Tvorba pro WP a Android

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
jenda996699
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: čtv srp 15, 2013 16:49
Zařízení: Lumia 520

Tvorba pro WP a Android

Příspěvek od jenda996699 »

Jen tak by mě zajímalo jakým programovacím jazykem se tvoří programy a hry na Android a WP. A taky který je lepší a jednoduší. A také jak je to s placením se mi zdá, že na Androidu si nikdo nic nekupuje, protože u nás ve tříde všichni jen pirátili a na WP to ani nejde pokud se nemýlím ;)
mceza

Tvorba pro WP a Android

Příspěvek od mceza »

A proč si o tom něco nepřečteš? Mohu ti tu popsat C# a Javu, popovídat o tom, ale psal bych jen to, čeho je plný internet...
jenda996699
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: čtv srp 15, 2013 16:49
Zařízení: Lumia 520

Tvorba pro WP a Android

Příspěvek od jenda996699 »

Nechci popsat stačí jedna věta jak by to někdo srovnal co je jednoduší pro to programování... ;) Jsem na IT škole tak bych mohl možná s tímto někdy během roku začít.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Tvorba pro WP a Android

Příspěvek od tslany »

Na IT škole počítej s Pascalem, Delphi a ASM, tam se o reálném programování nic nenaučíš. Povětšinou samé příklady, kdy jde jen o počítání a matematické vzorce, žádné práce se soubory nebo něco užitečného nečekej. Nejlepší je prostě vzít si vývojová studia (v případě C# Visual Studio, prohnilá Java netuším), a zkusit si jednoduché prográmky sám (přetáhneš si nějaké komponenty na formulář, podíváš se na strukturu kódu jak to funguje, zjistíš si jak se např. vyvolává MessageBox, můžeš se inspirovat nějakými příklady na internetu). Pak se rozhodni podle toho, co ti nejlépe sedne.
MikeyMCZ
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 232
Registrován: sob úno 02, 2013 0:03
Zařízení: Nokia Lumia 920

Tvorba pro WP a Android

Příspěvek od MikeyMCZ »

S C# bych zacal tady: http://msdn.microsoft.com/en-us/library ... f8sbd.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
mceza

Tvorba pro WP a Android

Příspěvek od mceza »

jenda996699 píše:Nechci popsat stačí jedna věta jak by to někdo srovnal co je jednoduší pro to programování... ;) Jsem na IT škole tak bych mohl možná s tímto někdy během roku začít.

Jedna věta? Kdyby to šlo popsat jednou větou, tak tu není tolik programovacích jazyků...

C# = Windows Phone
Java = Android
pro iOS tu je ještě zprasený bastl Applu Objective C, který má za úkol prostě jen uvázat vývoj iOS aplikací jen a pouze na iOS...

S objektovým programováním jsem začínal v Javě. Na programování se nejčastěji používá nástroj Eclipse nebo NetBeans. Je to pomalé, neintuitivní, nepřehledné a hloupé. Ona ani sama Java moc výkonu nepobrala...

Na C# je tu skvělé Visual Studio. Samotná syntax je velmi podobná Javě.

A ještě rejp: To, že studuješ na IT škole tedy znamená, že se neučíte programovat, ale instalovat Windowsy, spravovat servery a měnit zaměstnancům firem mobily? :-P
jenda996699
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: čtv srp 15, 2013 16:49
Zařízení: Lumia 520

Tvorba pro WP a Android

Příspěvek od jenda996699 »

No nevím co se budeme učit v prvním ročníku jsme řešili věci co se dávno už nepoužívají a teď na začátku 2. ročníku uvidím. Máme tam nějaké programování, ale to je asi jen tak z povinnosti osnov nebo na doplnění...
mceza

Tvorba pro WP a Android

Příspěvek od mceza »

Co jste řešili za "věci co se dávno už nepoužívají"?
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Tvorba pro WP a Android

Příspěvek od tslany »

Na středních školách se v dnešní době učí následující: vývojové driagramy, Read/Write(Ln), přiřažování proměných, dosasování vzorce pro pythagorovu větu, a jenom základ o objektech. Nic extra si od toho neslibuj, ty znalosti ze školy jsou dobré maximálně tak pro napsání kuchařky s fixními recepty.

A pak někde i ASM, ať už na švábech, nebo x86. Tam je spousta legrace :) ovšem v praxi nepoužitelné, jelikož nějaké AVR či podobné asi programovat nebudeš, a vlastní zavaděč a následně i OS asi taky ne...
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Tvorba pro WP a Android

Příspěvek od murder »

Jendo ty jsi na IT škole??? A nenapadne tě odepnout a zase připnout špatně zobrazenou ikonu??? A to chceš programovat??? Ach jo, no potěš bůh...
jenda996699
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: čtv srp 15, 2013 16:49
Zařízení: Lumia 520

Tvorba pro WP a Android

Příspěvek od jenda996699 »

V tu chvíli mě to zrovna nenapadlo a to se občas stává pane dokonalý.
mceza

Tvorba pro WP a Android

Příspěvek od mceza »

Já stále čekám na popis toho, co z "IT" umíš. Abych to mohl pomoci, jak chceš.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Tvorba pro WP a Android

Příspěvek od murder »

Nejsem dokonalý, ale programátor musí mít komplexní myšlení což u tebe evidentně nefunguje, po shlédnutí tohoto vlákna bych mohl jen psát atd. atd....
Sákryš kluci proč si na něco hrajete? Proč nenapíšete "je mi 14 a strašně rád bych se naučil programovat, kde je nejlepší čerpat?" a věřím že ti zkušení rádi poradí.......
mceza

Tvorba pro WP a Android

Příspěvek od mceza »

murder: Tuto diskusi si dost užívám. Kdyby si nehrál na bůhvíco, tak mu rád pomohu. Ale spoustu věcí zvládne i sám...
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Tvorba pro WP a Android

Příspěvek od murder »

No právě, já umím prd, přeložil jsem pár věcí na iOs, ale to je jen práce s textem, že jsem to vytáhl z appky jiným programem není programování. Fakt nechápu proč ty mladý dělaj ze sebe takový telátka. Nebo jsem byl před 25 lety stejnej mistr světa? :tlem:
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 79 hostů