Kolik lidí má chytrý mobil? Jaký OS?

Pomozte nám vylepšit SMARTmanii, sdělte nám co máte na jazyku!
Odpovědět
Kajuska
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř srp 14, 2013 14:14
Zařízení: Nokia Lumia 920

Kolik lidí má chytrý mobil? Jaký OS?

Příspěvek od Kajuska »

Ahoj, nevíte o nějakém odkazu, kde bych se dověděla, kolik lidí má v ČR chytrý mobil, jak ho využívá a jaká jsou zastoupení jednotlivých OS?

Děkuji
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Kolik lidí má chytrý mobil? Jaký OS?

Příspěvek od Simon »

Napr. http://www.reklamavtelefonu.cz/zakladni-mobilni-fakta/" onclick="window.open(this.href);return false;
Doporučujem skúsiť hľadať na googli ;) ale načo keď je jednoduchšie sa len opytať a čakať kto mi to nastrká pod nos :)
s OS v telefonech bych se taky podival na Googlu.
mceza

Kolik lidí má chytrý mobil? Jaký OS?

Příspěvek od mceza »

Ještě řekni, že to máš na nějaký referát nebo snad závěrečnou práci a picnu se :D
Kajuska
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř srp 14, 2013 14:14
Zařízení: Nokia Lumia 920

Kolik lidí má chytrý mobil? Jaký OS?

Příspěvek od Kajuska »

to Simon: zkoušela jsem googlit, ale nic jsem nenašla, proto jsem zvolila tuto jednoduchou variantu a zeptala se.
to mceza: jedná se o potenciál využívání mobilní aplikace + rozhodnutí pro jaké OS dává smysl tvořit.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Kolik lidí má chytrý mobil? Jaký OS?

Příspěvek od uni »

Kajuska: 80% Android, 10% iOS, 10% WP. Koupěschopnost/ochotnost bych tipoval 70%/10%/20%. tedy podíly z chytrých telefonů (ignorujme asi WM, BB, S60 a jiné exotičnosti). Ale poměr chytré/hloupé... to je asi obtížné zjistit, toto defakto ví asi jen operátoři z identifikace přístrojů přihlášených na BTS a ti si tyto statistiky dělají jen pro své interní potřeby. Ale asi je zbytečné si pokládat otázku, zda se vyplatí vývoj pro chytré telefony, jejich penetrace je přeci jen již vysoká a nadále stoupá. Zřejmě vyjma specifických skupin (outdoor nadšenci-ti opravdu ortodoxní, senioři, děti do 3 let:-) ).
David Podzimek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: úte led 24, 2012 9:49
Zařízení: iPhone 6 Plus, Nexus 5, iPad mini 2, Macbook Air

Kolik lidí má chytrý mobil? Jaký OS?

Příspěvek od David Podzimek »

Penetrace chytrých bude pod 50 % bych řekl, přesné údaje od operátorů nejsou.
mceza

Kolik lidí má chytrý mobil? Jaký OS?

Příspěvek od mceza »

Růst chytrých telefonů se dá do budoucna předpokládat, ale i kdyby rostl minimálně nebo vůbec - potenciál k výdělku (prodej aplikací a služeb) je u nich mnohonásobně vyšší. Proto bych určitě vývoj pro chytré telefony doporučil.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Kolik lidí má chytrý mobil? Jaký OS?

Příspěvek od Manek49 »

Je taky potřeba si uvědomit, že dost uživatelů "hloupých" telefonů přechází kvůli jejich stále omezenější nabídce na smartphony, ale používá je stejným způsobem jako ty hloupé, aplikace v podstatě nestahují a rozhodně nekupují.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Kolik lidí má chytrý mobil? Jaký OS?

Příspěvek od uni »

Manek49: To je pravda, onehdá byla zajímavá statistika, 9 z 10 uživatelů Symbian přístrojů na ně nikdy nic neinstalovalo (tedy vyhovoval stav "out of box"). Když si člověk uvědomí, že z té zbylé skupiny byla snad 99% propirátěná komunita... Ale to byly jiné časy, žádný platformní market, mizerná kompatibilita, atd.
David Podzimek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: úte led 24, 2012 9:49
Zařízení: iPhone 6 Plus, Nexus 5, iPad mini 2, Macbook Air

Kolik lidí má chytrý mobil? Jaký OS?

Příspěvek od David Podzimek »

Proto lidé jako Horace Dediu nepovažují Symbian na Smartphone OS a první je pro ně iPhone:)
mceza

Kolik lidí má chytrý mobil? Jaký OS?

Příspěvek od mceza »

"Proto lidé jako Horace Dediu nepovažují Symbian na Smartphone OS a první je pro ně iPhone:)"

Což je samozřejmě naprostá blbost...
Odpovědět

Zpět na „Náměty, dotazy, připomínky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů