[app] Waze - navigace

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

[app] Waze - navigace

Příspěvek od iljusin66 »

Ještě tam ovšem jsou chybky, ale je to první verze, takže se to určitě bude zlepšovat. Zkoušel jsem cestu do práce. První pokus o naplánování skončil na hlášce "Nelze se spojit s plánovacím serverem", při druhém pokusu Waze komplet spadlo, při třetím už se chytlo a navigovalo. Ovšem hlasové pokyny mi přijdou zvláštní. Asi se na to zvyknout dá, ale nepřijdou mi úplně šťastné. Příklady:

- přijížděl jsem ke křižovatce na které jsem měl zahnout doprava na hlavní a po cca 500 metrech zahnout doleva. Navigace zahlásila správně - zahněte doprava, ovšem pak ihned po zahnutí mi nahlásilo - zahněte doleva (bez uvedení, že už po těch 500 metrech)

- další podivná hláška byla při dojezdu do cíle. Opět přijíždím na křižovatku, tentokrát doleva. Za křižovatkou pak pokračuji cca 300 m na další křižovatku kde zahnu doprava. Jedu rovně a po dalších 300 m jsem v cíli. Navigace mi nahlásila ihned po projetí té první křižovatky - zastavte vpravo. To mi tedy přišlo hodně matoucí.
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: úte úno 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

[app] Waze - navigace

Příspěvek od hamoun »

taky stazeno, dneska (vcera) sem podle toho vyzkousel jet 780km ...
vse se pripraci na domaci siti, dokud je pripojeni na data, aktualizuji se veskere dopravni info

zmena trasy trva dlouho .. ve meste nepouzitelne ...
ale pokud zhruba vim, kam jedu a chci resit, kde se zdrzim a v kolik dojedu, je to luxusni ...

pokud jsem uz v zahranici bez dat na konci blbe odbocil, ukazalo mi to cestu spravne - za chvili, ale uz mi to do konce trasy neukazalo km do cile, cas dojezdu ..

ve vysledku - zadarmo super :) budu to rad poustet a oznacovat zacpy :)
motas
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pát pro 11, 2009 21:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020

[app] Waze - navigace

Příspěvek od motas »

Tak jsem dnes vyzkoušel, ale zatím IMHO nepoužitelné. A to z důvodu šílené spotřeby. Navigovat jsem Waze nechal asi hodinu a půl a ze 100 % to sežralo 70 % kapacity baterie. Nejhorší na tom je, že celou dobu byl telefon v CR 200. Nabíječka prostě nestíhala nabíjet tak rychle, jak Waze baterku vybíjel :-(
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: [app] Waze - navigace

Příspěvek od mberdych »

Tak to je spatne.
delfin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: úte zář 03, 2013 21:03
Zařízení: Nokia Lumia 920

[app] Waze - navigace

Příspěvek od delfin »

Se spotřebou baterie mám obdobné zkušenosti. Cca 10% dolů za hodinu jízdy, taktéž na CR-200.
motas
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pát pro 11, 2009 21:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020

[app] Waze - navigace

Příspěvek od motas »

A ještě jednu chybku to má. Mobil byl připojený přes BT s HandsFree v autě, všechny zvuky z mobilu včetně hovorů šly přes HF, je Waze navigovalo z reproduktoru mobilu.
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: úte úno 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

[app] Waze - navigace

Příspěvek od hamoun »

ja dojel s nabitym telefonem (na kablu) :) po 8 hodinach cesty ....
vsechny navigace mi hlasi pokyny pres telefon, kdyby mi to na kazde hlaseni vyplo prehravani hudby v aute, byl bych fakt na*rany :)
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: [app] Waze - navigace

Příspěvek od mberdych »

Motas: nevim jak na wp, ale na jinych platformach se vystup zvuku da nastavit v menu.
motas
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pát pro 11, 2009 21:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020

[app] Waze - navigace

Příspěvek od motas »

na WP toto nastavení není (nebo jsem ho nenašel :-) )
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

[app] Waze - navigace

Příspěvek od dwbmb »

hamoun píše:ja dojel s nabitym telefonem (na kablu) :) po 8 hodinach cesty ....
vsechny navigace mi hlasi pokyny pres telefon, kdyby mi to na kazde hlaseni vyplo prehravani hudby v aute, byl bych fakt na*rany :)
Zkusím. Ráno jsem to měl na zkoušku po cestě do práce puštěné s muzikou v pozadí, ale bez připojení k rádiu, jen z telefonu. Nicméně v takové konfiguraci hudba v pozadí normálně hraje, navigace mluví do ní bez jejího přerušení.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

[app] Waze - navigace

Příspěvek od dwbmb »

hamoun píše:ja dojel s nabitym telefonem (na kablu) :) po 8 hodinach cesty ....
vsechny navigace mi hlasi pokyny pres telefon, kdyby mi to na kazde hlaseni vyplo prehravani hudby v aute, byl bych fakt na*rany :)
Zkusím. Ráno jsem to měl na zkoušku po cestě do práce puštěné s muzikou v pozadí, ale bez připojení k rádiu, jen z telefonu. Nicméně v takové konfiguraci hudba v pozadí normálně hraje, navigace mluví do ní bez jejího přerušení.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

[app] Waze - navigace

Příspěvek od dwbmb »

iljusin66 píše:Ještě tam ovšem jsou chybky, ale je to první verze, takže se to určitě bude zlepšovat. Zkoušel jsem cestu do práce. První pokus o naplánování skončil na hlášce "Nelze se spojit s plánovacím serverem", při druhém pokusu Waze komplet spadlo, při třetím už se chytlo a navigovalo. Ovšem hlasové pokyny mi přijdou zvláštní. Asi se na to zvyknout dá, ale nepřijdou mi úplně šťastné. Příklady:

- přijížděl jsem ke křižovatce na které jsem měl zahnout doprava na hlavní a po cca 500 metrech zahnout doleva. Navigace zahlásila správně - zahněte doprava, ovšem pak ihned po zahnutí mi nahlásilo - zahněte doleva (bez uvedení, že už po těch 500 metrech)
Na tom upřednostnění mobilní sítě něco bude. Přestože mám FUP 10GB, tak ho mám bohužel u Vodafonu, což má praktický důsledek v tom, že se mi to něchtělo stáhnout vůbec. Teprve po vypnutí mobilních dat se mi to stáhlo přes WiFi v cuku letu.

A ano, i já jsem zpozoroval občasnou absenci hlášky o vzdálenosti, i v případě cca 900 metrů (ve městě!!!) to prostě řeklo jen ať zahnu.
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

[app] Waze - navigace

Příspěvek od martintrojanek »

také se přidávám, absence hlášky o vzdálenosti odbočky je úsměvná, ale u mě to dělá jen při odbočování vlevo, takže bych kolikrát skončil v poli :) jinak si myslím, že navigace je dobrá, a hlášení o kolonách, nehodách... luxus
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

[app] Waze - navigace

Příspěvek od dwbmb »

Tak jsem dělal hokusy pokusy a zde je výsledek:

Waze funguje přes Bluetooth, ALE:

Jsou tři možné audiovýstupy, které mají různé priority, stejné, jako třeba ve vestavěné hudební aplikaci.

Priorita:
1. Stereo výstup na sluchátka
2. Bluetooth
3. Integrovaný reproduktor

V čem se však Waze liší je to, že aktivní audio výstup detekuje jednou při startu aplikace a pak již ne. Pokud chcete tedy používat Waze přes Bluetooth, musí být splněny dvě podmínky již při spouštění aplikace:

1. Připojené BT handsfree
2. Odpojený stereo jack

Abych řekl pravdu, nejsem si jistý, jestli je to bug nebo feature. Našel jsem totiž scénář kombinace hudby a hlasových pokynů navigace, který mi v autě naprosto vyhovuje (mám vestavěné rádio s 3,5mm vstupem, BT handsfree do ucha).

1. Zapnu BT
2. Odpojím stereo výstup
3. Pustím Waze - detekuje BT, bude používat BT
4. Zapojím 3,5mm jack
5. Pustím hudbu

Výsledek: Hudba hrající v repro automobilu, hlasové pokyny dostávám jen já přímo do ucha přes bluetooth. Hrající hudbu to nikterak nenarušuje. Doufám, že tenhle "bug/feature" nikdy neopraví, protože to je naprosto skvělé :D
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: [app] Waze - navigace

Příspěvek od Daff_Cz »

Tak jsem dneska jezdil se zapnutou waze navigaci a musim rict, ze spotreba je opravdu velka, 1,2A nabijecka mela opravdu co delat a stejne se baterka nedobila doplna. Jinak telefon byl po cca 2,5 hodinach rozpalenej az se zacal sekat a po vypnuti navigace, jiz znovu nesla zapnout, vzdy se objevila jen ta uvodni obrazovka s napisem Waze a pak to spadlo...
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

[app] Waze - navigace

Příspěvek od dwbmb »

Takže to funguje úplně stejně jak na iOS, to není vůbec špatný :-D
cubic214
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát pro 31, 2010 14:46
Zařízení: lumia 950 DS + Lumia 920
Bydliště: ZA

Re: [app] Waze - navigace

Příspěvek od cubic214 »

Da sa nejako nastavit aby to bolo na sirku? Dik
motas
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pát pro 11, 2009 21:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020

[app] Waze - navigace

Příspěvek od motas »

Jak funguje u Waze zasílání informací o ujetých kilometrech na server? Musí se odesílat ručně, nebo se posílají pravidelně? Já co waze testuji, tak jsem najezdil již několik set km a na webu mám 20,6 :-)
delfin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: úte zář 03, 2013 21:03
Zařízení: Nokia Lumia 920

[app] Waze - navigace

Příspěvek od delfin »

Odesílá se to samo, ale funguje to podle počasí. Některé jízdy tam vůbec nemám.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

[app] Waze - navigace

Příspěvek od dwbmb »

Tak tak. Já jsem si třeba všiml, že to nepočítá trasy, pokud jedu s Waze běžícím pouze na pozadí (třeba s vyplým displejem atp). Přestože Waze na pozadí běží (naviguje, takže asi jo), trasy nikde. Pokud ho nechám běžet na rozsvícené obrazovce, tak ej to cajk, ale mám pocit, že se mi telefon roztaví :/
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 hostů