Windows 8.1 "Blue"

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od amentma »

Mozete niekro presne napisat, ako ma ten upgrade cez Store vyzerat? Je vidiet nejaky progress ked sa to stahuje? Lebo ja ked kliknem prevziat tak mi prebehne cez obrazovku parkrat progressbar, potom sa Store zavrie (alebo crashne?) a ked ho otvorim znova, zase mi tam svieti ze je dostupny upgrade a v nom tlacidlo prevziat, ale nikde nevidim ci sa uz prebera alebo nie.
Jirka M
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv zář 19, 2013 10:54
Zařízení: Nokia E7 - Nokia L920

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od Jirka M »

Tak tomuhle říkají modernizace na lepší systém jo? Humus! Já to mám na tabletu Acer W510, takže to moc neprožívám, ale na počítači, ze kterého teď píši, bych to opravdu mít nechtěl :lol:

To tlačítko "start", je výsměch a asi mě nejvíc rozštípla ta "potřeba", být přihlášen s celým zařízením k účtu MS, páč jinak spousta věcí nefunguje :lol: Na tohle jim fakt seru, mám rád svobodu a nesnáším policejní praktiky v žádném ohledu, ať si to strčej do p*****e, já provedu zpětnou instalaci do továrního provedení na Win8, nejni to sice žádný zázrak, ale furt lepší než tohle.

Ještě klika, že jsou tu pořád XP, Wista, Win7 co? Tenhle polofašistický systém s úložižtěm v mracích, nehť si strčej do svejch velkejch americkejch prdelí, to jim může sežrat jenom úplnej idiot bez vlastního mozku a schopnosti přemýšlet.

Nic, seru na to, já začínal na Zilog 80, doba se hnula a pořád tady máme tučňáka, to kdyby už nebylo kam jít....
Tentokrát mě MS fakt nastval, jsou v koncích blbci....... :tlem:
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od Krayzie »

Jirka M píše:Tak tomuhle říkají modernizace....
Kolko ludi, tolko chuti, ja by som si nevedel predstavit navrat ani do W7 a XP uz je pre mna nieco ako nocna mora :-)
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od amentma »

Ok tak v tom prípade mi to nefunguje :) mne celý store padne akonahle to chcem začať sťahovať...
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od mimonaut »

Tak, musím si po dni používání W8.1 postěžovat na dvě věci.
a) nesmírně mne v IE11 se.e "soft out" animace při rolování kolečkem myši - posunu stránky nahoru / dolů. Prostě je tam takovej "efektní" doběh, pomalé zastavení a hrozně to zdržuje. Člověk už začíná číst a stránka se ještě pohybuje. Chápu to u animací UI, ale u pohybu stránky to strašně otravuje. IE asi kvůli tomu neopustím, FF mám dost v práci a od google bych si nic do kompu nenainstaloval, ale stejně.. Jo, jde to naštěstí obejít úplným vypnutím plynulého posunu, takže to jde přežít, ale proboha proč?
b) Proč proboha prodloužili timeout u zobrazení ovladače hlasitosti + ovladače médií?
Ta paletka se při změně hlasitosti objeví a dlooooouho tam zůstává, navíc pokud stisknete jakékoliv tlačítko (včetně myšítka), timeout se vyresetuje a čekáte na novo. U samostatné hlasitosti to nevadí, ale když mám puštěnou muziku, už je na obrazovce pořádnej obdélník. A bohužel na tak blbém místě, že v několika málo mých používaných metro aplikacích překrývá nějaký důležitý prvek. Třeba v play.cz šipku k návratu na předchozí stránku. A k té se prostě dlouhé vteřiny člověk nedostane..
Proč ten rámeček kua nejde swipnout pryč, jako třeba notifikace na windowsphone? !!
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od tslany »

Jen škoda, že musím používat StartIsGone, naštěstí jej lze nastavit, aby se nezobrazoval v tray.
mceza

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od mceza »

:D Ty jo, tak s příchodem Windows 8 se našla spousta lidí, která si tam instalovala programy na "vrácení" klasické nabídky start. A teď s 8.1 se naopak bude tlačítko Start skrývat? :D

Že se na to MS nevykašlal a prostě nehodil do nastavení přepínač, zda tam to tlačítko chci nebo ne... Vlk by se nažral a koza...
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od tslany »

Microsoft to vyřešil naprosto geniálně - lidé si stěžovali, že jim zmizel Start, Microsoft naslouchá uživatelům. A co udělali? Přidali tam tlačítko, jenž zobrazí Metro. Naprosto geniální, to by ani mě nenapadlo, a to mám v podobných "ochcávačkách" bohaté zkušenosti :-)
David Podzimek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: úte led 24, 2012 9:49
Zařízení: iPhone 6 Plus, Nexus 5, iPad mini 2, Macbook Air

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od David Podzimek »

Vzhledem k tomu, že umí zobrazit rovnou i nabídku aplikací, tak je to dobré řešení. Plus ono tam stejně bylo, když jsi najel myší do rohu, takhle je to jen přehlednější.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od mimonaut »

Taky vám IE11 nezobrazuje správně vyhledávání google? mě to štosuje do 10 znaků širokého sloupce, takže k ničemu..
Nikde jinde to nedělá, takže si myslím, že je to dárek od Google k uvedení win8.1. Fakt tu firmu nesnášim čímdál tím víc
mceza

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od mceza »

Jakou nabídku aplikací zobrazuje?

Jinak problém se Skype "vyřešen" - dělá to spoustě lidí na celém světě a na vině padajícího Skypu hned po startu je webkamera. Po jejím zakázání v Devices už Skype naběhne normálně. Dělá to na různých strojích různých značek. Doufám, že brzy vyjde oprava.

Mimonaut: Asi ano:
googleStupid.jpg
(46.84 KiB) Staženo 27 x
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od CageJ »

urcite :tlem: :tlem: :tlem:

Mne radsej web cameru ani nenajde... Este tusim v preview alebo aj RTM W8.0 sla od dalsieho update-u skype-u s prepacenim ani boha...
mceza

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od mceza »

Mě to na 8.1 Preview fungovalo v pohodě. Asi před měsícem jsem z Preview verze přešel na nově vydanou. Tam to také šlo. Po předvečerejší 200 MB aktualizaci OS a aktualizaci Skype aplikace přes Store už to nepremává...
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od tslany »

Nevím, jaký máte s Googlem problém. V českých odkazech hledám přes Seznam, v zahraničních přes Bing, a nikde žádné chybné zobrazení neeviduje :tlem:
mceza

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od mceza »

Já nemám problém žádný. Hledám sice přes Google, ale ve Firefoxu. Čas od času Bing zkusím, ale desktopový zatím ještě nepodává uspokojivé české výsledky.
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od CageJ »

mceza píše:Mě to na 8.1 Preview fungovalo v pohodě. Asi před měsícem jsem z Preview verze přešel na nově vydanou. Tam to také šlo. Po předvečerejší 200 MB aktualizaci OS a aktualizaci Skype aplikace přes Store už to nepremává...
to mas fajn, mne uz skoro rok kamera so ziadnym ovladacom v skype-metre nejde..
mceza

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od mceza »

S přechodem na 8.1 mi přestala v notebooku jít pouze GPS. Ale tam to bude v ovladačích od Lenova...
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od CageJ »

tam skusil som aj appku - My Camera.. no web cam found...
mceza

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od mceza »

A ovladače na kameru máš aktuální a správné? Co ti to píše ve správci zařízení?
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od CageJ »

ani generic ani novsie nic...
Odpovědět

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů