Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Vše okolo vývoje aplikací pro platformy Windows Phone a Windows 10 Mobile
Odpovědět
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od Flynn »

To snad ne? Výše se zmiňuji o aplikaci World Clock, která je za 21 Kč, ale i zadarmo by byla drahá. A koupit ji je možno pouze naslepo, nemá ani možnost vyzkoušení. Oproti tomu jiné aplikace, které informují o časových pásmech, a které mají různé možnosti nastavení a přidávání měst, jsou zdarma (ty placené mají trial, spočívající v přidání reklam, jinak jsou plně funkční) viz např aplikace od MS. A tak vím, že ne všechny free jsou mizerné, ale vím i to, že je mnoho placených, které nestojí za nic.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od dwbmb »

Aplikace World Clock je mi ukradená. Můj názor je takový, jaký jsem napsal. Výjimky jen potvrzují pravidlo.
Doplněno: To, že nějaká placená aplikace nemá trial neznamená, že kupuji na slepo, ale že nekupuji a jdu dál.
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od CageJ »

Su aplikacie, za ktore by som nezaplatil, ale su aplikacie za ktore ano a napriek tomu nie su..

Napr. take MHD s OFFLINE modom ! Kludne zaplatim.. ale nie su...
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od SirTom »

Jj, já to mám podobně jako dwbmb, vůči free aplikacím jsem maximáně podezřívavý. Ideální model považuji free trial + placená verze. Tzn. nekupuji zajíce v pytli, ale když to pak zaplatím, očekávám pokračování vývoje, opravu chyb atd.
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od Fireman »

Naproti tomu, já se podívám co jsem našel a nažím se kvalitu aplikace odhadnout ze screenshotů. Pokud ale není Trial verze, tak placenou nekupuji a hledám dál... Free aplikacím se nevyhýbám a pokud se některá z nich zdá podle screenshotů být dobrá, tak ji zkusím. Takové ty vyložené "odpad" aplikace poznáte už podle screenshotů. Většinou to nedodržuje ani grafické standardy, vypadá to hrozně a nebo je to chaotické.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od Simon »

Keď je Appka Free, podľa obrázkov sa mi zapáči skúsim -> nič za to nedám
Keď je Appka spoplatnená a nemá Trial...nezaujíma ma.
Pokiaľ je Appka spoplatnená a má Trial...vyskúšam a pokiaľ mi aplikácia ponúka to čo chcem kúpim si ju.
Meteoservis som mal free verziu pretože som ju používal iba málokedy, no nakoniec som sa rozhodol si kúpiť klasickú verziu len aby som vyjadril že sa mi aplikácia páči. (a to ju použijem tak raz/dvakrát za týždeň) a neľutujem kúpu.
Chronos -> Pokiaľ viem Trial je neobmedzení.

Niekedy ale obrázky klamú, respektíve nie je na nich moc dobre vidno o čo sa jedná. Také sťahujem málokedy.
Keď si zaplatím aplikáciu očakávam nejaký rozvoj aplikácia a podporu. Preto kupujem iba keď si vyskúšam Trial, inak nie :)

A tvrdiť že všetko Free je hrozné (respektíve to nesťahovať) je maximálna blbosť. Pár ťukov je v mobile, vyskúšam, nič moc, dve ťapnutia a je z mobilu.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od dwbmb »

Mít systém, který nebobtná, nemohl bych, než souhlasit.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od matoman »

vsetko free je zle? To je potom faj, ze som vsetko zpoplatnil bez trialu :) cudujem sa, ze to niekto vobec kupi ;-), ale obrazky a popis mam realne, ukazuju vsetku funkcnost a komentare hovoria za vsetko.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od Simon »

Kuchařku sem kupoval instantne :D
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od Flynn »

(Tohle nechť nečte dwbmb, aby se zbytečně nečílil): Aplikaci World Clock jsem sháněl, protože jsem ji onehdy viděl u kamaráda, který říkal, že je super a free, jenomže mi ji už nemohl ukázat, protože musel odejít. Jen říkal, že je free a mailem mi poslal její název. Hledal jsem ji, ale nebyla. Tato aplikace byla totiž stažena ze store. Po pár týdnech jsem ji objevil v aplikaci WP7applist, a když jsem se přenesl do marketu, byla tam, ale autor byl jiný - MSP Malaysia - WPOne, ale uvádí, že pro můj telefon není k dispozici. Má zcela shodný screenshot (do detailů), jako stejnojmenná a dostupná aplikace od DreamXStudio. To je ta, kterou jsem pak zakoupil. Čili, nejednalo se o vyloženě o slepou koupi, znal jsem ji přeci od kamaráda. Pokud jde o shodnou aplikaci s tou druhou jmenovanou, jak je vůbec možné, že MS schválí dva exempláře stejného výrobku, ale od různých vydavatelů? Nechápu jejich politiku.

K Chronos kalendáři: Další verze již bude mít 5 denní trial.
mceza

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od mceza »

Já mám ve Storu dvě publikované aplikace. Jedna je velmi jednoduchá jak účelem, tak použitím. Programoval jsem ji viceméně pro sebe, protože mě nebavilo otevírat explorer, zadávat adresu a na té stránce hledat příslušný formulář, který byl kdesi dole v rohu. Tak jsem ten formulář předělal do Metro WP verze.

Je to přesně ten druh aplikací, který nemám absolutně v lásce, protože nedělají nic, co by se nedalo udělat pomocí prohlížeče, ale musím uznat, že takto to je rychlejší, pohodlnější a žere to méně dat.

Za takovou aplikaci by mne nenapadlo chtít peníze. Sám bych si ji nekoupil. A ve Store je jen proto, že mám omezený počet developerských aplikací v telefonu.
Ale má přes 50 stažení a vím o několika kamarádech, co ji používají. To mi stačí a jsem rád.

Druhá aplikace je již něco jiného. Strávil jsem na jejím vývoji moře času, webový server také stojí peníze. Přesto aplikaci zpoplatnit nechci (nehledě na to, že data o poloze vozidel MHD nemám smluvně ošetřena, takže mi je DPMB může kdykoli vypnout). Aplikace ukazuje polohu vozidel MHD v Brně. Určitě užitečná věc nejen pro MHD nadšence. Ale jaký je celkový trh? Brno a Windows Phone... To moc lidí není :D Překvapuje mě, že teď mám cca 800 stažení. Je to mnohem víc, než jsem čekal.

Ale teď k financím: Uvažoval jsem o nějakém bezplatném trialu, či možnosti darovat nějaké peníze pomocí aplikace. nakonec jsem se na to vykašlal. Akorát by mi ubyli potencionální zákazníci a peníze, co bych takto obdržel by stejně náklady na provoz serveru a dalších věcí nezaplatily...
Takže mým cílem je zdokonalovat stávající aplikace, vydávat nové a třeba jednoho dne začnu vydávat i placené verze. To už totiž někdo bude znát moje jméno a řekne si "mám od něj tohle a tohle a je to dobrý, tak těch 42 Kč za tohle rád dám".


PS: S tím, že free aplikace vzbuzují nedůvěru nesouhlasím. U mě je to přesně naopak. Nejdříve se snažím vyhledat free alternativu (většinou existuje) a když není, tak zvážím, zda aplikaci opravdu tak potřebuju, abych jí koupil. A když ano, koupím.

Rozhodně mi nejde o to, abych na tom zbohatl, to se poštěstí málokomu. Programuju pro radost a pro sebe. Věci co chci nebo potřebuju. A nic mi neudělá větší radost než to, že jedu v šalině a někdo vedle mě používá zrovna mou aplikaci :-)
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od Cheetah007 »

Aplikace bud pouzivam free, lite a kdyz chci vice funkci nebo odstranit reklamy tak si je koupim, 20-60kc neni treskute mnoho.
V store ocenuji ze vetsina placenych app ma moznost pred nakupem je vyzkouset tedy trial, pak se rozhodnu zda za ty penize stoji ci ne.
fanyn
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: sob črc 06, 2013 18:34
Zařízení: HTC Windows Phone 8x

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od fanyn »

Aplikace kupuju, vždyť to děláme pro sebe. Pokud bude vše zdarma, nebudou vznikat nové a kvalitní.

Obávám se, že je to stejné s hudbou a filmy. Hudba se masivně stahuje a v autorech to musí vyvolávat hroznou frustraci...
ellhonza
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: stř úno 08, 2012 19:50
Zařízení: nokia 6234

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od ellhonza »

hujer píše:Uživatelů, ochotných zaplatit za byť dobrou a pro užitečnou aplikaci, prý přibývá. Celosvětově možná ano, ale v našich končinách je to pořád spíše jev exotický a někteří jedinci mají snad jako své životní krédo "Za nic platit nebudu, všechno chci zadarmo". Jenže je to jako by říkali a programátorům/autorům vzkazovali "Vaše práce je mi u řitě". V obchodě samozřejmě svoje žrádlo a chlast kupují, v hospodách každý týden utrácejí, protože tam jinou volbu nemají.

Proč o tom píšu (a vím, že se to netýká jen WP platformy)? No schválně, mrkněte se třeba na tuto aplikaci. Autor za ní chce směšných 21 korun, což není ani jedno pivo. A dole pak komentář jednoho uživatele "Povedena app. Skoda ze placena". Z toho by se jeden fakt pozvracel.

Odkdy je moderní neplatit za práci, za výrobek? Možná bychom měli i my vývojáři a autoři programů změnit svůj přístup a dát to najevo. Možná pořádně najevo. Možná je množství free aplikací kontraproduktivní a do budoucna zničující. Možná jsme uživatele až příliš rozmazlili nulovými cenami. Přijde vám toto chování normální? Mi osobně tedy ne? Mám 100 chutí zpoplatnit i mou jedinou free aplikaci - i kdyby jenom několika korunami.

Co vy na to, ostatní vývojáři, taky se vám tato situace tak líbí?
Vůbec jsem nečetl nic předtím tak sorry. Ale já osobně (16let) bych za aplikaci klidně zaplatil jedno kolik, ale až bude platební možnost přes SMS dejme tomu tak klidně. Ale je to jen přes banku, kartu a všechno možný co většina lidí v tomto nemá (není potřeba). Možná si jen myslím, že je to kvůli tomuto tak nevím no. Je jasný, že když si to prostě nijak nemohu koupit tak si to musím stáhnout.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od mberdych »

Jako stahujes, budiz. Ale musim???? Kdo chce snazi se, kdo nechce tak hleda duvody.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od Flynn »

Do Windows Phone si nic načerno nestáhneš, i kdybys musel.
ellhonza
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: stř úno 08, 2012 19:50
Zařízení: nokia 6234

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od ellhonza »

Tak ještě, že mám Android. Někde jsem četl nějakou zmínku, že jde do WP platit SMS je to pravda?

Tak to je další mínus pro ten systém :D
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od fredysz »

ellhonza píše:Tak ještě, že mám Android. Někde jsem četl nějakou zmínku, že jde do WP platit SMS je to pravda?
Ne přes SMS, ale přes operatora - pokud mas Vodafone, nebo T-mobile, platba se ti strhne z kreditu, nebo bude nauctovana v další fakture...
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od JanHavlicek »

Ty jsi úplně mimo. Kde je problém v založení studentského účtu v 16 letech? V tvém věku jsem ho už aktivně používal. Fakt hrozný problém... ještě že máš android no. Nesmyslný výmluvy a ještě se doznání ke krádeži aplikací, hodně štěstí v budoucnosti
s.s.rock
varování
varování
Příspěvky: 108
Registrován: stř úno 03, 2010 9:06
Zařízení: Samsung Note2, dříve HTC Desire S, HTC Touch Pro2

Ochota platit za aplikace je mizerná. Bude stávka?

Příspěvek od s.s.rock »

pinhead píše:Je to na hlavu,ale já si udělal ještě jednu kartu,kde vlastně mám jen pár korun,právě na kupování aplikací. Nic mi nikdo nevezme,max. 200 stovky.
Přesně to jsem udělal i já akorát používám android nakoupil jsem už asi 50aplikací a ani jedné nelituji. Největší investice je u mě 700kč do hry Zen Pinball HD časem jsem nakoupil všechny stoly a hraji pořád, ta hra má totiž fakt koule. ;-)
Odpovědět

Zpět na „Programování a vývoj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů