Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
milennium
smartstar
smartstar
Posts: 879
Joined: Thu Dec 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Location: Kutná Hora

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Post by milennium »

htcjirka wrote:No vidis to,takze takto se na to pohlizet neda,vsude jinak.BB tu ma uz jen sef,starou klasiku,to nove nechce :-)
I tak by se to dalo říct...
milennium
smartstar
smartstar
Posts: 879
Joined: Thu Dec 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Location: Kutná Hora

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Post by milennium »

CageJ wrote:Čudujem sa, že niektorí ešte to nové BB kupujú. Pripadá mi to ako prežitok doby iba zvyk manažérov na BB, keďže v minulosti to bola záležitosť iba TOP manažérov. Ale nový OS je absolútne neintuitívny a neprehľadný. Ešte treba vedieť aj tie gestá.. Ako som kedysi fandil, teraz opačne. Ten OS zachraňuje iba podpora androidových app.
Vidíš, a kupují (já třeba Z10 mám a nedám na ni dopustit. Přešel jsem na ní s Androida a před tím s WP8)... Já ti nechci brát tvůj názor, ale připadá mi od A do Z zcestný... Třeba o tom, že je neintuitivní a nepřehledný a nebo, že ho zachraNuje podpora Androidových app... Každý má svůj názor, tisíc lidí, tisíc chutí...
User avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1482
Joined: Mon Feb 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Location: Liberec

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Post by Daniel Fibikar »

BlackBerry přišlo pozdě, to je asi vše co se k tomu dá říct. Vyjít BB 10 zařízení o rok dříve mohli karty zamíchat lépe ve svůj prospěch, jinak systém nemusí sednout každému, ale něco do sebe má a určitě není špatně, nedostatek aplikací bohužel musejí nahánět aplikacemi z Androidu, kde samozřejmě není zaručena žádná správná funkce apod.

MS naopak docela slušně rozšiřuje nativní aplikace a zdá se, že se mu situace na trhu mobilních telefonů (smartphonů) zlepšuje, hlavně díky Nokii, která sic je ve ztrátě a není to úplně optimální zvyšuje každým nadcházejícím kvartálem své prodeje, což znamená, že tímto tempem se brzy mohou prokousat a opravdu si upevnit pozici 3 možnosti, 3 platformy na trhu, která bude respektována a brána v potaz i vývojaři, nicméně to bychom předbíhali, každopádně věřím, že ten obrat se povede a půjde to jen k lepšímu.

Abych ještě doplnil, BB prodalo nějakých 6,8 miliónů zařízení za poslední kvartál, což není tak špatné, na to, že většinu budou představovat zařízení s OS 7 a do karet se tak moc nepřimíchává Q10, která má BB vysadit zase o něco výše díky HW klávesnici. Takže to, že je momentálně Nokia a MS na tom lépe ještě nemusí nic znamenat, BB má ve svých rukách levná QWERTZ zařízení a ještě může celou tuto situaci obrátit, záleží hodně na MS a Nokii, jestli neusnou na vavřínech.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Nokii se daří,v Itálii před iPhone

Post by htcjirka »

Nokii se zacina vyrazneji s Lumiemi darit a v Italii podle IDC je jiz na druhem miste hned po Samsungu a zaroven pred iPhone.Velky narust o Lumie zaznamenava i Velka Britanie.
Na zavěr odcituji posledni vetu ze clanku..

"Nokia si pomalu získává zpět podíl na trhu, který je dobrou zprávou jak pro společnost tak i obecně pro Windows Phone."

http://wmpoweruser.com/nokia-outsells-i ... s-the-idc/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Carlosso
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 469
Joined: Mon Mar 11, 2013 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 930
Location: Praha

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Post by Carlosso »

Tak to je paráda,Nokii to přeju.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Nokii se daří,v Itálii před iPhone

Post by htcjirka »

Nokia + Windows Phone 8 ovoce rozhodně nese.Kvalita má cestu otevřenou.
User avatar
Carlosso
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 469
Joined: Mon Mar 11, 2013 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 930
Location: Praha

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Post by Carlosso »

Přesně tak,taky už vidím spoustu lidí v MHD s Lumiema.Dřív to byly jen Samsungy a iPhony a dneska už i Nokie,hlavně 820 a 920...
mceza

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Post by mceza »

Mohu potvrdit. Na to, že WP má v Čr pár % zastoupení, tak v MHD potkávám lidi s Lumiema neustále. Naposledy jsem jel MHD včera v Praze (metrem) a byl tam chlapík s bílou 920 a pokukoval po mé 920.

Cesta je ještě dlouhá a složitá, ale Nokia má dobře našlápnuto.
User avatar
Carlosso
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 469
Joined: Mon Mar 11, 2013 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 930
Location: Praha

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Post by Carlosso »

Já nejvíc vidim žlutý 820,těch jsem za tenhle týden viděl už 5 a jednu bílou.Lumií 920 jsem viděl asi 4.
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Posts: 434
Joined: Tue Sep 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Location: Olomouc (Brno)

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Post by Jakub Karásek »

Taky vidavam wp cimdal casteji, doufam ze na tom mam (byt minimalni) zasluhu za jejich propagaci :)
At si zeleny muzicek klidne vede, ale Wp bych pral aspon 20%, aby je vyrobci velkych aplikaci zacaly brat vazne
mceza

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Post by mceza »

Velké aplikace jsou v pohodě. Pro naprostou většinu služeb už origo aplikace je nebo stejně kvalitní neofiko. Horší je to s lokálníma aplikacema - banky, průvodci a podobně.
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Posts: 434
Joined: Tue Sep 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Location: Olomouc (Brno)

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Post by Jakub Karásek »

Jak se to vezme, třeba google by mohl vydat alespoň mapy, funkční youtube apod., stejně tak ten instagram by se taky mohl uráčit (i když mě je zcela ukradenej). A taky bych uvítal booking.com a airbnb aplikace na cestování.
Z lokálních mi chybí akurát offline mapy.cz, zrovna banku mám ČSOB a tam nemůžu být spokojenější, jejich appka je super.
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 325
Joined: Sun Sep 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Post by mmme »

Nezaměňoval bych momentální úspěch jednotlivých modelů na určitých trzích s obchodními výsledky Nokie, které hovoří jasnou řečí. Lidé nepostižení slepou nákloností k WP ví co mám na mysli. I v mém okolí se Lumie množí (sám jsem jich několik doporučil) a to je dobře. Teď už jen přínosnější aktualizace systému a víc aplikací. Taky jsem zvědavej na WP Blue a hlavně to, jestli bude například i na Lumii 1020.
Zubesuch
nováček
nováček
Posts: 20
Joined: Wed Jul 10, 2013 22:43
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Post by Zubesuch »

jakub.karasek wrote:Jak se to vezme, třeba google by mohl vydat alespoň mapy, funkční youtube...
Tak zrovna google mapy vôbec nepotrebujem. Veľmi často používam mapy a navi na svojich zariadeniach a musím povedať, že nokia here a mapy od navtequ su top. Pre moje zariadenie sú zadara. Čo sa týka YT -> blesky na google.
mceza

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Post by mceza »

mmme wrote:Nezaměňoval bych momentální úspěch jednotlivých modelů na určitých trzích s obchodními výsledky Nokie, které hovoří jasnou řečí. Lidé nepostižení slepou nákloností k WP ví co mám na mysli.
Výsledky Nokie se konečně začaly zlepšovat. Prodeje ednotlivých modelů rostou, zisky rostou a penetrace WP ve světě roste. Je to ješě běh na hodně drouhé trati, ale odhaduji, že tento nebo další kvartál už Nokia nebude v červených číslech.
User avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Posts: 1156
Joined: Thu Apr 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Post by GreenArrow »

Odhadovat můžeš, fakt že to nikdo nechce je ale jasný.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Nokii se daří,v Itálii před iPhone

Post by htcjirka »

Ale jdi ty brepto,cisla hovori jasne a poptavka roste,v Italii druhe misto pred iPhone je pekne umisteni.
milennium
smartstar
smartstar
Posts: 879
Joined: Thu Dec 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Location: Kutná Hora

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Post by milennium »

@mceza
Zlepšující se výsledky se dali očekávat. S nuly se dá jít jenom nahoru. Navíc, Nokia už má docela velký sortiment přístrojů s WP. A to jak dražší přístroje, tak i ty levnější a i ve střední třídě... Takže vyšší prodejnost se dala očekávat. A je to nakonec i dobře... Navíc k tomu dost pomáhá dotační politika Operátorů a spíš se prodávají přístroje ze střední třídy. Taky se začínají vyprodávat i ty dražší přístroje, a to za cenu opravdu lákavou. Tady si hold ještě musíme chvíli počkat, ale věřím tomu, že i taková Lumia 920 se tu bude vyprodávat za cenu, třeba blízkou té výprodejové u HTC 8X a nebo Samsungu Ativ S...
No, ale ten tvůj odhad, mh, ten mi připadá až trochu moc optimistický a já bych řekl i nereálný... Ano prodeje půjdou nahoru, ale bude trvat ještě nějakou dobu, než se dostane s červených čísel... Ale to si povíme až v tom dalším kvartále... :-)
milennium
smartstar
smartstar
Posts: 879
Joined: Thu Dec 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Location: Kutná Hora

Nokii se daří,v Itálii před iPhone

Post by milennium »

htcjirka wrote:Ale jdi ty brepto,cisla hovori jasne a poptavka roste,v Italii druhe misto pred iPhone je pekne umisteni.
Ano, to nikdo nezpochybňuje, ale zapomněl jsi jaksi uvést, kolik tam stojí ten iPhone 5 a kolik ta Nokia, která předběhla v prodejích ten iPhone... A nebo je v těch prodejních číslech součet všech prodaných Nokií s WP vs. iPhone ??? Navíc, iPhone se prodává už rok a to za cenu víceméně stejnou...
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 406
Joined: Fri Jan 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Post by hudyss »

+1 Pavel
Post Reply

Return to “Windows Phone 8.x”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests