Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
streethawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv led 05, 2012 11:47
Zařízení: Nokia Lumia 920 black, Nokia Lumia 820 white
Bydliště: Žilina

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od streethawk »

Treba si ešte uvedomiť jeden dôležitý fakt a síce za horšieho svetla môže byť Lumia 1020 vo výhode, predsa len svetelnosť objektívu tohto kompaktu bola dosť obmedzená, inak naň nedám dopustiť...ale pre niekoho môže byť a určite i bude Lumia 1020 zaujímavou voľbou...
mceza

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Opravdu to je všechno o tom najít jinou cestu k vysoce kvalitním fotografiím. Tradiční metody jsou totiž příliš náročné na místo. Takovým příkladem, kdy na to šli tradiční metodou je například Samsung S4 Zoom...

Nokia na to šla úplně jinak - což poznáme podle sloganu "Zoom reinvented". Oni prostě místo složité a velké optiky tam dali velký senzor. Co to zvládne je vidět v tomto videu v nastaveném čase: http://youtu.be/Ygxfak1O2gE?t=8m17s" onclick="window.open(this.href);return false;

Jo, se zrdcadlem a pěkným objektivem by to fotilo krásně i s 5Mpix, ale vešlo by se to do kapsy? Ne.

41Mpix rozhodně není marketingový trik, jak už ukázaly podrobné testy Nokie 808.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

A hlavne telefon ma clovek porad u sebe.Nikdo neceka ,ze to trumfne zrcadlovku apod,je to porad jen telefon,ale 808 nikdo doposud neprekonal a na fotomobil podava nadstandardni vysledky.
mceza

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Tak na MediaMarktu už mají předprodej 1020 za 698€. To je dost, čekal jsem, že to v zahraničí bude tak za 15-16 tis. Tak jsem zvědav, za kolik se nakonec objeví.
Navíc nepotěšila ani dostupnost - prý nejdříve 30. 9. Doufal jsem, že bude tak o měsíc dřív...

Když si vezmu, že Surface Pro 32 GB tam stojí 429 €, tak to je opravdu rozdíl :D
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GreenArrow »

Surface RT tam stojí 429 eur, ne pro. O RT není zájem, tak se zlevňuje. Ale i tak tu cenu nechápu, to si nokia tak věří, že si myslí, že jeden hrbol s 41Mpx může nacenit telefon snad nad nejvyšší verzi iPhonu?
mceza

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Ajo, jel jsem dolů a viděl dražší surface, než ten nad ním. A bylo to taky RT.

Cena je opravdu hodně vysoká. Ten telefon by se podle mě za 14 tis. naprosto skvěle prodával, stály by se na něj fronty. Ale to by nesměl přijít až na konci září a za 700 Euro.

Teď začínám váhat, jestli se na to nevykašlu a nepudu radši do 920. Přímo od Nokie v Čr by to bylo za poloviční cenu co 1020. A hned...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ted jsem bral pro kluky z prace Lumie 920,CR distribuce v MP.cz akce(kdo ma tu slevovou karticku anebo akce sek)za 9190kc..Parada cena.1020 bude zezacatku prepalena jako prase,chce to pockat a nekupovat z kraje,penize neresim,ale zase zbytecnost za to vyhazovat takovou palku.Kor jeste pocitat zadni kryt na nabijeni apod.Lepsi pockat az to bude stat jako L920.
mceza

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Takže po Vánocích... :-/ To je dlouho. Chci WP8 a nechci si kupovat za pár měsíců novej telefon...
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mmme »

htcjirka: mluvíš mi z duše. Sice se na tuhle Lumii pekelně těším, to mi ale nebrání si muka prodloužit, zatím se jen těšit a s koupí počkat po vánocích. Odhaduju cenu kolem 10 tisíc, spíš pod. Snad :-)
FraDiavolo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 100
Registrován: pon led 07, 2013 20:23
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od FraDiavolo »

mceza píše:Takže po Vánocích... :-/ To je dlouho. Chci WP8 a nechci si kupovat za pár měsíců novej telefon...
Myslím si, že teď je ta ideální chvíle na koupi 920. Ušetřil bych už skoro polovinu toho, co mě stála a přitom se pořád jedná (téměř) o nejlepší telefon s WP8.
mceza

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Ano, dneska jsem se na ní byl podívat v obchodě. Dnes mě zbývá rozhodnout se, zda černá nebo bílá (šedou nikde v okolí nemají a chci ji koupit zítra) a je to. Bude to 920. Za ty prachy super volba a v únoru se uvidí.
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hudyss »

A je tu Review http://www.wpcentral.com/nokia-lumia-1020-review" onclick="window.open(this.href);return false;
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hudyss »

Pěkné fotečky http://www.flickr.com/photos/danielcheong/9415157101/" onclick="window.open(this.href);return false; .jen ty 3 :wink:
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

http://www.wpcentral.com/nokia-lumia-10 ... -comes-red" onclick="window.open(this.href);return false;

Předobjednávky v Polsku, takže L1020 to je tak do dvou měsíců. :-)
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od milennium »

Tak od 1. října bude exklusivně u O2 UK 64Gb verze Lumie 1020 http://wmpoweruser.com/64-gb-nokia-lumi ... ore-100955
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Konecne normalni pamet :smt023
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Tak jsem v Nokia Wiki soutěži vyhrál za můj článek Lumii 1020 :)

Minulou středu psali, že koncem týdne by už jim měly přijít a budou je odesílat. Takže se už těším velice :) Hlavně na to natáčení videa (bezeztrátový plynulý zoom, možnost manuálního zaostření, citlivé stereo mikrofony). Barvu jsem si vybrat nemohl, ale ona každá barva 1020 má něco do sebe :)

Až mi přijde domů, určitě se pochlubím s prvními zkušenostmi. Má ji už někdo v ČR, kromě lidí z Nokie? Také ji vezmu osobně i na letošní MS Fest, plánuji si tam udělat přednášku o fotografických API pro Windows Phone (pokud bude zájem - můžete hlasovat zde). Letošní MS Fest se bude konat v řínu/listopadu v Praze, Brně a Ostravě, ještě pak napíšeme víc informací.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Gratuluji :-)
Taky zvažuji , že si ji po Vánocích pořídíme.
Ale ty ji máš zadara :-)
Uživatelský avatar
vojta66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: sob bře 27, 2010 13:48
Zařízení: Lumia 1520 White

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vojta66 »

Tak to upřímná gratulace! Paráda!
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Tak už byla odeslána, aktuálně je ve Finsku :)

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů