konec na mobilmania.cz

Volná diskuze na libovolná témata...
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

konec na mobilmania.cz

Příspěvek od mimonaut »

Tak jsem po letech zrušil svůj účet na mobilmania.cz / zive.cz -prostě už to s těmi reklamami přeháněli :-)

Blbý je, že neumožní odstranit i veškeré příspěvky, což ostatně nejde ani na sm.
tedy, ono by to asi šlo, myslím, že je na to nějaký zákon..
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

konec na mobilmania.cz

Příspěvek od Manek49 »

mmmm. > s tebou bych chtěl mít dvojdomek, kdykoliv tě tu vidim, tak jen špačkuješ...
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

konec na mobilmania.cz

Příspěvek od jkubovic »

mmmm. - ak si si nevšimol, ide o tému OT - takže kde inde by to malo byť?
Alebo len nahánaš počet príspevkov? Pretože k téme reklám na mobilmania.cz / zive.cz si sa nevyjadril, ani k možnosti odstrániť účet aj s príspevkami.
Ja si myslím, že užívateľ by mal mať možnosť zvoliť si, či majú byť jeho príspevky odstránené alebo nie.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

konec na mobilmania.cz

Příspěvek od mimonaut »

Taky si myslím.. ještě se na to zeptám kolegy co má na starosti právo.. Mě to docela vadí, když se rozhodnu zmizet, nechci, aby po mě zůstalo cokoliv..
KarelMlha
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: sob pro 20, 2008 9:29
Zařízení: Lumia 640 xl lte, note 4
Bydliště: HK

konec na mobilmania.cz

Příspěvek od KarelMlha »

Reklam je tam fakt hrozně, a nehorší je, když se to ojevuje i na mobilu. To by člověk vraždil. Další věc mě štve najití křížku, než to zavřu.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: konec na mobilmania.cz

Příspěvek od murder »

Odstranění příspěvků jde, ale nikde to nedělají, protože se ztratí "souvislost" v tématech. Vyprdni se na "truc" prostě tam přestaň chodit, pokud chceš. A musím dát za pravdu, to co se zde v ČR děje s reklamou je něco příšerného a jde to napříč zpravodajským webem.

Jedinou obranou bude omezit návštěvnost přereklamovaného webu a hlavně neklikat na reklamy.

Ono se to třeba vrátí do "normálních" kolejí.

Druhou variantou je možnost předplatného bez reklam, za kvalitní obsah bych byl ochoten pravidelně platit...
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

konec na mobilmania.cz

Příspěvek od iljusin66 »

Tvé příspěvky jsou už jejich o tom zákon neříká nic. Jsou nějaké osobní údaje které o tobě vedou a ty si můžeš nejdříve vymazat sám než zrušíš účet + můžeš o to i požádat a oni ti musí vyhovět. Ovšem není to tak jednoduché jak se zdá. Teoreticky když zažádáš nějakou firmu o výmaz tvých soukromých údajů z jejich databáze, tak by to měli učinit tak aby nebylo možné tato data ani obnovit. Ovšem v praxi asi nebude tak horké. Jsou firmy které zálohují velká množství dat na magnetické pásky a nedovedu si představit, že někam napíšeš, že chceš smazat a oni z pásek oživí všechny své zálohy, vymažou tě z databáze a pak zase zálohy uloží ;)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

konec na mobilmania.cz

Příspěvek od htcjirka »

Je to otres,na zahranicncich webech opravdu neni vnucovano tolik reklam,ani zdaleka ne..Mobilmania neni jedina,kde to uz opravdu primo "preteka" reklamou.Reklamu v jiste mire snesu,zaplatit si za web bez reklamy tez nemam problem,ale soucasne weby me nuti pouzivat adblock,co je moc, to je moc.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: konec na mobilmania.cz

Příspěvek od murder »

Jelikož používám ie11 tak adblock nic moc. Je tam nějaký filtr, ale moc nechodi. Třeba s ním jen neumím :(
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

konec na mobilmania.cz

Příspěvek od htcjirka »

U Opery 100% funkcnost,reklamu jsem nevidel ani nepamatuji.
KarelMlha
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: sob pro 20, 2008 9:29
Zařízení: Lumia 640 xl lte, note 4
Bydliště: HK

konec na mobilmania.cz

Příspěvek od KarelMlha »

Zrovna jsem si na Smartmanii na Note 3 pustil video o Lumii 1520. Svisle se objevil pruh s reklamou Vodafone. Video šlo, pruh tam byl stále a nešlo se ho zbavit. Humus .
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

konec na mobilmania.cz

Příspěvek od Jiří Hrma »

KarelMlha: Za ten problém s pruhem Vodafone se moc omlouvám, také mi to pije krev a už to několik hodin řešíme, ale chyba není na naší straně, nýbrž na straně zadavatele inzerce, který tam pouští špatnou grafiku (namísto Flashe, který se na většině zařízení nezobrazí). A bohužel kampaň běží od večerních hodin, a to už v agenturách nikdo na připomínky nereaguje.

Na SmartManii je možné nechat odstranit účet včetně příspěvků, ale nikdy jsme to nedělali, protože tím pak zmizí "souvislosti" v jednotlivých diskuzích, do kterých se uživatel zapojoval.

htcjirka tu zmiňoval, že by neměl problém zaplatit si za web bez reklamy. Já si už déle hraji s myšlenkou, zda něco takového čtenářům nenabídnout (za malý roční nebo měsíční poplatek), ale zatím jsem stále nenašel odvahu to realizovat. Nebo by o něco takového mezi vámi byl zájem?
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: konec na mobilmania.cz

Příspěvek od mberdych »

Za me rozhodne ANO.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: konec na mobilmania.cz

Příspěvek od murder »

Již jsem psal ještě před Jirkou, jo rád si připlatím za bez reklamní čtení.
mceza

konec na mobilmania.cz

Příspěvek od mceza »

Za mě ne. Už tahkle většinu informací hledám na zahraničních webech. Kdyby měla SmartMania vlastní originální obsah, tak bych to zvážil. Ale platit za to, že mohu přečíst přeložený článek z jiného webu (a to ještě převzatý dost pochybně) nebo shlédnout videorecenzi, kterou na jiných serverech udělají kvalitněji a se zlomkem reklam? Ne, za to mi to nestojí.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

konec na mobilmania.cz

Příspěvek od Cheetah007 »

Já už tam ani nechodím, ta reklama mě neskutečně štve a je to snad horší než před čtvrt rokem.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

konec na mobilmania.cz

Příspěvek od Simon »

Len taký dotaz, je nejako určené kto musí koľko článkov napísať za určité obdobie, alebo tak?
mceza

konec na mobilmania.cz

Příspěvek od mceza »

Podzimkovi tam asi skočila na konec nula navíc, co? :D
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

konec na mobilmania.cz

Příspěvek od Radek Hulán »

jkubovic píše:Ja si myslím, že užívateľ by mal mať možnosť zvoliť si, či majú byť jeho príspevky odstránené alebo nie.
A jak bys to chtěl realizovat? Některé diskuze jsou větvené, odstranění "kořene" je docela problém. Příspěvky píšeš dobrovolně, naopak jejich odstranění na tvoji žádost je náklad pro provozovatele webu (v ceně min stovky Kč na pracovníka, co se tomu musí věnovat, spíše více). Zaplatíš tento náklad?
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

konec na mobilmania.cz

Příspěvek od jkubovic »

Neviem, prečo by som mal niečo platiť?
Mne osobne je jedno, či niekde moje príspevky zostanú alebo nie.
Len som napísal, že by bolo bolo vhodné, keby užívateľ takúto možnosť pri rušení účtu mal.
Mimonaut nie je jediný, kto by to chcel - stretol som sa na fórach s viacerými užívateľmi, ktorí niečo také požadovali.
A keď ich bude veľa, tak majitelia webov sami začnú od dodávateľov vyžadovať nástroj, ktoý umožní odstrániť užívateľa aj s príspevkami. Alebo aspoň premenovať na nejaký "noname".
Ochrana osobných údajov je dnes "ošemetná" záležitosť, nikto nebude riskovať, že by to nejaký príliš paranoidný užívateľ ťahal na súd, alebo do Bruselu.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 hostů