Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od eugenzo »

Kvalita foťáku není na mobilu věc, která by u mě rozhodovala o výběru, ani bezdrátové nabíjení u kterého mi dost vadí ten zadní kryt, který se musí na telefon nasadit, to už mi přijde stejné jako do telefonu zastrčit USB nabíječku. Jak jsem psal, asi jediné plus oproti 520, z mého pohledu, je kvalitní display a perfektní tělo.
Nebyl by tady někdo (nějaký majitel 720ky), kdo by mě přesvědčil o tom jít do 720ky nebo o důvodech, proč bych si měl koupit spíš? :-) Díky
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Příspěvek od mberdych »

720 jsem chvili mel a je to zarucene nejhezci Lumie. Mel jsem i 920 a 720 je vazne bozi. A ma skvelou vydrz baterky.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Vlasta W. »

Je hezká a lehká (!) :-) Výdrž baterky má super (při normálním používání tři dny). Výborný foťák, dobrá světelnost objektivu. Má NFC. Nemá AMOLED (L820 má hrozně přepálené barvy). Jenže oproti L820 je to pořád chudá příbuzná (nemá LTE, 512 MB RAM, pomalejší procesor, Drive "bez plus" - pozor L620 třeba má plus). Zatím existuje jen jedna verze firmwaru a telefon dělá to, na co u Windows Phone nejsem zvyklý: Zasekává se. Jo a nefunguje mi tethering. Za 5500 bych si jí asi koupil znova, za 6000 mi ale cenový rozdíl oproti výrazně líp vybavené L820 připadá malý. Rozdíl mezi L520 a L720 je 1700 a to stojí za zvážení (lepší foťák, HSDPA, na fotkách nevidím přední kamerku?). Jako vždy záleží na tom, co využiješ.
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od eugenzo »

Díky moc, takový názor mi pomáhá ve výběru. Nejvíc mě ale zaskočilo to zasekávání :-/. Do teď jsem používal Androidí telefony, kde jsem začal mít plné zuby různých záseků, restartů,... proto chci přejít na Windows Phone. Chci už telefon hlavně používat a ne půl roku ladit, aby alespoň trochu fungoval a nechci za telefon dávat >10k, aby měl nadupaný HW, kde bude Android fungovat. Nejvíc se mi líbí u L720 vzhled a display (lepší viditelnost na slunci), ostatní věci jako lepší foťák, přední kameru, NFC zas tak moc nevyužiju. Potřebuji hlavně nástroje pro organizaci času, telefonování, SMS, mapy (ČR)a čtečku knih, což jsou věci, na které bohatě stačí i L520 :-)

EDIT:
Tak mám již vybráno, pomohlo mi "ošahat si" oba telefony v reálu a toto porovnání:
http://www.phonearena.com/reviews/Nokia ... 720_id3351
8-)
tascert
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: ned dub 07, 2013 13:31
Zařízení: LUMIA 950

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od tascert »

Prosím o radu. Spároval jsem 720 se sadou do auta CK-15W. Nejdou ale stáhnout kontakty. Máte někdo zkušenosti?
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od mberdych »

Wp8 se po sparovani zeptaji, jestli muzou stahnout kontakty. Aspon pokud si vzpominam. Kdyztak zkus parovani znovu.
tascert
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: ned dub 07, 2013 13:31
Zařízení: LUMIA 950

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od tascert »

Díky. Zkusím.
tascert
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: ned dub 07, 2013 13:31
Zařízení: LUMIA 950

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od tascert »

Tak jsem to zkusil. A opravdu: phone se zeptal, já mu to dovolil a šlo to. Jak prosté. :oops: Ovšem problém není úplně vyřešen - kontakty jsou v CK-15W všechny, ale od P do W je nelze vyhledat, Z už zase ano. Nevím, jestli počet kontaktů v CK-15W není nějak omezen (třeba na 500). V telefonu jich mám skoro 600. Asi budu promazávat :cry:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Tak je lepsi pouzit podporovane sady,pak je to bezproblemu i pri tolika kontaktech.
tascert
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: ned dub 07, 2013 13:31
Zařízení: LUMIA 950

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od tascert »

Jo, to je jasné, ale to až do nového auta. Teď musí vydržet staré se starou (auto s handsfree).
tascert
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: ned dub 07, 2013 13:31
Zařízení: LUMIA 950

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od tascert »

Jak dlouho se synchronizuje telefon se serverem? Mám pocit, že u kalendáře je to několik hodin, u kontaktů snad několik dní? Čekal bych spíš minuty.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od nofu »

Bude záležet na připojení, mělo by to být v řádu sekund.
tascert
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: ned dub 07, 2013 13:31
Zařízení: LUMIA 950

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od tascert »

Jedu na domácí wifi. Fotky projdou prakticky ihned. Ale kontakty a kalendář ne. Možná mám něco blbě? Ale netuším co.

Už vím. Frekvence stahování.
Minak
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 31, 2013 17:14
Zařízení: Nokia Lumia 720

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Minak »

Zdravim, chtel jsem se zeptat. Jak je to u Lumie 720 s diakritikou sms. Kdyz pisu s predikci textu, odstrani se sama? Nebo se sms posle ve 3 kusech? Diky.
MikeyMCZ
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 232
Registrován: sob úno 02, 2013 0:03
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od MikeyMCZ »

Lze to nastavit. Ale i při nastavení, aby se posílala jen základní sada, se potom nesmějí použít obrázkoví smailíci. A telefon ti ukáže kolik pošle zpráv, pokud se blížíš počtem znaků k hraniční hodnotě.
Minak
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 31, 2013 17:14
Zařízení: Nokia Lumia 720

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Minak »

A kde prosim? :) Mam Lumii jeden den, tak celkem tapu. Presel sem z androidu. Smajliky sem zvyklej posilat klasika neobrazkovy.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Nastaveni-sit + a zde si spravne nastav sadu znaku pro zpravy sms.
Bender1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 157
Registrován: stř črc 18, 2012 19:50
Zařízení: Sony

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Bender1 »

Prý končí produkce, nevíte co je na tom pravdy? Psalo se na myNokia.cz Facebooku.
Minak
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 31, 2013 17:14
Zařízení: Nokia Lumia 720

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Minak »

Chtěl jsem se zeptat, co mohu udělat proto aby se u 720ky nevybilo cca 45% baterie přes noc? Mám vypnuté mobilný data, wifi se mi zapíná až po odemknutí telefonu. Za dnešní noc cca 9hod 45% baterie pryč. Vadný kus?

EDIT: Dočetl jsem se, že by to mohl dělat Whatsap... Ale při vypnutém internetu to nechápu. Je prý také nutné udělat HR, je to tak?
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od mbelas »

Podíval bych se co ti běží na pozadí ( nastzavení - aplikace - ulohy na pozadí ). Nepoužíváš nějaký indikátor na baterii - ty žerou dost baterky ?
Jinak komunikátory obecně žerou dost, ikdyž jsi offline tak by měl být komunikátor ukončený a zakázaný aby neběžel na pozadí, neboť má tendenci se připojovat a aktualizovat stav. Zjisti a mrkni.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů