Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Re: Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od robsol »

Jakou barevnou kombinaci by jste doporucili vzhledem k beznemu pouzivani a opotrebovavani toho hlinikoveho ramecku? Libi se mi cerne provedeni, ale napr. na mem iPhone5 je prave nastrik cerneho hliniku dost achilova pata celeho telefonu.

Dale by me zajimalo zda se mam bat horsiho signalu telefonu nebo wifi oproti napr. L820 kterou jsem delsi cas zkousel a byla naprosto v pohode.

Trochu me desi i informace o te oleofobni vrstve na displeji. Proc to tam proboha davaji kdyz to nic nevydrzi.

Diky vsem za info. Mam na L925 hodne velky zalusk.
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tomet »

Po dlouhém čekání na telefon normálních rozměrů ( do 4") jsem se rozhodl jako následovníka mé omnie W vyzkoušet L925, jinak bych se asi už nikdy nového phonu nedočkal. Po týdnu používání obou současně musím říct, že jsem hodně zklamán. Od telefonu nejvyšší třídy za 12t Kč a mladšího o 2 roky od mé Omnie jsem čekal o dost víc :-(

1) síla signálu GSM - ve srovnání s Omnií je signál skoro stejný, akorád u L925 bylo třeba manuálně přepnout pouze na 2G síť, jinak byla bez signálu. Zkoušeno na chalupě kde je signál velice mizerný, pohybuje se mezi žádným a jednou čárkou.

2) síla wifi - opět spokojenost, oba telefony srovnatelné.

3) displej - tady nastalo první zklamání. Stará Omnie má taky Amoled a rozlišení jen 800x480, musím říct že displej Omnie se mi líbí víc a připadá mi přirozenější, u L925 jsem ze začátku zkoušel různě nastavovat barvy a nepodařilo se mi najít kompromis, není to posun k horšímu, ale od novějšího HD displeje jsem čekal víc. Ovšem u zobrazení černé je propastný rozdíl. U Omie je černá prostě černá, i v absolutní tmě nelze rozeznat kde končí displej. U L925 večer při puštěné TV vidím jak displej svítí šedě oproti rámečku a opět ve všech režimech nastavení.
Nejvíce mi vadilo, že i večer při zobrazení pouze hodin, svítí šedě celý displej a na něm skáčou hodiny, né pouze hodiny.
Abych jen nekritizoval, tak musím pochválit čitelnost displeje na přímém slunci, tady mi spadla čelist a je to ve srovnání s Omnií až sci-fi. Bohužel na přímém slunci používám mobil jen zlomek času ve srovnání s ostatním použití a raději bych, kdyby výše popsané vlatnosti byly opačně.

4) foto - nepatřím k těm, kteří používají mobil na focení. Občas nějaká momentka na automatický režim a to je vše. Ze zajímavosti jsem udělal pár foto a pro mě jako foto amatéra jsou fotky nádherné a rozdíl oproti Omnii propastný.

Nejhorší je pro mě, překousnout tu velikost telefonu. Nejsem zastánce těhlech polo tabletů. Mám NB, mám tablet a telefon chci takový, aby se pohodlně držel, pohodlně ovládal v autě, při chůzi a dobře vešel do každé kapsy, taková je Omnia W, ale L925 bohužel ne. Vždy když jsem kupoval nový telefon cca po roce, tak tam byl nějaký technologický posun, hafo nových věcí. U L925 mi tento wow efekt chybí. Systém jsem projel za pár minut, na pár novinek žádná změna, zjistil jsem lepší foťák, horší displej a po hodině bylo po hraní a radosti z nového telefonu.
Kdybych přecházel z jiného OS, tak bych byl velmi nadšen, ale oproti 2 roky staré Omnii mi ty novinky nevyvažují tu cenu. Naopak hůř se mi drží v ruce, ovládá a má horší displej, což jsou pro mě nejdůležitější vlastnosti, takže zatím to vypadá že tel bude na prodej :-(

Vše je o prioritách každého z nás, bohužel nemám volbu si koupit tel příjemných rozměrů a vysoké HW výbavy zárověň, vlastně už dnes nemám volbu si koupit ani tel příjemných rozměrů a nízké HW výbavy :-( Kdyby se dal nacpat WP8 do mé Omnie, abych nebyl omezen vývojem nových aplikací a podporou těch starších, tak jsem asi nejšťastnější člověk. Kdyby se na trhu objevila taková L925 mini se stejnou výbavou a displejem max do 4" tak okamžitě kupuji klidně za vyšší cenu.

Když už píšu tento sloh, musím se majitelů L925 zeptat na ten displej. Taky vám v úplné tmě při zobracení glance screen svítí celej displej šedě a v něm hodiny? Protože se mi tohle u Amoled moc nezdá. Skoro mi to připadá jako by do mého kusu strčil někdo nalitej IPS displej :tlem:
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

S tím displejem je to nesmysl. Určitě barevné podání a černou musí zobrazovat stejně (resp. černou ani nezobrazuje narozdíl od LCD).

Měl jsem v ruce pár kousků 925 a naopak displej byl velmi dobrý, možná ti to přijde, protože jsi byl zvyklý na malou cihlu jako je Omnia W, která má 3,7" diplej, spíš je to zvykem než kvalitou. AMOLED displej Nokie patří mezi ty nejlepší HD displeje.
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tomet »

Tohle čtu ve všech recenzích. Někde mám takovej levnej kompakt od Casia, tak to zkusím vyfotit jestli se s tim popere. Ale nesmysl to není, prostě na nočním stolku když se podívám na displej a svítěj jen hodiny, tak i z 50 cm vidím, že svítěj na obdélníkovým podkladu a přesně vidim okraje kde končí. To samé např v seznamu aplikací, u omnie prostě neni ani z 10cm vidět kde je konec displeje, tam je černá černá. Zkoušel jsem nastavovat barvy, vypínat čitelnost na slunci a všechny verze jasu a je to pořád stejné. Ve všech recenzích čtu jak černá je opravdu černá jak jsme zvyklí jen u Amoled displejů, ale takovouhle černou mám i na IPS displeji na tabletu.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od milennium »

S tím displejem je to vážně zajímavé, ale. Porovnávat telefon v obchodě, kde je normální osvětlení a doma, ve tmě, je rozdíl. Já sám bych taky asi řekl, že je to blbost. Je to přeci Amoled displej... Ale pokud uživatel tohle napíše, tak je asi pravda. Docela bych to chtěl vidět. Dá se to nějak vyfotit ? Asi těžko :-)
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tomet »

Psal jsem, že to zkusím cvaknout kompaktem oba telefony vedle sebe, uvidíme. Fotky jsem pak hodim, ale u mého kusu je to prostě tak. Hodně mě to zarazilo, protože displej je všude vychvalovaný. Ale jinak přes den je to samozřejmě nepozorovatelný a černá se zdá černá a displej je super.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Myslím, že vím co myslíš, ale to určitě nelze porovnávat, žádný AMOLED nevypadá tak jako ten lesklý rámeček kolem displeje.

http://cdn.wpcentral.com/sites/wpcentra ... k=f7xs5_Lh" onclick="window.open(this.href);return false;

Tohle myslíš ?

Pokud ano, tak mrkni na mojí 820 a Galaxy S 4 :-)

Obrázek
Obrázek

Nikdy ta černá není tak černá jako ten rámeček okolo. Samozřejmě na pohledu z boku to je vidět nejvíce.

EDIT: ještě detail 820 AMOLED z vrchního pohledu :

Obrázek
Obrázek
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tomet »

Ano tohle myslím, ale mě nevadí, že displej neni jako lesklej rámeček, ale že v noci, v úplné tmě "svítí" u L925 celý displej a na něm hodiny, takže přesně vidíš že je to 4,5" displej, přestože na něm jsou pouze 2cm čísla hodin. Kdežto kdyby Omnie měla funkci glance screen, tak bys ani z 10cm nepoznal na jak velkém displeji ty hodiny svítí. Přijde mi to jako IPS a ne Amoled. Nevim jak jinak to popsat, večer to zkusim vyfotit, snad se podaří.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Tomu nevěřím, to si snad tady nějakou Omnii W vezmu a vyfotím ti jí :-)) jestli nějakou bazarovku nemáme.
patrabus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: čtv lis 08, 2012 20:30
Zařízení: Sony Xperia Z1 Compact White
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od patrabus »

Na amoled by téměř neměl být vidět přechod mezi LCD a rámečkem, u l820 byli vidět v noci jen hodiny, ostatní pixely jsou vypnuté, u l920 je displej podsvícení, tam bych to chápal, být tebou teklamuju nebo ještě líp do 14 dnů vracím a nechám si ho vyměnit za jinej kus.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Z blízka samozřejmě poznáš vždy ten přechod, to je naprostý nesmysl tvrdit, že nemá být rámeček prakticky rozdílný oproti barvě na displeji.
patrabus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: čtv lis 08, 2012 20:30
Zařízení: Sony Xperia Z1 Compact White
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od patrabus »

Čti pořádně, píšu téměř
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Nepotřebuju číst pořádně když nemáš pravdu, poznat to skutečně není, pokud nad to koukáš z větší vzdálenosti, z blízka to poznáš vždycky.

Obrázek
Obrázek


Mám to špatné podmínky na focení, ale zkus si to porovnat třeba s tvou Omnii, určitě v normálních podmínkách se zrcadlovkou bych ti to vyfocil tak, že bys taky viděl, že vypadá našedle zblízka i omnia W a skutečně tak vypadá, teď jsem jí měl v ruce.

EDIT: Zejména výše, kde už není blesk je vidět, že i přestože displej je černý tak je viditelný oproti rámečku, samozřejmě z půl metru už to vidět nebude, ale zblízka vždycky.
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Re: Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od robsol »

nikdo nic na me otazky vyse?
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

...asi nikdo ještě nemá dost dlouhodobé zkušenosti :-)
signálu ani oleofobní vrstvy bych se nebál.
oleofobní vrstva na l920 je fantastická věc. Za prvé po ní mnohem lépe kloužou prsty a za druhé se mnohem méně displej špiní (a mnohem líp čistí). To že se na ní objeví sem tam mikroškrábaneček bych vůbec neřešil, při běžném používání ABSOLUTNĚ nejsou vidět. Mám telefon už skoro rok, bez pouzdra, a furt vypadá moc dobře. Proti sluníčku to používání vidět je, ale rozhodně nic velkého :-)
patrabus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: čtv lis 08, 2012 20:30
Zařízení: Sony Xperia Z1 Compact White
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od patrabus »

Šmarjá Josef, měl jsem předtím l800 a to samý, přechod mezi rámečkem a LCD není skoro vidět, narozdíl od ips, když jsou pixelu vyplý tak je to snad logický ne? :roll:
pinhead
smartguru
smartguru
Příspěvky: 547
Registrován: pon pro 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Bydliště: Kladno

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pinhead »

Já to večer schválně vyzkouším jak je to stím displejem :-) Zatím jsem si ničeho nevšiml.Ani mě to totiž nenapadlo tohle sledovat.

Ale mám jiný dotaz. Mohu telefon reklamovat kvůli špatně slícovanému krytu ? Okolo čočky foťáku při zmáčknutí praská a je vidět,že špatně sedí.
Kupováno v max-shop.cz
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Z blízka rozdíl uvidíš vždycky bože, co chceš na tohle říct.

Radíš:

"teklamuju nebo ještě líp do 14 dnů vracím a nechám si ho vyměnit za jinej kus."

Což je samozřejmě kravina, protože to není žádná závada. :wink:

A logické to vůbec není, ta matice displeje není stejně černá jako rámeček, proto i když je displej vypnutý, resp. pixely nesvítí na černé, tak nikdy nebudou stejně černé jako rámeček a zblízka to poznáš vždycky. Viděl si vůbec někdy jak takový displej vypadá ? Nejenže jsem měl mraky displejů samostatně v ruce, ale těch telefonů s AMOLEDem mi prošlo rukama určitě víc než tobě a jeden k tomu všemu stále vlastním, tak mi tu netvrď takovýhle bláboli.
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tomet »

Ty fotky výše jsou foceny s bleskem, na světle je ten přechod pod určitým úhlem vidět asi na všech telefonech. Já mluvím o stavu, kdy je telefon v naprosté tmě. Teď jsem se to snažil vyfotit ve sklepě a ten foťák to neveme, chtělo by to zrcadlovku. Každopádně ze 2m vzdálenosti (dál jsem byl omezen prostorem) při zapnutém glance screen jak denní, tak noční režim vidím bezpečně přechod displeje u rámečku. Ten displej hodně slabě šedě svítí po celé ploše a na té světlé ploše poskakují bílé/červené hodiny. Takhle zobrazuje černou můj IPS tablet.
Omnii mám 2 roky a mám ten displej nakoukanej, takže rozdíl jsem viděl hned první večer. Možná je to fakt chyba mého kusu a od někud tam něco prosvítá, ale je to rovnoměrně celá plocha jako IPS, ale slabší.
Rozhodl jsem se L925 vrátit ve 14 denní lhůtě. Až vychladnu, tak jí buď znovu koupím ve 32GB variantě nebo zůstanu u Omnie.
Zkuste to někdo v absolutní tmě např. u glance screen, tam je to nejlépe pozorovatelé.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

To samozřejmě nejde moc dobře vyfotit, ale aby jste viděli, že to není vada vzal jsem si do ruky 925 a vyfotil na světle a na mírně horším světle, je to focené mobilem, takže s rezervou, ale vidět to je vždycky.

To není tupé obhajování, ani jí nevlastním, ale v porovnání třeba s S4 na černé je to vidět úplně stejně jako u Lumie 925, není to žádná vada, to samé je vidět i na L800/820 a dalších, ten rámeček je vždycky vidět, někdy více, někdy méně, ale rozdíl je prakticky viditelný vždy.


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů