Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Taky gratuluji a tiše závidím :-)
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Ještě v té soutěži mají tři telefony, účastní se cca 12 lidí, stačí sepsat dobrý článek :)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

No, já mám sloh i vedomosti, ale čas schází.. Dneska jsme si přivezli z porodnice potomstvo :-)
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hudyss »

Tak to gratulace :)
A tu 1020 taky tiše závidím,i když taky na ni časem taky dojde.
Deaktivovaný účet (01.2014)

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2014) »

mimonaut píše:No, já mám sloh i vedomosti, ale čas schází.. Dneska jsme si přivezli z porodnice potomstvo :-)
Kam se hrabe, telefon, tohle je pravá výhra, gratulace :)
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jumbo78 »

Taky gratuluji. Hlavně ať jsou potomci zdraví a samozřejmě maminka taky.
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Tak už je od včerejška doma (Lumia 1020) :)

A musím říct, že je teda úžasná. To je panečku hardware! Oproti Lumii 920 působí docela lehkým dojmem. V té drobně matné bílé také vypadá docela subtilně, drží se pěkně, foťák vzadu nijak nepřekáží. Super jsou hodiny na vypnutém displeji a možnost probouzení poklepáním na displej. Amoled je taky fajn, oproti displeji HTC 8X je to zase o něco krok dopředu. Je tam hromada předinstalovaných fotoaplikací - Pro Cam, Smart Cam, Cinemagraph, PhotoBeamer, Creative Studio... A má to i Data Sense!

Jak jsou některé mobily prostě odfláknuté, Lumia 1020 je taková inženýrsky přesná, funkční. Je tam vidět ta cena :) Ale líbí se mi moc.

Galerie fotek: http://sdrv.ms/17jJOM6

Včera jsem večer ještě vyrazil udělat několik fotek. A musím teda říct, v ruce jsem držel už hodně foťáků, ale tady jsem hodně koukal! Prakticky v naprosté tmě co dokázala vykouzlit (na automatické nastavení)... Hodně pěkné :)

Noční fotky z mobilu: http://sdrv.ms/18YCzue

Co ale musím říct, paměť se plní hodně rychle... Když jsem fotil na těch 41 MPix, za hodinku jsem měl o 1.6 GB prostoru míň. Co teprve až zkusím Full HD video? Jako celkovou volnou paměť mi telefon ukazoval cca 24 GB.

Jinak zítra (tj. čtvrtek 29.8.) navečer budu v Praze, možná zajdeme někam na jídlo apod., vezmu ji s sebou na ukázání. Pro podrobnosti sledujte můj Twitter :) https://twitter.com/tomasslavicek

Obrázek
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Super jsou hodiny na vypnutém displeji a možnost probouzení poklepáním na displej. Amoled je taky fajn, oproti displeji HTC 8X je to zase o něco krok dopředu. Je tam hromada předinstalovaných fotoaplikací - Pro Cam, Smart Cam, Cinemagraph, PhotoBeamer, Creative Studio... A má to i Data Sense!
Tak to uz je u L920 i L925 po udpatu Amber tez standard.Vyhodou jen fotak,pridavny kryt pro dobijeni je pro mne nevyhodou,co jsem ji otlapkaval dost dlouho,tak zustavam nadale u L920.
mceza

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Gratuluji k pěknému telefonu. Když jsem ji viděl na zveřejnění, tak jsem si řekl, že ji musím mít. Měsíc po tom, co se teprve začala prodávat v exkluzivním předprodeji AT&T jsem vystřízlivěl.
Po SW stránce moje Lumia 920 s Amber umí přesně to samé, co tvůj telefon. Tobě závidím kromě foťáku (to je snad jasné :D ) ten velmi luxusní AMOLED displej.

Zas velkou nevýhodou je absence bezdrátového nabíjení. Už jsem si na to zvykl a prostě ho v telefonu chci.

Takže já bych ji bral, kdyby byla jen o trochu dražší než moje současná Lumia 920. A až bude 1020 na současné ceně 920 (kolem 9500,- v ofic distribuci) už snad bude mít Nokia nového PureView nástupce a já budu 920 rád měnit :-)
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mmme »

Wau, velká gratulace. Jak rychle 1020 ostří? Za dobrého světla i za špatného? A za jak dlouho jde po pořízení snímku udělat další? Díky.. :-)
mceza

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Vidíš, to ukládání a ostření by mě taky zajímalo. Jestli to mají kvalitně udělané, tak díky 2GB RAM by to mělo ukládat rychle :-)
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Nahrál jsem do galerie další fotky: http://sdrv.ms/17jJOM6, případně galerie přímo tady na SmartManii, kam budeme později přidávat videa…

Dneska je docela pošmourno, tak ty barvy nejsou tak kontrastní. Možná by se pak hodilo na počítači nastavit větší saturaci (ve výchozí aplikaci to nastavovat nejde). Ale výsledek je pěkný. Dá se při focení docela hrát s hloubkou ostrosti. Fotky jsem na ten SkyDrive nahrál v plných 38 MPix, můžete si zobrazit originály. Pozor na to, že jeden má tak 10-15 MB :)

Obrázek Obrázek Obrázek

Ohledně prodlevy - když fotím pomocí té výchozí aplikace Pro Cam, po vyfocení snímku se musí cca 4 sekundy čekat. I když fotím jenom na 5 MPix (ne na plnou kvalitu), je to podobné. Zase tolik to ale nevadí, většinou si stejně chci prohlédnout po vyfocení náhled. Neomezuje mě to. Jen párkrát jsem instinktivně hned po vyfocení znovu namačkával spoušť (jako u Canonu, zruší náhled a rovnou přejde zpátky k focení), to tady nejde. Ale vzhledem k tomu, že tam jde nastavit např. bracketing na 5 snímků, určitě to nějaký software bude umět řešit líp. Výkonu i paměti má ten telefon dost.

Obrázek Obrázek Obrázek

Ohledně ostření - jde přesně zaostřit i manuálně, i když mi tam dost chybí ten hardwarový otáčecí kroužek kolem objektivu, co mají zrcadlovky nebo lepší kompakty :) Na to matlání po displeji je potřeba si zvyknout. Ale hlavní je, že to nastavovat jde. Co je super, že můžu kliknutím na displej uzamknout ostřící bod (pak už nefunguje přeostření namáčknutím), částečně se tím zamkne i světelná expozice. Pak si můžu v klidu vybrat záběr a plným stiskem spouště vyfotit.

Obrázek Obrázek Obrázek

Automatické ostření funguje čistě podle středu, není podle mě nějak vícezónové. Ale funguje poměrně spolehlivě. V noci docela bez problémů, na blízko si přisvěcuje diodou, na dálku si nastaví natvrdo nekonečno (tj. většinou to vyjde správně). Teď při focení ve dne mě docela překvapilo, že když chci dělat opravdu makro, hůř ten mobil ostří na odstíny červené nebo fialové (i když je tam docela kontrast). Několikrát jsem musel přeostřovat podle zelených větviček, aby se chytnul. Manuální ostření ale tohle řeší.

Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím jsem nezkoušel Full HD video, nejdřív se naučím, jak pořádně s tím zamykáním ostření, expozice apod. Ale tenhle mobil mě baví :)
FILIPSN007
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř čer 29, 2011 11:22
Zařízení: Nokia Lumia 620 Amber

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od FILIPSN007 »

Tak já používám ProCam na Lumii 620 a fotku mám uloženou do vnitřní paměti asi do sekundy :tlem:

Opravdu pěknej telefon, ty fotky vypadají fakt dobře, ale více by mě asi zajímalo nějaké video a nejlépe z nějakého koncertu.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jiří Hrma »

Na YouTube už pár klipů z L1020 je a zdá se, že telefon nahrává vážně skvěle

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qFT0K_7nKAs[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KH3Ntue2xIU[/youtube]
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Mými favority jsou tahle dvě videa. Zítra zkusím taky něco natočit :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oSU1QfeiBCo[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qWNEHfGj6MM[/youtube]
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od milennium »

Hezké fotky, parádní "železo"...
Uživatelský avatar
vojta66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: sob bře 27, 2010 13:48
Zařízení: Lumia 1520 White

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vojta66 »

Hezké...jen houšť a větší kapky.....
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Fotky opravdu jsou luxus :-)
Taky uvažuji-uvažoval jsem o L1020 , ale po update Amber na moji L820 / L920 jsem s fotoaparátem max.spokojen a pro moje focení to stači. Kdyby byla startovací cena L1020 +- 15 000 Kč jdu do toho, ale pokud si počkám cca. půl roku tak by se za těch 13 000 dala sehnat :-) No uvidíme.

EDIT :
http://mobilni-telefony.heureka.cz/noki ... 1020/#c233" onclick="window.open(this.href);return false;

Je to tady :-) i Max shop jí má , ale ta cena :-( NO musím nějakou dobu vydržet

Ale jde vidět že se marketing Nokie polepšil - mnohem rychlejší dostupnost na všech trzích od premiéry zařízení , což velice chváálím
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Kdo již vlastní L1020, pochlubte se zde
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jiří Hrma »

Ja už mám L1020 také k dispozici, žlutou, tak konečně mohu dodělat recenzi a pořádně telefon otestovat :)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů