Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Osobne jdu do cerne varianty.

http://mynokiablog.com/2013/07/12/hands ... -in-black/" onclick="window.open(this.href);return false;

Porovnani bile Nokia 808,Lumia 925 a novinka 1020

http://mynokiablog.com/2013/07/12/battl ... s-for-you/" onclick="window.open(this.href);return false;
mceza

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Mrzí mne, že je jen černá, bílá a žlutá. Asi skončím u černé, bílá se mi taky líbí, ale nejvíce mi chybí šedá. Na tu jsem se těšil, protože 920 v ní vypadá velmi pěkně.

No třeba než 1020 dojde do Čr, tak už bude šedá varianta taky :D
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Na to az dorazi do CR urcite cekat nebudu.Jj,v sede je Lumia fajn,porad neokoukana.
mceza

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Já asi taky ne. Ale pořád tu je otázka, zda se potvrdí ta 64GB varianta od O2. Pak bych si na ní v Čr možná i počkal.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ta je i ve store v Microsoftu(64GB verze),stejne budu objednavat z ciziny jako L925.
papays
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát zář 21, 2012 17:40
Zařízení: Apple Iphone 5S 64GB

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od papays »

Proč cpou do telefonu takovejhle foťák kterej totálně zničí jeho desing ?? Nechápu :-(
Opravdu je potřeba mít v mobilu tuhle věc ?? Nedívím se že Nokia je tam kde je
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Design ji nenici, navic tento fotoaparat vraci Nokii na vysluni a spousta uzivatelu na to cekala od dob Nokie 808.
Navic muzes zvolit model bez tohoto fotoaparatu,Lumii 920 nebo 925,nic ti v tom nebrani.
papays
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát zář 21, 2012 17:40
Zařízení: Apple Iphone 5S 64GB

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od papays »

Ano,ten desing je samozrejmne vec nazoru kazdeho z nas,jen me udivuje snaha Nokie udelat nejaky fotomobilo neco,co vyuzijou jen mobilni nadsenci a ne tak velka skupina lidi.Nokia v problemech jaky ma,by asi mela myslet jinak.Presne taky nevim jak,ale proc treba Apple se o nic takovyho nesnazi a jeho divize mobilnich telefonu je na tom asi 1000x lip nez Nokia.Kde je asi ta chyba ?? Jinak mobil me staci Lumia 800.Umi telefonovat,psat zpravy a je hezka.Na hezky foceni mam zrcadlovku
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mmme »

Apple je diky nekolika letum naskoku jinde. Navic ma trochu jinou filozofii nez Nokia. Ta jednak dohani co zameskala (jestli se ji to dari ci ne je otazka) a navic ma ve fotomobilech tradici. Fotonadsencu je mraky. I ja jsem si spoustu let hral se zrcadlovkou ale uz me preslo vsude tahat tezkou brasnu se sklama a dalsima capinama. Chci mobil ktery mam stale u sebe s nadprumernym fotakem (v ramci moznosti). A beztak kvalitu mych fotek daaavno neurcuje technika... :-P
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Sotva byla Lumia predstavena uz je kdispozici premiove kozene pouzdro..

Obrázek
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mmme »

Takový retro.. :-D
Deaktivovaný účet (01.2014)

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2014) »

Náhodou, mě se docela líbí :-)
mceza

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Konečně dělá Lumia to, co Apple - nejenom, že představí produkt, ale hned k němu začne chrlit i příslušenství.

Takže v době, kdy si ji budete moci koupit už bude spousta krytů, stojánků, pouzder a podobně. Tak to má být, tak se mi to líbí. Toto Nokia dříve nezvládala.

Všichni řeší především 41Mpix senzor a jak skvěle fotí. To je bezesporu u tohodle telefonu to nejdůležitější (navíc ostatní kvality už ukázala Lumia 920). Ale já bych chtěl vyzdvihnout především softwarové řešení od Nokie. Jsem nadšen, jak se Nokii podařilo vytvořit nejenom naprosto špičkový hardware, ale zejména ta jejich aplikace na focení a veškeré přidané funkce jsou naprosto perfektní. Skvělý design UI, skvělé ovládání, skvělé nápady.

Po shlédnutí videa níže ten telefon prostě chci. A i kdyby to mělo bejt jen kvůli tomu zoomu na ten kruháč v NY nebo na ten baseballový míček. Tohle můj kompakt nedokáže!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ygxfak1O2gE[/youtube]
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GreenArrow »

"Takže v době, kdy si ji budete moci koupit"
Ne, takhle to apple opravdu nedělá
mceza

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Apple jako takový moc příslušenství nemá. Ale nechává si ho dělat.
Scaladek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 146
Registrován: úte led 22, 2013 10:56
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Scaladek »

Pánové, někdo nějaký nápad, proč má Lumia 1020 barometr? Něco s HERE aplikacemi? :wink: (sekce Extra Features)
http://www.developer.nokia.com/Devices/ ... umia_1020/
streethawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv led 05, 2012 11:47
Zařízení: Nokia Lumia 920 black, Nokia Lumia 820 white
Bydliště: Žilina

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od streethawk »

Už sa opakujem viem, ale ja hlavne vôbec nerozumiem, prečo tam pchajú 41Mpix?! Je to úplný nezmysel, 41Mpix na tak malom čipe je absolútna blbosť, ale samozrejme marketingovo tomu rozumiem, to im vychádza, ale oveľa väčší zmysel by dávalo k tejto veľkosti čipu (nie že by bol malý, 2/3" v porovnaní s ostatnými telefónmi je slušné a práve preto mali rozlíšenie zvážiť) použiť tak max. rozlíšenie 10-12 Mpix, to by boli fotečky, a nie 41Mpix to ten čip iba degradovali...ale čo už...

Prepáčte, ale ako zanietenému fotografovi, čo už má čo to s fototechnikou odkrútené, mi nedalo sa nevyjadriť na adresu tohto pokusu zo strany Nokie...

Sám mám Lumiu 920 a som rád, že tam je 8-9 Mpix...ale na veľkosť čipu 1/3" by kľudne stačilo aj 5Mpix...

Prečo asi tak nemajú bežné poloprofi a profi zrkadlovky rozlíšenie 41Mpix a viac? Odpoveď je pomerne jednoduchá, ak to niekoho zaujíma:

http://technet.idnes.cz/vice-megapixelu ... c_foto_pka" onclick="window.open(this.href);return false;



Thats All---Have a nice day! :wink:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Asi jsi doposud nevidel + necetl na jakem principu a jak to funguje + nevidel nikdy vysledne fotky z 808,kde pak ve finale ma fotka take tech 8Mpx.
streethawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv led 05, 2012 11:47
Zařízení: Nokia Lumia 920 black, Nokia Lumia 820 white
Bydliště: Žilina

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od streethawk »

Nie, nie to mi asi len ťažko vysvetlíš, mňa nezaujíma ako to finálne software spracuje, ale podstatná je optika, potom veľkosť čipu, nakoniec rozlíšenie a software, ktorý spracuje dáta, áno aj to je dôležité, ale bez tých predchádzajúcich komponentov v zodpovedajúcej kvalite by to asi išlo len veľmi ťažko...

Ja netvrdím, že to bude robiť zlé fotky, na mobil určite výborné...808 má fotky takisto v pohode, ale zrovnaj si tie fotky z 808 napr. s výslednými fotkami z kompaktu Canon Powershot A80, čo je asi tak 10 rokov starý kompakt...

Na margo toho kompaktu A80, zober si, že tento kompakt mal veľkosť čipu 1/1,8", to dnes má len málo ktorý kompakt a pri rozlíšení 4Mpix to robilo veľmi slušné fotky, dovolím si tvrdiť, že mobilom ani dnes také foto nespravíš...

A potom mi povedz, čo je u kvality fotiek rozhodujúci faktor...Určite nie 41Mpix, ktorými Nokia prezentuje svoj nový model WP...

A ešte mi vysvetli, prečo uvádza Nokia rozlíšenie 41Mpix, keď vo finále podľa Teba majú tie fotky tak či tak 8Mpix...

Nič proti Nokii, sám vlastním Lumiu 820 i 920 a samozrejme ani nič proti Tebe kamarát, rešpektujem každého názor, ale toto nieje názor ale holé fakty...

:wink:
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

Počet pixelů nahrazuje zoom. Jak jsi uvedl, důležité jsou optika a chip - a obojí je v tak malém přístroji limitované. Proto se hledají jiné cesty, než u fotoaparátu.

Mimochodem, našel jsem si pár snímků z A80 a fotky z 1020 se mi zdají lepší - kresba i barevné podání.
Lumia 1020 bude po 808 první mobil, který umí dělat fotky v prezentovatelné kvalitě (samozřejmě jenom za určitých podmínek). Sám mám Fujifilm X100 a mám s čím srovnávat.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 16 hostů