Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Carlosso
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 469
Registrován: pon bře 11, 2013 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Carlosso »

Zejtra se mění čas,mění se i automaticky u Lumií?Vstávám do práce tak bych nerad přišel pozdě nebo naopak moc brzo :D to znamená,když si dám teď budík na šestou,zazvoní mi zítra podle starýho času nebo podle novýho?Je mi jasný že se to má nejspíš automaticky měnit ale pamatuju jak mi u Lumie blblo automatický nastavení času podle operátora tak se pro jistotu ptám...Díky.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Re: Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Cheetah007 »

No poznáte to sám pro jistotu doporučit jako pojistku druhej foun či budík řízený rádiovým signálem.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od matoman »

ako istota by bol budik nicim neriadeny :) (lebo ten riadeny, nemusi chytit signal a neprestavit sa :), klasika je istota )
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od vormen »

řeším teď menší problém po přechodu z androidu. chtěl bych odstřihnout google účet. pošta a kalendář je vpohodě. ale problém je s importem kontaktů. ty sice dokážu natáhnout do microsoftu, ale pouze bez fotek. to mně docela vadí. poradí někdo?
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od SirTom »

A jsi si jistý, že je to bez fotek? Mám totiž dojem, že když jsem to dělal (ale už je to fakt dlouho) tak na netu u MS se to tvářilo bez fotek, které ale pak v telefonu byly, ale ruku do ohně bych za to nedal, už to jsou minimálně dva roky...
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od vormen »

určitě bez. na stránkách MS to je načítá jenom obrázky kontaktů z FB jinak žádný. ale už se mi to podařilo předělat přímo v telefonu dost krkolomným způsobem. seznam google jsem exportoval na live.com mail, bez obrázků teda. následně jsem v mobilu ve filtrech dal zobrazit google a hotmail, čili dva identické seznamy, které se automaticky propojily. potom u těch kontaktů z fotkou (cca 10) jsem po jednom klikal a dal upravit, klikl na fotku, ta se uložila do složky profilové fotografie, nasledne zpět a upravit kontakt hotmail, vložit foto ze složky profilové fotografie a hotovo. zajímavý je, že ty fotky se neukládají natrvalo, ale jen po tu dobu editace.
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od vormen »

ještě mám jeden dotaz. když jsem přešel na wp, tak mi bylo jasný, že potřebuju účet od MS. tak přímo v telefonu jsem se zaregistroval a získal jmé[email protected]. tento účet se nastavil jako účet microsoft. kontakty, kalendář i maily se synchronizují. jenže je tam v nastavení účtů ještě možnost přidat Outlook. to už nechápu. pokud bych ho přidal, tak předpokládám, že to bude fungovat taky, ale ten hotmail potřebuju kvůli přístupu do storu nebo jak? mám v tom zmatek. hotmail je teda live.com, ale adresu [email protected] můžu použít i v outlooku.... mám v tom fakt zmatek.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Flynn »

Pokud tě chápu správně, tak věz, že Hotmail je jen starý název pro současný Outlook. Nemá nic společného s MS Outlook v balíku MS Office pro PC s Windows.
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od vormen »

to jsem asi pochopil s tim nazvem, mail muze mit koncovku live, outlook, msn.com to je taky jasny. ale nevim v mobilu je v uctech: ucet microsoft, to je ten muj aktivni @live.com a kdyz dam pridat ucet, tak je na vyber outlook neno hotmail. jakej v tom je rozdil? predpokladam, ze kdyz do obou zadam ten svuj live.com mail s heslem, tak budou fungovat a synchronizovat kontakty, kalendar, maily. ale kterej si teda nastavit v mobilu. je to jeste nejak zavisly na storu treba?
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Flynn »

Já jsem ještě zakládal účet u Hotmailu, Outlook tenkrát ještě nebyl. Ale je to to samé a nemělo by to mít vliv na nic. Pokud máš Hotmail účet, zvolil bych klidně Hotmail i v telefonu. Je to jen původní a alternativní název pro nynější Outlook. Zkus to, přihlásit se v PC: napiš do vyhledávače hotmail.com a mělo by ti to nabídnout přihlášení ke tvému účtu. Po přihlášení se ti otevře okno Outlooku.
Mám sice WP 7.8, ale v nastavení účtů mám Windows Live (Hotmail, Xbox LIVE, Messenger a další, Outlook (Systém Exchange a služby Office 365) a pak ještě dalších 9 na výběr atd. Pro používání k nákupům a pod., je podstatné mít založený účet Windows Live. Jak je to ve WP8, nevím.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od relouth »

Ja som zakladal asi pred mesiacom..ale telefon mi neponukol outlook,ale hotline ucet..Ak je to len stary nazov..preco to furt ponukaju ?
Scaladek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 146
Registrován: úte led 22, 2013 10:56
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Scaladek »

Hezké (není to sarkazmus) odpoledne všem :)

Mám otázku: Po provedení migrace od Googlu k Microsoftu (viz toto téma) mi zatím všechno funguje, až na jednu věc. Ve schránce Outlooku v telefonu se mi e-maily neřadí do konverzací. V nastavení je přepínač na konverzace a ten mám zapnutý... Nevíte někdo čím to? Nebo je potřeba to ještě nastavit někde na Outlook.com? Díky za radu :wink:
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od mimonaut »

Obligátní otázka: zkusils to vypnout a zapnout?
ještě bych vyzkoušel ten přepínač přepnout tam a zpět.

a ještě otázka: dělá to jen u těch starých konverzací, nebo i u nově vzniklých? :-)
Scaladek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 146
Registrován: úte led 22, 2013 10:56
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Scaladek »

Vypnout a zapnout sem to zkusil, hlavně jsem to ale měl defaultně zapnuté když jsem v tom nastavení byl poprvé... Je to nová schránka na tom outlooku, takže to dělá od založení. Ale neřadí se to do konverzací ani na webu, takže mě napadlo, že je zakopanej pes tam...

EDIT: Tak na webu mám řazení do konverzací zapnutý... V nastavení, ale v přijaté poště to do konverzace řazený nemám... Teda, takhle, chápu ty konverzace tak, jako to bylo v Gmailu, že zprávy se stejným předmětem se řadily do konverzace, což se tady prostě neděje a já nevím proč.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od mimonaut »

Mno tak to zkus. Na webu jde zapnout řazení do konverzací..
Scaladek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 146
Registrován: úte led 22, 2013 10:56
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Scaladek »

Viz výše... Na webu zapnuté, v telefonu zapnuté, ale neřadí se to ani na webu, ani v telefonu... konkrétně se mi jedná o výpisy ze školního IS, který chodí pořád ze stejné adresy a mají vždy stejný předmět... Na Gmailu se řadily bez problémů, tady to prostě nefunguje a já nevím proč...
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od HonzaBRR »

Nevíte, zda-li se dá u klávesnice nadefinovat automatická mezera za čárkou? Něco na způsob 2x mezerník, který sám doplňuje tečku, udělá mezeru a shift. Docela by se to hodilo.
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Radim Stehlík »

Je možné někde nastavit, aby se mi v doručené poště (emaily) automaticky stahovaly obrázky?
Nikde jsem tu možnost nenašel. Trochu mě irituje u každé zprávy pokaždé dát stáhnout obrázky...
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od dwbmb »

Bohužel, toto není možné.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 28 hostů