Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Krissstl
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát led 31, 2014 15:26
Zařízení: Nokia

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od Krissstl »

Vláďo, děkuji moc, většinu jsem už pročetla, zbytek ráda pročtu. Děkuji. :-)

-Pavel-: Taky mi ten HTC přijde zajímavý, ale nemecek_f níže píše, že je pomalejší, tak nevím. Co ale vím, že vybrat si telefon vážně není žádná sranda. :grin:

biscuit84 a nemecek_f: U toho BB jsem kdesi četla o tom, že nějaká aktualizace by měla fungování aplikací z Androidu v BB lépe doladit, tak v tom případě by to samozřejmě bylo fajn, ale kdo ví, jestli to nebyl nějaký blábol. :)
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od biscuit84 »

Problem je v tom, ze v OS BB10 su Android aplikacie len emulovane (tzn.nie su napisane pre BB OS). Takze problemy tam urcite budu aj v buducnosti. Inak Xiaomi nie je Huawei :) Ja som sa tiez "Cinanov" zo zaciatku bal, ale Xiaomi je fakt niekde uplne inde. Navyse aj ich cesky predajca sa cini: dorucenie na 2.den zdarma, komunikacia online so zakaznikmi atd...
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od biscuit84 »

Vidis, ja zas HTC uz nikdy viac. Mal som Desire HD s Androidom- 3x reklamacia + mizerna podpora, pokial clovek nechce flashovat custom ROM. Teraz mam 8X a uz tiez putuje do servisu, presne po roku. Ad.Sense je sice ovela lepsia nadstavba nez TouchWiz od Samsugu, ale ma tiez svoje muchy...
Krissstl
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát led 31, 2014 15:26
Zařízení: Nokia

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od Krissstl »

Prostě sto lidí, sto chutí. :-) Mám snad už poslední příhoz dvou telefonů, které se mi ještě celkem líbí, tak kdybyste prosím měli ještě někdo něco k nim, tak moc děkuji. :-) Pak už se snad na žádný nový mobil ptát nebudu, ale když vy jste všichni ochotní a reagujete a za to vám děkuji, tak mi to nedá se nezeptat. :-) Takže jsou to Sony Xperia V a Sony Xperia T.
Frank1
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: sob úno 01, 2014 6:01
Zařízení: Nokia 302

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od Frank1 »

Xperia T je vyborny tel. CR distribuce stoji,co jsem nasel 8,5k a levnejsi EU distribuci by jsem kvuli reklamaci nebral. S Xperii V nemam zkusenost. HTC One X byl sveho casu Top model,ale dnes je rozumnejsi vzit HTC Desire 601 u VF za 6377kc. Htc ma perfektni displeje,dobre zpracovani a vyvazene parametry.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od M.BoBo »

Než už HTC One X, tak už radši Samsung Galaxy S3, oba jsou předloňské vlajkové lodě, ale radši bych bral toho Samsunga, fotí lépe. A i je lepší jak oficiální podpora, tak podpora XDA.
Ohledně BB Z10, tady je právě velké plus možnost emulace aplikací!! Store je víceméně podobný jako na WP, ale právě díky tomu, že si můžeš emulovat aplikace z Androidu je o kus dál. Navíc má geniální ovládání, které jsem ještě hodně dlouho po něm zkoušel na jiném přístroji. Fotoaparát nemá sice na L920, ale fotí hodně slušně. Navíc je lehčí, co je pro dívčí ruce plus. A další věcí je jeho odolnost. Na zadním pogumovaném krytu se nedrží otisky, ani škrábance. A za cenu do 6 tis nic lepšího není.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od mberdych »

Je to ot, ale Z10 nic neemuluje, ma plne Android jadro. Je to nativni beh. Emulator je trochu neco jineho a hlavne ztraci diky prekladu vykon. To se tady nedeje.
Koudy69
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: úte led 10, 2012 21:32
Zařízení: Sony xperia z1c

Re: Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od Koudy69 »

Ja mel bb z10 a za ty penize jw to paradni koupe. Krasny design. Vse rychle plynule bb hub je snad to nejlepsi co jaem kdy na platformach zazil. A to mam za s sebou jak android, wp8, bb10 tak ios. A ja na tvem miste bych za ty penize sahl po z10
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od biscuit84 »

mberdych: Tak diky za upresnenie. Ja som bol presvedceny, ze Android aplikacie su v BB 10 len emulovane...
Krissstl
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát led 31, 2014 15:26
Zařízení: Nokia

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od Krissstl »

Ač se mi BB Z10 takhle líbí, toho propojení s aplikacemi Androidu bych se zatím celkem bála. Je to podle mě zatím příliš mladý OS, takže do tohoto bych nejspíš raději nešla.

Jinak ale co jsem se tak ještě koukala a pročítala, tak se mi líbí již zmiňovaná Sony Xperia SP a navíc ještě i Sony Xperia T, akorát u těchto dvou se pořád nějak nedokáži rozhodnout, která je lepší, protože se mi obě zdají hodně podobné. No a v poslední řadě se mi ještě zalíbil LG D605 Optimus L9 II. Který je ale z této trojky nejlepší, to je těžké posoudit. :?:
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od M.BoBo »

Android v tyhle cenový hranici nic moc. Možná tak Nexus 4, ale ten zase ma spatnej fotak. Toho BlackBerry Z10 bych se byt nebo u nebál, je tam víc aplikaci než na WP a jak rikas, ze je to mladý OS, tak v mnohem je dal než WP. A v teto ceně nemá konkurenci.
A když Android rak třeba Samsung Galaxy S3, nebo toho Nexuse.
Krissstl
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát led 31, 2014 15:26
Zařízení: Nokia

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od Krissstl »

Na Nexus 4 jsem se koukala a i bych si za něj připlatila, ale nechápu, proč má paměť "jen" 16 GB bez možnosti rozšíření paměťovou kartou. To je podle mě u tak dobrého mobilu absolutní kiks. O Samsung Galaxy S3 jsem se zatím moc nezajímala, takže tam nevím, jediné, co mě k němu napadne, že už je celkem starší, ale předpokládám, že bude určitě pořád skvělý.

Takže do 7 000 Kč je tedy podle vás lepší si pořídit WP, popřípadě BlackBerry Z10 než Android??
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od mimonaut »

Krissstl: Pokud jsi z Prahy a máš chuť, můžu předvést lumii 920 v provozu. Občas to nerozhodnutým nabízím a může to pomoci při výběru. Zatím je to 1:1. Jednomu se WP absolutně nelíbily a jeden byl naopak hodně nadšený..
Krissstl
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát led 31, 2014 15:26
Zařízení: Nokia

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od Krissstl »

mimonaut: Strašně moc děkuji za nabídku, jste hodný. :-) Kdybych byla z Prahy nebo blízkého okolí, přijala bych to všemi deseti, jenže já bydlím kousek od Brna. :-)
VanGotas
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: pon led 27, 2014 15:54
Zařízení: Lumia 830

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od VanGotas »

Při výběru se hlavně spolehni sama na sebe, tady je až příliš rozdílných názorů a co ti doporučí jeden ti může druhý rozmluvit i když je pravda uplně někde jinde a tobě to bude vyhovovat uplně jinak.

Lumii 920 ti můžu doporučit. Žlutá verze vypadá skvěle (i když je lesklý a na zadní straně na tom polykarbonátu či co to je se dělají vlasové škrábance, ale ty sou vidět spíše jen proti světlu),
fotoaparát je až brutální
Obrázek - foceno bez jakékoliv aplikace.
Je sice trošku těžší, ale toho si snad ani moc nevšimneš.
WP není dokonalý, ale je pohodlně použitelný,. Těch aplikací nejsou miliony nebo kolik jich na androidu je, ale většina co normální člověk potřebuje tam jsou a jsou i použitelné. To samé platí i o hrách, určitě si zahraješ. Dá se stáhnout i GTA:SA, i spousta jiných známých titulů (the sims, asphalt..) ale i jiné blbosti. To ovládání hlasitosti je trochu na..., dá se to přežít a další update to snad napraví.
Jinak další plusy - telefon jsem dneska ovládal obyčejnou tužkou tuhou napřed s krásnou přesností, i v těch rukavicách to krásně de, bezdrátové nabíjení je taky radost do života, kvalitní ochranné sklo (určitě lepší než u L800..), mikrofon, foták..

Snad jsem ti ten výběr zase neztížil :)
Krissstl
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát led 31, 2014 15:26
Zařízení: Nokia

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od Krissstl »

VanGotas: Děkuji za odpověď. :-) Výběr jste mi neztížil, L920 mám mezi favority, ale chci si ji nejprve vyzkoušet. :-) A kdyby mi nevyhovovala, tak hledám i mezi Androidy a tam se mi právě líbí výše zmiňované Sony Xperia SP, Sony Xperia T a LG D605 Optimus L9 II, jenže nevím, který z těch tří je nejlepší.
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od biscuit84 »

SGS3 nedoporucujem. Mal som ho vyse roka a Samsung proste nadstavbu urobit nevie. Po update na 4.3 sa to sice zrychlilo, ale obcasny lag pretrvava. Navyse Amoled display je oproti IPS horsi skoro vo vsetkych ohladoch (zla citatelnost na slnku, rychle vypalovanie, obcas tak divne preblikava). Nexus 4 je fajn, akurat ta pamat je fakt tragedia ( u Samsungu ju aspon rozsiris pamat. kartami). No vyber budes mat tazky. WP ma tiez svoje muchy (ktore som tu uz davnejsie popisoval), BB ma zas odlisne ovladanie. Inak do Brna obcas mavam cesty, tak by som ti tie jednotlive OS aj mohol predviest :)
Krissstl
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát led 31, 2014 15:26
Zařízení: Nokia

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od Krissstl »

biscuit84: Také vám moc děkuji. :-) A kdy budete mít prosím do Brna nejbližší cestu? Ten mobil mám totiž v plánu si nejpozději během příštího týdne koupit. :-) A vy máte prosím vás i něco s WP 8?
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od biscuit84 »

No ja budem mat cestu az koncem unora. Navyse WP8 telefon mam teraz v oprave :) ps: mozes mi kludne tykat :)
Krissstl
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát led 31, 2014 15:26
Zařízení: Nokia

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od Krissstl »

biscuit84: Dobře, dobře. :-) Každopádně koncem února je už strašně pozdě. Ale to vůbec nevadí, děkuji i tak za nabídku. :-)
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 hostů