Windows Phone 8 GDR2 Update

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od Martin Suchan »

Vcera vysel druhy "service pack" pro Windows Phone 8 - GDR2. Neprinasi skoro nic zajimaveho, jen znova funkcni FM radio a nejake bugfixy. Majitele Nokii dostanou navic i update Amber s par ficurama navic.
http://www.windowsphone.com/en-us/how-t ... te-history" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja jej na svuj HTC 8X nainstaloval dneska a 'so far so good', jake mate zkusenosti s timto updatem vy?
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Windows Phone 8 GRD2 Update

Příspěvek od dark_hood »

u mňa pokus o vyhľadanie aktualizácie končí chybou: momentálne nemôžeme vyhľadávať aktualizácie (80072ee2) :-D
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Windows Phone 8 GRD2 Update

Příspěvek od karelchadim »

já se těšil na Data Sense a bohužel se nedočkal, jinak se zatím telefon chová v pohodě, pro HTC jedno velké plus - dají se mazat dočasné soubory, a krom rádia čeho jsem si všiml - pro start fotoaparátu pomocí spouště se nechá vybrat i jiná aplikace než default fotoaparát, xbox music se česka netýká takže nemohu posoudit a mělo dojít k nějakému vylepšení VoIP (Skype) tam jsem si ničeho zásadního také nevšimnul...
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

Re: Windows Phone 8 GRD2 Update

Příspěvek od JanHavlicek »

Tak zcela zásadní je podpora caldav a carddav pro google acc a sync kontaktů a kalendáře, minimálně pro nové uživatele a pro všechny, které omezené prostředí outlook.com štve. Jinak je ten update naprostá komedie, abych řešil nějaké radio nebo data sense, to je snad špatný vtip. Přenesená data mají být defaultně v nastavení, jako u všech ostatních systémů, dokonce včetně! windows8 na tabletech (že to po update na win8.1 zmizelo naprosto nechápu, ale přenesená data na win8 v charmu při výběru wifi sítě jsou)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows Phone 8 GRD2 Update

Příspěvek od mimonaut »

OT: co je na prostředí outlook.com tak omezeného? používám jak gmail, tak outlook.com a myslím, že je to téměř na jedno brdo. Něco umí líp google, něco MS. Některé fce najdeš jen tady, některé jen tam.. Ale slovo "omezený" u outlook.com myslím v dnešní době je dost přehánění.. Nechci se hádat, jen chci znát tvé důvody pro toto tvrzení..

Jinak jako obvykle, v updatu je vylepšených spoustu věcí "pod kapotou" - zlepšená podpora Voip a push notifikací, zlepšená práce s vnitřním úložištěm a pamětí, odstranění spousty drobných bugů..
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

Re: Windows Phone 8 GRD2 Update

Příspěvek od JanHavlicek »

Používám též oboje a na outlook.com mě vadí pomalejší odezvy oproti gmailu, absence multi-podpisů (mám v gmailu mnoho přidaných účtů a ke každému jiný podpis) a i po takové době pořád absence českých znaků v tučném písmu, vypadá to děsně. Stǎcí mít ve výpisu zpráv pár nepřečtených a u všech se české znaky zobrazují jinak, než ty ostatní (psal jsem to i někam na MS support a bez odezvy). Nehledě na množství nastavení různých filtrů a doplňků z laboratoře gmail, které outlook také nemá. Ač nemusim služby googlu a snažím se od nich oprostit, lepší webové prostředí mailu než google s různými vychytávkami (třeba když do mailu napíšu "v příloze zasílám" a nepřipojím ji, upozorní mě to, stává se mi to často) prostě neznám. Srovnávám samozřejmě webová rozhraní, všechno by to řešil stolní outlook nebo jiný klient, ale zase často střídám počítače a celkově je pro mě komfortnější mít všechno v browseru (mimochodem nedávno jsem přešel z chromu na operu next a spokojenost, akorát mi nefunguje scrollování trackpointem na thinkpadu). Sorry za OT, ale když už ses ptal

Ohledně toho gdr - změny pod kapotou nikoho nezajímají, nejsou vidět a bugfixes and minor updates už mi přijde doslova jako klišé, kterými se ohání všichni. Důležitých a viditelných změn je však pramálo
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Windows Phone 8 GRD2 Update

Příspěvek od osso »

tak tiez uz mam GDR2 okrem radia som nic nezachytil temporary files nejdu vymazat v make more space a fotak s inou aplikacoiu tiez nejde other polozka ostala tak isto 3.5 giga, ziadne data sense som sklamany :-(
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows Phone 8 GRD2 Update

Příspěvek od mimonaut »

OT: Jan Havlíček:
české znaky se mi zobrazují správně... to bude browserem :)
https://xgywfg.blu.livefilestore.com/y2 ... 5%BEek.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Windows Phone 8 GRD2 Update

Příspěvek od CageJ »

Rychlejsie logovanie k WIFI? Mozete to overit?

Vdaka.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone 8 GRD2 Update

Příspěvek od htcjirka »

Změn je pramálo,ale jen pro uživatele "nelumií".
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

Windows Phone 8 GRD2 Update

Příspěvek od JanHavlicek »

Tvůj obrázek mi nefunguje. Každopádně jsem vyzkoušel všechny možné prohlížeče, které mám v ntb a skutečně se to zobrazuje špatně v: Chromu, Opeře Next a Internet Exploreru 11

Dobře se to zobrazuje v: Firefoxu, Opeře 12 ještě s Prestem

Takže ano, browser na to má vliv, ale Microsoft má používat takové fonty, které fungují korektně ve dvou nejrozšířenějších prohlížečích na světě - IE, Chrome. Největší paradox je právě to, že to neběží správně ani v jejich vlastním prohlížeči
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Windows Phone 8 GRD2 Update

Příspěvek od osso »

no IE 11 je beta verzia takze nevidim v tom ziadny paradox normalka :)
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Windows Phone 8 GRD2 Update

Příspěvek od CageJ »

Cela fraska s Data Sense pokracuje. :D
Faktom, ze je pocitadlo funguje bez operatora, na komprimaciu dat je nutny operator a servery MS.

Po webe zacina masivna debata.. Prakticky takmer ZIADNE telefony HTC a Samsungy tuto aplikaciu nedostali. Ani unbranded... Zalezi ci telefon je brandovany a ma podporu operatora.. Zda sa. Kazdopadne MS si to pekne posral s tymto... Zase tie uvahy, ci MS dodatocne nevypusti neupraveny Data Sense..
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

Windows Phone 8 GRD2 Update

Příspěvek od JanHavlicek »

2 osso: samozřejmě to nejede ani na IE9 ani na IE10, tím bylo spíš myšleno, že ani IE11 to nijak nenapravuje
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Windows Phone 8 GRD2 Update

Příspěvek od milennium »

htcjirka píše:Změn je pramálo,ale jen pro uživatele "nelumií".
To je, ale hodně špatný... To, že člověk nemá Lumii, přeci nemůže znamenat, že dostane "jen něco"... A pokud ano, tak je to podvod...
mceza

Windows Phone 8 GRD2 Update

Příspěvek od mceza »

Jakej podvod? To není funkce od Microsoftu, ale od Nokie.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Windows Phone 8 GRD2 Update

Příspěvek od milennium »

No a co ??? Mně jako zákazníka nezajímá, že je něco MS a něco Nokie... Čekám půl roku na nějaký update a nakonec získám jen opravu Google email a pár drobností... Samozřejmě, že všechno pozdě, viz ten CalDAV, CardDAV...
Bender1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 157
Registrován: stř črc 18, 2012 19:50
Zařízení: Sony

Windows Phone 8 GRD2 Update

Příspěvek od Bender1 »

Jestli Vás (radši vykám, jste věkově jako můj otec) nezajímá, co je od MS a Nokie, tak zrovna MS nepřislíbil nic extra, to pouze Nokia se svým Amber. To, že jste si nepřečetl pořádně změny na GDR2 není snad důvod, abyste snad říkal, že MS spáchali na Vás a ostatních ne-Nokia zákazníků podvod. :)
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Windows Phone 8 GRD2 Update

Příspěvek od spellshaper »

milennium píše:...
:roll:
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

Windows Phone 8 GRD2 Update

Příspěvek od wizaard »

Co tady všichni vykládáte o nějakých podvodech? MS jasně řekl, že Data Sense musí vydat operátor, nebo výrobce zařízení. Tečka. Všechny ostatní slíbené a avizované změny a opravy jste dostali. Ano, situace s Data Sense je smutná, ale můžeme tak maximálně nadávat na HTC (a Samsung) - MS to dal k dispozici, ale finální rozhodnutí je vždy na výrobci.

Nehledě na to, že všichni dělají, jako by GDR2 byla nějaká zásadní změna/vylepšení. Je to jen oprava chyb, přidání podpory pro Google, rádia a pár drobností.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů