Windows Phone 8 GDR3 & Bittersweet shimmer (diskuze)

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Windows phone 8 GDR3, Bittersweet shimmer Lumia

Příspěvek od dwbmb »

Setkal a kolikrát. Takhle jsem se náhodou vzbudil třeba 12 minut před první promocí. A to je už nějakejch pár let. Ať už to byl Windows Mobile, Symbian nebo Android, na budíky v těchhle smartphonech se spoléhat nedá. Nikdy nevíš, která aplikace ti vlivem nešikovnosti programátora nebo díře v OS zůstane běžet na pozadí a jsi v kelu.

EDIT: U symbianu teda budík fungoval i při vypnutém telefonu, což byla pecka. Ale to bysme od vědců a inženýrů v roce 2013 chtěli až příliš :)
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Windows phone 8 GDR3, Bittersweet shimmer Lumia

Příspěvek od Jakub Karásek »

dwbmb píše:Něco takovýho s mapama mi jako úplnýmu laikovi přijde technicky neproveditelné. Nejen že každý SW určitě používá vlastní formát ale i práci s podklady. A k čemu by to bylo? Aby byla silnice žlutá namísto fialové? Jak byste donutil programátory, aby svoje aplikace naučili pracovat s XY různými mapovými formáty? Jak byste vysvětloval různé výsledky ze stejné aplikace, kvůli mírně odlišnému pokrytí map? A k čemu by to vlastně bylo dobrý?
K čemu by to bylo dobré? Tak například, abych měl svobodnou volbu například při hledání kešky zvolit si svůj mapový podklad (typicky letecký snímek z google map nebo mapy.cz). Letecké snímky by byly samozřejmě online. Offline a online zdroje by se právě managovaly v tom hubu Mapy a aplikace by k nim měly přístup na úrovni systému. Tvůrce aplikace by jenom naprogramoval "tady bude mapa" a uživatel by si pak jen v aplikaci vybral, která to zrovna bude.

Laikovi to možná přijde neproveditelné, ale vždycky se najde nějaká věc, o které se říká, že to nejde, až se objeví nějaký iniciativní blbec a udělá to. Typicky Apple vždycky najde nějakou věc, která se již nějak kostrbatě používá, zjednoduší a je z ní hový hit. Tak proč by tohle nemohla být u MS práce s mapami?

Jinak další vylepšení WP do budoucna, co bych rád viděl, jsou "výchozí aplikace". Pokud Opera vydá prohlížeč pro WP, tak jej chci používat jako výchozí pro prohlížení webu, tudíž chci jakýkoliv příchozí odkaz otevřít přímo v Opeře. Tato položka by podobně jako na stolních Windows shromažďovala úkony a aplikace, které jsou k těmto úkonům přiřazené s možností si výchozí aplikaci změnit.
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Windows phone 8 GDR3, Bittersweet shimmer Lumia

Příspěvek od Jakub Karásek »

Narazil jsem na bug, nejsem si vědom i předchozího výskytu před GDR3, ale v hub hudba ignoruje v písmenném řazení české znaky. Pod písmenem Č mám Daniela Landu a všichni další interpreti jsou pak o písmenko posunuté viz obrázek.
Přílohy
wp_ss_20131016_0001.png
(34.68 KiB) Staženo 416 x
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows phone 8 GDR3, Bittersweet shimmer Lumia

Příspěvek od htcjirka »

Bylo to uz v Amber/GDR2,psalo se tu o tom.Nekdo radil prepnout na anglictinu,spustit hudbu a pak zase prepnout zpet na cestinu a melo by se to udajne srovnat.Toto neni chyba GDR3.
FILIPSN007
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř čer 29, 2011 11:22
Zařízení: Nokia Lumia 620 Amber

Re: Windows phone 8 GDR3, Bittersweet shimmer Lumia

Příspěvek od FILIPSN007 »

Na Lumii 620 se mi vždy seznam skladeb načítal tak 2-3 sekundy, a teď? Je to tam hned bez čekání. Konečně.
motas
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pát pro 11, 2009 21:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Windows phone 8 GDR3, Bittersweet shimmer Lumia

Příspěvek od motas »

Tak už jedu taky na GDR3. Zklamal mě režim v autě. Myslel jsem, že to vylepšej a telefon se přepne do nějakýho spešl režimu, kde bude třeba k dispozici volání a navigace. Teď to umí jen blokovat hovory či SMS. Ale třeba to Nokia nějak vylepší.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Windows phone 8 GDR3, Bittersweet shimmer Lumia

Příspěvek od steelspace »

Nokia už takový režim má - spolupracuje s jejich držáky do auta.
Scaladek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 146
Registrován: úte led 22, 2013 10:56
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Windows phone 8 GDR3, Bittersweet shimmer Lumia

Příspěvek od Scaladek »

motas: v podpisu máš CR-200, to je pokud vím NFC držák do auta... :wink:
motas
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pát pro 11, 2009 21:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Windows phone 8 GDR3, Bittersweet shimmer Lumia

Příspěvek od motas »

Ten držák mám. Ale v telefonu mi přestalo fungovat NFC a k reklamaci jsem se ještě nedostal. Ten režim asi nejde spustit bez NFC, nebo jde?
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows phone 8 GDR3, Bittersweet shimmer Lumia

Příspěvek od mimonaut »

Kdo by chtěl dlaždici s linkem k nastavení zamknutí rotace displeje, nechť stahuje xap zde

Nějaké ty povídačky okolo jsou zde: http://www.wpcentral.com/diy-tile-scree ... dows-phone" onclick="window.open(this.href);return false;
a autorův web zde: http://www.baileystein.com/2013/10/15/s ... -settings/" onclick="window.open(this.href);return false;
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Windows phone 8 GDR3, Bittersweet shimmer Lumia

Příspěvek od Stevik »

motas:
Nebo to jde presCar Mode:
http://www.windowsphone.com/cs-cz/store ... 5ff197eb57" onclick="window.open(this.href);return false;
Existuje jeste i Desktop Mode:
http://www.windowsphone.com/cs-cz/store ... 5d078f087c" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
vojta66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: sob bře 27, 2010 13:48
Zařízení: Lumia 1520 White

Windows phone 8 GDR3, Bittersweet shimmer Lumia

Příspěvek od vojta66 »

Ten Desktop Mode je skvělá věc s nabíjecím stojánkem!
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Windows phone 8 GDR3, Bittersweet shimmer Lumia

Příspěvek od CageJ »

len skoda, ze to zdvojovanie este stale nie je vyriesene.. ale aspon je to znamy bug
deltacarli
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř říj 16, 2013 10:58
Zařízení: Lumia 520

Windows phone 8 GDR3, Bittersweet shimmer Lumia

Příspěvek od deltacarli »

Ach jo,
GDR3 staženo na Lumia 520 a ovládání zvuků odděleně zase nikde. Všechno ostatní je "úžasný" ale proboha proč už tohle někdo navyřeší???????? Ten kdo programoval zvuky do Lumie musel být hluchý!!!! Jinak to není možný, jedno tlačítko na všechno, takže buď to řve nebo nic, ztlumím zvuk u videa, muziky... a pak šup do kapsy a všichni co mi potom volaj se ptaj jestli na ně peču, že to neberu. Fakt úžas - nastavení zvuku - pokročilá nastavení - vylepšení ????? co, kde ???? to je důvod proč tento telefon vyměnit za prehistorický Symbian?????? Fakt k nepochopení, chtěl bych slyšet názor toho "mouly programátora co tím sledoval". :-( :-( :-(
delfin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: úte zář 03, 2013 21:03
Zařízení: Nokia Lumia 920

Windows phone 8 GDR3, Bittersweet shimmer Lumia

Příspěvek od delfin »

Na oddělené ovládání hlasitosti si budeme muset asi počkat na WP8.1. Také mi to připadá těžce nepraktické, jenže zde to není vina programátora, který udělal co dostal zadané. Zde bych vinil spíše architekta/analytika co to navrhl. Uznávám, že současné jednotné ovládání může za určitých okolností práci s nastavováním hlasitosti zjednodušit a zpřehlednit, ale ve více případech život komplikuje.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows phone 8 GDR3, Bittersweet shimmer Lumia

Příspěvek od mimonaut »

Souhlas. Mně to takhle vyhovuje víc, než odděleně, protože prostě vím, jestli jsem ztlumenej, nebo nahlas. S oddělenou hlasitostí se mi stávalo, že jsem měl zvonění ztlumené a dal si nahlas jen media a v dobré víře, že je telefon nahlas jsem přeslechl X hovorů. Takže přesně naopak, než fňukající předřečník :-) Dle mého je to jen a jen o zvyku.
pavel.tresnak
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: čtv črc 25, 2013 9:09
Zařízení: Lumia 950

Windows phone 8 GDR3, Bittersweet shimmer Lumia

Příspěvek od pavel.tresnak »

Bylo možné před GDR3 předat SMS dál (v kontextovém menu po přidržení)? Dnes jsem si všiml poprvé.
jozefg
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: ned dub 29, 2012 6:50
Zařízení: samsung s7 edge

Windows phone 8 GDR3, Bittersweet shimmer Lumia

Příspěvek od jozefg »

pavel.tresnak píše:Ráno čekám podvědomě budík ... a stále nic. Kouknu na telefon a baterka k.o. Večer 85%. Setkal se s tím někdo?
stalo sa to aj mne. hned prvu noc po update na gdr3. vecer som siel spat a mal este 90% a rano nic. na druhy den som dal nabit a ked bol nabity restartoval som ho a mal 80%. Nechal som ho donabijat a uz sa tak nevybija.. Cez noc maximalne 4%. Teraz mam po 18h od nabitia 87%.
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: úte úno 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

Windows phone 8 GDR3, Bittersweet shimmer Lumia

Příspěvek od hamoun »

pavel.tresnak píše:Bylo možné před GDR3 předat SMS dál (v kontextovém menu po přidržení)? Dnes jsem si všiml poprvé.
ano, slo :)
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Windows phone 8 GDR3, Bittersweet shimmer Lumia

Příspěvek od chmeldas »

jozefg: Nepoužíval jsi náhodou večer před spaním wifi? Tohle se mi taky párkrát stalo a mám podezření, že za to mohlo rychle ukončené vypínání wifi (šoupátkem vypnuto a rychle odklikáno šipkou zpět).
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 61 hostů