Lumia 920 problém s mobilními daty

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Lumia 920 problém s mobilními daty

Příspěvek od veigy »

Následující příspěvek už jsem psal do komentářů pod novou aplikaci, ale postnu to ještě sem:

Tak teda nevím, čím se to zbláznilo, ale stáhnul jsem update na mapy.cz a začal jsem stahovat mapy. Asi po 100mb mi přišla sms od vodafonu, že jsem vyčerpal 75% FUPu. V data sensu mi to ukazovalo 78mb přes mobilní a 35mb přes wifi... aplikaci sem ukončil (i v task manageru) a zase zapnul, bylo staženo asi 112mb map a byl jsem upozorněn, že mapy budou staženy výhradně přes wifi. A co se nestalo dál? Čekám na stažení map a při 300mb stažených mi přijde sms, že jsem vyčerpal 90% FUPu a hned v zápětí 100%.. v data sensu to ukazuje 140mb přes mobilní a 130mb přes wifi, je tohle normální? Má to jediné štěstí, že mi pozítří začíná nový měsíc.

Bohužel na problémy s mobilnímy daty už narážím od té doby, co jsem přešel z Omnie 7 na Lumii 920. Např. Here maps mi samovolně sežerou třeba 40mb, i když mam offline mapy, nebo stahuju doma (na wifi) aktualizace na aplikace a sem tam nějaká appka se mi stáhne přes mobilní, místo přes wifi. A od samého začátku se mi stává, že při brouzdání v internet exploreru mi to sežere tak 1MB z mobilních za 10MB wifi. Dodávám, že se mi to stává i v bytě v Praze, i v Ústí a v obou případech mam wifi přímo v pokoji, kde brouzdam. Nestává se to někomu? Už jsem doopravdy zoufalý :(
mceza

Lumia 920 problém s mobilními daty

Příspěvek od mceza »

S těmi Mapami jsem měl dnes stejný problém. S ostatními věcmi ne.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Lumia 920 problém s mobilními daty

Příspěvek od veigy »

Já už vážně začínám být zoufalý, od dob, kdy používám smartfone (3 roky) jsem v životě nemusel vypínat wifi, nebo mobilní připojení, tak doufám, že se nedočkám toho, že to budu muset začít praktikovat.
ljuba
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 07, 2014 20:54
Zařízení: galaxy s3

Lumia 920 problém s mobilními daty

Příspěvek od ljuba »

neznám sice důvod, ale chci se zeptat..

ty máš puštěnou jak wifi, tak mobilní data s tím, že pokud je v dosahu wifi mělo by to automaticky využívat wifi..a při přechodu z wifi na 3g nebo naopak to první nevypínáš..chápu to tak správně? a pokud vypneš 3g data, tak to bere jen wifi nebo ti to data odčítá dál?

já osobně na S3 při tomhle přechodu to předchozí vždy vypnu a o tomhle problému jsem ještě neslyšel..

jinak pardon za trošku OT :tlem:
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lumia 920 problém s mobilními daty

Příspěvek od veigy »

Ja nic právě nevypínám, přijde mi uchylné vypínat data, jenom kuli tomu, že sem přešel na wifi a naopak. Nedělal jsem to nikdy a nechci to už dělat. Chci proste jit ven a bejt online, přijít dovnitř a plynule prejit na wifi. Samozrejme, když vypnu data, tak se mi z nich nic nečerpá.
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: úte úno 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

Lumia 920 problém s mobilními daty

Příspěvek od hamoun »

mozna bych overil WiFi, jestli nemas nejake vypadky .. je normalni, pokud vypadne jedna sit, ze se stahuje pres jinou moznost pripojeni ...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lumia 920 problém s mobilními daty

Příspěvek od veigy »

Na wifi běžně bezi několik zařízení v domácnosti a nikdo problémy nezaznamenal. Ani na mobilu nevidím, ze by wifi vypadávala... Každopádně proto jsem psal, že mi to dělá v obou bytech, kde jsou úplně jiná zařízení a jiné připojení (v Praze 120mbit, ul 20mbit). Treba ten explorer ve mě evokuje, ze využívá obě připojení, aby mi zaručil co největší rychlost...
Johnnny
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř čer 20, 2012 9:38
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black + iPad Mini WiFi 16GB

Lumia 920 problém s mobilními daty

Příspěvek od Johnnny »

Pokial viem, WP mal/ma bug, kvoli ktoremu obcas stahuje v mobilnej sieti aj ked sa tvari, ze stahuje cez wi-fi (je pripojeny na wifi).
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Lumia 920 problém s mobilními daty

Příspěvek od mimonaut »

V GDR3 ve verzi 1049 je přepínač vysloveně zakazující použití mobilních dat při připojení k wifi. Je to v nastavení wifi / upřesnit

jinak třeba navigace automaticky hledá nejprve online a až teprve když neuspěje, přepne se do offline (z důvodu větší aktuálností a momentální situace na trase). Možná to jde nastavit.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lumia 920 problém s mobilními daty

Příspěvek od veigy »

V nastaveni wifi mužů pouze deaktivovat vypínání wifi po uzamčení mobilu. I to už jsem zkoušel, ale blbnul mi whatsapp :(

U navigace to chapu, u map je to údajně tím, ze se stahuji 3d pohledy budov a planky např. nákupních center...
nissut
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned lis 17, 2013 15:08
Zařízení: Lumia 920 GDR3, Nexus 7 4.4.2

Lumia 920 problém s mobilními daty

Příspěvek od nissut »

veigy: diky, to som vobec netusil, ze nokia mapy ukazuju plany nakupnych centier.
teraz som skusal Brnensku Olympiu a Avion a parada! uz tam nebudem muset bludit a mozem ist naisto:)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 hostů