Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od flemo »

Su to dve rozne zariadenia, moze tam byt rozdiel v citlivosti na signal, a moze tam byt aj rozdielny manazment toho prepinania. Samozrejme aj poskodena baterka je moznost. Napriklad moja L920 sa mi subjektivne zda byt haklivejsia na slaby 3G signal - ovplyvnuje to jej vydrz o poznanie viac ako u N8 ktoru som mal predtym, takze mam standardne zapnute len 2G. Na druhej strane, ked som bol v Cine, kde som o 2G ani nezavadil - vsade len 3G, tam mala vydrz uplne paradnu (3-4 dni, ale wifi bola k dispozicii len od vecera do rana, takze schranky sa mi cez den neaktualizovali). Ja mam podozrenie, ze Lumie maju v tom prepinani nejaky zadrhel.
ben81
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát dub 26, 2013 23:52
Zařízení: Lumia820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ben81 »

p.a.Ť.o: potrvrzuji rychle vybijeni L820 v pripade nekvalitniho 3G signalu a zapnutych mobilnich dat. V mem pripade L820 vetsinou ukazovala plny 3G signal, ale obcas o par carek na chvili spadnul. Kdyz jsem mel s 3G zapnuta mobilni data, baterka letela hodne rychle dolu a telefon vydrzel stezi pul dne. Kdyz jsem mobilni data vypnul (nebo prepnul na 2G a data nechal zapnute), baterka vydrzela normalne (mezi 1 a 2 dny).
Od doby, kdy mam doma vlastni 3G zonu (po prestehovani v nasi oblasti nebyl zadny 3G a pouze tragicky 2G signal, takze 3G zona byla nutnosti), ktera generuje stabilni silny signal, muzu mit 3G a mobilni data zapnuta a k rychlemu vybijeni nedochazi.

Dalsi veci, ktera muze zdimat baterku, je podle nekterych uzivatelu aplikace Svatky (neptej se me proc). Bez svatku se da obejit, kdyz si clovek naimportuje svatky do kalendare a necha si je zobrazit neajakou aplikaci kalendare (napr. Chronos Calendar).
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bigt »

Problém s tou neoriginální nabíječkou to být může, mě se to stalo poté, co jsem telefon používal v autě s nabíječkou od starého LG OO. Zahřál se a večer se prostě vybil...
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Ok, vyzkousim prepnout data na 2G a uvidim, pak eventualne poleti Svatky. Nabijecku jsem prehodil na originalni, baterka snad naskoci...
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od CageJ »

Tak ja neviem, od GDR2 v plnom pokryti 3G, pernametne zapnutom WIFI, obcasnom volani, synchronizacii mailov kazde 2h, skype+viber push notifikaciami (Skype spravy dostavam pernametne) vydrz skoro 3 dni..

Kazdopadne skusali ste to reportnut Nokii?? FW by to mohol fixnut.
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bigt »

p.a.Ť.o nepomůže, spravil to až HR

Jinak jak ti to tak dlouho může vydržet, to nedá ani telefon s 2500mAh baterkou
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Skoro 3 dny mi pripada jako scifi...

bigt, mas uz Amber? Je mozne, ze po aktualizaci (ne flashi) baterka naskoci sama? Moc se mi do HR nechce...

Mmchm, co vse zalohuje WP pres polozku v menu Nastaveni?
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bigt »

Amber mám, jinak zálohuje se nastavení v aplikacích, postupy ve hrách, sms a účty, jen doplníš hesla...
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od CageJ »

bigt píše:p.a.Ť.o nepomůže, spravil to až HR

Jinak jak ti to tak dlouho může vydržet, to nedá ani telefon s 2500mAh baterkou
WP ma poriesenu spotrebu, neporovnavaj s Androidom.. vzdy zere baterku nejaka app u WP8... Proste vydrzi a nie prvy raz a zase nehovorim, ze vzdy..
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bigt »

Já neporovnávám s Androidem, jen mi to přijde ne moc reálné, když jsem na telefon ani nesáhl, tak 2 dny max. Jinak mám tyto aplikace:
https://skydrive.live.com/redir?resid=6 ... 2jTzkysBjM" onclick="window.open(this.href);return false;
shor3s
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 111
Registrován: ned lis 11, 2012 19:12
Zařízení: Samsung Omnia W, HTC 8X, Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od shor3s »

Me pri obcasnym volani, sms, synchronizaci e-mailu a obcasnym kontrolovanim vydrzel telefon dva a pul dne..a mam nainstalony whatsaap, baterry a hafo jinych aplikaci, ktery bezej na pozadi..takze si myslim, ze tri dny jsou realny ;)..jinak mam teda jas snizenej na hodnotu stredni, protoze mi prijde, ze na automat to telefon az zbytecne prepaluje
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od p.a.Ť.o »

bigt píše:Amber mám, jinak zálohuje se nastavení v aplikacích, postupy ve hrách, sms a účty, jen doplníš hesla...
Takže správný postup pro obnovu dat je nainstalovat nejdříve aplikace, které jsem měl v době zálohy, a pak udělat onu obnovu? Narážím na to, že záloha očividně nedělá zálohu aplikací jako takových... Ty musím instalovat pokaždé znovu...?
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

aplikace se instalují během obnovení ze zálohy automaticky, pokud toto obnovení spustíš. O tom ta obnova vlastně je :)
Ale za sebe moc nedoporučuji, pokaždé se díky tomu vyskytl nějaký drobný problém. Takže raději instalace po HR naklikám přes web ručně a aspoň se zbavím aplikací, které ani nepoužívám..
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

Tak dnes se mi pěkně hudební přehrávač sekal. Neskutečně. Pak jsem čekal asi minutu, až se systém uvolní, nešlo nic dělat. Mám ten integrovaný od MS a ještě jsem si stáhnul Nokia hudba, pěkně se pak hádali a když jsem přešel z jednoho na druhý, poněvadž jsem si myslel, když nejde jeden, půjde druhý, byl to velký omyl! Zase se to seklo. Možná to dělá paměť. karta, ale je to velmi nepříjemné. Zrovna dnes jsem prodal druhý telefon Sony s Androidem, že si nechám jen tento, docela jsem pak vzpomínal a litoval, že jsem ho prodal. Když se spustí přehrávač ve WP8, je přehrávání zapnutý ve všech přehrávačích, které jsou nainstalovány, nelze to oddělit, nejde nezávisle. V Androidu pustíte jeden a klidně druhý a hraje každý zvlášť. Je to opravdu ve WP8 blbě dělaný, navíc je strohý a equalizer jde jen se sluchátky. Pokud se po aktualizaci Amber nic nezmění, myslím tím hlavně stabilita a zdvojené mp3, Lumia půjde z domu. :???:
Uživatelský avatar
Carlosso
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 469
Registrován: pon bře 11, 2013 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Carlosso »

Podle mě to je paměťovkou,jinak po aktualizaci má rozdvojování souborů být opraveno.
patrabus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: čtv lis 08, 2012 20:30
Zařízení: Sony Xperia Z1 Compact White
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od patrabus »

Vyhoď ten od Nokie a je klid 8-) Já jedu na Amber už asi týden a vše ok, dřív mi občas mobil zamrzl na zamykací obrazovce, při Amber se mi to ještě nestalo, stejně tak zdvojování fotek je pryč. Teď už jen ať se mrkvosoft probudí ze zimního spánku a umožní instalaci her na paměťovou kartu, tohle je pro mě asi nejpalčivější problém tohoto jinak skvělého telefonu.
shor3s
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 111
Registrován: ned lis 11, 2012 19:12
Zařízení: Samsung Omnia W, HTC 8X, Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od shor3s »

A na co ti je ekvalizer bez sluchatek? Nemyslim si, ze ten pidi repracek by hral lip s ekvalizerem..zvuk 7.1 z toho neudelas :D
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

I equalizer bez sluchátek je potřeba, ztlumím si výšky a středy a netahá to tolik za uši. Každý má jiný poslech a jinak citlivý sluch. ;-)
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

Carlosso píše:Podle mě to je paměťovkou,jinak po aktualizaci má rozdvojování souborů být opraveno.
No, uvidíme. Zatím mi aktualizace nedošla, nemám odvahu jít do instalace neoficiální cestou. Když zbývá do ní týden, zkusím počkat, pak udělám čistou instalaci přes NSU 3.0.8.
MikeyMCZ
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 232
Registrován: sob úno 02, 2013 0:03
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MikeyMCZ »

Drzis cca 10 vterin Volume down a power button. :)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů