DOTAZ: Opera Mini pro WP

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Opera Mini pro WP

Příspěvek od tslany »

s.s.rock zde asi jenom dělá machy s tím, že vlastnil HTC Touch Pro2. Jinak by věděl, jak je napsaná Opera Mini pro Windows Mobile :wink:
s.s.rock
varování
varování
Příspěvky: 108
Registrován: stř úno 03, 2010 9:06
Zařízení: Samsung Note2, dříve HTC Desire S, HTC Touch Pro2

Opera Mini pro WP

Příspěvek od s.s.rock »

Prosím tě nech si to rypani na blechy v kožichu, dík. Já mysel ze opera mini na WP zatím neexistuje? Nebo mi něco z vlákna uteklo?? Jinak na WM emulátor byl a opera mini v něm běžela naprosto normálně, nebyl v tom žádný problém. ;-)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Opera Mini pro WP

Příspěvek od tslany »

Nerýpu. Jenom ty se nechytáš. Čti znovu a pořádně :wink:
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Opera Mini pro WP

Příspěvek od tslany »

s.s.rock: Tak pokud bys sem přeci jen náhodou zavítal vyvolávat další flame, tak tady máš vysvětlení toho, co jsem po tobě chtěl:
  • Windows Mobile není Windows Phone
  • Windows Mobile umožňuje běh nativních aplikací psaných v téměř jakémkoliv programovacím jazyce
  • Pro Windows Mobile byla/je dostupná Opera Mini i Opera Mobile
  • Obě dvě tyto aplikace jsou psané v nativním kódu
  • Jak si jistě dokážeš všimnout o řádek výše, nikde není zapotřebí žádná Java, nebo emulovaná vrstva. Opera Mini/Mobile by šla (stejně tak jako Firefox) naprogramovat na Windows Phone bez problému. A věřím, že jakmile by se objevila ve Store aplikace takového jména, že by Microsoft tyto aplikace povolil (pokud by splňovali všechna kritéria).
Deaktivovaný účet (01.2013)

Re: Opera Mini pro WP

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2013) »

Jen dodám, že na Windows Mobile lze bez omezení používat i J2ME Operu Mini, na starších zařízeních je tak mnohem rychlejší než aplikace přímo pro WM.

Pokud však bude MS trvat na použití jádra IE tak je otázka, k čemu takový prohlížeč vůbec bude. Prohlížečů s jádrem IE už je několik a Operu oceňuji zejména pro to, že dělá věci po svém, jinak a z mého pohledu lépe než IE.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Opera Mini pro WP

Příspěvek od mimonaut »

Z tvého pohledu lépe v čem přesně? IE jádro má lepší podporu standardů, což znamená mnohem víc kompatibilních webů a je MNOHOKRÁT rychlejší (ostatně neznám prohlížeč krom safari, který by na mobilu stejného HW jako např. 1GHz jednojádru na WP7.x telefonech běžel rychleji, ale třeba mi nějaký prozradíš). Vše ostatní se dá doprogramovat, jádro je jen o interpretaci a vykreslování.. Vše, včetně zalamování textu, použití jiných fontů nebo komprese na straně serveru (což BTW s datasense už umí i WP8)

Na desktopu si to taky dělala opera tak dlouho po svém, až nakonec zjistila, že je to cesta do pekel a vykresluje webkitem..

spíš se mi zdá, že jsi jen "trochu" zaujatý a i kdyby to fungovalo sebelíp, stejně si rejpneš ;-)
Deaktivovaný účet (01.2013)

Re: Opera Mini pro WP

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2013) »

Zatím žádný z prohlížečů co jsem na Windows Phone zkoušel nedokázal současně
- nastavit velikost textu vhodnou pro plnohodnotné čtení
- zobrazit text v jednom sloupci, abych se mohl posouvat jen nahoru a dolů

Neříkám, že to nejde všude, ale pokud stránka nemá kvalitní mobilní verzi, prohlížeč IE a spol. to nezvládá, Opera ano. Možná moje požadavky odpovídají počátku tisíciletí, kdy se dělaly převážně účelné přístroje, ale na mobilním telefonu chci stránku číst, ne neustále zoomovat, posouvat do stran, nastavovat velikost písma pro každou načtenou stránku zvlášt atp. Pokud mám displej menší než 4 palce, pak je to peklo. S Operou Mini není problém prohlížet desktopovou stránku i na 2“ displeji. A když k tomu připočítam možnost klávesových zkratek, posunutí přesně o stránku nahoru či dolů jedním rychlým stiskem, tak je mi špatně z toho, kam se mobilní prohlížeče (alespoň ty na WP) dostaly. Doufám, že podobné nápady nepochyti ostatní firmy, mít na Androidu k dispozici jen Chrome a jeho obarvene klony, to bych musel ze zásuvky zase tahat Kaisera.
mceza

Opera Mini pro WP

Příspěvek od mceza »

pavelbures píše:Pokud mám displej menší než 4 palce, pak je to peklo. S Operou Mini není problém prohlížet desktopovou stránku i na 2“ displeji.
Ale prosimtě. A kolik těch >4" WP8 elefonů je? 620 s 3,8" a tím končíme...

Já naopak oceňuji, že IE ve WP ukazuje stránky přesně tak, jak jsou napsány. Žádné vlastní úpravy.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Opera Mini pro WP

Příspěvek od tslany »

I tak tam IE někdy upravuje občas velikost fontu. Ve WP7 před Mangem to šlo jednoduše vypnout v registrech, ale od Magna ten klíč přestal mít vliv, a ve WP8 si ho nevypnu.
Deaktivovaný účet (01.2013)

Re: Opera Mini pro WP

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2013) »

Mceza: Ono i na 4.3“ je to stejné. Jediné, kde se dalo IE jakž takž používat, byl Ativ S.

Ideální by bylo, kdyby si uživatel mohl vybrat takové zobrazení, jaké chce, proto má taky smartphone a nikoliv hloupý telefon. Ale tohle WP zatím nezvládá.
borixeus
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: čtv čer 11, 2009 11:55
Zařízení: Dell Venue Pro, Xperia X10, Lumia 820

DOTAZ: Opera Mini pro WP

Příspěvek od borixeus »

Souhalím s Pavlem, IE je suverénně nejslabší stránkou celého WP. Já mám Lumii 820 a v IE stojí prohlížení stránek za velký kulový. Jediné pozitivum je rychlost načítání stránek, ale upřímně, pokud by to trvalo o sekundu déle, tak mě to nějak nerozhodí. Ergonomie celého IE nestojí za nic - díky tomuto prohlížeči jsem přestal používat taby a jsem zpět někde v dobách IE6 z desktopu, kdy otevřený prohlížeč rovnal se jedna stránka. Zaplaťpánpu, že existuje aspoň aplikace Opera Link, pač lovit stránky v IE v oblíbených nebo nesmyslně připínat dlaždice stránek na plochu je zdržující a otravující hovadina - plochu si zadělám max. jednou stránkou. Je mi jasné, že tohle se dá nahradit jiným prohlížečem s jiným ovládáním, ale když jdu na internet z jiné appky, stejně to otevře IE a i ostatní prohlížeče pro WP stojí celkem za prd, je to pořad to samé v různých barvách a většinou ještě horší než tragický IE.
Co je ale nejhorší je, že není schopen ani zalamovat řádky, takže prohlížení spousty webů je spíš utrpením. Neustále otáčet displej na šířku, zoomovat, posouvat a to i na 4,3´´ displeji. Popravdě, na prohlížení webu často raději vytáhnu starej křáp s androidem a operou classic, jinak bych ho už vůbec neměl.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Re: DOTAZ: Opera Mini pro WP

Příspěvek od Simon »

Uc browser ma dobrý spôsob viacero kariet, lebo pre mňa je vcelku nepohodlné na IE mať viacero stránok.
patdevast
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: sob lis 16, 2013 13:54
Zařízení: Lumia 820

DOTAZ: Opera Mini pro WP

Příspěvek od patdevast »

Explorer ne. Zásadně UC Browser. Říkal jsem si, že nebudu zaujatej z desktop Windows, ale on IE stojí za prd i tady. Ruce pryč a doufejme ve vydání kvalitní mobilní/mini Opery pro WP podporující zalamování, link, turbo... . Koneckonců, ta desktopová, co už nestojí na prestu, taky stojí za h***o. Donutilo mě to používat Chrome a tomu jsem se dlouho bránil.
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

DOTAZ: Opera Mini pro WP

Příspěvek od CageJ »

chrome pouzivam a iba nadavam..
ja praveze chcem dat opat sancu novej Opere s novym jadrom.. na slabych PC a mobiloch je to katastofa ale na tych normalnych to bude OK...
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

DOTAZ: Opera Mini pro WP

Příspěvek od mimonaut »

borixeus píše: díky tomuto prohlížeči jsem přestal používat taby a jsem zpět někde v dobách IE6 z desktopu, kdy otevřený prohlížeč rovnal se jedna stránka.
To, že si tlačítku vedle adresního řádku neumíš přiřadit tlačítko pro taby je tvůj problém, ne problém IE..
Zkusil jsem hodně mobilních prohlížečů na různých platformách a IE patří rozhodně do lepší poloviny..
Uživatelský avatar
Dr.Y
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 05, 2013 21:44
Zařízení: Huawei P9 Lite White

DOTAZ: Opera Mini pro WP

Příspěvek od Dr.Y »

Nevim no, ale taky IE radim do te lepsi poloviny, stranky zobrazuje tak jak ma, jedine velke minus vidim v zalamovani stranek, ale to nejak prekusuju, protoze vetsina webu co ctu maji mobilni verzi. UC Browser mne pripada, ze neni tak plynuly jako IE.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

DOTAZ: Opera Mini pro WP

Příspěvek od htcjirka »

V minulosti velky milovnik Opery,ovsem proti soucasnemu IE ve WP vubec nic nemam,svizny,spravne zobrazujici prohlizec.Jedine co me chybi je spravce hesel,ale bez toho dokazu zit.
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

DOTAZ: Opera Mini pro WP

Příspěvek od Jakub Karásek »

Jak nesnasim stolni IE, tak proti mobilnimu absolutne nic nemam. Driv jsem na Windows mobile pouzival Operu, bylo to fajne, ale nic mi v IE na WP nechybi, snad jen zalamovani radku.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

DOTAZ: Opera Mini pro WP

Příspěvek od Sinpa »

Další alternativa je Maxthon
http://www.windowsphone.com/cs-cz/store ... 36f26d04d4" onclick="window.open(this.href);return false;
borixeus
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: čtv čer 11, 2009 11:55
Zařízení: Dell Venue Pro, Xperia X10, Lumia 820

DOTAZ: Opera Mini pro WP

Příspěvek od borixeus »

mimonaut:
Nevím, proč tvoříš závěry ze zavádějících myšlenek. Tlačítko obnovit/zastavit používám často a pokud si to přepnu na záložky, tak se do předchozí pozice záložek dostane zase tohle. Předpokládal jsem, že nemusím rezepisovat úplně všechny detaily.
Prohlížeč je věc, která se používá velmi často, takže pokud je k dispozici jen řešení, na které se dá nějak zvyknout, tak to není zrovna výhra.
Pokud mi ale poradíš, jak nastavit IE tak, abych měl vedle adresního tlačítka obnovit/zastavit, záložky a pokud možno i vpřed a aby dokázal zalomit text, aby se dal pohodlně číst bez přepínání na mobilní verzi, neustálého posouvání nebo překlápění dipleje na šířku, tak všechno odvolám a prohlásím, že IE je naprosto skvělej.

Jinak, u UC Browseru mi vyhovoval způsob záložek, posouvání tam i zpět bez nového načtení stránky (takže např. i na smartmanii se dalo tlačítko zpět použít) a celkem lepší ovládání, ale zase některé weby zobrazoval dost mizerně a zalamoval ještě hůře než IE (např. opět smartmánii).
Maxthon mi neustále padá a když ho nevypnu tlačítkem zpět, po uspání telefonu a probuzení, vždycky zamrzne.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 hostů