU a od té doby na tel. jedu nepřetržitě. Všechny OTA aktualizace (ony byly tuším od té doby jen 3 nebo 4), GDR3 Developer Preview a Black naprosto bez problémů :D

"Samovybíjením" netrpím.

Pouze mám trochu prach před přední kamerkou. Alespoň jeden problém mě potkal. Ale je ho tam velmi málo a zatím mě to nenutí riskovat, že v servise to dostane do rukou nějaké prase...
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Massik »

Včera mi přiletěla nějaká aktualizace od Microsoftu, restart a trvalo to dlouho jako při gdr3. Neviten co to bylo? Taky se to k vám dostalo?
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MgX »

Ahoj,

kde v Nokii 920 nastavím upřednostnění Wi-Fi spojení před mobilními daty?

Mám aktivní obě volby a ač jsem přeinstaloval systém za pomoci NSR, tedy čistá instalace z PC, tak se mně stává, že jsem na Wi-Fi ... telefon to ukazuje přes příslušný piktogram, mám plný signál, od antény routeru jsem max. metr a půl, ale chci se dostat třeba do STORE. Tento se načítá poměrně pomalu. Nakonec se načte, ale já zjistím úbytek dat. Přičemž Wi-Fi aktivní bylo, telefon byl napojen na síť přes tento typ.

Pak zakážu mobilní data a vše funguje bleskově.

Děkuji za informace.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

v nastavení mobilní sítě / "pro omezené připojení přes WiFi" - zvolit nepoužívat mobilní data.
Dle mého tato volba zcela zakáže GSM data, pokud jsi připojen přes wifi
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rehor J Zacek »

Pokud si vzpomínal, už se to tu diskutovalo dříve, že bývá problém s kanály na routeru. Mně to dělá tobsamý na 1520, před tím také to samé na 920... Z toho vyvozuji, že to bude chyba ve WP...
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vormen »

Tohle nastavení jsem nikde nenašel
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rehor J Zacek »

Taky to právě hledám a nic...
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MgX »

mimonaut píše:v nastavení mobilní sítě / "pro omezené připojení přes WiFi" - zvolit nepoužívat mobilní data.
Dle mého tato volba zcela zakáže GSM data, pokud jsi připojen přes wifi
Bohužel tuto volbu v Tebou naznačené části nemám. Já si právě vzpomínám, že jsem kdysi, když jsem poprvé telefon nastavoval jako nový, řešil i toto. A něco tam právě bylo. No ale teď procházím nabídku a nemůžu nic na tento styl najít.
Rehor J Zacek píše:Pokud si vzpomínal, už se to tu diskutovalo dříve, že bývá problém s kanály na routeru. Mně to dělá tobsamý na 1520, před tím také to samé na 920... Z toho vyvozuji, že to bude chyba ve WP...
Mně se zdá, jakoby telefon neregistroval aktivní Wi-Fi a protože má zapnutá dat, tak si je prostě užívá. Ručně tedy musím vypnout data v nastavení MOBILNÍ SÍŤ. Jenže to je takové řešení o ničem.

Máš odkaz na ty kanály na routeru? Já se s tím zatím u ničeho/žádného zařízení nesetkal.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Z toho vyvozuji, že to bude chyba ve WP.
Nebo dany router.Tento problem se u mne jeste nikdy neprojevil.
v nastavení mobilní sítě / "pro omezené připojení přes WiFi" - zvolit nepoužívat mobilní data.
Dle mého tato volba zcela zakáže GSM data, pokud jsi připojen přes wifi
Toto nastaveni maji rom napr. pro Australii,ostatni vsak nikoliv.
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MgX »

Jestliže je telefon připojený k routeru, což naznačuje piktogram v horní liště hlavní obrazovky, pak nechápu, proč by měla do hry vstupovat mobilní data, resp. proč bych měl mít problém s routerem (což samozřejmě nemohu vyloučit, ač je to divné, protože obsluhuje několik zařízení a další telefon na něm jede skvěle).

Navíc - ve chvíli, kdy ručně mobilní data zakážu, vše jede bleskově, alespoň zatím to tak bylo. Předpokládám, že pokud by chyba byla na straně routeru, pak prodleva v načítaní naznačí jeho chybu, což se ale nestává.

//znovu a znovu zkouším Wi-Fi hned po obnově činnosti (aktivace zamčené obrazovky), hned jdu do STORE na web atp. a vše funguje okamžitě. Konkrétně položky ve STORE se načítají bleskově.
Na Wi-Fi mám možno fungovat i přes 5GHz síť, stav je tam stejný ... jak popsaná negativa s mobilními daty, tak pozitiva, pokud je zakážu a jsem jen na Wi-Fi.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

V zakladu je to nastaveno tak,ze ikdyz je pripojen telefon k wifi a nahodou netecou chvili pres router data nebo je nema,telefon automaticky pouzije datove pripojeni operatora.V australskych rom je navic polozka na zakazani takoveho chovani,proc to neni ve vesech rom,je zahadou.
Navic uz z minulosti je dokazano ,ze na to ma vliv dany typ routeru,jeho nastaveni apod.Jsou routery s kterymi se to stava,jsou routery s kterymi nikdy.
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MgX »

htcjirka OK - díky. Router mám TP-Link WDR-4300. Nastavit si ho umím, pokud mi někdo řekne, co pomůže k lepšímu spojení s founem.

No a jak píšeš. Nechápu, proč i jiné ROM neobsahují možnost nastavení/zakázání fungování dat, když ...
Jako - žít se s tím dá, ale nebaví mě pořád zapínat a vypínat data, když nejsem na Wi-Fi.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od tslany »

Mám WDR-3500 a nemám s wifi/daty problém, jak na Lumii 520 s 2.4GHz sítí, tak na 620 a 5GHz sítí. Teda používám OpenWRT, ale ani s defaultním FW nebyl problém.
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MgX »

Já tam mám oficiální software, ovšem ten nejnovější. Ale jak píšu - na jiných zařízeních problém není.

Jako zásadní nedostatek a jádro problému vidím v nemožnosti zakázat mobilní data, jako to lze v australské ROM. Mám pořád takový pocit, že když jsem měl telefon zcela nový, tak tam zmíněná varianta byla. Pak přišlo GDR2...GDR3 a teď nic.
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MgX »

Ne, to není ono. Mobilní data totálně vypnout jdou. Nám jde o deaktivaci při současném napojení na Wi-Fi. Foun je připojen na Wi-Fi, tedy musí je upřednostnit a nesmí využít data. Alespoň takto to chápu já.
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MgX »

Ano, samozřejmě.

Dalo by se k tomuto automatickému zapnutí a vypnutí alespoň využít NFC nálepek? Nebo to WP nedokáže díky restrikcím? Jde mi o skutečnou automatiku, ne, že mi to vyhodí Wi-Fi setting a já si to dodělám růčo.
hagihk
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pon úno 10, 2014 8:20
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hagihk »

Chtěl bych se zeptat na něco o stahování přes wifi. Chci si do mobilu stáhnout hru a má asi 970 MB, připojenej jsem přes wifi, stáhne se asi polovina, pak to přestane stahovat a napíše to, že je nutný zásah uživatele. Pak mi to dá volbu opakovat nebo zrušit a dám opakovat a stahuje to od začátku. Zkoušel jsem to asi 5x a pořád to samé, displej jsem nechal pořád rozsvícený, aby se nevypínal, hledal jsem na netu a nenašel jsem podobný problém. Nevíte v čem je chyba?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Neni potreba nechavat rozsviceny displej,staci nastavit,aby se wifi nevypinala pri zhasnutem displeji + najdi si stabilnejsi pripojeni wifi,je to na to haklive.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 75 hostů