Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato289 »

raz za mesiac jej neuškodí úplne ju vybiť..
lll2
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 21, 2013 19:30
Zařízení: Nokia 500

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lll2 »

Ahojte,
vlastnim lumiu 820 (fw 1232.5957.1308.0001) a mam taky zabavny problem. Pokusam sa nastavit automaticke zalohovanie, no stale to skonci len tym, ze SMS pise Synchronizuje sa a dalej sa nic nedeje. Po restartoch som dospel akurat k tomu, ze pod email+konta mam opat moznost pridat Microsoft ucet (po pridani opat vypise Synchronizuje sa). Nestretol sa s tym uz niekto?
Uživatelský avatar
Carlosso
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 469
Registrován: pon bře 11, 2013 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Carlosso »

Nevybíjet do mrtě.Max. do 20%...
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od nofu »

mato289 píše:raz za mesiac jej neuškodí úplne ju vybiť..
Úplné vybíjení a formátování se týkalo NiMH baterií, Li-ion bateriím to naopak škodí, stejně tak Li-Pol. Podvybití těchto baterií je to nejhorší, co můžeš udělat!
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Carlosso píše:Nevybíjet do mrtě.Max. do 20%...
Máme půl roku L920 a děláme to vždy tak, že mobil ždímeme do +- 5% a pak jde na nabíječku. A výdrž je stále fantastická 2-3dny. To samé dělám s notasem a jak se podívám na kapacitu baterie přes prográmek , tak jsem stále na +- 95%. U L920 to nejde zjistit nebot M(nokia) zablokovali to servisni menu co bylo v WP7.5. Takže takto k nabíjení a vybíjení. Jasné pokud mám 15% a vím, že za 2h jedu pryč tak letí nanabíječku, ale tohle se stává minimálně.
alan17
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 11, 2013 15:53
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od alan17 »

Prosim o radu :-(
Po pripojeni L 820 k notebooku (Vista) USB kablom mi vyhodi hlasenie ze "System Windows pozaduje instalaciu softveru ovladaca pre zariadenie RM825 I Nokia Lumia 820", ez toho mi nejde nic prenasat a ani synchronizovat. Ani Windows nenasiel nejake dostupne riesenie. Poradte co s tym, styri dni co mam telefon som na nic neprisiel ..
FW mam 1232.5957.1308.0001


Dalsia vec, na microSD mam subory, ako sa k nim dostanem v telefone? Fotky a videa mi najde, ale ostatne nie (napr PDF, mam Acrobat Reader)
Uživatelský avatar
Tutok
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: sob říj 22, 2011 13:39
Zařízení: Lumia 920
Bydliště: Bratislava

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tutok »

Čaf, problém bude vo Vistách. Okrem ovládačov je vyžadovaný aj net.framework /neviem aká verzia/, a to zrejme Vista nepodporuje. Riešením je vyhodiť notebok. Ak to tak nie je, tak som sa mýlil. A nech ťa neopúšťa dobrá nálada.
jira80
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned říj 30, 2011 8:11
Zařízení: Samsung Omnia 7
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jira80 »

Mám L820 z volného prodeje, česká distribuce, a u aplikace Fio banking mi to píše, že není k dispozici pro moje zařízení. Dělá vám to taky?
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Era smart banking jde a jede na L820 i L920 , u Fio nevím.

Jinak mám dotaz ohledně toho vybíjení a nabíjení.
V pátek telefon nabit - odpoledne a přes víkend moc nebyl čas tak jsem na něj moc nesahal a spíše polehával na poličce.
Baterka ale mizela před očima a včera v noci 35% a do rána mrtev. Dneska si zajdu pro microsim a pokud to nezabere mám tušení že to asi bude originál kalendář od MS.
Píšu si tam ukoly atd, poznámky a ono se to asi chce synchronizovat s webem a já třeba nejsem na wifi atd. Může to být tím ? Jinak fakt už nevím proč to tak mizí. Na pozadí nic neběží a žádnou další apku co chce ne net nemám. V nastavení kalendáře dám kalendář-nastavení- ukoly hormail - vypnuto a vyřeším to ? Nebo mi doporučte jiný kalendář.

Díky.
jira80
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned říj 30, 2011 8:11
Zařízení: Samsung Omnia 7
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jira80 »

Dovoluji si zde umístit odpověď autora aplikace Fio banking:
Aplikace pro Fio banku byla certifikačním týmem Microsoftu z marketplace bohužel odebrána, protože porušovala interní pravidla pro marketplace, že bankovní aplikaci smí vydávat pouze banka.

Přestože jsem s týmem komunikoval a snažilo se mi pomoci a vyjednat výjimku i několik lidí z českého Microsoftu, po několika měsících se nezdařilo a aplikace byla trvale odstraněna.
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bigt »

Je to sice OT, ale myslím, že to je logické, aby aplikaci, která pracuje s penězi klientů, vydala sama banka... Nic proti tvůrci, ale net je plný podvodníků a informace jsou snadno zneužitelné...
Osobně bych aplikaci třetí strany, která by měla přístup k mému účtu do telefonu ani neinstaloval...
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Vlasta W. »

K přehřívání a rychlému vybití baterie: Ségřina L820 to začala dělat poté, co si jí nabila mojí nabíječkou na myš Logitech Performance MX (5,15 V, 1 A). Nabíjel jsem s ní Mozart i L720 a oboje naprosto bez problémů. Ségra nabila L820 a baterka začala hřát (pálit) a systém odhadoval výdrž na 11 hodin. Kontroloval jsem úlohy na pozadí, zkusili jsme samozřejmě restart, úplné vybití a úplné nabití Nokia nabíječkou a nepomohlo nic. Až hardreset. Vysvětluju si to tak, že systém začal s baterkou nějak podivně pracovat a nehodlal s tím přestat.

Jinak úplného vybíjení se nebojte, jak v noteboocích, tak v telefonech, jsou Windows / Windows Phone nastaveny tak, aby baterku nevycucávaly do mrtě, ale přístroje se vypnou, když ještě pár procent zbývá právě proto, aby se Li-ion a Li-Pol baterky nepoškozovaly. Výjimkou je ovšem třeba moje L720, která se do mrtě vybije (asi chyba firmwaru), systém se neukončí, ale natvrdo vypne a při dalším nabíjení se začíná od nuly (vypnutý displej, pak velká baterka, až po několika minutách startuje systém). Mozart se třeba při prázdné baterce normálně vypne (good bye).
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od CageJ »

vo Wine si ale vies nastavit kedy vypnut system atd.... pri WP nie.. iba zapnut setrenie a pri 10% ho vypne
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Vlasta W. - telefon může mít svůj odběr menší, takže to, že se vypne při 10% neznamená, že se nevybije až do mrtě, když bude ležet na stole týden, tak se vybije i tak do mrtě.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tade »

Minimálně u Li-Pol baterií je prý dobré nabíjet okolo 30%. Samozřejmě u smartphonu je to docela těžké dodržet ... natož u žravé L820 a asi to nemá cenu řešit. Nehledě na to, že nová baterie není nějak drahá. BTW ... včera jsem objednával externí baterii DC-16, tak jsem zvědav, jaká bude :)
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Vlasta W. píše:K přehřívání a rychlému vybití baterie: Ségřina L820 to začala dělat poté, co si jí nabila mojí nabíječkou na myš Logitech Performance MX (5,15 V, 1 A). Nabíjel jsem s ní Mozart i L720 a oboje naprosto bez problémů. Ségra nabila L820 a baterka začala hřát (pálit) a systém odhadoval výdrž na 11 hodin. Kontroloval jsem úlohy na pozadí, zkusili jsme samozřejmě restart, úplné vybití a úplné nabití Nokia nabíječkou a nepomohlo nic. Až hardreset. Vysvětluju si to tak, že systém začal s baterkou nějak podivně pracovat a nehodlal s tím přestat.
Bohuzel, mam podobny pocit. Take jsem 820 nenabijel ani jednou originalni 820 nabijeckou. Je mozne, ze se baterka sekla, nebo pri nabijeni neorig nabijeckou dosahla nejake teploty a dal se prestala nabijet? Telefon se ustatlil s vydrzi cca na 12h, coz ve srovnani s Omnii 7 je sakra malo...
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od flemo »

12h ustalenej vydrze moze byt aj dosledkom behu na roznych zbytocnosti v pozadi, ktore su default zapnute - pripajanie k xbox, vyhladavanie wifi hotspotov, aj taky skype ci online status pre facebook a twitter si slusne cucnu z baterky.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Bohuzrl, nic z toho nemam. Mam akorat bezici meteoservis, birthdays a svatky. Wifi a BT zaple, ale bez hotspotu. Mail jen jeden, zbytek stahovani rucne. Ostatni nepouzivam... Zustava mi z toho uz jen signal a nebo baterka. A vzhl. k tomu, ze jsem mel dosud asi 2 roky O7, na stejnych mistech, stejne aplikace, tak zbyva jen baterka...
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od flemo »

Ten signal by este mohol byt problem, ak si v pasme slabsieho pokrytia 3G, moze sa casto prehadzovat 2G-3G.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Jak pisu, mel jsem tady Omnii 7, a za 12h se mi mobil nevymlatil...
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů