diakritika při psaní

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
Brabi
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned srp 04, 2013 17:29
Zařízení: Samsung Note II GT-N7100

diakritika při psaní

Příspěvek od Brabi »

Ahoj.

Využívám Note 2
Po aktualizaci na Android 4.3 při psaní diakritiky nastala trochu změna. Dříve jsem např. při dlouhém E podržel písmeno, vybral dlouhé E nebo případně ježděním např. E s háčkem (Ě). A mohl psát dál. Nyní musím vybrat. A stále se mi nabízí podnabídka u daného písmena. Nezmizí. Musím ťuknout vedle a pak můžu psát dále. Prolezl jsem veškeré nastavení a nevím kde to najdu. Možná to už nejde.
Máte také někdo s tímto zkušenost? Pokud ano, prosím o info případně radu, jak nastavit.

Děkuji

Jirka
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

diakritika při psaní

Příspěvek od mahon »

To není změna ale chyba.To se tak někdy stane že když se aktualituje z nižší verze androidu na novou vyšší tak občas něco nefunguje.Zkušenější dělají wipe.Tobě ale asi bude stačit když ve Správci aplikací/Vše/ najdeš klávesnici a dáš ji vymazat data a paměť.To by mohlo stačit aby ti to fungovalo jak před tím.
Brabi
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned srp 04, 2013 17:29
Zařízení: Samsung Note II GT-N7100

diakritika při psaní

Příspěvek od Brabi »

Ahoj.

Tak toto nepomohlo.

Další změna je v kontaktech - nemohu nastavit u kontaktu, který má více čísel, výchozí. Vůbec se nenabízí

Díky
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

diakritika při psaní

Příspěvek od mahon »

Jak jsem psal víše.Zazálohuj co potřebuješ a proveď obě wipe.Ono by možná stačilo tovární nastavení z menu telefonu ale není to tak důsledné.To se tak někdy stane po aktualizaci že to nefunguje jak má.
Brabi
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned srp 04, 2013 17:29
Zařízení: Samsung Note II GT-N7100

diakritika při psaní

Příspěvek od Brabi »

Jelikož je to služební telefon, nemohu provést root kvůli záruce, nechci riskovat.
Je tu jinám možnost? Restore do tovaru nepomohlo.

Díky
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

diakritika při psaní

Příspěvek od mahon »

Root dělat nemusíš.Trojhmat do recovery modu a tam udělat wipe data a wipe cache.No a pokud ani to nepomůže tak se někde stala chyba při aktualizaci přes OTA.
Já osobně bych to přeflešoval tou samou verzí firmware přes Odin aby se to opravilo a pak zase wipe.Nepotřebuješ root a o záruku nepříjdeš.Pokud nechceš riskovat tak si na to budeš muset zvyknout nebo počkat až příjde další aktualizace která ti to možná opraví.
Brabi
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned srp 04, 2013 17:29
Zařízení: Samsung Note II GT-N7100

diakritika při psaní

Příspěvek od Brabi »

Díky moc za rady a pomoc.

Takto jsem si s telefonem nehrál, máš nějaký návod? Měl by jsem to zvládnout. Může být i v angličtině. Samozřejmě můžu zagooglit, ale třeba to máš někde uložené.

Četl jsem na netu, že pro S III je již možné stáhnout nějakou opravnou dávku. Tak snad pro Note II bude také co nejdříve k dispozici. Protože se mi třeba i 10 x za den prostě kousne. I při běžné operaci, např. smazání kontaktu.
Měl jsem třeba přes noc telefon zapnutý, mám ho každou noc, na tichý režim. A ráno mi ani nezvonil budík. Prostě byl telefon kouslý.
Máš s Android 4.3 nějaké zkušenosti?

Díky
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

diakritika při psaní

Příspěvek od mahon »

Není důvod vydávat opravnou verzi protože dle zkušeností uživatelů fór je tato verze stabilní.U SGS3 to byl opravdu zmršený firmware což u Note 2 není.To co poposuješ je chyba v tvém telefonu.
Jak už jsem mnohokrát psal i na jiných forech že doporučuju při aktualizaci z nižší verze androidu na vyšší,který má jinou strukturu,tak provádeť hardreset nejlépe wipe.Bohuže u tebe si v 4.3 něco nesedlo z věcí ze 4.1.2,možná nějaká aplikace která není kompatibilní z 4.3 nebo prostě něco jiného.
Takže si zazálohuj co potřebuješ a hurá na ty wipe.Návody uložené nemám protože si je pamatuju a pokud nevíš jak na wipe tak si napiš do google např. - wipe data note2 youtube a máš to i s videem.A opravdu to zvládneš jak se říká levou zadní :)
Brabi
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned srp 04, 2013 17:29
Zařízení: Samsung Note II GT-N7100

diakritika při psaní

Příspěvek od Brabi »

Ahoj.
No stve mě, že se nezálohuje kompletně telefon s veškerým nastavením, jak to bylo třeba u Nokia Suite a mé Nokia E52. Dále je pičovina, že pokud chci aktualizovat na vyšší verzi Androidu, musím vše znovu nastavovat. Např. u WIN se provede upgrade a vše zůstává. Samsung chce za telefon takový prachy a systém mi nepřipadá zrovna funkční.
Když to srovnám s IOS, který je stabilní a nepadá.

Každopádně proveld jsem wipe, opravdu hračka, stačí se podívat jednou a je to v pohodě.

To pasní háčků je opravené, ale bohužel, u kontaktu stále nemohu vybrat výchozí číslo (poku má více čísel). Tak nevím. Googlil jsem a nikde jsem nic nedohledal. Máš o tom nějaké info?

A mám pár dotazů ohldeně aplikací, co na ně říkáš (nestahuji si žádné pičoviny, mám rád pořádek. Samsung mě stve, jak ti pořád hned na začátku cpe aplikace, které jsou pro mě k totálnímu hovnu. Zaserou ti paměť a zpomalují systém a telefon. To Apple nedělá. Každopádně cena telefonu mě je jedno, je to služební. Ale kompletně firma budeme přecházet brzy na Apple. Tak snad to bude lepší.
Takže hry jako Sudoku, Kingdom Rusch a Angry Birds. A aplikace Turistický deník, emailové klienty, iVysilani, iDnes, tisk atd.

např. program battery defender?
Clean Master(Cleaner)
Zoner AntiVirus Free

jo a chtěl jsem se zbavit bloatware, viz tento odkaz http://www.androidmarket.cz/ruzne/xda-o ... -telefonu/" onclick="window.open(this.href);return false;
v recovery módu ale nemám nabídku apply zip from sd card

Jinak moc děkuji za rady a pomoci. Přeji vše nej v roce 2014 :-)
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

diakritika při psaní

Příspěvek od Jumbo78 »

Když klikneš na kontakt co má víc čísel, pak na tom čísle co chceš podržíš prst, tak ti nevyskočí nabídka?

Na antivirus se vykašli...
Brabi
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned srp 04, 2013 17:29
Zařízení: Samsung Note II GT-N7100

diakritika při psaní

Příspěvek od Brabi »

Ne, není tam nabídka jako vždy - výchozí, bohužel.

A co ty dva programy? je to k něčemu nebo k ničemu?
např. program battery defender?
Clean Master(Cleaner)

jo a je možnost se bloatware nějak zbavit bez rootu?

Díky
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: diakritika při psaní

Příspěvek od Bobanovicz »

Když si otevřeš kontakt a zmacknes menu tlačítko tak tam máš volbu "mark as default" nevím jak přesně je to v CZ.
Jestli ti k něčemu jsou nebo nejsou nějaké aplikace nejlíp zjistíš tak, ze je vyzkoušíš.
Bez ROOTu můžeš maximálně některé aplikace zakázat ve správci aplikací, nejde to však u všech. Takže spíš ne.
Brabi
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned srp 04, 2013 17:29
Zařízení: Samsung Note II GT-N7100

diakritika při psaní

Příspěvek od Brabi »

No jak jsem psal, tak nabídka tam není. Zkoušel jsem hned po hard resetu.
Zajímavé je, že když posílám skupině SMS, tak se mě to zeptá u kontaktu, který má 2 čísla, které to číslo použít a jestli pamatovat.

Před update na Android 4.3 ta nabídka byla

Díky
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů