Windows Phone 8 GDR2 Update

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
engineer
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: sob črc 27, 2013 10:29
Zařízení: Nokia Lumia 920

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od engineer »

-Pavel- píše:bouskat: obnovení továrních dat je uvedení telefonu do stavu po zakoupení a vybalení z krabice, co to znamená, je snad jasné. Po zakoupení nebyl telefon také nastavený. Pokud budeš dělat aktualizaci přes OTU a po aktualizaci nebudeš mít žádný problém, tak nemusíš obnovení provádět. Pokud budeš flashovat celou ROM, tak bude telefon opět ve stavu nového telefonu, jen budeš mít nejnovější firmware. :wink:

Edit: moc nechápu řečníka nad sebou o nedoporučení obnovení továrních dat, pokud dělal aktualizaci přes NSU a následně obnovení továrních dat, aby si to "sedlo", tak měl stejně čistý telefon a pochybuji, že po NSU aktualizaci bylo vše OK a po obnovení to začalo více odebírat.
Ešte sa vrátim späť k môjmu nedávnemu príspevku. Asi som sa nevyjadril dostatočne, tak aby nedošlo k nedorozumeniu. Mal som samozrejme na mysli obnovenie zálohy telefónu - pred aktualizáciou - teda všetky nastavenia systému, zoznam aplikácií apod. - a nie Obnovenie továrnych nastavení, to je samozrejme po aktualizácií cez NSU nezmysel. Apeloval som na zvýšenú spotrebu batérie a niekedy nie veľmi plynulý chod systému pri obnovení zálohovaných nastavení a aplikácií po aktualizácií. Dúfam, že teraz je to už zrozumiteľnejšie ;)
el_lama
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: pon bře 10, 2008 13:43
Zařízení: Lumia 830

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od el_lama »

Nokia k GDR2/Amber updatu: http://conversations.nokia.com/2013/08/ ... -answered/" onclick="window.open(this.href);return false;

Takze oficialne aspon potvrzeno, ze L520-720 nedostanou "double tap to wake". Skoda, a vice je jeste skoda, ze Nokia se vymlouva na "specificke HW pozadavky". Stejne tak, ze L620 nema FM chip - samozrejme ma - ale holt ty vlny se nemaji jak do telefonu dostat.
marduk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: úte kvě 07, 2013 14:50
Zařízení: Nokia Lumia 925 Black
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od marduk »

tak teraz nechápem, 620 ma fyzicky fm čip na doske?
pretože podľa všetkých správ čo som čítal tak nie, aj na nokia stránke postnutej vyššie sa tvrdí, že čip nemá
inak nechápem aké hw požiadavky chýbajú 620 aby mohla mať double tap to wake, čo je na tej funkcii tak špecifické
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od mimonaut »

Třeba mají vyšší spotřebu dotykové vrstvy nebo proximity senzoru, pokud by měly běžet stále.. Nebo je HW nedokáže obsloužit při locknutém telefonu - nedokáží běžet odděleně.
marduk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: úte kvě 07, 2013 14:50
Zařízení: Nokia Lumia 925 Black
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od marduk »

marketingové kecy nič iné :)
ale ok predávať ho kvôli tomu nebudem
len malé dieťa vo mne sa veľmi tešilo :-D
el_lama
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: pon bře 10, 2008 13:43
Zařízení: Lumia 830

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od el_lama »

Ad FM: vychazim napriklad z http://wmpoweruser.com/lack-of-fm-chip- ... o-support/" onclick="window.open(this.href);return false; pripadne diskuze na conversations.nokia apod.
mimonaut: samozrejme, ze muzes mit pravdu, akorat pak mi v tom nehraje to, ze L520 u AT&T to podporuje. No nic, zas tolik se nedeje, ale tohle mi prijde uzitecnejsi funkce nez glance, ktery s ne-amoled displejem je tak nejak k nicemu.
marduk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: úte kvě 07, 2013 14:50
Zařízení: Nokia Lumia 925 Black
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od marduk »

tak už mám aj ja amber cez nsu

len dve otazky: prečo nemám prepojené twiterove ucty v kontaktoch
a ako vyriesit chybu 8000ffff pri reinstalacii aplikacii pri obnove
el_lama
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: pon bře 10, 2008 13:43
Zařízení: Lumia 830

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od el_lama »

http://support.microsoft.com/kb/2790325/en-us" onclick="window.open(this.href);return false; ;) V L620 threadu se to resilo, nic neobvykleho.
marduk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: úte kvě 07, 2013 14:50
Zařízení: Nokia Lumia 925 Black
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od marduk »

super 50 položiek manuálne rušiť a inštalovať všetko ako tupec

inak zoznam ľudí v people hubu sa už opravil, takže už len tie aplikácie
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od František Šafr »

Po aktualizaci Amber jsem provedl obnovu továrního nastavení a nainstaloval ty samé aplikace, které jsem měl dříve. Přesto se mi také zdá výdrž telefonu spíše kratší. Včera jsem s telefonem prakticky nic nedělal a večer hlásil 20 %. Před aktualizací jsem nikdy neměl po pracovním dni méně než 40 %. Uvidíme, zda se výdrž během několika nabití zlepší.

Co se Amber týče, tak nové vychytávky se mi samozřejmě líbí (o aplikacích nemluvě), ale přesto si říkám, proč se o ní tolik píše, když nenabízí nic EXTRA. Nebo jsem snad "nenažraný"? :-D
el_lama
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: pon bře 10, 2008 13:43
Zařízení: Lumia 830

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od el_lama »

HellFire-Ferry: velice zajimave, ze to pises, protoze ja posledni dny bojuju s tim, co mi zere baterku a nemohu na to prijit. Vecer nabiju a rano, po 8 hodinach mam 65% baterie. Background tasky v podstate nemam zadne, sync mailu jednou denne, nic noveho jsem neinstaloval. Notifikace mam u vsech aplikaci vypnute (Foursquare apod.). Skype a IM+ odhlasen. Vubec s tim nejsem spokojenej. Pritom po aktualizaci mi prislo, ze tel vydrzi dele.
_miv_
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: pát srp 30, 2013 21:23
Zařízení: Microsoft Lumia 950 & Nokia Lumia 1020

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od _miv_ »

Mam podobne problemy. Pozri aj diskusiu o Lumia 920. Tam to na 350. stranke rozoberame...
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od František Šafr »

TO el_lama: Třeba se to za pár dní zlepší, ale po vytáhnutí z nabíječky telefon pár hodin drží a baterie klesá naprosto normálně (jako tomu bylo dříve) a má třeba 80 %. Pak ale telefon položím a za půl hodiny vezmu do ruky a baterie má 47 % a já nemám tušení proč.

Také jsem koukal, že htcjirka má nějakou novější aktualizaci. Ta přijde později? Aktualizoval jsem přes NSU a Amber mám s nějakou nižší verzí firmwaru.
el_lama
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: pon bře 10, 2008 13:43
Zařízení: Lumia 830

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od el_lama »

Vim, ze u L920 se to deje. Procital jsem wpc fora a jine, nicmene vetsinou je to tak, jak popisuje HellFire-Ferry. Mne to mizi postupne a to je to pripojene jen na wifi. Zkusim vypnout wifi pod lock screen, ale myslim si, ze jsem to mel zapnute pred Amber.

Jinak ja mam Amber cca 14 dni a nic se nezmenilo, takze nedoufam, ze se to jeste nejak zmeni ;)
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od dark_hood »

mne sa to za "niekoľko dní" nezlepšilo. preto čakám na tú novšiu verziu fw :???:
engineer
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: sob črc 27, 2013 10:29
Zařízení: Nokia Lumia 920

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od engineer »

Ja si naopak práve myslím, že je na vine AMBER. Pred aktualizáciou som mal výbornú výdrž svojej L920, až som nadobúdal podozrenie či mi ukazuje správne percento zostatkovej kapacity batérie, pretože sa vybíjala celkom pomaly čo ma samozrejme veľmi potešilo a bol som nadšený. Avšak po aktualizácií nastal pravý opak a to som neinštaloval žiadne nové aplikácie, ktoré by to spôsobovali. Ale ako som čítal príspevky iných užívateľov nie som sám a niečo na tom bude...
_miv_
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: pát srp 30, 2013 21:23
Zařízení: Microsoft Lumia 950 & Nokia Lumia 1020

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od _miv_ »

Uz som to pisal aj vo vlakne o lumia 920, podla mna to sposobuje niektora z poloziek v Nastaveni po jej aktializacii. Pretoze po po flashovani cez NSU som si pockal na aktualizacie, ktore ponukol obchod a tie problemy so zranim baterie som spozoroval az po aktualizaciach....
Xyz0
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: sob dub 27, 2013 7:55
Zařízení: Lumia 820

Re: Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od Xyz0 »

-Pavel- píše:Dnes jsem nabíjel okolo 12 hodiny na 100% a s telefonem prakticky nebylo manipulováno a teď večer mám pořád 100%. Při nic nedělání mi telefon drží, ale jak si začnu hrát, začne papat poměrně dost, ale myslím si, že AMBER není příčinou problému. Také jsem prováděl upgrade přes NSU a ještě to jistil obnovením. Mám aktivní pouze 4 programy, jinak blokováno.

To se mi stává taky, jen bych to nesváděl na kvalitu baterie ale na způsob měření. Nevěřím, že baterie vydrží x hodin na 100% když okolo 50% to padá rychlostí cca 2% za hodinu (samozřejmě vše vypnuto). Amber nemám.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od mimonaut »

Tak jsem nevydržel a flashnul na 1049.0000.3300
Zvolil jsem zatím jedinou nebrandovanou australskou ROM, vše ostatní z NCS external je vodafone, navíc třeba italská varianta postrádá data sense..

nicméně provedl jsem můj celkově třetí pokus o obnovu ze zálohy a třetí fail. U asi deseti aplikací (ani nevím jaké to jsou) se mi místo jejich názvu objevuje "stahuji aplikaci" a od tím "došlo k problému". Po rozkliknutí to ukazuje error a doporučení, ať to zkusím později. Neřešitelné, takže bohužel, čeká mne HR a OPRAVDU nikomu nedoporučím (a dělal jsem to již dříve, nicméně po postech HTCJirky jsem tomu ještě chtěl dát šanci) dělat po flashi či HR obnovu.
el_lama
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: pon bře 10, 2008 13:43
Zařízení: Lumia 830

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od el_lama »

Ja jsem to s L620 take nevydrzel a udelal HR a pote zvolil Custom restore a aplikace naklikal z webu. Nastavil jsem vse jak bylo a telefon baterii nezere. Nicmene jsem vypnul wifi bezici pod lock screen. Ted jsem aktualizoval i Nokia systemove aplikace a uvidim, jak na tom bude lumie zitra rano.
Kadopadne mi prijde, ze telefon s Amber zere pri zapnute wifi daleko vice nez predtim. Divne ... a dalsi neprijemna vec je, ze nelze presunout mapy na SD. To asi umi pouze beta verze Storage Checku.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů