Více telefonů na jednom live účtu

Tipy, triky, neoficiální postupy a užitečné návody pro Windows Phone
Odpovědět
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Více telefonů na jednom live účtu

Příspěvek od murder »

Hledal jsem, nešel jsem, případně že je zde řešeno prosím o nakopnutí správným směrem. Jde mi o to, že chci pro celou rodinu WP (manželka + 2 kluci) vím, že jdou přidat telefony pod jeden účet, ale pak se i fotky, dokumenty ukládají do jednoho účtu Skydrive, jde to nějak oddělit? Buď různé Skydrive účty, podle mailu uživatele, nebo alespoň různé výchozí složky v jednom účtu Skydrive. Všichni mají svůj live účet, ale klasika spořivý čecháček, chci platit za aplikace jen v jednom účtu, hlavně za hry by mě kluci (9, 10 let) zruinovali :tlem:
Je nějaké řešení, nebo se spokojit s namixováním obsahu (případně nesynchronizovat se Skydrive a synchronizovat jen s pc)
Předen děkuji za přínosné odpovědi :wink:
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Více telefonů na jednom live účtu

Příspěvek od amentma »

podla mna to oddelit nejde, teda vsetky nativne veci systemu (kontakty, skydrive zlozky, atd.) sa synchronizuju vsade rovnako.

druha vec je automaticka zaloha telefonu (aplikacie, sms, atd) tam neviem isto ci sa pri obnove telefonu neda vybrat, z ktorej zalohy chcem obnovit, teda ak budu pod jednym ID prihlasene 4 zariadenia, tak si myslim ze obnova ponukne 4 rozne zalohy.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Více telefonů na jednom live účtu

Příspěvek od murder »

No právě kontakty, maily oddělit jdou, horší je už položka "já" a ten Skydrive.
Automatická záloha je též pro každý tel zvlášť (netuším jen sms).
Ještě jinak jak je to ve firemním Exchange, jak vůbec funguje? Správce (já) budu určovat co se smí a co ne? Jak je to s WPStore?
Nebylo by to použitelné pro můj případ?
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Více telefonů na jednom live účtu

Příspěvek od mmme »

Co nechat sobe live ucet, nakoupit par apps co potrebujes, to same pro manzelku a detem skrz hry spolecny ucet? Ve vysledku se to muze hodne priblizit tvym pozadavkum.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Více telefonů na jednom live účtu

Příspěvek od murder »

No taky nad tím uvažuju, teď jsem si hrál s "Mojí rodinou" ale tam jde jen určit co bude stahovat: placené, free, nic.
Já mám ještě jeden live účet kde mám nakoupeno dost aplikací včetně her, ale musím tam vyčistit Skydrive, které jsem si nechával jako zálohu. Když už tam je moje rodina, tak by mohli minimálně "děti" mít sdílené appky.
No ještě budu koumat nad tím firemním Exchange, ale tam budou "sdílené" asi jen firemní appky mimo store.
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Více telefonů na jednom live účtu

Příspěvek od amentma »

Ta moznost s Exchange ta urcite nebude stat malo penazi. Ked si odmyslim ze by si chcel platit licnecie za Exchange alebo Small business server, potazmo to robit cez cloudovy Windoes Intune, comu sa urcite nevyhnes je certifikat od Symantecu, ktorym sa "podpisuje" company hub, a ten stoji na rok tusim 200usd...
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Více telefonů na jednom live účtu

Příspěvek od murder »

Ok píšu že neznám řešení, ok takhle to je cenově nesmysl. Ale stejně mě zajímá jak je tam poté licencování aplikací? Ze store každý telefon svoji a firemní aplikace do všech?
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Více telefonů na jednom live účtu

Příspěvek od amentma »

Ano presne tak. S tym ze do company hubu mozes umiestnit aj cudzie appky, cize teoreticky ti staci kupit raz, podpisat xap firemnym certifikátom a nasledne dat do company hubu k dispozicii vsetkym vo firme, resp v rodine.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Více telefonů na jednom live účtu

Příspěvek od murder »

Tak díky jsem chytřejší. Tak asi skončím s klukama na jednom účtu, když si představím vše kupovat 2x...
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Více telefonů na jednom live účtu

Příspěvek od steelspace »

amentma píše:Ano presne tak. S tym ze do company hubu mozes umiestnit aj cudzie appky, cize teoreticky ti staci kupit raz, podpisat xap firemnym certifikátom a nasledne dat do company hubu k dispozicii vsetkym vo firme, resp v rodine.
Že si aplikaci přepodepíšeš ještě nezanmená, že máš licenci :) To už můžeš rovnou koupit vývojářský účet.
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů