Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Krissstl
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát led 31, 2014 15:26
Zařízení: Nokia

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od Krissstl »

Dobrý den,
chtěla bych vás všechny moc poprosit o pomoc s vybráním vhodného smartphonu. Nevím si rady s výběrem takového, který by nejlépe splňoval mé požadavky, proto se obracím s prosbou na vás, zkušenější. Smartphone jsem dosud žádný neměla, takže se předem omlouvám, pokud něco napíši špatně, protože v tom nejsem nijak zběhlá. :oops:
Ráda bych si koupila smartphone v cenové relaci do 7 000 Kč. Důležitým požadavkem je pro mě především kvalitní fotoaparát. (Je mi jasné, že někdo může argumentovat tím, že na fotky je klasický fotoaparát, ale já osobně s sebou tedy foťák příliš často nenosím, ale mobil s sebou nosím pořád. :-) ) Dalším důležitým požadavkem je pro mě dobrý výkon mobilu, aby vše jelo jak má a mobil se nesekal. Bohužel nevím, jak velká paměť je třeba, ale prosila bych, aby nebyla úplně malá. Spíš to napíši tak, že mobil chci především na focení, brouzdání po internetu, kde bych si mohla pustit i nějaká videa, používání sociálních sítí a také bych si hlavně chtěla do mobilu nainstalovat různé šikovné aplikace, které by mi ten mobil udělaly opravdu chytrým. :-) Občas bych si na něm ráda zahrála nějaké hry, ale nejsem zase nějaký vášnivý hráč, který by na mobilu hrál hry každý den. Takže bych prosím preferovala právě to, aby mi vše jelo bez problémů a mobil měl dobrý výkon. Co se týká OS, jsem spíše nakloněná Androidu, ale kdybyste měli tip na nějaký s WP, napište prosím i ten. Co jsem se totiž zatím dočetla v nejrůznějších recenzích, přijde mi, že Android má větší množství aplikací a dá se přizpůsobit na míru. Jestli to tak ale není, tak budu ráda, když mě vyvedete z omylu. :-) Předem vám všem moc děkuji za jakékoliv rady a tipy.
eXtenZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: pát lis 12, 2010 20:57
Zařízení: iPhone 5S

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od eXtenZ »

Mne vychádza najlepšie do tejto cenovej hladiny Nokia Lumia 920.
Krissstl
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát led 31, 2014 15:26
Zařízení: Nokia

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od Krissstl »

Moc vám děkuji za odpověď. Upřímně mám mobil Nokia Lumia 920 jako jednoho z horkých kandidátů, ale právě se bojím toho WP, protože mi přijde, že Android nabízí více možností. Proto čekám, zda by se nenašlo něco srovnatelného s Androidem.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od matoman »

Hlavne s 920 dlho nerozmyslaj, uz je v dopredaji a cim je jej menej, tym jej cena zasa stupa :)
Krissstl
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát led 31, 2014 15:26
Zařízení: Nokia

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od Krissstl »

Ajajaj, děkuji moc za upozornění. :-) Vy si tedy prosím také myslíte, že mám jít do Lumie 920? Nemám se nechat odradit WP? :grin:
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od Flynn »

Já mám jiný názor, který jsem zde již několikrát zmínil v podobných tématech a docela tvrdě jsem narážel. :lol: Mám dojem, že to bylo v sekci o WP telefonech. Přesto tě z žádného omylu, jak jsi zmínila na začátku, vyvádět nebudu. Po všech platformách, co jsem zkusil, jsem nyní zastáncem Androidu a to spokojeným.
Krissstl
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát led 31, 2014 15:26
Zařízení: Nokia

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od Krissstl »

A mohla bych tě moc poprosit, jestli bys neměl nějaký tip na smartphone s Androidem, který by splňoval ty parametry- do 7 000 Kč, kvalitní foťák a dobrý výkon?? :-)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od Flynn »

Krissstl píše:A mohla bych tě moc poprosit, jestli bys neměl nějaký tip na smartphone s Androidem, který by splňoval ty parametry- do 7 000 Kč, kvalitní foťák a dobrý výkon?? :-)
Ano, máš to v PM.
nemecek_f
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pát pro 06, 2013 20:24
Zařízení: Lumia 820

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od nemecek_f »

Také se přiláním k WP. Přijde mi, že pokud člověk není opravdu "power user", tak je to prostě fajn volba a to platí dvojnásob v cenové kategorii pod 9 tisíc. Lumii jsem po okolí doporučil už dost a zatím mi nikdo nenadával :D spíš naopak. Teď je to zhruba rok co mám WP (nejdřív 7.5, 7.8 a teď 8) za tu dobu si vzpomínám snad na 2 restarty. Aplikace mi padají jen v případě, že testuju svoje.

920 je docela tank, dobře pak fotí ještě 720, tam ale může být problém s 512 MB RAM (některé aplikace nejsou podporované, případně až časem.)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od mimonaut »

Já jsem taky názoru, že lumia 920 je ideální telefon.
vyzkoušel jsem rovněž vše, co je na trhu, ale teprve do l920 jsem se "zamiloval".
naprosto bezproblémový, snadno ovladatelný, rychlý a spolehlivý telefon s vynikajícím foťákem, perfektním displejem, kvalitním, efektním a odolným zpracováním, spousta drobných vychytávek od Nokie, jako třeba hodiny na displeji i při uspaném telefonu nebo probuzení poklepáním na displej, neustále se rozšiřující portfolio kvalitních aplikací a příslib důležitých aktualizací mi při současné ceně dělá jednoznačně nejlepšího kandidáta.
považuji se za hodně zmlsaného a zkušeného uživatele, ale je pravda, že každý ocení jiné věci. U mne je třeba rozhodující fakt, že když stisknu tlačítko, okamžitě a vždy se stane to, co očekávám, což mi všechny modely s androidem které jsem mohl vyzkoušet (a málo jich nebylo) nebyly schopné zaručit. Restarty při odesílání zpráv, zpomalení telefonu a s tím související nutnost neustále přemýšlet, co mohu a co nesmím aby se telefon nezhroutil mne prostě vrátilo vždy od androidu k WP, potažmo staré dobré lumii 920. :-)
Krissstl
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát led 31, 2014 15:26
Zařízení: Nokia

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od Krissstl »

Flynn píše:
Krissstl píše:A mohla bych tě moc poprosit, jestli bys neměl nějaký tip na smartphone s Androidem, který by splňoval ty parametry- do 7 000 Kč, kvalitní foťák a dobrý výkon?? :-)
Ano, máš to v PM.
Děkuji moc, máš ode mě odpověď. :-)
Krissstl
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát led 31, 2014 15:26
Zařízení: Nokia

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od Krissstl »

-Pavel- píše:Rozhodně bych se nedal odradit platformou WP8. Není důvod. Pokud si moc nechceš hrát dostaneš plně funkční a spolehlivý systém a v telefonu Lumia výborně kontrukčně zpracovaný telefon co opravdu, ale opravdu dobře fotí. Každá platformá má něco svého, takže bych doporučil kamaráda, kamarádku o předvedení a chod androidu, nebo WP8, pokud nejsou při ruce, tak navštívit prodejnu a systém (oba) si osahat. :wink: Jsem dost náročný uživatel a po všech verzích androidů, jsem dal šanci WP8, který opravdu funguje velmi dobře. Androidu fandím, ale na tabletech. :wink:
Moc děkuji za odpověď. Vidím, že Lumie 920 asi vede. :-) Možná se těchWP bojím zbytečně, ale opravdu bude nejlepší, když si oba OS vyzkouším sama a uvidím, který mi bude vyhovovat více. Jenom se vás prosím zeptám, nedělají vám neplechu živé dlaždice? Dočetla jsem se totiž právě, že dlaždice rády zlobí.
Krissstl
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát led 31, 2014 15:26
Zařízení: Nokia

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od Krissstl »

nemecek_f píše:Také se přiláním k WP. Přijde mi, že pokud člověk není opravdu "power user", tak je to prostě fajn volba a to platí dvojnásob v cenové kategorii pod 9 tisíc. Lumii jsem po okolí doporučil už dost a zatím mi nikdo nenadával :D spíš naopak. Teď je to zhruba rok co mám WP (nejdřív 7.5, 7.8 a teď 8) za tu dobu si vzpomínám snad na 2 restarty. Aplikace mi padají jen v případě, že testuju svoje.

920 je docela tank, dobře pak fotí ještě 720, tam ale může být problém s 512 MB RAM (některé aplikace nejsou podporované, případně až časem.)
I vám moc děkuji za odpověď. Jak už jsem psala, tak to vypadá, že Lumie 920 vede. :-) Do odpovědi jestli je něco srovnatelné kvality s Androidem se moc nikomu nechce, přitom by mě to vážně opravdu zajímalo. :grin:
Krissstl
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát led 31, 2014 15:26
Zařízení: Nokia

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od Krissstl »

mimonaut píše:Já jsem taky názoru, že lumia 920 je ideální telefon.
vyzkoušel jsem rovněž vše, co je na trhu, ale teprve do l920 jsem se "zamiloval".
naprosto bezproblémový, snadno ovladatelný, rychlý a spolehlivý telefon s vynikajícím foťákem, perfektním displejem, kvalitním, efektním a odolným zpracováním, spousta drobných vychytávek od Nokie, jako třeba hodiny na displeji i při uspaném telefonu nebo probuzení poklepáním na displej, neustále se rozšiřující portfolio kvalitních aplikací a příslib důležitých aktualizací mi při současné ceně dělá jednoznačně nejlepšího kandidáta.
považuji se za hodně zmlsaného a zkušeného uživatele, ale je pravda, že každý ocení jiné věci. U mne je třeba rozhodující fakt, že když stisknu tlačítko, okamžitě a vždy se stane to, co očekávám, což mi všechny modely s androidem které jsem mohl vyzkoušet (a málo jich nebylo) nebyly schopné zaručit. Restarty při odesílání zpráv, zpomalení telefonu a s tím související nutnost neustále přemýšlet, co mohu a co nesmím aby se telefon nezhroutil mne prostě vrátilo vždy od androidu k WP, potažmo staré dobré lumii 920. :-)
Moc vám děkuji za odpověď. Zeptám se ještě vás, jakožto majitele l920- nemáte prosím vás problém s živými dlaždicemi? Dočetla jsem se, že někdy zlobí, je to prosím tak??
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od mato289 »

ja žiaden problém s dlaždicami nemám :) akurát ti môže vadiť napr. to, že si nainštaluješ app na sledovanie hodnoty batérie a aktualizácia dlaždice je systémom obmedzená na raz za cca 30 minút (dlaždica bude zobrazovať staré hodnoty do dalšej automatickej aktualizácie)..mne osobne vadilo len toto..aj tak su tie aplikácie nanič a zbytočne požierajú batériu..odinštaloval som to a telefón používam bez nadmerného sledovania baterky :)
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od zlieva »

V tejto cenovej relácii a vzhľadom k tvojim požiadavkám nie je nič z androidom, čo by sa vyrovnalo L920....a z Tile live naozaj nie sú problémy..,.využívan ich pomerne hojne a nezaznamenal som žiaden problém....a keďže ti ide o dobrý foťák, tak taká perlička, L920 disponuje účinnou optickou stabilizáciou a tiež výborným mikrofónom, ktoré ti dovolia napríklad natáčať video aj v slabých svetelných a hlučných podmienkach, typický na koncertoch, diskotékach v baroch alebo napr. v divadle....[SMILING FACE WITH SMILING EYES]
bahamut
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv led 16, 2014 14:57
Zařízení: Nokia Lumia 920 Red

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od bahamut »

I já dávám plus L920, jakožto její majitel.
Android nezavrhuji, naopak mám s ním tablet a hojně ho využívám.
Jen můj subjektivní názor je takoví, že se WP na mobil hodí více.

Co se týká 920tky. Já také nemám problém s dlaždicemi. Aplikací je sice početně méně než na android, ale všechny důležité a známé aplikace už na WP jsou nebo brzy budou. Zatím se mi nestalo, že bych nenašel aplikaci, kterou bych potřeboval.
Fotky dělá opravdu skvělé a v noci opravdu překvapí. A aplikace Nokia Camera je opravdu famózně zracovaná.
Video je také opravdu dobré. Já točím v rozlišení 720p i když umí točit ve FullHD a videa jsou parádní a stabilizace ukazuje co umí. Točil jsem záznam v karaoke baru. Zvuk byl i přes okolní hluk krásně čistý a obraz super.
OS jsem se naučil cca po 2-3 dnech a po týdnu v tom lítáš jak nic. =)

WP jsem si v telefonu zamiloval a až budu kupovat další telefon, nebudu nad volbou OS nijak zvlášť přemýšlet.

Jinak kdybys přemýšlela nad androidem, podíval bych se na telefony od Xiaomi. Jediná značka, která mě nyní u androidu aspoň trochu zajímá.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od M.BoBo »

Dle tvých preferencí bych zkusil již několikrát zmíněnou Lumii 920. Do uvedené cenové hranice se vejdeš, fotoaparát je na třídu telefonu výborný a i displej parádní. S OS je to horší, Windows Phone je super, že je relativně rychlý (pomalost skrývá za animace), funguje delší dobu bez restartu (ne jako Android). Ale na druhou stranu je na Windows Phone stále málo aplikací, zvlášt těch blbůstek a her.
Na Android je všeho hafo, ale není moc Android telefonů, které vybalíš z krabice a budou fungovat na 100%. S ním musíš strávit hodiny a musí tě to bavit.
bahamut
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv led 16, 2014 14:57
Zařízení: Nokia Lumia 920 Red

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od bahamut »

Ono se stačí ale také podívat, proč jich je tolik.
Když hledáš u androidu aplikaci, třeba stopky, vyjede ti jich stovky.
Hledáš na WP, vyjede ti ,,třeba" 10 aplikací.

Navíc ve výběru pro android jich je pak spousta skoro ,,nepoužitelných".

Co se týká aplikací, opravdu to není + pro android.

Vše potřebné na WP je...
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Kvalitní smartphone s fotoaparátem do 7 000 Kč

Příspěvek od PetrCBR »

Moje cesta k WP byla takova, ze jsem ten system chtel jen zkusit, protoze me muj iPhone 4 uz trochu nudil. Prvni jsem si poridil 520 a kdyz jsem po nekolika mesicich zjistil, ze mi system vyhovuje, tak jsem se rozhoupal a koupil to nejlepsi co WP nabizi a nelituju. Vsechno funguje jak ma, aplikace ktere potrebuju to ma taky a nic mi nechybi (teda krom aplikace pro mBank ... donedavna mi chybela i aplikace KB).
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů