Změna registrů

Tipy, triky, neoficiální postupy a užitečné návody pro Windows Phone
Odpovědět
ostravak
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: úte bře 20, 2012 13:05
Zařízení: HTC Radar

Změna registrů

Příspěvek od ostravak »

Zdravím, nikde jsem tu nic nenašel tak se zkusím zeptat:
Mám developer unlock a chtěl bych změnit registry. To ale jak jsem se dočetl nelze pouze s DUD že?
Nelze to teda udělat nějak jinak? Nebo jak se tohle řeší?
homebrew aplikace by se taky nějaké hodili.
Nechce se mi totiž přehrávat ROM.
Všude sem tohle pohledal a nikde sem moc nenašel, max že je všechno u konce a už nelze tak případně jestli to tu už je tak se omlouvám.

Mám HTC Radar + DUD.
Uživatelský avatar
CreAtive_34
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: ned úno 19, 2012 22:48
Zařízení: HTC Radar
Bydliště: Mám

Změna registrů

Příspěvek od CreAtive_34 »

Když píšeš že se v tom chceš vrtat, tak custom rom se vyplatí. Zvlášť na 7.5(8) zařízeních od HTC. Sám na svém radaru jedu od první custom romky a už bych původní nesnesl...

Registry nezměníš, na to je potřeba root - tedy custom romka. Pár homebrew najdeš na XDA nebo v aplikaci Bazaar (taky na xda). Jinak na vývojářském odemčení ti celkově moc homebrew nepojede, namátkou co stojí za to jsou Screen capturer, Battery status a Supreme shortcuts.
ostravak
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: úte bře 20, 2012 13:05
Zařízení: HTC Radar

Změna registrů

Příspěvek od ostravak »

To je asi nejlepší no, ale právě se custom rom docela bojím :D , nikdy jsem to nedělal a ani není žádný český návod. Samozřejmě že jsem si pročítal povětšinou z překladačem to forum, ale vůbec jsem z toho chytrý nebyl, nehledě na to že mi může kleknout mobil :( to bych nerad. A i tak jsou všude takové návody už pro ty co tomu alespoň trošku rozumí. Pouštět se do něčeho takového je bez vědomostí dle mě blbost.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Změna registrů

Příspěvek od Flynn »

CreAtive_34 píše:...namátkou co stojí za to jsou ... Battery status...
Právě tuto aplikaci jsem sundal ze starovací obrazovky, protože je k ničemu. Neaktualizuje se včas a hodnota, kterou na LT ukazuje, neodpovídá skutečnosti. Mít na ClockHub a Battery Status jiné hodnoty, je pak matoucí. V tomto smyslu je ClockHub lepší.
ostravak: Čili jsi tak trochu jako já a v tom případě ti dopručím toto http://smartmania.cz/servis/" onclick="window.open(this.href);return false;. Tam ti jistě rádi pomohou.
ostravak
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: úte bře 20, 2012 13:05
Zařízení: HTC Radar

Změna registrů

Příspěvek od ostravak »

O tom jsem přemýšlel, škoda že to neni někde na moravě třeba v Ostravě, do Prahy to nechcu posílat poštou
Uživatelský avatar
CreAtive_34
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: ned úno 19, 2012 22:48
Zařízení: HTC Radar
Bydliště: Mám

Změna registrů

Příspěvek od CreAtive_34 »

Flynn: clock hub jsem vyhodil protože žere jako česká politika... Ale battery status mi funguje dobře. Jasně že se neaktualizuje ihned, ale pro přehled stačí. Mám nastavený refresh po 10ti minutách a ještě se mi nestalo, že by baterka byla výrazně jinak, než LT ukazuje. A to mám tu zmenšenou. ;)
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Změna registrů

Příspěvek od Cheetah007 »

Tak něco jako custom ROM aby bylo umožněno se vrtání v systému a registrech, bych možná na WP8 uvítal....dělal jsem to běžně u WinMobile až do poslůdní 6.5 a částečně i u 7-7.5 tam se šlo do registru na první Samsung omnia také dostat byt možnosti tweakování nebyly buhvíjaké.....čekám zda s něčím přijdou vývojáři část z nich jsou "odpadlíci" výrobců, na XDA developers.

Ono nějaké ty tweaky si udělá uživatel prakticky i sám, souvisejí veskrze s výdrží, prostě povypínat co se dá a co nepotřebuje, tohle ale většina znalejších uživatelů dobře ví a používá:
http://howto.cnet.com/8301-11310_39-575 ... ows-phone/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blogs.windows.com/windows_phone/ ... y-use.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Změna registrů

Příspěvek od Flynn »

MS vymyslel svůj systém tak, aby byl odlišný od všech těch Windows Mobile, Androidů a já nevím, kolik jich ještě existuje. Nastavil to tak, aby mnohl zaručit co nejlepší stabilitu systému a to nelze jinak, než nemožností vniknout do jeho útrob. Je to ono známé něco za něco - zde je to vysoká spolehlivost při práci s telefonem (i když je jistě stále co zlepšovat). Já sám mám custom rom a necítím potřebu něco upravovat v registrech a neustále něco dolaďovat, pak tvrdě resetovat a začínat zase od začátku, na to opravdu telefon nemám. Ale každý se na to dívá jinak, a tak nechť si kutilové i "kutilové" se svými strojky dělají, co chtějí. U WP8 mají ale zatím smůlu a doufejme, že tato smůla nebude prolomena. Doporučoval bych jim jejich experimenty realizovat na něčem, kde tluče srdce Androida.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Změna registrů

Příspěvek od htcjirka »

Koukam a tleskam jak to Flynn krasne sepsal,poklona a souhlasim. :smt023
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Změna registrů

Příspěvek od Cheetah007 »

Flynne ano já potřebu se v tom vrtat prakticky nemám, jednak nemám čas a taky není co štelovat když to jede tak krásně jak má...v tomhle je výhoda uzavřených ekosystémů, MS si do toho zkrátka nenechá šahat stejně jako apple do iOS bez JB a to je pro stabilitu a bezproblémovost to nejlepší, někdy se ale MS chová takt trochu masešsky a některé funkce uživatelům ne a ne dát ale to apple také.¨
Mě se prostě po zkušenostech z PDA na WM či motorol MPx200/220 po tweakování takt trochu zastesklo...dodnes lituji že jsem tyhle chtrá véčka dal ky pryč...je nemožné je někde zachovalé sehnat,al bych klidně 5k kdybych měl možnost koupit zachovalou MPx200 případně 220ku nekecám!!
Ne jen kvůli tweakování ale ty founy prostě byly dokonalé, tedy pro mě a s odstupem času.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Změna registrů

Příspěvek od htcjirka »

Ja mam system na praci a spolehlivost(i tu zabavu),ale rozhodne ne na hrabani/rozladovani v registrech.Tuhle potrebu jaksi nepochopim.
Deaktivovaný účet (01.2013)

Re: Změna registrů

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2013) »

To je jednoduché. Když systém v základu není možno nastavit tak, aby se choval dle uzivatelovych přání, musí se člověk uchýlit k takovýmto krokům. Ne každý má nervy na to, když si telefon zatvrzele prosazuje svou.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Změna registrů

Příspěvek od Cheetah007 »

J,j...někdo je zkrátka hračička a chce si pár věcí vyladit dle svého, když to Ms kvůli uzavřenosti nenabídne, prozatím jsou nedostatky WP jen drobné a nic důležitého mi neschází, je to stále lepší než mít proděravělej android co bude lagovat, padat a vinou hlubších zásahů si jej člověk může domršit uplně.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Změna registrů

Příspěvek od milennium »

Abych řekl za sebe, já si třeba vybírám přístroje i kvůli tomu, abych se v nim mohl hrabat. Docela mně to baví... A chápu zase ty, které to absolutně nebaví a nevidí v tom žádný smysl. Je to taky o tom, kolik má kdo času. Teď mám třeba Xperii Z a vím, že když v ní budu mít stock ROM, tak nemusím dělat vůbec žádné úpravy a bude mi sloužit k plné spokojenosti. Ale já jsem takový pacient, že mám odemčený bootloader a každý den zkouším co novou ROM. Když začalo Sony vypouštět JB 4.2.2 tak jsem si v Xperii upravoval číslo regionu a stahoval si přes Sony PC Companion regionální ROM. A ty jsem pak zkoušel a zjišťoval odlišnosti... To jen takový příklad. Takže člověk si prostě hraje... Když jsem měl třeba HTC 8X, tak jsem byl taky spokojený, ale prostě mi chybělo to hraní...
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Změna registrů

Příspěvek od Cheetah007 »

Mám to podobně, hlavně s PDA a motorolama MPx jsem se svého času vyřádil, dnes alel není tolik příležitostí takhle blbnout, mám jiné povinnosti a na koníčky a zájmy příliš času nezbývá.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Změna registrů

Příspěvek od Flynn »

Je to prostě tak, někdo má telefon na normální používání, pro někoho je zdrojem zábavy a kutilství. Nic proti tomu. Nebýt takových nadšenců, nebyly by tu první odblokované iPhony s jailbreakem (jinak to ani nešlo). A není to žádné české specifikum, tito "vrtači" (v dobrém míněno) jsou po celém světě.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Změna registrů

Příspěvek od Cheetah007 »

Nj, já si ted mailovl s člověkem ,který prodává dnes už legendu Motorolo MPX220 v slušném stavu, pokud vše dobře půjde, v týdnu bude doma, už se moc těším.
MPx200 i 220 jsem před lety měl také a dodnes lituji že jsem především tu 220ku dal pryč...klasické telefony at véčka či normální dnes schází, boom dotykáčů stále jede a jediné schopné byt jen polochytré, nabízí Nokia řada asha, Samsung, lg, huráhej a další na to kašlou, však ono to lidi zase přejde a budou fňukat že chtějí zpět pecky jako MPx, nokie E50/51/52 Nkové modely a tak či nedostižné RAZRy ta doba není podle mě daleko a třeba nokii by právě rozšíření sortimentu o skvělé manažerské telefony dost pomohlo při cestě zpět do černých čísel a výš.

EDIT:
Ono když jsem míval právě MPx220, často jsem navštěvoval a přispíval na Mobilnaut.cz kde vystupoval fajn člověk, jménem Tomáš Kubec (tady se myslím pohybuje také)
http://www.wmforum.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
No pokud vše dobř dopadne, telefon v týdnu za těch 650kč dorazí, pán je seriozní a nepošle cihlu v což doufám, registraci po letech opráším. :-)
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů