[app] Zásilky - sledování zásilek

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od karelchadim »

ani by se kvůli jedné položce nemuselo dělat nastavení, stačilo by to v detailu zásilky šoupnout do panelu k ostatním ikonám nějaké tlačítko na řazení nebo až jako nabídku pod "..."
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od Fireman »

karelchadim píše:stačilo by to v detailu zásilky šoupnout do panelu k ostatním ikonám nějaké tlačítko na řazení...
Nad tím jsem také přemýšlel, ale nevím, jestli by pak nebylo chaotické, že to přepnu v detailu jedné zásilky a mám to pak tak u všech zásilek. A nastavovat to pro každou zásilku zvlášť my příjde úplně zcestné. Ale asi to dle tvého návrhu udělám a když pak přijde k nastaveni nějaká další věc, tak už udělám nastavení a přesunu to tam.
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od Fireman »

Tak nevím, jestli to tu už někdo neřešil, pokud ano, tak se omlouvám předem za nošení dříví do lesa.

Řešil jsem tu podporu toho rozlišení 720P pro Windows Phone 8. A podle všech informací co jsem dohledal na webu to prostě nejde udělat tak, aby to podporovalo tohle (16:9) rozlišení. Aplikace pro Windows Phone 7.x prostě nemá podporu jiného rozlišení. Zkoušel jsem všechny různé nastavení a auto a plovoucí laytouty, ale minimálně emulátor trvá na svém a tvrdošíjně to "přepočítává" na 480x800 a pak doplní mezeru.

Řešení jsem našel, předělat aplikaci na Windows Phone 8. Pak by ale uživatelé s Windows Phone 7 měli smůlu a to se mi nelíbí. Ještě existuje možnost "Multiple XAP", a vést vlastně dva projekty pro WP7.x a WP8 vedle sebe. Ty se pak dají nahrát na Store pod jedním jménem (pod jednou aplikací) a uživatelům s WP7.x se nabídne verze se 7.1 a uživatelům s Windows Phone 8 se nabídne verze 8 (alespoň taková je teorie :P ). Ovšem do tohoto stavu existující projekt, plný odkazů a kódů a modulů je poměrně dost práce na to aby člověk využil pár pixelů místa nad aplikací. Navíc telefonů s tímto rozlišením není tolik.
Proto se vůbec nedivím, že se na to spousta vývojářů jednoduše vykašle. Já se to pokouším převést, tak doufám, že tím tu aplikaci nerozbiju úplně a navíc nevím co to udělá pro stávající uživatele s Windows 8, kteří už mjí aplikaci nainstalovanou ve verzi 7. Jestli jim ji to jen nezaktualizuje na novější 7 verzi, nebo jestli si to automaticky chytne a natáhne verzi 8. V nejhorším by uživatelé co už mají aplikaci ve verzi 7 staženou a mají rozlišení 720 (typicky HTC 8X a Samsung Ativ S) museli appku odinstalovat a znova nainstalovat aby jim "volný prostor nad aplikací zmizel".
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od wizaard »

Jestli je to takový problém (nevěděl jsem, nevidím do toho, ale jsem rád, že to teď vím), tak bych to skutečně neřešil.

Aspoň jsem o něco chytřejší, proč to tak spousta aplikací má...
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od matoman »

Riesenie je jednoduche, mat dva projekty. Mozes mat zakladny WP7 projekt a vsetky subory v WP8 projekte mat ako linky do WP7. Nejake platform specific kody potom oifujes (#if WP8 napr.) Prvy krat to zaberie trochu casu, ale potom pridanie suboru, znamena pridat akurat novu linku.
Samozrejme si urob nejaky tag/branch aby si si to nerobil (ak pouzivas git alebo svn) pripadne aspon zalohu :)
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od Fireman »

matoman: přesně tak jsem to udělal, ale zabralo mi to trochu víc času a asi jsem i něco trošku domrvil, protože mi to nechtělo fungovat, nakonec jsem to rozchodil, ale musel jsem dát clean solution, takže teď to při updatu pravděpodobně smaže lidem jejich uložené zásilky, což mě dost štve. Náhodou nevíš, jestli to jde nějak vrátit, jinak než ze zálohy? Jestli to není třeba jen nějaký řádek v nějakém z těch XML?

wizard: bylo potřeba jen přijít jak na to a pak se tím prokousat. Už jsem to poslal Microsoftu ke schválení. V nové verzi bude i TNT, podpora dalších rozlišení a přidal jsem tam i tu možnost toho selektivního řazení.
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od wizaard »

Fireman: Super, velké díky, ale hlavně "respekt"! Skutečně zvaž, jakmile bude aplikace vychytaná, placenou verzi. Máš lepší aplikaci než ostatní a ti ji prodávají za ne úplně malý peníz! 20 Kč si může dovolit každý!
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od matoman »

clean solution nevadi, to ti nezmaze isolated storage ani iso settings, malo by to fungovat normalne bez problemov.. (ale u WP nikdy clovek nevie, vsak si otestuj update v emulatore. Niekde na nete je navod ako testovat update)

to Wizzard: "20 Kč si může dovolit každý!" ano ale v CR a SR si kazdy najde vyhovorku, preco si to nekupit :)
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od Fireman »

matoman: dík, no uvidíme, testoval jsem to právě na zařízení které mělo starší verzi a při deploy to právě psalo že ji musí odinstalovat a pak ji znova instaloval, tak nevím jak se mi to povedlo ale pokud se tato vlastnost na store nepřenese budu jen rád, ale hlavně uživatele to nenaštve.

wizaard: díky, jsem rád že se ti aplikace líbí. To že ji považuješ za lepší než ostatní je pro mě kompliment, ale na druhou stranu aplikace na tuhle tématiku je tu jen jedna, takže to zase není tak velký úspěch být lepší. Navíc za tu aplikaci chce také jen 20 korun, stejně jako bych měl já. Je to moje první aplikace pro WP a už jen proto ji nechám zdarma. Člověk by asi neměl nechat ostatní platit své experimenty :-). Ale jsem rád, že považuješ aplikaci za takovou, že si může dovolit zpoplatnění.
Uvažoval jsem, že kdyby byl opravdu zájem, že bych vyzkoušel nějakou verzi "PRO" která by zpoplatněná být mohla a měla by push notifikace. Tedy zásilky vložené uživatelem by v nějakém třeba dvouhodinovém intervalu sledoval server a když by zjistil změnu, tak by poslal notifikaci. Jenže si tím nejsem jistý, protože nejsem schopen garantovat funčnost takového konceptu. Vícero zásilek by znamenalo vícero dotazů, které pokud by se navíc ve dvouhodinovém intervalu opakovali, tak by velmi snadno mohlo dojít k zablokování této služby ze strany přepravců.
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od Fireman »

Nová verze je na Store.

Přehled změn:
* Přidána podpora pro TNT
* Přidána podpora pro všechna rozlišení
* Přidána možnost volby řazení v detailu zásilky
* Oprava chyby změny stavů při celkové aktualizaci
* Oprava chyby při aktualizaci všech položek, pokud jsou všechny přečtené
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od wizaard »

Super, stáhl jsem, aktualizoval a je znát, že už je to upravené pro WP8 - aplikace je na celý displej i na mém 720p HTC 8X, TNT sledování funguje, stejně jako změna řazení.

Teď už nějak nemám co dodat. Jedině asi postupně rozšiřovat seznam podporovaných dopravců (nevím, kdo co používá - třeba na Slovensku je zajímavé slovenské UPS - SPS).

Jinými slovy: skvělá práce!

Nevím, jak je to možné, ale když jsem přidal TNT balík, měl 8 aktualizací. Připnul jsem ho jako dlaždici a ukázal číslo 12, což nechápu.
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od Fireman »

Díky za info... mrknu se na to, asi to bude nějaký bug. :tlem:
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od Fireman »

Tak jsem se na to večer díval a nejsem o nic moudřejší než včera dopoledne.
V části kódu kde zřejmě dochází k problémům, jsem žádnou změnu neprováděl a není mi ani známo, že bych někde změnil něco, co by to mohlo jakkoliv ovlivnit. Přesto dochází k pádu při vytvoření LiveTile, respektive aplikace spadne během její tvorby. Není to poznat, protože při vytvoření LiveTile se běžně systém přepne do hlavního menu a aplikace se uspí. V tomto případě ale spadne.
Nejsem odborník v tomhle systému, ale o tuhle činnost se zjevně postará nějaký agent a ten během té dlaždice padne na hubu. Včera jsem to zkoušel ve Visual Studiu a nepadala mi aplikace jako taková, ale její hostitelský modul (taskhost.exe). Díky tomu se mi ani nepodařilo najít proč to padne a kde, protože Visual studio mi nabídne akorát ladit taskhost.exe. Co je ještě divnější, k tomuto pádu dojde jen při prvním spuštění ve virtuálu. Při dalším už ne, při jakékoliv změně kódu už ne, dokonce po zavření virtuálu a jeho novém spuštění už k pádu nedojde, ani po restartu celého počítače už k tomu pádu nedojde. Jen když to poprvé pustím v novém virtualizačním prostředí ve kterém jsem to ještě nepustil.

Udělal jsem opravu aby tam alespoň neskákalo to číslo 12, které jsem tam zapomněl s testování, Normálně by to nevadilo, protože ještě než se dlaždice vytvoří, dojde k jejímu updatu, ale tady se už nestihne a padne to...

Jinak s tím chováním...
Setkal se s tím někdo ze zdejších vývojářů? Ocenil bych každou radu.

Díky.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od nofu »

Předně díky za super aplikačku, hojně ji využívám. Mám návrh na drobný zlepčovák:teď sem promazával nějaký zásilky a zjistil sem, že bych ocenil, kdyby byl v detailu zásilky klasickej koš, abych nemusel přes "..." a odstranit.
dkdkdk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: ned črc 14, 2013 8:41
Zařízení: lumia 920 yellow

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od dkdkdk »

Fireman píše:Udělal jsem opravu aby tam alespoň neskákalo to číslo 12...
Byl nějaký update? Mám verzi 1.2.0 a stále tam ta "12" je.
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od Fireman »

Nofu: Já jsem to tam měl, ale dal jsem to pryč, když jsem přidával ikonku "opačné řazení". Aby tam toho nebylo moc. Říkal jsem si, že mazání, možná není dobrý nápad, dát jen na "kliknutí". Ale možná je to blbost. Tak bych ji tam zase mohl vrátit.
Jinak zásilku lze smazat i v hlavním seznamu, když na ni tapneš a podržíš, tak vyskočí nabídka kde je možnost i smazání.

dkdkdk: Jo už v pátek jsem to nahrával na Store, ale zatím to Microsoft stále schvaluje... :???:
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od karelchadim »

aktualizace už je k dispozici na store
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od Fireman »

Ano nová verze je na store, ale zase to zlobí. Při aktualizaci zásilek na hlavní obrazovce to hodí chybu. Zásilky se sice aktualizují, ale vyskočí otravná hláška.
Už fakt nevím, co se s tím stalo, něco se zřejmě podělalo převodem verze 7 na verzi 8, protože na 7kových telefonech to dle všeho nezlobí. Nejvíc mě štve, že ve emulátoru je vše v pořádku.
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od Fireman »

Tak jsem nad to sedl a strávil nad tím pár dalších hodin a docela jsem se zapotil, ale jsem přesvědčený, že se mi tu duchařinu podařilo vyřešit. Nakonec jsem to asi odhalil spíš shodou okolností. Věřím, že nyní to bude v pořádku.

A přidal jsem tam zpět to tlačítko na odstranění. :wink:

Nyní je to nahráno na Store a čekám na schválení Microsoftu. Pak už to snad bude fungovat jak má...
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

[app] Zásilky (sledování zásilek)

Příspěvek od nofu »

Fireman píše:Jinak zásilku lze smazat i v hlavním seznamu, když na ni tapneš a podržíš, tak vyskočí nabídka kde je možnost i smazání.
Tj jasný, jen je to pomalejší. Kdyby šlo tlačítko vrátit, budu rád, páč dycky koukam do detailu a pak až mažu.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 18 hostů