[app] Zásilky - sledování zásilek

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od Fireman »

Nová verze je na Store.

Přehled změn:
* Opravena chyba při připnutí dlaždice zásilky
* Opravena chyba při aktualizaci celého seznamu zásilek
* Vráceno tlačítko "Odstranit" na lištu v detailu zásilky

Zkoušel jsem to, a už to konečně opravdu nespadne při připnutí. Jsem rád, že jsem toho ducha odlovil. :wink:

Stále platí má žádost o vyzkoušení PPL a GLSky pro slovenské zásilky a pořád poptávám kód pro Gebrüder Weiss
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od wizaard »

Aplikace super. Napadla mě jedna věc, kterou přidat, ale asi je zbytečná a použitelná pouze a jen pro lidi, co pracují s hodně zásilkami: možnost označit více zásilek a měnit jejich atributy (smazat, doručeno, nepřečteno, ...). Ale říkám, je to užitečné jen pro pár lidí a asi to nestojí za to.

Doporučil bych ale pro slovenské přátele přidat slovenskou UPS (= SPS) - používá např. Alza.sk, která nepodporuje sledování zásilek přes portál UPS, ale pouze přes svůj. Sledovací číslo můžu jedno poslat, pokud je zájem.
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od Fireman »

Jo označení zásilek jsem zkoušel, bohužel jsem nepřišel na to, jak to v tom seznamu udělat. Zkoušel jsem to podobně jak to je u emailů přes checkboxy, ale neumím je všechny programově skrýt nebo zobrazit naráz. Tak kdyby někdo věděl jak v seznamu zobrazit checkboxy všechny naráz, tak budu rád.

Číslo určitě pošli, podívám se na to, co se s tím dá dělat.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od matoman »

Ak chces checboxy ako su v maile pouzi napriklad multiselectlist z WPtoolkitu (http://phone.codeplex.com/" onclick="window.open(this.href);return false;).
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od wizaard »

Ještě mě napadly dvě připomínky k aplikaci, možná se s nimi někdo ztotožní:

1) Mám celkem silné problémy se seznamem (rozbalovacím) při přidávání zásilky - vždy, když v něm roluju, zavře se mi a musím ho otevírat znovu. Nešel by přepracovat na celoobrazovkový? (Některé aplikace to tak mají - kliknu na něj a otevře se jakoby nová obrazovka s výběrem.)

2) Při zadávání názvu zásilky (pojmenování) nefunguje napovídání slov.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od nofu »

Fireman píše:Nová verze je na Store.
* Vráceno tlačítko "Odstranit" na lištu v detailu zásilky
Díky!
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od Fireman »

wizaard píše:1) Mám celkem silné problémy se seznamem
Jo to nejsi sám. Je to blbě vyřešené, že jak ho rozbalíš, tak pak nejde posunout obrazovka nahoru a seznam něco vybere a zabalí se. Musel bys odskrolovat předem, problém je ten, že to nejde, protože ten formulář jinak není tak dlouhý, než se to právě rozbalí.
Asi to bude rozumné přepnout do celoobrazovkového režimu. Původně jsem to nechtěl, ale přece jen, těch služeb tam nakonec přibylo, tak asi to bude lepší.
wizaard píše:2) Při zadávání názvu zásilky (pojmenování) nefunguje napovídání slov.
Zaměřím se na to.
HopXXII
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 08, 2013 8:38
Zařízení: Windows Phone 8X by HTC

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od HopXXII »

Díky za aplikaci, funguje skvěle, pokud můžu mít tip na vylepšení, tak je to přesně zmíněné napovídání slov a možnost vložení čísla zásilky ze schránky ;)
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od nofu »

Fireman píše:Nová verze je na Store.
* Vráceno tlačítko "Odstranit" na lištu v detailu zásilky
Zas bordel M$? V Marketplace na WP 7.8 je "prý" verze 1.2.2, ale když ji naistaluju, tak se instne 1.2.0. Přeinstalovával jsem jí růčo, páč mi nebyl nabídnut udate z 1.2.0.
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od Fireman »

Díky za nápady a připomínky, pracuji na vylepšeních, ale času se mi nyní moc nedostává, takže to chvíli zabere.
Napovídání snad bude, kopírování ze schránky by mělo fungovat, já ho běžně používám (pokud myslíš Copy/Paste třeba z mailu nebo webu do formuláře).

nofu: Tohle nevím, to jde mimo mě, na Marketplace je nyní vystavena verze 1.2.2 a stejné číslo to píše i v info o aplikaci přímo v programu. Nemám tušení proč by se nainstalovala verze 1.2.0, ta by tam podle mě ani neměla být. Nevím jestli si Microsoft starší verze nějak ukládá, nebo jestli je více "marketplace serverů" a některý (některé) z nich se nějak špatně replikují.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od nofu »

Tož nezbývá než čekat, že to M$ nějak vyřeší. :-( Fakt trága s nima už.
Deaktivovaný účet (01.2014)

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2014) »

Čau, za prvé výborná app, která mi scházela na Androidu i iOS :-)

Na L920 funguje krásně, jen ta aktualizace stavu zásilek není "plynulá" (problikne to 2x) a když déle podržím prst na některé zásilce (např. když ji chci odstranit) tak ten seznam na mne najednou "vyskočí" - také to není úplně plynulé.

A kdybych mohl také něco navrhnout na vylepšení - tak bych uvítal něco jako upozornění, že zásilka je dodaná. Stačil by stejný princip jako u e-mailu, nějaký zvuk (popř. zabrnění) a ta malá jednička (v případě jedné dodané zásilky) na dlaždici :)

Jinak fakt super :grin:
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od Fireman »

Ahoj, omlouvám se za pozdní odpověď. Momentálně nevím co dřív, tak nějak nestíhám.

Co se týká toho dvojího probliknutí, je to skrz aktualizaci. Aplikace je postavena tak, že vzhled je napojený na data, ta když se změní, tak se grafika překresluje. Pokud se aktualizuje vícero zásilek, tak to občas problikne dvakrát, zřejmě protože se změní první a tak se to překreslí a pak asi hned překresluje znovu, protože se změnil zbytek. Ale to je jen moje domněnka. Podívám se, jestli tam někde inicializuji nějaké změny, ale jsem skoro přesvědčený, že jen zavolám webovou službu, která zjistí nové informace a aktualizuje data.

Pokud jde o tu animaci toho menu, do toho nijak nevstupuju, je to prostě kontextové menu, což je v podstatě funkce systému a ten ji vykreslí podle sebe. Jediná možnost jak se toho cukání zbavit, je odstranit možnost to menu používat a to si myslím, je lepší ho tam nechat "cukané". Ale já teda žádné zadrhnutí na svém telefonu nepozoruji.

K tomu dodání zásilky. Jak to přesně myslíš? Jako že když dáš ručně aktualizovat, tak aby se v případě, že je některá zásilka "nově" označena za doručenou, aby to zvukově upozornilo a do Live Tile přidalo jedničku? Protože aplikace jinak sama o sobě aktualizaci neprovádí (zatím - stále nad tím přemýšlím).
Deaktivovaný účet (01.2014)

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2014) »

Jako že když dáš ručně aktualizovat, tak aby se v případě, že je některá zásilka "nově" označena za doručenou, aby to zvukově upozornilo a do Live Tile přidalo jedničku? Protože aplikace jinak sama o sobě aktualizaci neprovádí (zatím - stále nad tím přemýšlím).
Ano, přesně tak, jen je asi potřeba aby aplikace sama o sobě aktualizovala.
Dát tam jako volbu nějaké časové intervaly + vypnuto :)
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od wizaard »

Tak, stáhl jsem dnes publikovanou novou verzi 1.3 a předně musím velice pochválit - SUPER!
- hromadné označování funkční
- hromadná práce s balíky funkční
- našeptávač názvu balíku funkční
- seznam přepravců při tvorbě balíků konečně skvěle použitelný i s ikonami! :-)

Nefunguje mi ale SPS - donekonečna hledá balík a při editaci aplikace spadne.
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od Fireman »

Sakra ty jsi mě předběhl, jsem sem chtěl hodit info, ale nestihl jsem to... :-)

Na ty SPS se podívám. Co mě ale zaráží, je že se mi tam nenakopíroval obrázek (logo) SPSky. A editace spadne u čehokoliv, to jsem tam asi něco rozvrtal, tak to musím co nejdřív opravit (možná to souvisí s tím obrázkem, protože se v editaci nezobrazují obrázky).
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od Fireman »

Tak už jsem to opravil. Snad to Microsoft povolí co nejdříve. Takto je to celkem omezujicí když nefunguje editace. Jinak verze pro Windows Phone 7 by měla fungovat (minimálně to čtení zásilek SPS, tou editací si nejsem jistý).
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od Fireman »

Dnes aktualizováno:
* Opravena chyba při zpracování zásilky SPS
* Opraveny chybějící obrázky u verze pro WP8
* Opravena chyba při editacích zásilek
* Další opravy drobných chyb
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od wizaard »

Po aktualizaci vypadá vše OK. :-) SPS, obrázky i editace.
HopXXII
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 08, 2013 8:38
Zařízení: Windows Phone 8X by HTC

[app] Zásilky - sledování zásilek

Příspěvek od HopXXII »

Super, copy/paste funguje, nevím proč předtím ne.
A jinak musím říct, že opravdu by byla super automatická aktualizace. Tu zmíněná "konkurenční" aplikace má a tak pro mě tak trochu vítězí, přestože je mnohem horší.
Pokud se živé dlaždice samy neaktualizují, tak trochu podle mě postrádají smysl. ;) Mám rád o všem prehled na úvodní obrazovce, ale samozřejmě pokud to třeba ostatní nepotřebují...
Díky
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Amazon [Bot] a 15 hostů