[app] Zásilky - sledování zásilek

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od Fireman »

Podívám se na to, jak by to šlo. Chápu, že automatická aktualizace je celkem zásadní. Asi by nebyl problém udělat Push notifikace, pokud bych na serveru sbíral informace o sledovaných zásilkách, ale zásadní problém je v podstatě v komunikaci s přepravními společnostmi. Aby data do telefonu nebyla tak velká, tahá je za vás server, takže denně vyprodukuje opravdu hodně dotazů. Pokud bych uvažoval o nějaké rozumné push notifikaci třeba v řádu 4 hodin, tak to naroste docela výrazně a riskuji, že mě přepravci zablokují a aplikace tak bude nefunkční úplně. A to určitě nechci.

Ještě nad tím popřemýšlím. Možná by šlo udělat, to přes agenta na pozadí, který by jednou za čas stáhl data z webu přes telefon sám a poslal je serveru na vyhodnocení. Kdo bude chtít notifikace, tak je dostane, ale daní za to bude zvýšený přenos dat. To se mi zatím jeví jako nejschůdnější varianta.
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od wizaard »

To poslední řešení se mi jeví jako rozumné...
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od nofu »

No nevim nevim, imo je to poslední řešení dosti náročné na FUP a bůh ví, jestli by vůbec fungovalo, když bys byl na EDGE či GPRS.
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od Fireman »

Zdravím. Možná jste někteří zaznamenali chyby ve sledování české pošty kdy aplikace psala stav zásilky v relativně nesmyslném pořadí. Ve skutečnosti je vysvětlení celkem jednoduché. Za celý problém jsem dostal ne příliš povzbudiví komentář, což zamrzí, zvláště pokud uživatel aplikaci odsoudil na základě tohoto jednoho aspektu ke kterému došlo na straně České pošty.
Vysvětlení celého problému který nastal je relativně jednoduché. Česká pošta přecházela na vylepšený systém sledování zásilek a rozšířila tak informace o tom kde se zásilka nachází a co se s ní děje. Což je pro nás uživatele jedině dobře.
Bohužel v mezidobí, to nefungovalo úplně nejlépe a pár dnů Česká pošta vypisovala nepřesné informace. Důsledkem bylo, že aplikace psala operaci "Zásilka přepravována k dodací poště" jako nejaktuálnější operaci celého řetězce, protože tato operace měla pokaždé "aktuální datum". Důsledkem toho byl v dalších krocích, celkem chaos.
Vývojáři na webu české pošty to vyřešili elegantně tak, že tento stav vůbec nezobrazovali, což působilo také komicky (zásilka přijata na poště Mladá Boleslav, zásilka připravována na dodací poště Praha k doručení, ale nikdo ji nepřevezl z Boleslavi do Prahy, prostě se tam najednou přesunula :) ).
S mojí zásilkou byl problém místo standardních dvou až tří dnů byla přepravována skoro 14 dnů, proto když jsem tento stav zjistil, měl jsem za to, že to je anomálie jediné zásilky a že má Česká pošta problém s touto jednou konkrétní zásilkou. Jak se ale ukázalo, problém byl obecnějšího charakteru.

Omlouvám se za případné problémy, které mohla tato "zatoulaná" informace někomu způsobit, ale věřím, že většina lidí si dokázala poradit a pokud předposlední stav zásilky hovořil o doručování zásilky a poslední o přepravě k dodací poště, věřím, že jste se nenechali zaskočit. ;-)
mceza

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od mceza »

To už je tak, když člověk používá online data třetích stran. Když mě vypadne datový zdroj šotorisu, tak mi také lidi v komentech nadávají za nefunkčnost. Já to ale ovlivnit nemohu :(
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od wizaard »

Fireman: Nic si z toho nedělej, lidi velmi rádi nadávají, zvlášť na internetu. Tvoje aplikace je skvělá a žádná dočasná chyba na tom nemůže nic změnit - to se stává (ať už je vina na kterékoliv straně).
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od Fireman »

Ahoj všem,
na store je nová verze, přináší možnost sledování zásilek společnosti TopTrans a odkaz na zásilku na webu přepravce (oficiální tracking). Neměl jsem možnost vyzkoušet u všech přepravců, ale snad bude fungovat.
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od Tomet »

Teď aktualizováno a u Toptransu mi to píše "Zásilka nebyla nalezena", odkaz na web z aplikace mi píše "adresa URL není platná ..."
Vyhledání přes webový prohlížeč ze stránek toptrans.cz funguje v pořádku.

Jinak super app, často používám pro ČP a PPL.
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od Fireman »

Do pole "Číslo zásilky" pro TopTrans je potřeba zadávat kód "Císlo kusu od" z webu TopTransu a s nulou na začátku, pokud kód začíná nulou! Protože podle čísla dodacího listu nelze hledat pokud neznáš odesílatele (což neznám).

Pokud to ani tak nepůjde, tak mi pošli kód soukromou poštou a já na to mrknu
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od Tomet »

Aha, v tom případě je chyba na mé straně. Zadával jsem číslo přepravního listu. Po zadání čísla kusu vše chodí jak má, takže spokojenost. Díky :wink:
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od kissman »

:idea: co pridat podporu pro predavane baliky? Tzn. pro vkladany balik zvolim vice postovnich sluzeb a nasledne vidim prubeh ode vsech... typicky baliky ze zahranici napr. HK Post ktera kdyz prijde do CR tak je z ni najednou CPost vc. jineho noveho tracking numberu...?
annethe
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 10, 2013 15:34
Zařízení: Lumia

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od annethe »

Jé, moc děkuji autorovi týhle aplikace - mám WP teprve od tohodle týdne a tahle aplikace mě naprosto nadchla! Pro nákupy na ebay, kde všechno jde milion let, je naprosto výborná. Fakt díky, jsem z ní nadšená :)
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od Fireman »

kissman píše::idea: co pridat podporu pro predavane baliky?
Já nevím, je to zajímavý nápad, ale asi není reálné to nějak sledovat. Vím z osobní zkušenosti, že některé zásilky co pošlu z USA USPS (americká pošta), tak je předají české poště, ale některé jsou letecky přes Británii, ta to pak posílá do ČR po zemi a jde to přes Německo. V Německu je ale hlavní poštou jejich DHL a ta když to veze k nám, tak to nepředá ani české DHL ani České oště, ale GLS. Jindy, když to letadlem přistane na Ruzyni, nebo někde jinde v Evropě, tak to normálně zpracuje Česká pošta. A Balíky z Británie jsou to samé. Letecky jdou pro Českou poštu, ale když to jde po zemi tak většinou přes Němce.

Navíc, pokud posílám zásilku z ciziny a má ji dostat Česká pošta, tak relativně často dostanou o zásilce avizo už dopředu, takže zásilku lze sledovat i na webu České pošty i když někdy ji stejně tvrdošijně odmítá s tím, že k tomuto druhu zásilek informace nezobrazují, což znamená, že je to buď nesledovatelná (nesledovaná) zásilka, nebo že o ní neví. Pokud ji ale dostanou, tak se to pak buď změní (to pokud je to třeba balík, nebo doporučené / cenné psaní) nebo tam zůstane, že to nesledují (pokud to je třeba First class mail).

Nicméně by to znamenalo přidat desítky dalších služeb. Nejčastěji asi Americká pošta, Britská pošta, Hong Kong, Čína, Malajsie, Thajsko, Singapur... a to jen pro to aby jsi si první dva dny zásilky přečetl že to odcestovalo a pak se 14 dnů nic nedělo a pak to našla Česká pošta (nebo taky ne).

Já nevím, nechci říkat že to je zbytečné, ale hlavně v ti Asijati často pošlou špatný kód zásilky, nebo se tam něco změní 2x a pak o té zásilce není dlouho slyšet, než se objeví u nás. Tak si rád poslechnu názory i ostatních na tohle.
pepan6680
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte kvě 06, 2008 10:36
Zařízení: Lumia 920, HP Split X2, služební Xperia E3

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od pepan6680 »

Zdravím,

aplikaci používám, je výborná a jsem velice spokojený. Jedna malá poznámka - Česká pošta a další není přepravce, nýbrž dopravce, jelikož přepravce je ten, kdo si zásilku přepravovat nechá, tedy zákazník. :) Je to drobnost, ale je to tak...

http://cs.wikipedia.org/wiki/P" onclick="window.open(this.href);return false;řepravce

http://cs.wikipedia.org/wiki/Dopravce" onclick="window.open(this.href);return false;
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od Fireman »

OK díky, v příští verzi to opravím. ;-)

Snad to do té doby nebude nikoho pohoršovat :P
matonka007
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: úte led 28, 2014 18:35
Zařízení: Lumia 920
Bydliště: Ústecký kraj

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od matonka007 »

Od dnešního dne zobrazuje chybu u balíků České Pošty.
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od Thompson »

Nevšiml jsem si teda.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od tslany »

Musím souhlasit, že včerejší balík do ruky nelze aktualizovat.
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od Thompson »

Mě fungovali teda zcela korektně, ráno jsem aktualizovat seznam a ok.
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od MgX »

Aplikaci využívám již delší čas. Využil jsem ji opakovaně při sledování zásilek. Zatím vždy plná spokojenost.

Program našel pevné místo v mé Nokii 920.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů